מוזיאון עיר ראשל”צ מאת נוי וקים ד2 בארי

by beeri

This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

מוזיאון עיר ראשל”צ מאת נוי וקים ד2 בארי

by

  • Joined Jan 2016
  • Published Books 188

מוזיאון ראשון-לציון המציג את תולדותיה של ראשון-לציון, שוכן במבנים מימי ראשית המושבה וממוקם בכל המתחם ההיסטורי של ראשון-לציון. הכניסה היא מכיכר המייסדים, מקום ייסודה של המושבה.

במהלך הביקור במוזיאון תוכלו להכיר את סיפורה ההיסטורי של המושבה, ואת הראשוניות שלה כיוצרת סמלי הלאום וכחלוצה בחידוש השפה העברית ובחינוך העברי וכן את החיים במושבה על גווניהם השונים בבית, במשק החקלאי, במלאכה, בחיי התרבות ועוד. תצוגות המוזיאון מבוססות על החומר ההיסטורי העשיר המצוי בארכיון ובאוסף המוזיאון

1

img (92)

2

המוזיאון הוקם בשנת 1982 במלאת לראשון-לציון מאה שנים. מאז גדל המוזיאון והתרחב. כיום כולל מתחם המוזיאון כחמישה דונם עליהם ניצבים שבעה מבנים היסטוריים חלקם משומרים ומשמשים כתצוגות המוזיאון. אלה אשר טרם שומרו מהווים את עתודת השטח של המוזיאון. מבני המוזיאון כוללים את מבנה “הקליניקה” בו שוכנים תצוגת “בראשית” ומשרדי המוזיאון, בית הרפואות בו שוכנות התצוגות “בעבודה ובמלאכה במושבת הראשונים”, “שורשים” ו”המרתף” ומיועדת לשכון התערוכה “שולחן החג במושבה”, “בית שליט” בו מוצגים “שיחזור בית משפחת שליט”, “אולם המייסדים” ותערוכת “בגדי ראשונים”, “האורווה שבחצר” שליט בה מוצגים שיחזור האורווה ותערוכת “כוח סוס” ומבנה מודרני אחד – “בית לשם בית החקלאים הראשונים” המהווה את מרכז ההדרכה של המוזיאון. במתחם המוזיאון שלושה מבנים נוספים המצפים לשימור ולאכלוס: בית היסמן, בית גורדון-לונדון ומבנה בית המשפט המיועד לאכלס בעתיד את משרדי המוזיאון ואת ארכיון המוזיאון.
לצפייה במצגת העוסקת בשימור אתרים בארץ בכלל וראשון-לציון בפרט לחץ כאן.

3

4
5
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]