מוחמד הנביא-מדריך לתייר by daniel - Illustrated by מגישות:יובל מטמון ודניאל כהן - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

מוחמד הנביא-מדריך לתייר

by

Artwork: מגישות:יובל מטמון ודניאל כהן

  • Joined May 2017
  • Published Books 4

חצי האי ערב-חצי האי ערב הוא חצי האי בדרום-מערב אסיה, בצומת שבין אפריקה לאסיה

תוצאת תמונה עבור חצי האי ערב

חופי חצי האי ערב- הים האדום,מפרץ אילת ,הים הערבי ,מפרץ עומאן והמפרץ הפרסי.

2

עריה השכנות של חצי האי ערב- ערב הסעודית (התופסת את רוב שטחו של חצי האי), תימן, עומאן, איחוד האמירויות הערביות, קטאר, כווית ובחריין

גודל שטחה של חצי העיר ערב- אורכו הוא כ-2,100 קילומטרים ורוחבו נע בין 1,000 ק”מ בצפון לבין 1,800 ק”מ בדרום. שטחו הוא כ-3,000,000 קמ”ר, רוב שטחה של חצי האי ערב הוא מדברי. כלכלה בחצי האי ערב-באזור חצי האי יש נפט וגז כבר עשרות שנים, מדינות המפרץ הפרסי הנמצאות ליד חצי האי ערב עשירות במיוחד בנפט וגז.

 

 

3

חיי השבטים- בחצי האי ערב היו תנאי טבע קשים בגלל שחצי האי ערב נמצאת באזור מדברי. תנאי האקלים שם הם הקשים ביותר: במשך כל היום שורר שם חום כבד ובלילות קר מאוד. יש מעט מקורות מים במקום ואדמה קשה לחקלאות. תנאי הטבע משפיעים גם על המנהגים שלהם. בחצי האי ערב התושבים חיו בשבטים ורוב השבטים היו נודדים. מלבד קשיי האקלים היו גם סכנות של התנפליות ומעשי שוד של שבטים עניים. בגלל סכנה זו התפתח מנהג ששמו גאולת דם ובו קרובי הנרצח חייבים לנקום על ידי פגיעה באותו רוצח או במשפחתו. הרוצחים פחדו מגאולת הדם והנקמה של בני הנרצחים ולכן מספר הרציחות העיר הלך ונקטן. בזכות מנהג גאולת הדם היה אפשר להפסיק את הנקמות והרצח באמצעות טקסי פיוס. בזכות הקשיים במדבר נוצר המנהג הכנסת אורחים כאשר בני הבית הכניסו אורחים הם דאגו לשלומם וביטחונם למשל: בני השבטים היהודיים השאירו את דלת ביתם פתוחה בלילות כדי שלאנשים אחרים שאין להם מקום לינה יוכלו להיכנס וללון בביתם.

4

במאה השביעית לפני הספירה התחילה להתפתח בחצי האי ערב דת חדשה בשם האסלם. מי שמאמין בדת זו נקרא מוסלמי . כיום יש יותר ממליארד וחצי    אנשים מוסלמים. השבטים שנדדו בחצי האי ערב נקראו שבטי הבדווים-שבטי המדבר (הם נקראים כך מפני ששוכנים בחצי האי ערב שרובה ממנה הוא מדברי). הם נדדו בחיפושים אחרי מים ושטחי מראה הרבה פעמים התחילו מריבות קשות בין השבטים וחלקן אפילו נגמרו במעשי הרג. תוצאת תמונה עבור נווה מדבר לוב

5

מקומות לביקור בחצי האי ערב: פטרה ומכה

פטרה-פטרה שוכנת בדרום ירדן 885 מטר מעל פני היא, היא עיר נבטית קדומה המפורסמת בארמונות הקבורה שלה החצובים באבן החול של הרי אדום, ומכאן שמה בעברית “הסלע האדום”. העיר נבחרה בשנת 2007 כאחד משבעת פלאי תבל החדשים. כדי להגיע לפטרה צריך ללכת מהכפר הסמוך ואדי מוסה דרך קניון ה”סיק”. פטרה מפורסמת כיום בזכות המבנים החצובים במורדות ההר שנשתמרו היטב עד ימינו, וכדי לבקר במבנים. שנות ה- 50 של המאה ה-20 ניסו צעירים בישראל לחצות את הגבול לשטח ירדן, שהייתה אז מדינת אויב של ישראל, כדי לראות את פטרה במו עיניהם, אך מרביתם לא שבו בחיים לבתיהם.

 

6

מקומות שכדי לבקר בהם:

 

הכניסה לקניון המוביל לפטרה

 

 

7

 

מנזר

 

תצורות סלע בפטרה

8
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content