מוחמד הנביא by liron amiel and yair gazi - Illustrated by לירון עמיאל ויאיר גזי - Ourboox.com
This free e-book is brought to you by
Ourboox.com

Ourboox is the world's simplest platform for creating and sharing amazing ebooks.

You too can become one of our 75,000 authors.

Join us now and start creating your own books right away.

Create your own free book

מוחמד הנביא

by

Artwork: לירון עמיאל ויאיר גזי

Member Since
Mar 2015
Published Books
1

מוחמד היה בן לשבט קוריש ומייסד את דת האסלאם. מוחמד נולד בשנת 570 לספירה, אביו ואמו נפטרו והוא גדל בבית סבו ואחר כך בבית דודו. בהיותו כבן 25 נשא לאישה את חדיג’ה, שהייתה מבוגרת ממנו ואצלה הוא עבד במסחר. יום אחד במזמן המסעות בהיותו כבן ארבעים התבודד במדבר ושם נגלה אליו המלאך גבריאל, המלאך ביקש ממנו למסור את דברי האל אך מוחמד התעלם מהציווי והמלאך נגלה אליו שוב ושוב. אחרי שלוש פעמים שהמלאך נגלה למוחמד, מוחמד הבין שהוא הנביא והסכים לקבל עליו את השליחות ולהאמין באל אחד.

תושבי מכה התנגדו למוחמד, בהתחלה מוחמד פנה אל שבטו ואל תושבי מכה שהקשיבו לו. הוא הורה עליהם לעזוב את האלילים שהאמינו בהם ולהאמין באללה. 

לעומת תושבי מכה, תושבי ית’רב הקשיבו למוחמד, הקשב בין תושבי ית’רב למוחמד התחזק לאחר ששליחי מוחמד הצליחו להשכין שלום בין שבטים יריבים בעיר, והתושבים הזמינו את מוחמד ומאמיניו לעירם.

הייתה סכנה לשלומם של מוחמד ומאמיניו מכיוון שגברה ההתנגדות של תושבי מכה ולכן מוחמד ומאמיניו ברחו בסתר ממכה לית’רב. מבריחה זו גדלה חשיבותה של העיר ית’רב והיא נקראה “מדינת א-נבי”.

לאט לאט הצטרפו עוד ועוד מאמינים וכאשר גבר כוחם הם יצאו להילחם בחצי האי ערב ולהפיץ את האסלאם. בעקבות ניצחונותיו של מוחמד במלחמות, פנו אליו שבטים רבים וגם הם ביקשו עליהם לקבל את האסלאם. 

1

כדי ללכד את בני השבט השונים קבע מוחמד שכולם משתייכים לעדת מאמינים אחת וקראו לה “אומה”. מוחמד גם קבע שהמלחמות בין חברי האומה אסורות.

מוחמד נפגש עם שבטי היהודים והנוצרים וטען שהוא אינו מייסד דת חדשה אלא שהוא משלים את שליחותם של משה וישוע.

תחילה התיר מוחמד לשבטי היהודים באל-מדינה לקיים את מצוות דתם וגם הבטיח להגן עליהם. מוחמד קיווה שהיהודים יצטרפו לדת האסלאם ויעזרו לו להפיץ את דתו. אך מכיוון שראה שהיהודים לא עוזרים לו הוא שינה את יחסו ליהודים והחל להילחם בשבטי היהודים שישבו באל-מדינה. כתוצאה מכך שני שבטים נאלצו לעזוב את העיר והשאירו בה את כל רכושם. קצת מבני השבטים שעזבו את אל-מדינה התיישבו בח’יבר. מוחמד פנה להילחם בשבטי היהודים בח’יבר, היהודים נכנעו ונקבע שמחצית יבוליהם הם ייתנו למוסלמים. היהודים המשיכו לקיים את דתם בח’יבר.

מוחמד יצר קשר עם הנוצרים שישבו בנג’ראן נקבע שהנוצרים יוכלו לקיים את דתם בתנאי שישלמו למוסלמים מס קבוע ובעת מלחמה יספקו להם מצרכי מזון.

ולבסוף לאחר מות מוחמד דת האסלאם נמשכה והחלו להקים מצוות וליישם את הדת. 

2
This free e-book is brought to you by
Ourboox.com

Ourboox is the world's simplest platform for creating and sharing amazing ebooks.

You too can become one of our 75,000 authors.

Join us now and start creating your own books right away.

Create your own free book

COMMENTS 0

Leave a Reply