האחים קיפ -זולו וורן by alonim h - Illustrated by נועם - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

האחים קיפ -זולו וורן

by

Artwork: נועם

  • Joined Dec 2014
  • Published Books 35

שם הספר: האחים קיפ

שם הסופר : זולו וורן

שם המאייר: זולו וורן

שנת הוצאה:2008

מיועד לגילאים :10-11

שם הממליץ :נועם ליפקוביץ

הוצאת: עופרים

עריכה: ניצנית סופר

יש 25 פרקים

 

 

2

  הָכול מָתְחִיל בֶמֶדִינָת נְיו זִילָנְד תָחָת שִלְטון כִיבוש בְרִיטִי שֶנִמְשָך מֶאָז שְנָת 1839 כְלומָר אָרְבָעִים וֶשֶש שָנִים  כל אותָן שָנִים נָהָרו אֶלֶיָה נֶוָוָדִים  שֶהֶגִיעו מִכׂל רָחָבֶי הָעולָם לָחְפור וֶלֶגָלותְ בָה מָרְבָצֶי זָהָב מָלָחִים הָיו עוקְרִים מֶאָנִיותֵיהֵם ומִצְטָרְפִים אֶל הָחופְרִים וֶכך נותְרו אָנִיות רָבות בָנֶמָלִים שֶל אוקְלָנְד וֶוֶלִינְגְטון, נָפְיֶיֶר וֶדַנְדִין בְלִי אֶפְשַרות  לֶהָפְלִיג בֶשֶל חוסֶרְ בֶאָנְשֶי צֶוֶוֶתְׁׁ.

בין האניות הנטושות האלה עגנה הנמל דנדין גם הספינה האנגלית ג’ימס קוק ועל הסיפון ארבעה מלחים  שנותרו מתוך שמונה שאיישו אותה . ראש הקברניט הבטיח תשלומים גבוהים למצטרפים אבל לא הצליח למצוא מלחים חדשים ואנייה שסחורתה נפרקה זה שבועיים הייתה תקועה בנמל דנדין. רב החובל חשש שמא יערקו גם ארבעת המלחים שנותרו לו לכן שלח את סגנו פליג בלת לחפש אנשי צוות בכל המסעדות המסבאות ואכסניות המלחים העיר דנדין היא עיר משחר תעשייה גדולה ועשירה שמסילות ברזל יוצאות ממנה לכיוונים שונים והיא שוכנת על חוף הדרום מזרחי של האי הדרומי אחד משני האיים ׁׁׁׁׁׁׁׁׁׁׁׁׁׂׂהמרכיבים את מדינת ניו זילנד. 

3

הספר האחים קיפ

מדבר על שלוש אחים פירטים הולכים למסבאה ומתחיל ריב שלושתם נגד איש עצבני.

שלושת האחים קיפ הם דיי רעים ולא נחמדים וגם הבחור העצבני לא בחור נחמד.

התקופה בלב ים ובתוך מסבאה שהמסבאה בתוך עיר.

הסופר זולו וורן מאוד מפורסם בעולם הספרים הרבה שמעו עליו

זולו וורן יצר את ספר זה

ז’ולו וורן נחשב לאב המדע הבדיוני בעולם וכמעט כל חזיונות המדע שלו התגשמו – טיסה אל הירח ואל החלל, צוללת אטומית, עיר צפה על המים, כיבוש הקוטב, שידורי טלוויזיה חובקי עולם, מסוקים ולוויינים. כל חלומותיו של ז’ול וורן הונצחו בספריו הרבים, וגם הספר “האחים קיפ” נוגע בחלום, שאולי נמצא בדרך להגשמה. הוצאת “עופרים” שוקדת להביא לקוראיה את מרבית ספריו של החלום הדגול, ז’ול וורן וגאה להגיש את ספרו “האחים קיפ”, שהוא שלב נוסף במימוש ההבטחה הזאת.

4
האחים קיפ -זולו וורן by alonim h - Illustrated by נועם - Ourboox.com

ז’ול וורן נולד ב-8 בפברואר 1828  בעיר נאנט שבצרפת. הוא היה הבכור בין חמישה ילדים. ילדותו עברה עליו עם משפחתו על אי בנהר הלואר. בדידות זו חיזקה את דמיונו, ואת קשריו עם אחיו פול. בגיל 9 נשלחו ז’ול ורן ואחיו לבית ספר, שבו למד ורן לטינית (הוא השתמש בשפה זו באחד מסיפוריו הקצרים).

האגדה מספרת כי בשנת 1839, בגיל 11, ורן השיג בחשאי מקום כנער סיפוןעל ספינת סוחר מסוג מפרשית תלת תרנית בשם קוראלי, תוך שהוא מתכוון להפליג להודו ולחזור עם שרשרת אלמוגים לבת דודתו קרולין. הספינה הייתה אמורה לצאת להודו באותו ערב, אבל עצרה תחילה בנמל Paimboeuf, אליו פייר ורן הגיע בדיוק בזמן כדי לתפוס את בנו ולגרום לו להבטיח שאת מסעותיו הבאים יערוך רק בדמיונו. כיום ידוע כי האגדה הוא סיפור מוגזם (אם כי יכול להיות מבוסס על מקרה אמיתי) שהומצא על ידי אחייניתו של ורן, מרגריט, שכתבה את הביוגרפיה שלו.

בתום לימודים אלה עבר ורן לפריז, כדי ללמוד משפטים. בשנת 1848 החל לכתוב תמלילים לאופרטות, וכעבור זמן מה גילה את כשרונו הגדול: כתיבת סיפורי מסעות והרפתקאות, שהכנה מדעית וגאוגרפיה מפורטת העניקו להם אמינות.

כאשר גילה אביו שז’ול עוסק בכתיבה ואינו לומד משפטים, הפסיק לתמוך בו כלכלית. ורן נאלץ לפרנס עצמו מכתיבה, וגילה שאין זה פשוט. בתקופה זו פגש את הסופרים אלכסנדר דיומא וויקטור הוגו, שהעניקו לו מניסיונם.

6
האיש הזה הוא זולו ורן ממציא הספר

 

כדאי לכם לקרוא ספר זה כי הוא מעניין מרתק ומלהיב לקרוא קצת על הדמיות ועל הספר האחים קיפ

וגם יש קרבות של פיראטים וקרבות של אנשים רגילים עם חרבות נגד  פיראטים 

גם יש רב חובל שמחפש מלחים

 

8
האחים קיפ -זולו וורן by alonim h - Illustrated by נועם - Ourboox.com

הספר לרוב מדבר על הדמיות הראשיות האחים קיפ (הולכים ל, נוסעים ל, וכו)

10
האחים קיפ -זולו וורן by alonim h - Illustrated by נועם - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content