עבודת שורשים/ נועם רבר

by Noam Raber

This free e-book is brought to you by
Ourboox.com

Ourboox is the world's simplest platform for creating and sharing amazing ebooks.

You too can become one of our 75,000 authors.

Join us now and start creating your own books right away.

Create your own free book

עבודת שורשים/ נועם רבר

Member Since
Feb 2020
Published Books
1

פרק 1

על עצמי

אני:

נולדתי ב2007 בבית חולים מאיר שבכפר סבא.

נועם וההורים מחלקת יולדות “מאיר” 27.01.2007

שם פרטי: נועם. מקור השם: מהתנ”ך “ויהי נעם ה’

א-לוהינו עלינו, ומעשה ידינו כוננה עלינו, ומעשה ידינו כוננהו”. הסיבה המיוחדת היא שההורים שלי רצו שיהיה נעים איתי.

הכינויים שהיו לי במשך השנים הם: נועמיקו, נועמי, חתול סקרן, שזיף סוכר, נונצ’י, ג’וג’ו, צ’וקטיטו.

נולדתי בתאריך 27.1.2007 (הלועזי). ח’ בשבט תשס”ז (העברי). בבית חולים מאיר בכפר סבא.

נולדתי במשקל 2.375 ק”ג, הגובה שלי היה 45 סנטימטר, נולדתי חודש לפני הזמן והיו צריכים להשגיח עלי בתא מיוחד ומחומם.

1

חושבים עלי

ההורים שלי חושבים עלי שאני ילד חכם שלא אוהב לישון. אחותי חושבת שאני מעצבן. סבא וסבתא שלי חושבים שאני מלאך. והדודים שלי חושבים שאני מטרה להצקות. חברי חושבים עלי שאני נחמד. אני חושב על עצמי שאני מגניב, חברותי, מתחשב, חכם וילד שלא אוהב לישון.

2

שנות חיי (מינקות ועד היום):

עד גיל שנתיים טיפלה בי סבתי ורד שהייתה גרה בהוד השרון. בגיל שנתיים הלכתי לגן פרטי (גן חיבוקי) ובגיל ארבע נכנסתי לגן טרום חובה בשם “גפן” שם הכרתי חבר המלווה אותי עד היום (טל יוסים). בגיל חמש נכנסתי לגן חובה “סיגלון” שם הכרתי חבר נוסף שלי (יובל גורליק). בגיל שש התחלתי ללמוד בבית הספר היסודי “לפיד”. אני זוכר את היום הראשון שלי בבית הספר כאשר הגעתי עם הוריי לכיתה ומאוד התביישתי.

לאחר שסיימתי את בית ספר לפיד נבחנתי לכיתת ספורט בחטיבת השחר. אני זוכר שהייתי לחוץ לקראת המבחנים ולא ידעתי האם אעבור או לא… כל חבריי הלכו לכיתת מופת ואני החלטתי לנסות להתקבל לכיתת הספורט. אני זוכר את יומי הראשון בכיתה ישבתי ליד איתי מנדל שהוא הילד היחיד שהכרתי בכיתה.
המקצוע האהוב עלי הוא מתמטיקה (אלגברה) אני טוב בחישובים ומאוד אוהב את האתגר.
בגיל חמש הצטרפתי למועדון הMMA “דון ג’ים” שם אני מתאמן באומניות לחימה משולבות עד היום. אני כבר בחגורה כחולה חומה ורוצה להגיע עד חגורה שחורה. בכל חופש פסח אני יוצא למחנה אימונים בקיסריה.
 בגיל תשע התחלתי לשחק כדורסל במסגרת מכבי הוד השרון ואני משחק בקבוצת הדרבי גם היום עם המאמן סער ברעם.
אני מאוד אוהב לשחק במשחקי קופסא ומשחקי קלפים ולפעמים אני נפגש עם חבריי לשחק במשחקים כאלה.
בנוסף, אני מאוד אוהב לשחק בפלייסטיישן בעיקר במשחקי מלחמה וספורט.
אוספים אני מאוד אוהב, יש לי אוסף של בובות POP שהם בובות של דמויות מוכרות עם ראש גדול ביחס לגוף (דמויות כמו קפטן אמריקה ודמבלדור מהארי פוטר) השווי של האוסף שלי הוא 213$. יש לי אוסף נוסף של קלפי פוקימון אותו אני אוסף כבר 5 שנים. חוץ מזה, יש לי אוסף של סוכריות פז בכל מני דמויות…עד היום אספתי 54 פזים מכל העולם. כרגע אני חושב להתחיל לאסוף קלפי מג’יק, אלה קלפי דמויות פנטזיה.
3

ההורים שלי אמרו לי שבגיל חודשיים חייכתי בפעם הראשונה, בגיל שלושה חודשים התהפכתי על הצד ובגיל שבעה וחצי חודשים התיישבתי בפעם הראשונה לבד. זחלתי בגיל שישה וחצי חודשים, התחלתי לדבר וללכת בגיל שנים עשר חודשים ובגיל שנה וחודשיים הופיעו השיניים הראשונות שלי (אחרי שאמא ואבא כבר דאגו). המילה הראשונה שאמרתי הייתה: אבא. ובגיל שנה וחמישה חודשים אמרתי א-מא. לברנפלקס קראתי צ’יריוס חום, לזעתר קראתי מלח ירוק ושרציתי יוגורט ביקשתי ג’וגורט.

הם אמרו לי שאהבתי לצפות בתוכנית “נווה עצלנות”. ושהאוכל שהיה הכי טעים לי הוא קובה אדום. הפינה האהובה עלי בבית הייתה השטיח בסלון.

4

משפחתי ואני:

למשפחתי ולי יש בילוי שאנחנו מאד אוהבים ובו אנחנו יושבים בסלון ותוך כדי אוכלים פיצה…אנחנו קוראים לזה, ערב חפלה, לפעמים אנחנו רואים סרט בסלון בעיקר אוהבים לראות סרטים של גיבורי על, סרטי פנטזיה כמו הארי פוטר ושר הטבעות וכל מני סרטים שאבא ואמא ראו שהיו קטנים.
אנחנו במשפחה מאוד אוהבים לטייל בארץ ובחו”ל. כאשר יורד שלג אנחנו אוהבים לנסוע לרמת הגולן להר בנטל לבית קפה שנקרא “קופי ענן” לשבת שם לשתות שוקו ולהסתכל על השלג.
כל שנה אנחנו עושים טיול משפחתי לחו”ל ואוהבים מאוד לטייל בטבע ובעיקר לעשות פיקניקים בשטח.
אבא ואני אוהבים לעשות ספורט ביחד והוא מאמן אותי לקראת מבחנים בספורט. בנוסף, עשינו פעם מסלול ב”נחל יהודייה” שנקרא ה”נקיק השחור” ובו יש מסלולי סנפלינג גבוהים מאוד.
אנחנו חוגגים חגים במשפחה בכל שנה עם משפחה אחרת (שנה עם המשפחה המורחבת של אבא ושנה עם המשפחה המורחבת של אמא) בחנוכה סבא שלי עושה לנו חנוכיות מיוחדות, בסוכות אנחנו מתארחים בסוכה של סבא יענקל’ה וסבתא ורד. בפסח כשאנחנו מתארחים אצל המשפחה של אמא, יש מנהג שמרביצים אחד לשני עם בצל ירוק (זה מנהג פרסי שאמא זוכרת מאז שהייתה ילדה) שאנחנו אצל הדודים של אמא שלי אני מאוד אוהב לחפש את האפיקומן ולמצוא אותו יותר מהר מכל הילדים הקטנים.
יש מאכלים מאוד מיוחדים אצלי במשפחה, סבתא אורה מכינה אורז פרסי עם תפוחי אדמה, סבתא ורד מכינה מרק עוף טעים בכל ארוחת שישי.
אחת לכמה חודשים אנחנו נוסעים לאוהד דוד שלי (אח של אימי) שגר במושב חצבה שם אני נוסע בטרקטורון לבד.
כל המשפחה של אבא שלי נסעה לשייט שיצא מברצלונה והיה מאוד נחמד שכולם היו ביחד במשך הרבה זמן.
פגישה משפחתית משמעותית נוספת הייתה כאשר הלכנו לאזכרה של סבא גדי (סבא של אבא שלי) זה היה מאוד עצוב.
5

אירועים היסטוריים במהלך החיים:

במהלך חיי התנהל מבצע צוק איתן, אני זוכר שכאשר הייתי בקייטנה שמעתי אזעקות בפעמים הראשונות פחדתי אבל אחר כך התחלתי להתרגל לקול. כאשר שמעון פרס נפטר ישנתי וההורים שלי העירו אותי מוקדם, שאלתי מה קרה והם ענו לי ששמעון פרס נפטר ושכדאי לי לזכור את היום הזה כי זה אירוע היסטורי. אירוע נוסף ומשמח לדעתי קרה כאשר נטע ברזילאי זכתה באירוויזיון היה לי באותו יום שאלון היסטורי שיצאתי אליו מהבית ספר בנושא “ישראלי”.

6

אנו מתבגרים:

המשמעות של בר מצווה בעיניי היא להיות אדם בוגר יותר, אדם שאפשר לסמוך עליו בביצוע משימות ואדם שתוכל ללמוד ממנו.

בר המצווה שלי יתקיים בעוד שלושה שבועות. ב6 לפברואר אני מניח תפילין וב8 לפברואר אקרא בפרשה. הפרשה שלי היא פרשת בשלח. הרב שלי סיפר לי כי מדובר בפרשה הארוכה ביותר בתורה והיא כוללת בתוכה את שירת דבורה.

אני מתכונן כבר כמה חודשים עם הרב של בית הכנסת בנווה הדר שם אעלה לתורה ביום שבת (אותו בית הכנסת בו עלה לתורה אבא שלי והדודים שלי) ולאחר הקריאה בבית הכנסת נלך כל המשפחה לבית קפה “לנדוור” שם נאכל ארוחה משפחתית ונחגוג.

אני מאוד מתרגש לקראת הבר מצווה שלי.

אחד מתחומי העניין הגדולים שלי הם קולנוע מכיוון שאני אוהב לראות סרטים, אני בעיקר אוהב סרטי אקשן ופנטזיה, לכן כשאני אהיה גדול אני רוצה להיות במאי של סרטי קולנוע.

7
This free e-book is brought to you by
Ourboox.com

Ourboox is the world's simplest platform for creating and sharing amazing ebooks.

You too can become one of our 75,000 authors.

Join us now and start creating your own books right away.

Create your own free book

COMMENTS 0

Leave a Reply