עבודת שורשים- שרון דימנט by sharon dyment - Illustrated by שרון דימנט ז6 - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

עבודת שורשים- שרון דימנט

by

Artwork: שרון דימנט ז6

  • Joined May 2021
  • Published Books 4

חלק ראשון- על עצמי

שמי הפרטי הוא שרון דימנט ומקור השם הוא מהתנ”ך.

הורי בחרו לקרוא לי בשם הזה כי הם אהבו את השם.

דימנט הוא שם משפחה שנגזר מעיסוק , וקשור במלאכת ליטוש היהלומים או מסחר ביהלומים ואבנים יקרות אחרות.
דימנט יכול להיות גם כינוי של אדם עשיר.

נולדתי בתאריך ה22.12.2008 כ”ה בכסלו התשס”ט ביום שני במשקל 3.140. נולדתי בבית החולים בני ציון, בחיפה. אימי ילדה אותי במשך 21 שעות. הזיכרון המשמעותי ביותר שחוויתי בילדות היא הלידה של אחותי הקטנה ליה. אני זוכרת את היום שהורי אמרו לי שבקרוב אהפוך להיות אחות גדולה. מאוד התרגשתי. ואחרי כמה זמן אחותי הקטנה נולדה. הייתי מאושרת.

מגיל שנה וחצי הייתה במעון בשם “אגדה”, ולפני כן הייתי עם סבתי בבית. בגיל 3 עליתי לגן “דוכיפת” ולאחר מכן בגן “גפן”. בכיתה א עליתי לבית הספר “דינור” ולמדתי בו מכיתה א ועד כיתה ו.

1
עבודת שורשים- שרון דימנט by sharon dyment - Illustrated by שרון דימנט ז6 - Ourboox.com

החוויות שלי

 

העלייה לכיתה א- אני זוכרת את היום הזה היטב. התעוררתי בבוקר, ואמא שלי הביאה לי בגדים לבנים וחגיגיים. התארגנתי בבוקר ויצאנו לכיוון בית הספר. הגעתי לכיתה יחד עם חברותי מהגן. נכנסתי לכיתתי נרגשת ורואה ילדים שאינני מכירה. חששתי וגם התרגשתי. המחנכת שלי עדנה, נכנסה לכיתה שלנו והסבירה לנו הכל על כיתה א. הרגשתי גדולה ובוגרת. לאחר היכרות עם תלמידי הכיתה, יצאנו לטקס תחילת שנה. בטקס חלפנו על פני כל הכיתות שמחאו לנו כפיים. החוויה הייתה מדהימה.

הקבלת ספרי תורה- בכיתה ב, הגענו לגיל שמתחילים ללמוד תורה. ביום שישי הגענו לבית הספר בשעה 9:00 ונכנסו לבית הספר כשבחוץ יש מכוניות אשר משמיעות שירים ומנגנות על דרבוקות. בשעה 9:30 התחלנו לצעוד לעבר בית הכנסת שבסמוך לבית ספרנו. הגענו לבית הכנסת מלווים בשמחה ורקדנו מבחוץ.

נכנסו לבית הכנסת, הרב בירך וכל ילד קיבל ספר תודה אישי עם שמו.

זה היה יום כיפי במיוחד.

3

הטיול השנתי בכיתה ו

בכיתה ו הגענו לבית הספר עם מזוודות, ותיקים לקראת הטיול. בשעה 8:30 בבוקר יצאנו לעבר רמת הגולן. לאחר דרך ארוכה של כ-שעתיים הגענו לאגמון החולה. צעדנו זמן רב באגמון וראינו נופים פשוט מדהימים. ראינו המון ציפורים, וכל מיני דגים מיוחדים. לקראת השעה 16:00, הגענו לאכסניית תל חי. אני הייתי האחראית על המפתח של החדר שלי ועוד 4 חברות שלי. עד השעה 18:00 התמקמנו בחדרים, ובשעה 18:00 יצאנו לפעילות של חידון באולם הכנסים באכסנייה. בשעה 19:00 אכלנו את הארוחת ערב בחדר האוכל. בשעה 20:00 סיימנו לאכול והלכנו לחדרים למקלחות והתארגנויות נוספות. אחרי המקלחות, היה לנו זמן חופשי ועשינו מה שרצינו. שיחקנו, השתוללנו והעיקר נהננו. בשעה 22:00 היה כיבוי אורות ולא יכלנו לצאת מהחדרים יותר. אך אני וחברותי הלכנו לישון בשעה 2:00 בלילה. ועד אז עשינו שטויות.

בשעה 6:30 בבוקר העירו אותנו, והיינו צריכות להתארגן עד השעה 7:15 ולאחר מכן לצאת לארוחת הבוקר. לאחר הארוחת בוקר החזרנו את המפתחות והוצאנו את המזוודות מהחדרים ויצאנו לאוטובוס שיקח אותנו לנחל הבניאס.

לאחר נסיעה של כחצי שעה הגענו לנחל הבניאס. המסלול היה קצר והמראה במפל היה מרהיב! היה כל כך יפה מסביב שפשוט לא רצינו ללכת. אחרי שעתיים במסלול עצרנו להפסקת אוכל קצרה, ולאחר מכן עלינו לאוטובוסים ומסענו לנחל דן. הנחל היה מדהים! והיה כל כך כיף לראות את המים זורמים להם. לאחר המסלול אכלנו ארטיקים ותפוחים מרמת הגולן שהיו כל כך מתוקים.

אחרי כל זה, הלכנו לבריכת השכשוכים, וזה היה החלק הכי כיף במסלול כולו. נהנתי כל כך מהטיול הזה.

4
עבודת שורשים- שרון דימנט by sharon dyment - Illustrated by שרון דימנט ז6 - Ourboox.com

סיום כיתה ו

לקראת החודש אפריל, כשחזרנו ללמוד בבית הספר לאחר הסגר הראשון, התחלנו להתכונן למופע סוף השנה. הגיע אלינו מורה לריקוד בשם אלון שלימד אותנו את כל הריקודים. למדנו אותם ונהננו מאוד למרות שהיה מעט קשה. במגביל לכך התחלנו לעצב את ספרי המחזור שלנו וחולצות המחזור. היינו מחזור מ”ד, והמשפט שבחרנו הוא- “מתחילים דרך חדשה.

לאחר עבודה קשה של כתיבה לספרי מחזור, סיימנו, והכל היה מוכן לקראת המופע הגדול. בגלל האילוצים של הקורונה, נאלצנו לעשות מופע ללא קהל אך הוא היה מצולם על ידי צוות מקצועי. התארגנתי במשך שעתיים למופע, וארגנתי את כל הבגדים הדרושים והציוד הדרוש למופע. היינו צריכים בגדים שחורים, פיגמה, ובגדים יפים למסיבה שאחרי.

הופענו, עשינו את הריקודים וזה היה כל כך כיף. המופע היה בבית הספר שלנו והכל היה כל כך מקושט.

אחרי הריקודים וכל המופע החלפנו בגדים לבגדים חגיגיים והלכנו לאפטר פארטי. היה כל כך כיף. אכלנו המבורגרים ורקדנו. בסופו של המופע הלכנו הביתה. יום למחרת באנו עם החולצות מחזור וכל בית הספר חתם לנו עליהן. לאחר מכן הלכנו לטייל בקניון. וזה היה בין הימים הטובים ביותר שחוויתי.

6

אני לומדת בבית הספר אליאנס בכיתת מת”ת. בחרתי בכיתה הזאת כי אני אוהבת ללמוד, ורציתי העשרה, וחשבתי שהכיתה הזאת מתאימה לי. אני אוהבת בכיתה שלנו את המקצועות, וכמובן את החברים. אני שמחה שבחרתי בכיתת מת”ת. אני בחוג ריקוד בסטודיו FB. ואני משתתפת בחוג פעמיים בשבוע. אני מקדישה לתחביב שלי זמן רב כי אני נהנת ממנו מאוד. אני אוהבת לשמוע שירים שמחים ולפעמים שירים פחות שמחים. אני אוהבת לצפות בסרטי אימה או בסרטי אקשן והמאכלים האהובים עליי הם המבורגר וסושי.

אני גרה בשכונת נווה שאנן ברחוב נתיב חן. כאשר הייתי תינוקת גדלתי בדירה אחרת ברחוב קליבנוב, ובגיל 3 עברתי דירה ברחוב פרץ ברקיש. בגיל חמש עברתי לדירה שאני גרה בה כיום. בביתי מתגוררות 5 נפשות, כלבה וחתולה. אני גרה עם שתי אחיותי, ליה מעיין ושתי הורי.

אימצתי את בעלי החיים שלי מעמותת “תנו לחיות לחיות”. בחרנו בבעל החיים הזה כי אהבנו חתולים וכלבים.

אם הייתי שואלת את משפחתי מה אני הם היו אומרים שאני ילדה נחמדה ועוזרת אך לפעמים קצת מעצבנת.

אני חושבת שאני ילדה עוזרת לכל מי שצריך עזרה, אוהבת ללמוד, חברתית.

7

חלק שני – אני ומשפחתי

אבא שלי-

אבא שלי נולד בתאריך ה14.10.1981 ברוסיה בעיר ביירוביגן, האוטונומיה היהודית הנמצא 13 שעות טיסה מישראל.

בגיל 15 בשנת 1996 אבא שלי עלה לישראל לבד, במסגרת הפרוייקט “נעלה”. אבא שלי הגיע לבית הספר החקלאי “כדורי” וגר בפנימייה שם עד סיום בית הספר וגיוס לצבא. בשנת 1999 אבא שלי התגייס לגולני כלוחם בגדוד 12. במגביל לשנה זו סבא סבתא שלי דודה שלי עלו לארץ. בשנת 2000 אבא שלי נפצע ברגלו באחד האימונים מירי כדור ברגלו. לאחר שנה של שיקום בשנת 2001 אבא שלי חזר לשירות הצבאי שלו. בשנת 2002 אבא שלי השתתף במבצע חומת מגן, אשר בו אבא שלי נכנס לגנין, לשכם לרמאללה ולטול כרם. בסוף אותה שנה  אבא שלי השתחרר משירותו הצבאי, והתחיל ללמוד כלכלה ומנהל עסקים באוניברסיטת חיפה. במהלך הלימודים אבא שלי ואמא שלי הכירו. בשנת 2006 אבא שלי סיים את לימודיו. בשנת 2006 פרצה מלחמת לבנון השנייה, ואבא שלי גויס בצו 8. השתתף בקרבות באזור חממאמיס.

לאחר סיום המלחמה הורי התחתנו.

 

8
עבודת שורשים- שרון דימנט by sharon dyment - Illustrated by שרון דימנט ז6 - Ourboox.com

אמא שלי

אמא שלי נולדה בתאריך ה18.1.1984 בעיר מוסקבה שברוסיה. בשנת 1990 אמא שלי החלה את לימודיה בבית הספר והמשיכה בבית הספר עד כיתה ד, ובכיתה ד עלתה לישראל, לבית הספר “דינור” שהיה גם הבית ספר שלי.

כאשר אימי הגיעה לישראל היא חוותה הרבה קשיים, חברתיים, כלכליים ועוד. את כיתה ה אמא שלי התחילה בבית הספר “דינור” שזה היה גם בית הספר שלי. לאחר סיום בית הספר היסודי, אמא שלי עלתה לבית הספר “עירוני ג”, והתגייסה לצבא בשנת 2002 לשלישות, בתור רכזת כוח אדם. בשנת 2004 השתחררה. בשנת 2004 התחילה אמא שלי ללמוד סטטיסטיקה באוניברסיטת חיפה. בשנת 2008 היא סיימה את לימודיה. ובשנת 2008 אני נולדתי.

10
עבודת שורשים- שרון דימנט by sharon dyment - Illustrated by שרון דימנט ז6 - Ourboox.com

האחיות שלי-

אחותי ליה, נולדה בתאריך ה17.1.2015 בבית החולים בני ציון שבחיפה. היא נמצאת בגן “צאלון” ושנה הבאה תעלה לבית הספר “יזרעאליה”.

אחותי מעיין- נולדה בתאריך ה5.9.2020 בבית החולים בני ציון שבחיפה.

12
עבודת שורשים- שרון דימנט by sharon dyment - Illustrated by שרון דימנט ז6 - Ourboox.com

סבתא שלי- סבתא שלי, ילנה, נולדה בתאריך 29.07.1963 בעיר מוסקבה שברוסיה. בשנת 1970 סבתא שלי התחילה ללמוד בבית הספר, ובסוף בית הספר סבתי הלכה ללמוד רוקחות. כאשר סבתי הכירה את סבי היא הייתה בת 17. בגיל 18, סבתי וסבי התחתנו, ולאחר שנתיים אימי נולדה. לאחר 10 שנים, משפחתי עלתה לארץ. כאשר הגיעו לארץ, סבתי הלכה לעבוד במחסן תרופות מפני שלא קיבלה רישיון להיות רוקחת בארץ. בשנת 2007 סבתי גילתה גוש בשד, והלכה להיבדק ואובחנה כחולה בסרטן השד. לאחר כך סבתי עברה ניתוח להוצאת הגוש מהשד. לאחר הניתוח סבתי הלכה לעבוד בחנות של סבי. לאחר כך כל חצי שנה סבתי הלכה להיבדק בבית החולים, ובבדיקה שגרתית אחת סבי מספר לסבתא רבתא שלי, שסבתי עוברת סוג של אירוע מוחי ומצבה לא טוב. הרופא הודיע למשפחתי שהגרורות התפשטו למוח. הרופא אמר למשפחתי שהם יכולים לעשות לה ניתוח או שהיא תמות תוך שבועיים. הגרורות התפשטו למקום שלא ניתן לנתח אותו. אחרי הניתוח סבתי הייתה בבית במשך 3 שנים. לאחר 3 שנים סבתי הלכה לעולמה.

14
עבודת שורשים- שרון דימנט by sharon dyment - Illustrated by שרון דימנט ז6 - Ourboox.com

סבא שלי- סבא שלי, וולדמיר, נולד בתאריך ה11.07.1961 בעיר מוסקבה שברוסיה. בשנת 1978 סבא שלי התחיל ללמוד לימודים צבאיים. בשנת 1981 סיים.  בשנת 1981 סבא וסבתא שלי התחתנו. בשנת 1984 אמא שלי נולדה. משנת 1981 עד שנת 1991 סבא שלי שירת בצבא בתור קצין.  בשנת 1994 סבא שלי עלה לארץ יחד עם משפחתו.

בשנת 1994 עד שנת 1996 סבא שלי עבד במפעלי זיקוק, ובשנת 1996 סבא שלי פתח חנות שעובדת עד היום.

16
עבודת שורשים- שרון דימנט by sharon dyment - Illustrated by שרון דימנט ז6 - Ourboox.com

סבא רבא שלי- סבא שלי, לאוניד נולד בתאריך ה25.3.1940. סבא שלי נולד בעיר מוסקבה שברוסיה. בגיל חצי שנה בערך, סבא שלי ומשפחתו עברו לגור לאודסה שבאוקראינה, כי אבא שלו היה ימאי בצבא. בעת תחילת המלחמה, הגרמנים הרסו את הנמל שבאודסה. כאשר שמעו שהגרמנים באים הזמינו טיסה למוסקבה. מעט זמן לפני הטיפה הגרמנים הפציצו את המטוס האחרון שמשפחתי הייתה אמורה לעלות עליו. לאחר מכן סבא רבא רבא שלי ארגן קבוצה ואמרו שהם יוצאים מאודסה למרות שהגרמנים מקיפים את כל אודסה. הם יצאו ללא שום נשק. הם יצאו דרך הגרמנים והרגו אותם, והגרמנים הרגו אותם בחזרה. משפחתי יצאה  מאודסה כשסבא רבא שלי היה בן שנה וחצי. סבא רבא רבא שלי חשב שהמשפחה שלו נהרגה במטוס שהופצץ, וסבתא רבתא רבתא שלי חשבה שסבא רבא רבא שלי נרצח. ובשנת 1943 שלחו את סבא רבא רבא שלי למוסקבה מהמלחמה. כשהוא הגיע למוסקבה הוא היה עם בגדים דקים, והוא היה לא רחוק מהבית הקודם שלו והוא זכר שיש לו בגדים בבית. הוא הלך בידיעה שכל המשפחה נהרגה. הוא נכנס לבית וראה את כל משפחתו. מאז כל שנה הם חגגו את ה20 בדצמבר בתור יום ההולדת השני. לאחר כך בגיל 5 הם עברו לעיר פולרן וגרו שם עד שהוא היה בן 15. בגיל 15 הם חזרו למוסקבה ושם סבא רבא שלי וסבתא רבתא שלי הכירו כי היו הכיתות מגבילות. לאחר לאחר 10 שנים סבא וסבתא שלי נפגשו שוב ומשם נהיו חברים והתחתנו בשנת 1962. ובשנת 1963 נולדה סבתא שלי. סבא שלי היה המהנדס הראשי במקום העבודה שלו.

 

18

סבתא שלי- סבתא שלי, ליזה, נולדה ב25.08.1946 בעיר חרסון שבאוקראינה.

בת לנחום וסוניה. בשנת 1953 רצו לעלות לישראל אך נוחם נפטר בדרך, והם פנו למזרח הרחוק של רוסיה לעיר בירובידזן (האוטונומיה היהודית). שם סבתא שלי סיימה את לימודיה בבית הספר וסיימה תואר אחות מוסמכת. אחרי כמה שנים סבתא שלי פגשה את סבא שלי, הם התחתנו בשנת 1966. בשנת 1974 נולדה לבם בת בשם סבטלנה וסבתא סיימה תואר באוניברסיטה והלכה לעבוד ככימאית.

בשנת 1981 אבא שלי נולד. בשנת 1999 עלו לארץ בעקבות אבא שלי, שעלה לארץ 3 שנים לפני כן.

19

סבא שלי- סבא שלי, אנטולי נולד ב20.7.1941 בעיר בירובידזן שברוסיה בן לנחמה ומויסיי, ושם סיים בית ספר. אחרי שסיים בית ספר, התקבל ללימודי רפואה בעיר חברוסק, וב1966 הוא סיים את הלימודים, וחזר חזרה לבירובידזן שם הוא הכיר את סבתא והם התחתנו. כל חייו גם ברוסיה וגם בישראל הוא עבד כרופא. בארץ הוא עבד בבית החולים הגליל המערבי שבנהריה וביד להחלמה. בשנת 2011 סבא שלי חלה בסרטן ונפטר בשנת 2018. בזמן הלימודים הוא עשה השלמה ללהיות קצין רפואה בחיל הים הרוסי.

20
עבודת שורשים- שרון דימנט by sharon dyment - Illustrated by שרון דימנט ז6 - Ourboox.com
עבודת שורשים- שרון דימנט by sharon dyment - Illustrated by שרון דימנט ז6 - Ourboox.com

המשפחה של סבא שלי- בשנות בשלושים המקודמות, השלטונות הסובייטים החרימו את כל הרכוש שהיה שייך למשפחה שלי, ושלחו את כל המשפחה לסיביר. כעבור כמה שנים הם קיבלו חנינה, ואז כל המשפחה חזרו לעיר חיצלוויץ, למעט סבא רבא שלי שנסע לבירובידזן. כל משפחתו נספו בשואה. בשנת 1937 הוא התחתן עם נחמה, ובשנת 1939 נולד לו בן בכור רומן. ב1941 סבא רבא שלי גויס לצבא הסובייטי ונלחם מול הנאצים ומול היפנים. בזמן המלחמה סבא רבא שלי קיבל כמה עיתורים על ההשתתפות במלחמה. בשנת 1996 הוא עלה לארץ עם בנו הקטן לאוניד, ונפטר ב2004.

23

ההורים שלי- 

 

ההורים שלי הכירו לראשונה ביום הולדת של חבר משותף וכעבור כמה שנים נפגשו שוב, בזמן הלימודים באוניברטיסת חיפה. הם התחילו לצאת, והתחתנו לאחר שאבא שלי סיים את התואר הראשון ולאמא נשארה עוד שנה. כחודשיים אחרי סיום מלחמת לבנון השנייה ב17.10.2006 הורי התחתנו. בתאריך הזה 25 שנה לפני כן סבי וסבתי התחתנו גם כן בתאריך הזה.

אבא שלי עשה תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים באוניברסיטת חיפה, ותואר שני במנהל עסקים במכללת נתניה.

אמא שלי ראשית התקבלה לסטטיסטיקה באוניברסיטת חיפה ולאחר שסיימה שנה ראשונה בהצטיינות, התקבלה גם לחוג מערכות מידע, וסיימה בהצטיינות שני תארים של מערכות מידע וסטטיסטיקה. תואר שני, סיימה בהנדסת איכות ואמינות בטכניון.

24
עבודת שורשים- שרון דימנט by sharon dyment - Illustrated by שרון דימנט ז6 - Ourboox.com

הקשר הבין דורי

סבתא רבתא שלי לודמילה, עלתה יחד עם סבתא רבתא רבתא שלי פייגה, עם סבא שלי ולדמיר, סבתא שלי ילנה, ואימי נלי. בעת העליה לארץ סבתא רבתא שלי עלתה לארץ בגיל 55, סבתא רבתא רבתא שלי עלתה לארץ בגיל 78,  סבתא שלי הייתה בת 30, סבא שלי היה בן 32 ואימא שלי הייתה בת 10.
עלתה לארץ ישראל ב20.10.1994 מרוסיה. טרם העליה, משפחתי הייתה שומעת ברחובות, בטלוויזיה, שהמדינה אך ורק לנוצרים.

מלבד כך, סבתי אומרת שהיהודים התקשו מאוד להתקבל לאוניברסיטאות, מקומות עבודה.

כאשר יהודי היה מנסה להתקבל לעבודות, היו מקבלים אותו וכשאר היו רואים שהוא יהודי, היו דוחים אותו מהעבודה.

סבתי אומרת , שכאשר הגיעה לישראל היא הבחינה בסגנון חיים שונה.

בסגנון לבוש, חיים, למידה.

כאשר הגיעו לארץ, כל המשפחה שלי הלכה ללמוד עברית באולפן.

סבתא רבתא שלי נולדה בתאריך 18.02.1940 בעיר מוסקבה ברוסיה. סבתי נולדה בזמן מלחמת העולם השנייה, סבא רבא שלי היה לוחם במלחמת העולם השנייה, שואה. סבתי אהבה מאוד את הזמר מרק ברנס בילדותה והייתה מרבה לשמוע אותו.

סבתי מספרת שהילדות שם הייתה קשה. היה מחסור עז במזון ומספרת שהם היו ניזונים מהאוכל שגדל להם בגינה. לא היו חנויות מזון. סבתי מספרת שהם היו גרים בדירת שותפים, כאשר יש בדירה 5 חדרים ובכל חדר משפחה אחרת. כאשר שירותים משותפים, מטבח משותף ואין כמעט פרטיות.

מתחת למוסקה גר סבא רבא רבא שלי, בכפר ניקלוסקה. ושם הם גידלו כל ירק אפשרי, וכל משפחתי היו קוטפים את הירקות, שמים במחסן וניזונים בעיקר מזה בחורפים. כך הם חיו בזמן המלחמה ולאחריה. סבתי מספרת שהיו מקבלים כרטיס ואפשר ללכת למקום ולקבל שם לחם, כיכר למשפחה.

סבתי גדלה בלי אבא שלה שלחם במלחמה ופגשה אותו כאשר היא הייתה בת 5.

סבתי מספרת אשר לבית הספר הם היו הולכים בשמלות אפורות ועניבה שחורה ביום יום, ובחגים היו לובשים עניבות לבנות. הבנים היו לובשים חליפות, ועניבה. סבתי מספרת שבימי הולדת כל בני המשפחה היו מתאספים זה אצל זה ועורכים סעודה גדולה. סבתי אהבה לשחק בילדותה בכדורעף ואף הייתה הקפטנית של קבוצת כדור העף בבית הספר שלה.

כשהיא הייתה קטנה סבתי מספרת שהילדים היו מתאספים כל יום והיו משחקים יחד בגינה.

 

 

26
עבודת שורשים- שרון דימנט by sharon dyment - Illustrated by שרון דימנט ז6 - Ourboox.com
עבודת שורשים- שרון דימנט by sharon dyment - Illustrated by שרון דימנט ז6 - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content