תובנות מעמיקות ושאלות

by Amalena & Tasnem & Shada & Marwa & Ameer

This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

תובנות מעמיקות ושאלות

  • Joined May 2022
  • Published Books 2

שאלות שהתעוררו בי :

1. עד כמה זה יעיל באמת כאשר נותנים לתלמידים לתת משוב אחד לשני ? האם בהערכה מסוג זה הם לוקחים באמת אחריות או שהם מתייחסים לזה באופן אישי כלומר מי שהם אוהבים נותנים לו משוב טוב , מי שלא הם נותנים משוב לא טוב .. 

2. איך נוכל בדיוק כמורי תיכון , לעשות איזון בין המיומניות שאנו רוצים לתת לתלמידים שלנו ושהם יהיו יצירתיים וייחשבו בצורה יצירתית , ובין תכנית הלימודים שצריך לעבור עליהה ולסיים אותה עד זמן מסויים ולעשות הכנה טובה לבגרות ?

3. איפה העניין של החשיבה היצירתית אם אנחנו רוצים לתת לתלמידים לעבור לפי הקרטיריונים שלנו כמורים , ורוצים ונתייחס אליהם כרובוטים .

1
תובנות מעמיקות ושאלות by Amalena & Tasnem & Shada & Marwa & Ameer - Ourboox.com

חלק ב

סעיף 1 : שלוש תובנות מעמיקות בהקשר לתהליכי הוראה והערכה

1 – להביא מודלים של מצוינות , העיקרון הזה היה מאוד מעניין מבחינתי וזה בגלל שאנו כמורים וגם כשהיינו תלמידים בבית הספר , בקשו מאיתנו תמיד לעבוד בצורה מצויינת ולהגיש עבודות מצויינות אבל אף פעם לא מראים לנו מה זה מצויין מבחינת המורה ? ולדעתי זה סופר חשוב שהתלמיד ייראה דוגמה מצויינת וידע שהמורים הינם שונים , וכאשר X מהמורים אומר על משהו מצויין , אז לא בהכרח לכל המורים זה אותו הדבר , הקרטריונים שכל אחד מהמורים לוקח בחשבון הינו שונה , ולכן התלמיד מתבלבל בנקודה הזו , וכמובן שבוא צריך ליווי והדגמה לדברים כאילו

2- הערכת עמיתים , וקבלת משוב מהמורה וגם מתלמידים אחרים בכיתה לפני שמגישים את ההגשה הסופית של המטלה , בדרך הזו אנו כמורים נותנים הזדמנות נהדרת לתלמידים ללמוד מעצמם , כאשר תלמיד אחד נותן משוב למטלה של תלמיד אחר בכיתה , הוא חושב על מה בדיוק הוא צריך להסתכל , ואיך מסתכלים ובודקים מטלות , הוא ממש לוקח את הדמות של המורה , לוקח אחריות על עצמו , וגם התלמיד שמקבל את המשוב יכול לשפר ולראות מה ניתם עוד להוסיף להסיר בכדי שאקבל ציון סופי יותר טוב , ההזדמנות הזו שאנו נותנים לתלמידים נותנת להם תחושה מהממת שזה לא הסוף ושתמיד ישנם דרך לשיפור .

3- קביעת מטרות ביצוע ברורות – זה חשוב לנו כמורים קודם כל לפני התלמידים שלנו , שנדע ונכיר את עצמנו , מה בדיוק אנחנו רוצים ולאן אנו רוצים להגיע עם התלמידים שלנו , למה אנחנו עושים את המטלה הזו , מה המטרה ממנה ? מה אנחנו מצפים מהתלמידים , אנחנו קודם כל צריכים להיות ברורים עם עצמנו , בכדי לחדד את הדברים הללו בפני התלמידים , תמיד אנחנו צריכים לשאול את עצמנו , איך נוכל לתת לידע ולמיומניות הללו שרכשו התלמידים מהשיעור שלי , להיות בשימוש אפילו מעבר לכותלי בית הספר .. כי זהו העיקר , בתי הספר נותנים כלים חשובים להתמודד בחיים , ולא רק תיאורייות , כל נושא שהתלמיד לומד  בבית הספר אפילו מתמטיקה ופיזיקה ומדעים .. אמורים לתת לתלמיד מחשבה מיוחדת יצירתית .. שתעזור לו באיזה שהוא שלב בחייו .

 

 

 

3
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content