תוכנית הקשר הרב דורי לשנת 2015 by huda mreh - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

תוכנית הקשר הרב דורי לשנת 2015

  • Joined Jul 2015
  • Published Books 2

תוכנית הקשר הרב דורי של הדרוזים מחזקת את מערכת הקשרים בין תלמידי בית הספר לבין האוכלוסיה המבוגרת , באמצעות הסביבה הטכנולוגית .

2

סבא רגא היה נגן העוד הכי מפורסם בארץ במגזר הערבי , הקדיש כל חייו עם העוד , ניגן בכל רגע , בכל מקום , ברוב אירועי הכפר . התנדב לנגן בערבים שאירגן המתנ”ס .

עוד בהיותו תלמיד בבית הספר רצה מאוד ללמוד מוסיקה.

אבא שלו סירב לחלוטין שילמד המקצוע הזה, כי בזמנו היה אסור ללמוד מוסיקה ולא מקובל לנגן וללכת בדרך זו . סבא היה עקשן מאוד .התחיל לברוח מבית הספר שבו למד ולעשות בעיות בבית הספר על מנת שירשו לו ללמוד מוסיקה , למרות שהוריו משלמים סכום לא פשוט לבית הספר עבור הלימודים אבל כל זה לא עניין אותו..

3

ואז קרא המנהל לאבא שלו והזמין אותו לפגישה . בפגישה הצליח המנהל לשכנע את האבא בדרך של סבא שלי בסיפור צנוע : אסטרונאוטים שהגיעו לחלל , אחרי שחזרו לכדור הארץ והגיעו בשלום עשו להם מסיבה מוסיקאיית , הם ישבו על הכסאות על האדמה והלהקה ישבה על במה . ואז האב השתכנע והסכים שסבא שלי ילמד מוסיקה . וכן התחיל את דרכו המוסיקאיית .

סבא בדרכו התפתח לבד ומתוך רצון עז והיה מאוד מוכשר . כך שבגיל 19 התחיל ללמד בבתי ספר ירכא וגוליס והתגורר שם במשך שנתיים .ותוך כדי יצא בלילות לנגן בחתונות עם הרבה זמרים. אחר כך עבר ללמד בבתי ספר של דליה . עבד במשך 13 שנים רצופות ואחר-כך עזב והקדיש את העבודה שלו במסיבות וחתונות בלילות. הרבה ביקרו אצלו בבית ללמוד ממנו , תרם ותמך בכולם , היה איכפת לו שיצליחו ויעלו …

 

4

בשנת 1993 חלה במחלת הסרטן בעצם , עבר תקופה מאוד קשה ניתוחים וטיפולים כימיים והרבה הרבה כאבים , ובכל זאת היה לו רצון רב והמשיך בחייו המוסיקאליים ולא פיספס שום חתונה או מסיבה .עקב הרצון הרב שהיה לו . וזה עזר לו להבריא באותו זמן .

בשנת 1998 אני נולדתי , ומאז בהיותי בן שלוש התחלנו יחד את הדרך המוסיקאיית : ביום הולדת שלי ליווה אותי לגן וניגן לי שיר בשבילי שכתב לו משורר מפורסם מהכפר שלנו .

בגיל ארבע שנים התחיל ללמד אותי לנגן על העוד שלו ..

בגיל חמש ליווה אותי לגן החובה שלי עוד פעם למרות שהיה מחובר למכשיר החמצן , ואז אני שרתי שיר והוא ניגן לי אותו . ואז ילדי הגן מאוד שמחו .

 

5

אבל לצערי כשהתחלתי ללמוד בכיתה א” לא יכולנו להמשיך את הדרך יחדיו , סבא חזרה לו המחלה עוד פעם .. זה מאוד איכזב אותו , לא נשאר עם אותו רצון , הוא נשבר .

והתחיל שוב פעם טיפולים כימיים , אבל לא עזר שום דבר . בסיומי כתה א סבא נפטר ..

סבא הלה והלכו איתו המנגנות ששמעתי ממנו , והשירים ששר ….

אבל סבא הלך ממולנו אבל נשאר בלבנו

6

7

8
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content