Грунти України by Анна Костик - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Грунти України

  • Joined Apr 2020
  • Published Books 1

Грунти України

Ґрунти України та їх родючість

2

Типи грунтів:

  – Дерново-підзолисті грунти

  – Сірі лісові грунти

  – Чорноземні грунти

  – Болотні грунти

3

Глибина і вигляд грунтів

 

Ґрунти України ..

4

 

Дерново-підзолисті грунти

 

Розповсюджені здебільшого на Поліссі

 

Вони сформувалися в умовах надмірного зволоження під сосновими і мішаними лісами. Материнськими породами для них слугують водно-льодовикові піщані відклади У цих ґрунтах невеликий вміст гумусу (до 1,5 %), чітко виражений так званий підзолистий горизонт, з якого поживні речовини вимиваються вглиб, Тому вони мають низьку родючість.

5

Полісся

Рівненщина – у складі Припятського Полісся що це і чим вигідно для ...

6

Сірі лісові ґрунти

 

Поширені у південній частині Полісся

 

 

На заході й Правобережжі України під ділянками широколистих лісів. Вони утворилися на суглинистих породах за умов достатнього зволоження. Вміст гумусу в них також незначний — 3 %, їх природна родючість відносно невисока, але достатня для вирощування багатьох сільськогосподарських культур.

7

Правобережжя України

Динаміка населення берегів Дніпра: pollotenchegg — LiveJournal

8

*                    Гу́мус:

(лат. humus — «земля», «ґрунт») — органічна частина ґрунту, яка утворюється в результаті розкладу рослинних і тваринних решток і продуктів життєдіяльності організмів — гуміфікаціїГумус ґрунту — це складний комплекс органічних сполук, який містить дві групи речовин:

  1. неспецифічні
    органічні сполуки індивідуальної природи, які трапляються не тільки в
    ґрунтах, але й у інших об’єктах (тканинах рослин, тварин);
  2. специфічні комплекси органічних сполук складної будови — це власне гумусові речовини.

 

9

Чорнозем

 

Архив Чорнозем: 1 500 грн. - Товары для садоводства Коломыя на ...

10

Чорно́зем —едину ґрунту, активною участю в розкладанні рослинних решток бактерій, актиноміцетів, безхребетних тип ґрунту, що розвивається в умовах суббореального слабоаридного клімату з добре вираженою сезонною контрастністю під степовою і лучно-степовою рослинністю на пористих карбонатних породах — лесах і лесовидних суглинках. Чорноземи поширені переважно на платформних рівнинах, але зустрічаються також островами серед інших ґрунтів у міжгірських западинах, улоговинах і на слабоеродованих схилах гірських систем. Формування чорноземів зумовлено особливостями біологічного колообігу — великою кількістю хімічних елементів, які залучаються у щорічні процеси утворення і трансформації органічної речовини, надходженням основної маси органічних решток всер

11

 

Боло́тні ґрунти

 

ґрунти з великою кількістю нерозкладених і напіврозкладених рослинних решток (торфу), які нагромаджуються в них під впливом тривалого надмірного зволоження.

Болотні ґрунти за ступенем розвитку процесів торфоутворення та оглеєння, що є характерним для них, поділяють на торф’яник (шар торфу більше 50 см), торф’янисто-болотні, торф’яно-болотні, торфо-глейові (шар торфу менше 50 см, під ним глейовий горизонт) та мулувато-болотні, в яких суцільного шару торфу немає. З господарського погляду болотні ґрунти прийнято поділяти на кислі, нейтральні та лужні, а також на солончакуваті, солонцюваті, карбонатні та залізисті.

12

Болотні грунтиТипи грунтів і заходи щодо їх поліпшення

13

Ґрунти Полісся

 

Для Полісся характерна наявність лісової та болотної рослинності. Кількість опадів за рік (550—650 мм) тут перевищує кількість випаруваної з поверхні вологи. Це зумовлює промивний тип водного режиму, призводить до заболочування понижених ділянок, утворення болотних ґрунтів. Цьому сприяє також високий рівень залягання ґрунтових вод. Ґрунтоутворюючі породи мають переважно легкий механічний склад і представлені піщаними та супіщаними льодовиковими і водно-льодовиковими відкладами. Зрідка, переважно у західних районах, у місцях виходу на поверхню масивно-кристалічних порід трапляються крейдяно-мергельні відклади та невеликі острівки лесових

 

14

15

Ґрунти Лісостепу

 

Для Лісостепу характерна менша кількість опадів у порівнянні з Поліссям (450—550 мм). Крім того тут вища середньорічна температура повітря. Лісистість території незначна — близько 12 %. Територія являє собою підвищену рівнину з добре розвинутим давнім водно-ерозійним рельєфом. Основні ґрунтоутворюючі породи — леси і лесоподібні суглинки, вони містять до 15 % СаСО3, пористі і тому здатні накопичувати вологу. Кальцій лесів сприяє закріпленню в ґрунтах органічних речовин (гумусу) та створенню агрономічно-цінних структурних окремостей (структура ґрунту)

16

Грунт Лісостепу

Охорона ґрунтів: Грунти зони лісостепу

17

Ґрунти Степу

Для Степу характерний рівнинний рельєф, трав’яниста рослинність та перевага кількості вологи, яка випаровується, над кількістю опадів. Кількість опадів становить 350—450 мм. Коефіцієнт зволоження на півдні зони становить 0,8, на півночі — 1,3. Неоднорідність умов зволоження зумовила відмінності рослинного покриву. На півночі знаходяться найпродуктивніші різнотравно-типчаково-ковильні степи, вони змінюються типчаково-ковильними, на півдні переважають найбідніші полинно-типчакові асоціації. Відповідно до трав’яних асоціацій формуються різні ґрунти: під різнотравно-типчаково-ковильними степами — чорноземи звичайні; під типчаково-ковильними — чорноземи південні; під полинно-типчаковими — каштанові чорноземи. У південній частині часто бувають пилові бурі та суховії.

 

18

Великобурлуцький степ

Великобурлуцький степ — Вікіпедія

 

19
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content