Кіберспорт у сучасному світі

by Yura

Artwork: Юра

This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Кіберспорт у сучасному світі

by

Artwork: Юра

  • Joined Jan 2020
  • Published Books 2

КіберспортЕспорт — спортивні змагання з відеоігор. Історія електронного спорту почалася з гри Quake, яка мала режим мережевої гри через LAN або інтернет. Завдяки популярності гри DOOM, в 1997 році в США з’явилася перша ліга електронного спорту — Cyberathlete Professional League. Відтоді з’явилося багато нових ліг із кіберспорту.

Зазвичай кіберспортивні ігри — це шутери від першої особи, стратегії реального часу й спортивні симулятори. Подібно до звичайного спорту, конкретні ігри називаються дисциплінами.

Поточні популярні кіберспортивні дисципліни: Counter-Strike,Dota,FIFA,HALO…

2

Змагання

Змагання з кіберспорту, зокрема міжнародні, проводяться по всьому світу.

Великі змагання проводяться в спеціальних місцях, де публіка може спостерігати за гравцями, що сидять за комп’ютерами, а хід змагань можна відстежувати на великому екрані, де транслюється ігровий процес. Менш масштабні змагання відбуваються в комп’ютерних клубах. Крім того, змагання можуть проводитися через інтернет.

Гра через інтернет має низку недоліків. У різних гравців можуть бути неоднакові затримки передачі інформації через глобальну мережу в зв’язку з її неоднорідністю. Під час гри через Інтернет складно виявити шахрайство гравців. Натомість, під час гри через локальну мережу всі гравці присутні в одному приміщенні під наглядом організаторів змагання, тому шахраювати набагато важче.

3

Локальна мережа зводить нанівець і проблему затримок, оскільки має достатню й однакову для всіх пропускну здатність. Гра через LAN створює специфічну атмосферу змагання завдяки особистій присутності всіх учасників і глядачів, яка не може бути досягнута за допомогою Інтернету.

На важливих змаганнях призовий фонд може сягати значних сум. Найбільший приз в історії кіберспортивних змагань виграла команда Team Liquid, яка перемогла у фіналі чемпіонату The International 2017 з дисципліни Dota 2, отримавши $10 824 322.

На щорічному змаганні The International  із гри Dota 2 в 2011 році перше місце здобула українська команда Natus Vincere, отримавши приз розміром у 1 000 000 доларів.

4

Команди

У кіберспорті команди гравців традиційно називаються кланами. Деякі види відеоігор, наприклад Counter-Strike, створені саме для командного змагання, інші ж дозволяють грати як в режимі один на один, так і команда проти команди. Часто професійні команди підписують контракт зі своїми гравцями і отримують фінансову підтримку від численних спонсорів.

Відомі українські команди:

  • Natus Vincer
  • Pro100
5

       Топ 3 найбагтших українських кіберспортсменів

Роман «Resolut1on» Фомінок Призові: $1,37 млн.-один з найперспективніших гравців Dota 2 в СНД. Свою кібер-кар’єру він розпочав у 2013 році в команді iCCup. Також він був учасником таких колективів, як Virtus.pro, RoX.KIS і Team Empire. У 2016 Resolut1on увійшов до складу американської команди Digital Chaos. Тоді вона несподівано зайняла друге місце на The International 2016.Через рік Resolut1on перейшов до команди OG, але тоді вони провалилися. У березні цього року Роман приєднався до VGJ.Storm.

6

Володимир «No[o]ne» Міненко-

Призові: $1,2 млн.

Гравець команди Virtus.pro. Кар’єру розпочав 2014 року. Перша професійна команда, в якій він виступав стала російська Vega Squadron. 2016 року приєднався до Virtus.pro. Саме в складі цієї команди він став переможцем турнірів: BTS Europe #4, The Summit 6, The Summit 7 Mr, Cat Invitational Europe, ESL One Hamburg 2017, ESL One Katowice 2018, The Bucharest Major та інших. У 2018 році No[o]ne став найціннішим гравцем ESL One Birmingham 2018.

7

Данило «Dendi» Ішутін-

Призові: $902 558.

Ігрову кар’єру у 2014 році. Чотири роки з невеличкими перервами виступав за російську команду Virtus.pro. Саме у складі російської команди Ілля став переможцем цілого ряду міжнародних турнірів. У 2018 році перейшов в українську команду Na’Vi. Після поразки в кваліфікації The International 2018 СЕО Natus Vincere Євген Золотарьов вирішує обновити українську команду Na’Vi. Ілля «Lil» Іллюк покинув колектив. Зараз він працює над новою командою під назвою Odium, що переводиться як «Ненависть».

8

Отже, наразі  кіберспорт не є дуже популярним через те, що не всі бачать його по телебаченню і ттому не цікавляться ним. І тому, я надіюсь, що зовсім скоро ми не лише будем бачити олімпійскі, футбольні та хоккейні ігри, а й кіберспортивні.

9
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content