Шіндер Ірина
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Планета тварин

  • Joined Jan 2018
  • Published Books 2
Планета тварин by Shinder  - Ourboox.com

Тигрів можна назвати, мабуть, найвпізнаванішими великими хижаками з сімейства котячих. Чорно-руда смугаста шкіра цих створінь стала їх своєрідною візитною карткою. Репутація тигрів, як безжальних хижаків, так само, як і їх яскраве смугасте забарвлення, немов застерігає від зустрічі з цією твариною на його території. Великі та масивні, тигри здатні битися з будь-яким супротивником.

 

Цікаві факти про тигрів.

-У світі залишилося менше ніж 7 тисяч тигрів. На сьогодні, всі без винятку види тигрів внесені в Червону книгу, а полювання на них заборонено у всіх країнах. У найбільш тяжкому становищі перебуває амурський тигр.

-Зіниці у тигрів не вертикальні, як у домашніх кішок, а круглі. Це обумовлено тим, що тигр не веде нічний, а сутінковий спосіб життя.

-В темряві тигри бачать приблизно вшестеро краще, ніж люди.

-Материкові тигри більші і масивніші своїх родичів, що живуть на островах.

3
Планета тварин by Shinder  - Ourboox.com

Лев завжди символізував собою силу, могутність, хоробрість і відвагу. Завдячуючи цьому у людей з’явилися приказки: «сильний, як лев» або «Левине серце».

Лева так давно і наполегливо називають «царем звірів», що у багатьох сверблять руки зруйнувати це кліше. Майже як в радянському мультику про левеня, якого з дитинства вчили, що він «най, най, най», а реальність постійно його розчаровувала, інформує UkrMedia.

При цьому якось забувається, що «монархії» у тваринному світі немає, а сам вираз «цар звірів» – чисто культурний, виражає, насамперед, людське захоплення цим чудовим хижаком.

Якщо головною «царською» якістю вважати силу і міць, то у лева конкурентів вистачає. Звичайно, він може напасти на дитинчат слона і носорога, але їх батьків розумно оминає.

Навіть в рамках сімейства котячих леви дещо поступаються тиграм – і за розміром, і бійцівськими якостям. Довжина самця лева зазвичай досягає 2,5 м, а вага – 250 кг, у той час як у амурського тигра ті ж показники становлять 3,5 м та 300 кг. В природі ці хижаки зазвичай не зустрічаються – адже основна популяція лева сьогодні мешкає в Африці, а тигрів – в Азії. Але в звіринцях і цирках помічено: якщо тигр і лев починають «розборки», то останньому зазвичай дістається більше.

5
Планета тварин by Shinder  - Ourboox.com

Що ми знаємо про білок? Якщо запитати таке, то перше, що прийде в голову – це те, що вони маленькі, руді, пухнасті та живуть на деревах. Секунду подумавши, пригадаємо про їхню любов до горішків. А ще що нам відомо? Крім того, що білка – симпатична тваринка, яку часто зображають у мультфільмах та на кондитерських виробах, мабуть, більше нічого. Але насправді не все так просто й історія цієї тваринки, як і її життя, пов’язані з цікавими фактами.

Факт 1. Ми вважаємо, що білки живуть лише на деревах. Насправді це стосується лише білки звичайної – найпоширенішого виду, який і проживає в наших лісах та парках. Дійсно, вона або ж займає вільні гнізда, дупла, які встелює підстилкою з трави та сухого листя, або ж будує закриті кулеподібні гнізда (вони називаються гайни), які нагадують купу гілок, але також встелені листям, мохом та зверху накриті дахом. Гнізд у білки зазвичай декілька, і вона кожні 2-3 дні змінює їх. Коли в гнізді живуть малюки, то мама переносить їх у зубах. І незважаючи на те, що білки самотні тваринки, взимку в одному гнізді може збиратися до 3-5 особин. Але є ще й такий вид білки, як африканська земляна. Ці тваринки залюбки пересуваються по землі, живуть на відкритому просторі та риють нори.

Факт 2. Білки харчуються горішками, які запасають на зиму, а також вони сушать гриби, наколюючи їх на гілочки. Насправді горіхи складають лише основний раціон білок. Також вони залюбки харчуються комахами, пташиними яйцями та навіть пташенятами, жолудями й насінням. Якраз 2 останні продукти й становлять основу запасу на зиму, який білка розбиває на велику кількість потаємних «комірчин». Вважається, що руденька перед тим, як заховати провізію, тре горішок об мордочку або ж облизує його, що й допомагає тваринці пізніше впізнати запах навіть під декількома десятками сантиметрів снігу. Однак сучасні дослідження свідчать, що цей інстинкт навряд чи має біологічне значення, та й білки мають досить слабку пам’ять, тому забувають про свої запаси, які допомагають виживати іншим тваринам. Натомість, приховані насінини проростають, і з них утворюються нові дерева. Відповідно – найважчий період у житті білок – рання весна. В цей час прикопані насінини починають проростати і більше не можуть слугувати харчем, а нові ще не з’явилися. В цей період білки харчуються бруньками дерев. Також розвіємо міф про сушіння грибів – жодні серйозні спостереження не підтверджують цього, а тому мова йде, швидше за все, про випадковість. Окремий інтерес становить те, як білка розгризає горішок. У передній частині рота гризуна розміщені долотоподібні різці, які ростуть (в міру стирання) все його життя. Тваринка встромляє обидва нижні різці в те місце, за яке горіх кріпиться до гілочки, а оскільки нижня щелепа білки складається з двох половинок, з’єднаних еластичним м’язом, то при легкому стягненні їх докупи, різці розходяться і, наче клин, розколюють горіх навпіл. Як свідчать експерименти нідерландських дослідників, такий метод не є вродженим – білка вчиться застосовувати його на власному досвіді через випробовування на горіхах різних способів та пошуків найоптимальнішого.

Факт 3. Білки гарно стрибають. Справді – між деревами вони можуть перестрибувати відстані до 5-7 м. До речі, на землю білка може зістрибнути без шкоди для здоров’я і з висоти до 10 м, допомагає їй у цьому пухнастий хвіст та пружні подушечки лап. Хвіст узагалі відіграє дуже важливе значення в житті тваринки. По-перше, при стрибках він використовується як кермо. А по-друге – слугує ще й хутряною шубкою (саме в нього загортається білка під час зимового сну).

7
Планета тварин by Shinder  - Ourboox.com

Ведмідь завжди був символом мужності та сили. Ці грізні звірі здавна викликали страх та повагу наших предків, та сьогодні самі знаходяться за крок до зникнення і саме тому у більшості країн ведмеді, незалежно від виду, захищені законом. Пропонуємо вам підбірку цікавих фактів про цих дивовижних тварин.

1. З восьми сучасних видів ведмедів, лише полярний харчується виключно м’ясом, панда — строгий вегетаріанець, раціон якого складається з бамбука, а інші шість видів всеїдні з різноманітними дієтами.
2. Білі ведмеді найбільші наземні хижаки на нашій планеті, при розмірах більше ніж два з половиною метри вони можуть важити понад шістсот кілограм.

3. Ведмеді володіють неймовірним нюхом, згідно з багатьма дослідженнями в них найкращий нюх серед ссавців. Білі ведмеді можуть відчути запах своєї здобичі на відстані понад 20 кілометрів.

9
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content