Розпушувальні механізми.

by Канівець Наталя Віталіївна

This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Розпушувальні механізми.

Старший викладач з професійно-теоретичної підготовки з професії "Кухар"
  • Joined Apr 2020
  • Published Books 50

Головне призначення розпушувального механізму – збільшування поверхні шматків м’яса для рівномірнішої теплової дії та руйнування сполучної тканини, що попереджує деформацію шматка. Ці механізми використовують для двократного надрізання порційних шматочків м’яса. Після такої обробки не тільки руйнуються волокна з’єднувальної тканини м’яса, а й значно збільшується його поверхня. Це приводить до того, що м’ясо стає більш м’яким, швидше смажиться і не деформується.

На підприємствах громадського харчування застосовується розпушувачі типу МРМ-15 та МС-19-1400 – один із змінних механізмів приводу ПМ-1,1 для м’ясного цеху.

2

Розпушувач м’яса МРМ-15 .

 

Розпушувальний механізм (рис.1.) складається з корпусу, завантажувального та розвантажувального отворів, каретки з робочими органами, привідного механізму, апаратури керування.

Усередині корпуса машини, виготовленого з алюмінієвого лиття, розміщені привід та робочі органи. Зверху корпус закритий кришкою, яка натискає на штифт і з’єднана із мікроперемикачем. Таким чином, створене блокування, усуває можливість пуску машини при знятій кришці.

3

Розпушувальні механізми — Студопедія

Рис. 1. Розпушувальний механізм МРМ-15:

1 – основа, 2 – фрези, 3 – гребінка, 4 – кришка, 5 – зубчаста циліндрична передача, 7 – черв’ячна передача, 8 – електродвигун.

4

Робочими органами механізму служать два паралельно розташовані вали, на які насаджені дискові ножі-фрези та дві гребінки. Ножі-фрези вставляють у каретку, яка складається із двох частин, з’єднаних петлями та засувками. Під час обертання однієї половини каретки відносно іншої під кутом 90° вона роз’єднується на дві половини. Ножі-фрези обертаються назустріч одні одним. Фрези надрізають шматки м’яса, а гребінки спрямовують їх та попереджують намотування м’яса на фрези. Всі деталі, що стикаються з продуктом, виконані зі сталі.

Привідний механізм розпушувача складається із електродвигуна, клинопасової передачі, черв’ячного редуктора й пари циліндричних шестерень.

5

Принцип дії.

Нарізані порційні шматки м’яса захоплюються ножами-фрезами. Зубці фрез одного вала входять у простір між зубцями фрез іншого вала, в результаті чого на поверхні шматків з обох боків утворюються дрібні насічки у вигляді борозенок. При цьому розрушується сполучна тканина і шматок м’яса збільшується майже втричі.

6

Правила експлуатації

 

Машину встановлюють на робочому столі без додаткового кріплення. Приєднання її до електромережі здійснюється за допомогою штепсельного роз’єму.

Складання машини починають із складання каретки. Для цього в кожну руку беруть по половинці каретки і розташовують їх взаємно перпендикулярно так, щоб штифти петель одної половинки попали у відповідні пази другої половинки, потім зближують їх і з’єднують защіпками. Зібрану каретку встановлюють у машину так, щоб штифти робочих валів увійшли у пази зубчастих напівмуфт редуктора, після чого фіксують каретку в машині за допомогою спеціального замка. Зібрана машина закривається кришкою. Поряд із машиною на робочому столі розташовують деко з шматочками м’яса.

Після ввімкнення двигуна машини в приймальне віконце кришки опускають шматок м’яса, який підхоплюється дисковими ножами — фрезами, надрізається ними і потрапляє вниз у підставлену тару. Для кращого розпушування м’яса його слід повторно пропустити через машину, але вже в поперечному напрямку.

Під час роботи машини забороняється вручну проштовхувати м’ясо до обертальних робочих валів або допомагати розвантажувати машину знизу через розвантажувальний отвір. Не допускати використовування машини із знятою кришкою та примусово натисну тим штифтом мікроперемикача.

Після закінчення роботи вимикають двигун, відключають машину від електромережі, знімають кришку, звільнюють та розбирають каретку.

При санітарній обробці машини слід прокип’ятити у воді робочі вали, а корпус і кришку протерти м’якою тканиною.

Для якісного розпушування м’яса необхідно слідкувати за тим, щоб фрези були добре заточені. Використання затуплених фрез погіршує якість розпушування м’яса й збільшує витрати м’ясного соку. Крім цього, це змушує робітників перед обробкою м’яса на машині вручну відбивати його сікачем, в протилежному випадку м’ясо застрягне в машині. Це знижує продуктивність.

Заточування фрез можна проводити вручну за допомогою напилка або наждачного бруска, або на шліфувальному верстаті. У першому випадку фрези із вала можна не знімати.

 

7

Технічна характеристика машини МРМ-15:

Продуктивність, шт/год.       – 1800

Номінальна потужність електродвигуна, кВт – 0,27

Габаритні розміри, мм:

  • довжина – 560
  • ширина – 260
  • висота – 390

Маса, кг – 35

 

 

8
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content