Системи керування вмістом для публікації інформації в інтернеті by Oleg Soliar - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Системи керування вмістом для публікації інформації в інтернеті

  • Joined Oct 2017
  • Published Books 1

WordPress – це проста установка та використання системи управління контентом з відкритим кодом, який широко використовується для створення веб-сайтів. Сфера застосування – від блогів до складних веб-сайтів. Вбудована система тем і плагінів у поєднанні з вдалою архітектурою дозволяє конструювати на основі WordPress практично будь-які веб-проекти.
Написана мовою програмування PHP з використанням бази даних MySQL. Сирцевий код поширюється на умовах ліцензії Загальної публічної ліцензії GNU.

2

Можливості WordPress

Дизайн, управління системою та інші можливості

  • простота установки, простота настройки;

  • підтримка веб-стандартів (XHTML, CSS);

  • модулі для підключення (плагіни) з унікальною простою системою їх взаємодії з кодом; можливість автоматичного встановлення та оновлення версії безпосередньо з панелі адміністратора;

  • підтримка так званих «тем», за допомогою яких легко змінюється як зовнішній вигляд, так і способи виведення даних;

  • можливість редагування шаблонів одразу в панелі адміністратора;

  • «Теми» реалізовані як набори файлів-шаблонів у PHP (у HTML-розрізі містяться PHP-мітки);

  • багато бібліотеки «теми» і «плагінів»;

  • потенціал архітектури дозволяє легко реалізувати складні рішення;

  • SEO-оптимізована система;

  • наявність українського перекладу.

3

Плюси WordPress

1. WordPress – безкоштовно!

2. Для WordPress створено багато безкоштовних плагінів * … 

Для WordPress написано сотні плагінів, більшість з них безкоштовні і доступні для всіх. З їх допомогою можна досягти дійсно вражаючих функціональних можливостей, таких як створити інтернтет-магазин або дошку оголошень.

* плагін  – функціональний додаток, мудуль, наприклад слайд шоу, або контактна форма відправлення повідомлень

3.   Для WordPress  ще більше безкоштовних шаблонів *! 

Для WordPress написано сотні плагінів та тисячі готових  шаблонів *  сайтів, які можна скачати та встановити за кілька секунд.

* шаблон  сайту – це готове графічне рішення дизайну сайту. Іншими словами, готовий шаблон = готовий сайт. Шаблон включає в себе такі етапи: дизайн логотипу сайту, порізка, верстка та інтеграція з WordPress.

4. І WordPress – зручно розкручувати! 

Є багато плагінів для розкрутки сайту, як платних, так і безкоштовних. Серед безплатних є плагіни, які автоматично генерують карту сайту, дають можливість зареєструвати ключові слова (пошукові запити) для кожної сторінки пост тощо. Сайт на WordPress легко оптимізувати, а код зробити “чистим” та валідним.

5. Та і взагалі WordPress – дуже зручний.

Дуже зручно, швидко і легко наповнювати сайти зроблені на WordPress. Можна за кілька секунд розмістити на сайті ціну у вигляді великої таблички. А робиться це простім копіювання ctrl + c та вставкою – ctrl + з ворду або екселю в адмінку *.

Адмінка WordPress не складніше, ніж Word

Адмінка WordPress дуже зручна, є інтерфейс на українській мові. Щоб додати інформацію на сайт через адміністрацію, не потрібно мати спеціальних навиків – це доступно для будь-кого, хто вміє просто користуватися ПК.

* Адмінка – від слова адмініструвати, керувати цією спеціальною сторінкою на сайті, в якій є редактор подібний до Word, для додавання інформації на сайт. Зайти на таку сторінку можна ввівши ім’я та пароль.

 

4

Мінуси WordPress

1.  WordPress може зламати.

Заради об’єктивності треба відзначити, що сайт на WordPress може легко зламати. Але зламати можна будь-що: все залежить від рівня “хакера”. Ламали і сайт ФБР і Microsoft. Вся справа в тому, що WordPress розрахований на простих користувачів, інсталювати його на хостинг легко. WordPress завжди за замовчуванням має 1 або 2 шаблонів сайту, які можна переключитися в адмінці. Тобто, після установки WordPress, одразу є готовий сайт, на який може зайти хтось, а його власник через 5 хв після початку встановлення сайту може додати інформацію на сайт. Але сайт на WordPress з стандартним шаблоном є однаковим у тисячі користувачів, а настройки там за замовчуванням теж однакові. А те, що однаково у всіх, легко вивчити і знайти слабку місце.

Зламати можна все,  WordPress не виключення

Вихід є! Для того, щоб сайт на WordPress був надійним і захищеним, він повинен правильно налаштувати, використовувати ряд заходів, поставити деякі захисні плагіни, змінити всі паролі на більш складні, відключити функції запам’ятовування паролів на комп’ютері, там не зберігати паролі в цілому, краще записати їх в блокнот і поставити у шухляду. Тому, що найчастіше те, що називають зламали сайт, відбувається не через слабких місць сайту, а через недбалість адміністратора сайту, і викрадення паролів до сайту.

Навіть за таких застережних умов, зламати сайт можна, але це під силу тільки крутим хакерам, інтереси яких навряд чи колись переходити з вашими.

По суті, цей мінус безпеки виявляється лише в тому, що правильно захистити сайт на Вордпресі непробний користувач не може, але це законність, так само користувач не може захистити навіть свій власний ПК від вірусів, і проблема тут не в неякісних антивірусах і в недостовірності користувача !

2. WordPress – «найсмачніші» фішки платні.

Сам WordPress безкоштовний без «але і крім», є енна кількість шаблонів і плагінів до нього, які також безкоштовні. Але модні преміумні шаблони і наворочені плагіни платні.

3. WordPress – блоговий движок.

Засновник Вордпресу – Метью, створив його як блоговий двожок, а що таке блог?

Блог – це сайт на якому власник сайту, пости (розміщує) статті за одним, інші користувачі коментують їх. А мінус полягає в тому, що самостійно налаштувати WordPress не як блог, а як класний бізнес сайт або сайт-візитка, без спеціальних знань не вийде.

Зробити з WordPress не блог без спеціальних знань не вийде

4. Безкоштовна породжує клонів  .

Як вище зазначено, WP цілком безкоштовно, а встановлення його справа декілька хвилин, тому в Інтернеті тисячі однакових сайтів з базовим дизайном, який входить у Вордпрес за замовчуванням. Встановлення безплатних шаблонів також не вирішує цю проблему, просто знижує кількість клонів. Така ж історія з купленими шаблонами: купити їх може хто-то, а купити шаблон з ексклюзивними правами дуже дорого.

5. Адмінка.

Хоча до неї звикаєш як до ручної коробки передач і користується нею потім, на початку вона здається складною: багато кнопок і налаштувань початківців лякають. Найголовніший розділ адміністрування – створення нових сторінок та публікацій – дещо бідний без додатково встановлених модулів, які значно розширюють функціональні можливості. Тому, зазвичай, зручніше писати контент у Ворді та просто скопіювати в адмінку.

5

Joomla

Joomla!  – Відкрита універсальна система керування вмістом для Публікації інформації в інтернеті. Підходить для створення маленьких і великих корпоративних сайтів, інтернет порталів, онлайн-магазинів, сайтів спільнот і персональних сторінок. З особливо Joomla можна відзначити: гнучкі інструменти управління Обліковими записами, інтерфейс для управління медіа-файлами, підтримка створення багатомовних варіантів сторінок, система управління рекламними кампаніями, адресна книга Користувачів, Голосування, вбудований пошук, Функції категоризації ПОСИЛАННЯ і обліку кліків, WYSIWYG-редактор, система шаблонів, підтримка меню, управління Новинам потоками, XML-RPC API для інтеграції з іншими системами, підтримка кешування сторінок і великий набір готових ДОПОВНЕННЯ.
Joomla! написана на мові PHP з Використання архітектури MVC. Для Збереження информации вікорістовується база Даних MySQL, PostgreSQL чи MS SQL.
Joomla! – вільне програмне забезпечення, захищений ліцензією GPL.

6

Характеристики Joomla! ® CMS 
CMS Joomla! ® містить Різні інструменти для розробки Веб-сайту. Особливістю системи є мінімальній набір інструментів при початковій установці, який розширюється в разі необхідності. Завдяки цьому знижується рівень навантаження  на сервер і економії місця на хостингу.
CMS «Joomla! ®» має Такі Особливості:

  • багаторівневий доступ зареєстрованих користувачів, як до адміністративної частини так і до фронтальної частину сайту;

  • понад 8 тисяч модулів і компонентів (останні новини, лічильник відвідувань, гостьова книга, форум тощо);

  • можливість писати власні компоненти, модулі, плагіни і шаблони або редагувати вбудовані;

  • наявність менеджера розсилки новин;

  • редагування матеріалів за допомогою Візуального редактора TinyMCE  (аналог текстових редакторів, наприклад Word);

  • вбудована багатомовність, починаючи з версії 1.6;

  • робота системи Linux, FreeBSD, WinNT, Win2K, MacOS X, Solaris, AIX, SCO та інших.

7

Переваги Joomla

1. Безплатність.

Незаперечна перевага. Багатофункціональна і безпечна система, яка поширюється абсолютно безкоштовно.

2. Безпека.

Розробники Joomla регулярно випускають оновлення своєї CMS. Всі вони націлені на усунення «дірок», які можуть бути використані для злому. Додатково ви завжди можете встановити додатково кілька плагінів для забезпечення безпеки.

3. Широкі можливості.

Розширений функціонал CMS Joomla дозволяє створювати сайти різного ступеня складності: від односторінкових до соціальної мережі. Все залежить лише від вашої фантазії.

4. Велика кількість розширень.

Великий вибір доповнень, що розширюють можливості сайту, які в свою чергу діляться на 3 види:

плагіни,
модулі,
компоненти.
Головна перевага Joomla полягає в тому, що більшість розширень поширюється безкоштовно. Всі вони доступні на сайті http://extensions.joomla.org/ і на даний момент налічують близько 10 000 додатків для вирішення завдань різного рівня складності.

Завантажуєте потрібний вам плагін, модуль або компонент, встановлюєте його в напівавтоматичним режимі і використовуєте. Все просто.

5. Велика кількість форумів підтримки.

Будь-який веб-майстер час від часу стикається зі складнощами в роботі свого сайту. Іноді вирішити задачу самостійно не представляється можливим через брак знань або навичок. Працюючи з CMS Joomla, ви завжди зможете знайти рішення своєї проблеми на одному з форумів підтримки.

8

Недоліки Joomla

1. SEO-обмеженість.

Працюючи з CMS Joomla, створюється таке враження, що розробники створювали «seo-урізану» систему. В Joomla два суттєвих недоліки щодо SEO:

Відсутність поля для заповнення мета-тега <title> (в поле <title> підставляється значення заголовка статті).
Заголовок статті практично завжди укладено в тег <H2>, а не в <H1>.
Вище перераховані упущення створюють незручності при просуванні сайту, але вирішуються шляхом установки розширень.

2. Поява дублів при редагуванні URL матеріалу.

Ще один мінус Joomla полягає в тому, що при редагуванні адреси матеріалу створюється його дубль, а це знову-таки негативно впливає на SEO.

Після редагування URL матеріалу на сайті з’являється другий такий же матеріал з новою адресою, хоча в ідеальному варіанті повинен лише заміщатися перший. З цієї причини змінювати адреси статей в Joomla не рекомендується.

3. Складність у вивченні.

Joomla не назвеш легкою системою для вивчення. У порівнянні з іншими CMS, вивчити її досить-таки важко. Головний конкурент Joomla – WordPress – набагато більш простий в роботі.

9

 

Як встановити WordPress на хостинг

10

 

Як швидко створити сайт візитку на WordPress???

11
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content