5 клас
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

“Урок 24 “Цикли з лічильником

by

Artwork: (Створено в навчальних цілях за підручником «Інформатика 5 клас»/Н.В. Морзе, О.В. Барна, В.П. Вембер, О.Г. Кузьминська. – К.: УОВЦ «Оріон», 2016 www.orioncentr.com.ua, inf5-m.blogspot.com)

  • Joined Apr 2018
  • Published Books 1

Тема: Цикли з лічильником
Мета:

навчальна: навчити учнів створювати циклічні алгоритми в
середовищі Скретч;
розвиваюча: розсвіту інформаційної культури, логічне мислення,
пам »ять; формувати вміння узагальнювати, міркувати;
виховна: виховувати інформаційну культуру учнів, уважність,
акуратність, дисциплінальність.

Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет,
мультимедійний проектор, до підручника “НОРМАЦІЯ 5 КЛАС” Морзе Н.В. та ін,.

Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.

Підручник Інформатика 5 клас

2

ХІД УРОКУ

 І. Організація класу до уроку

1) Привітність з класом.

2) Повідомлення теми і мети уроку.

ІІ Актуалізація опорних знань учнів.

III. Вивчення нового матеріалу.

IV. Формування практичних умінь та навичок

V. Підсумок уроку.

VІ. Домашнє завдання

3

Кількість повторень у циклічних алгоритмах може бути або заздалегідь відомою, або ні, тому розрізняють:

– повторення з  визначеною  кількістю повторень;

– повторення з  невідомою  кількістю повторень.

 

     Якщо кількість повторень заздалегідь не відомо, то для припинення циклу задано певну умову, яка забезпечує завершення виконання повторюваних команд.

 

    Кількість повторень у  циклічних алгоритмах  з визначеною кількістю повторень визначають за допомогою лічильника циклу .

 

4

   Команди з певним числом  повторень  будуть повторюватися до досягнення потрібної кількості повторень.

 

   Наприклад, алгоритм побудови квадрата, у якому 4 рази потрібно повторювати дії:

↓ «намалювати сторону»;

■ «повернути за годинниковою стрілкою на 90 *».

Можна подати графічно.

5
Можна подати графічно.

   

   Для створення циклічних алгоритмів з визначеною  кількістю повторень  у

середовища  Скритч  використовують команду  Повторити Кде параметр  К. 

вказує на кількість повторень у тілі циклу.

7
“Урок 24 “Цикли з лічильником by Marta - Illustrated by (Створено в навчальних цілях за підручником «Інформатика 5 клас»/Н.В. Морзе, О.В. Барна, В.П. Вембер, О.Г. Кузьминська. – К.: УОВЦ «Оріон», 2016 www.orioncentr.com.ua, inf5-m.blogspot.com)  - Ourboox.com
“Урок 24 “Цикли з лічильником by Marta - Illustrated by (Створено в навчальних цілях за підручником «Інформатика 5 клас»/Н.В. Морзе, О.В. Барна, В.П. Вембер, О.Г. Кузьминська. – К.: УОВЦ «Оріон», 2016 www.orioncentr.com.ua, inf5-m.blogspot.com)  - Ourboox.com

   Наприклад, розглянемо алгоритм, за яким виконавець Танцюрист  змінює  зовнішній вигляд 4 рази з інтервалом 1 секунду:

 

10
Наприклад, розглянемо алгоритм, за яким виконавець Танцюрист змінюватиме зовнішній вигляд 4 рази з інтервалом 1 секунду:

   Такий алгоритм можна подати графічно.  

12
Такий алгоритм можна подати графічно.

   Даний алгоритм у середовищі  Скретч  матиме такий вигляд.

14
“Урок 24 “Цикли з лічильником by Marta - Illustrated by (Створено в навчальних цілях за підручником «Інформатика 5 клас»/Н.В. Морзе, О.В. Барна, В.П. Вембер, О.Г. Кузьминська. – К.: УОВЦ «Оріон», 2016 www.orioncentr.com.ua, inf5-m.blogspot.com)  - Ourboox.com

   Виконав наведений алгоритм, що містить цикл. Рудий кіт  намалює орнамент.

16
“Урок 24 “Цикли з лічильником by Marta - Illustrated by (Створено в навчальних цілях за підручником «Інформатика 5 клас»/Н.В. Морзе, О.В. Барна, В.П. Вембер, О.Г. Кузьминська. – К.: УОВЦ «Оріон», 2016 www.orioncentr.com.ua, inf5-m.blogspot.com)  - Ourboox.com

   Тіло циклу запропонованої алгоритмі містить команду, що малює квадрат і поворот виконавця на кут 600. Повторюється це тіло циклу 6 разів. Тому отриманий орнамент складається з шести квадратів, кожний наступний з яких повернений по відношенню до попереднього на кут 600.

   Звертаємо вашу увагу, що в тілі циклу алгоритму малювання орнаменту дві команди повторюються 4 разипоспіль.

18
“Урок 24 “Цикли з лічильником by Marta - Illustrated by (Створено в навчальних цілях за підручником «Інформатика 5 клас»/Н.В. Морзе, О.В. Барна, В.П. Вембер, О.Г. Кузьминська. – К.: УОВЦ «Оріон», 2016 www.orioncentr.com.ua, inf5-m.blogspot.com)  - Ourboox.com

   Тому цей алгоритм можна записати коротше, використовуючи в тілі, циклу ще одну команду циклу.

   Цикл Повторити 6 називається зовнішнім, а цикл Повторити 4 — внутрішній, або вкладеним. Кожне наступне виконання зовнішнього циклу буде відбуватися лише після того, як завершиться чергове виконання внутрішнього.

20
“Урок 24 “Цикли з лічильником by Marta - Illustrated by (Створено в навчальних цілях за підручником «Інформатика 5 клас»/Н.В. Морзе, О.В. Барна, В.П. Вембер, О.Г. Кузьминська. – К.: УОВЦ «Оріон», 2016 www.orioncentr.com.ua, inf5-m.blogspot.com)  - Ourboox.com

   Якщо змінити кількість повторень тіла циклу, наприклад на 20, то й кут у команді зовнішнього циклу потрібно змінити на 180. У цьому разі Рудий кіт намалює інший орнамент.

22
“Урок 24 “Цикли з лічильником by Marta - Illustrated by (Створено в навчальних цілях за підручником «Інформатика 5 клас»/Н.В. Морзе, О.В. Барна, В.П. Вембер, О.Г. Кузьминська. – К.: УОВЦ «Оріон», 2016 www.orioncentr.com.ua, inf5-m.blogspot.com)  - Ourboox.com

   Команду циклу з лічильником можна використовувати для циклічного зміни кольору малювання. У Scratch кожному кольору олівця відповідає певний номер, код цього кольору. В алгоритмі, перед командою циклу розміщена команда, яка задає початковий колір олівці. Під час виконання команди тіла наведеного циклу кожного разу код кольору олівця збільшується на 30.

24
“Урок 24 “Цикли з лічильником by Marta - Illustrated by (Створено в навчальних цілях за підручником «Інформатика 5 клас»/Н.В. Морзе, О.В. Барна, В.П. Вембер, О.Г. Кузьминська. – К.: УОВЦ «Оріон», 2016 www.orioncentr.com.ua, inf5-m.blogspot.com)  - Ourboox.com

   Надедемо ще приклад алгоритму з циклом, виконавши який, Рудий кіт намалює коло.

26
“Урок 24 “Цикли з лічильником by Marta - Illustrated by (Створено в навчальних цілях за підручником «Інформатика 5 клас»/Н.В. Морзе, О.В. Барна, В.П. Вембер, О.Г. Кузьминська. – К.: УОВЦ «Оріон», 2016 www.orioncentr.com.ua, inf5-m.blogspot.com)  - Ourboox.com

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм.  (Інструктаж з правил техніки безпеки)

Завдання 1. Квадрат

Зміни проект, у якому виконавець малює квадрат, так, щоб замість 20 команд використати тільки 9, і при цьому дії виконавця не змінилися.

Додаткові матеріали для уроку розміщені в папці D:/5 клас/Текстові документи

Завдання на с. 161 підручника

28

Завдання 2. Фанфари 

Зміни проект Фанфари так, щоб мелодію виконували духові інструменти, а в алгоритмі було використано найменшу кількість команд.

Додаткові матеріали для уроку розміщені в папці D:/5 клас/Текстові документи

Завдання на с. 161 підручника

29

Завдання 3. Світлофор 

Сплануй, склади програму для спланованих подій та реалізуй у середовищі Скретч проект Світлофор, у якому червоний колір блиматиме тричі з інтервалом 0,5 с. Після чого він погасне й загориться зелене світло світлофора. Обери команди із запропонованих на малюнку 236, які можна використати у програмі даного проекту.

Додаткові матеріали для уроку розміщені в папці D:/5 клас/Текстові документи

Завдання на с. 162 підручника

30
“Урок 24 “Цикли з лічильником by Marta - Illustrated by (Створено в навчальних цілях за підручником «Інформатика 5 клас»/Н.В. Морзе, О.В. Барна, В.П. Вембер, О.Г. Кузьминська. – К.: УОВЦ «Оріон», 2016 www.orioncentr.com.ua, inf5-m.blogspot.com)  - Ourboox.com

Обговорюємо

  1. Які ситуації у вашому повсякденному житті можна описати за допомогою циклів з лічильником?

  2. Яку структуру повторення можна створити за допомогою команди Повторити ?

  3. Чи можна достроково зупинити виконання команди Повторити ?

  4. Чим відрізняється команда повторення Завжди від команди Повторити ?

  5. Які команди використовують в алгоритмах малювання в середовищі Скретч ?

 

Рефлексія 

  • Що нового сьогодні дізналися?

  • Чого навчилися?

  • Що сподобалось на уроці, а що ні?

  • Чи виникали труднощі?

32

 

   Опрацювати параграф підручника п.23

 

Хвилинка розминки

“Цикли з лічильником”Пазли

Хмарка тегів

33
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content