ІКТ by Elya - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

ІКТ

by

  • Joined Dec 2017
  • Published Books 1

Майстер-клас на тему:

„Використання інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) під час навчально-виховного процесу ”

2

Мета:

1.Ознайомити учасників з поняттям “інформатизація освіти”,”комп’ютерні технології навчання”;

2. Провести роботу в групах з проблеми: „Використання інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) під час навчально-виховного процесу.

https://padlet.com/elya_dudich/bzdijt2vv3jv

3
ІКТ by Elya - Ourboox.com

Главная страница

Інформаці́йні техноло́гії, ІТ, інформаційно-комунікаційні технології (Information and Communication Technologies, ICT) — сукупність методів, виробничих процесів і програмно-технічних засобів, інтегрованих з метою збирання, опрацювання, зберігання, розповсюдження, показу і використання інформації в інтересах її користувачів.

Інформаційні технології навчання (ІТН) — методологія і технологія навчально-виховного процесу з використанням новітніх електронних засобів.

Інформатизація суспільства і закладів освіти спонукала до створення нових інформаційних технологій (HIT) навчання.

Інформац́ійно-комун́ікаційні технол́огії (ІКТ, від англ. Information and communications technologyICT) — часто використовується як синонім до інформаційних технологій (ІТ), хоча ІКТ це загальніший термін, який підкреслює роль уніфікованих технологій та інтеграцію телекомунікацій (телефонних ліній та бездротових з’єднань), комп’ютерів, підпрограмного забезпечення, програмного забезпечення, накопичувальних та аудіовізуальних систем, які дозволяють користувачам створювати, одержувати доступ, зберігати, передавати та змінювати інформацію. Іншими словами, ІКТ складається з ІТ, а також телекомунікацій, медіа-трансляцій, усіх видів аудіо і відеообробки, передачі, мережевих функцій управління та моніторингу. Вираз вперше було використано в 1997 році у доповіді Денніса Стівенсона для уряду Великобританії, який посприяв створенню нового Національного навчального плану Великої Британії в 2000 році.

Використання комп’ютера в навчально-виховному процесі

Модернізація освітньої галузі передбачає перехід від використання традиційних засобів передачі та отримання інформації, таких як ручка, друкований підручник, класна дошка і крейда до персонального комп’ютера, комп’ютерних класів з інтерактивними методами та засобами навчання (інтерактивні дошки і програмне забезпечення ) та інформаційного поля діяльності всесвітньої інформаційної мережі-Інтернет.

Широке впровадження в навчальний процес нових інформаційних технологій навчання, що базуються на комп’ютерній підтримці навчально-пізнавальної діяльності, відкриває перспективи щодо гуманізації навчального процесу, розширення та поглиблення теоретичної бази знань і надання результатам навчання практичної значущості, інтеграції навчальних предметів і диференціації навчання відповідно до запитів, нахилів та здібностей учнів, інтенсифікації навчального процесу й активізації навчально-пізнавальної діяльності, посилення спілкування учнів і вчителя та учнів між собою і збільшення питомої ваги самостійної навчальної діяльності дослідницького характеру, розкриття творчого потенціалу учнів і вчителів з урахуванням їхніх позицій та вподобань, специфіки перебігу навчального процесу.

Необхідність якомога ширшого використання нових інформаційних технологій навчання різних навчальних предметів пов’язана перш за все зі значно ширшими (порівняно з традиційними технологіями навчання) можливостями розкриття загальноосвітніх функцій навчальних дисциплін, розв’язання загальних завдань навчання, виховання і розвитку школярів.

На даний момент ситуація змінюється, сучасні персональні комп’ютери і програми дозволяють не тільки організовувати найпростіші тести, але і моделювати навчальні ситуації, за допомогою анімації, звука, фотографічної точності.

Найприродніша форма роботи вчителя – урок. Урок, на якому в якості технічного засобу навчання використовується комп’ютер, можна назвати уроком з комп’ютерною підтримкою (УКП). Такі уроки мають особливу структуру, але теорія УКП, на жаль, ще не розроблена. УКП мають особливі цілі, форми і особливу методику визначення результативності. Головним завданням є організація такого уроку.

Ще одне важливе теоретичне питання: для яких категорій учнів комп’ютерні технології можуть дати найбільший ефект, а для яких використання комп’ютера не приводить до значних змін результатів навчання.

П.Соболь визначає комп’ютер як, по-перше, «особливий технічний пристрій і засіб інформації», що здатний вирішувати будь-які завдання; він є «інформаційним транслятором і ретранслятором, завдяки якому зберігається, розповсюджується інформація, надається можливість включення у світовий інформаційний процес… По-друге, це є особливий спосіб життя користувача, який змінює тип спілкування, розширюючи його сферу у стосунках із самим персональним комп’ютером (ПК)…». Відомо, що учні часто захоплюються внутрішньо-інформаційною реальністю. «По-третє, комп’ютер може виступати і помічником, і завадою самореалізації особистості». 

Зокрема Ю. Беднарек переконаний, що «поширення електронних засобів, передусім впливає на зміну поведінки і ментальності представників нових поколінь, що дає змогу піднятися над рівнем мови і семантики, які забезпечували об’єктивне мислення і розуміння світу, реалізацію безлічі процесів і явищ. Саме тому після початкової стадії захоплення та ейфорії новими засобами багато авторів вказують на недоліки і попереджають про можливість небезпеки. Не можна допустити ізоляцію учня, порушення законів його мислення і діяльності. За будь-яких умов необхідно поважати і розвивати його особистість».

Відео про ефективність застосування інформаційних технології у навчально-виховному процесі

https://www.youtube.com/watch?v=L9GF45bWGu4

5

6
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content