Achievements of bionics

by Toru Nara

This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Achievements of bionics

  • Joined Apr 2020
  • Published Books 6

Біоніка – наука про використання в технічних пристроях і системах принципів організації, властивостей, функцій і структур живої природи.

В 1960 році у м. Дайтон (США) відбувся перший симпозіум біологів, інженерів, науковців, які використовують в своїх винаходах підказки природи. Тоді ж була офіційно визнана нова наука – біоніка. Ідея використання знань про живу природу належить Леонардо да Вінче , який намагався побудувати літаючий аппарат з махаючими крилами як у птаха: орнітоптерПодарочный набор для сборки летательного аппарат по чертежам ...

 

2

Густав Ейфель у 1889 році побудував креслення Ейфелевої вежі. Ця споруда вважаєтья одним із найранніх прикладів використання біоніки в інженерії. Конструкція Ейфелевої вежі заснована на науковій роботі швейцарського професора анатомії Хермана фон Мейєра (Hermann Von Meyer). За 40 років до спорудження парижзського інженерного чуда професор досліджував кісткову структуру голівки стегнової кістки у том місці, де вона згинається і під кутом входить у суглоб. І при цьому кістка чомусь не ламається під тяжістю тіла. Основа Ейфелевої вежі нагадує кісткову структуру голівки стегнової кістки Ейфелева вежа.

Железная дама | МАРКЕТИНГ ДЛЯ ИНЖЕНЕРОВ | Яндекс Дзен

3

Швейцарський інженер Джорж де Местраль у 1955 році зробив інше не менш важливе відкриття. Часто гуляючи із собакою , він помітив, що до її шерсті постійно причіпляються якісь незрозумілі рослини. Втомившись постійно чистити собаку, інженер вирішив з`ясувати чому це відбувається. Дослідивши феномен Местраль зрозумів, що це можливо завдяки маленьких гачків, які є на плодах рослини. У результаті інженер усвідомив важливість свого відкриття і через 8 років винайшов дуже зручну для нас застібку – «липучку». Створення застібки-липучкиКак появилась застежка-липучка | Пикабу

4

Нейробіоніка – вивчає роботу мозку, пам’яті, зору, слуху, мови, нервову систему живих істот. Ці знання дозволяють вдосконалювати електроніку та обчислювальну техніку, на основі чого створювати та вдосконалювати технічні об’єкти та засоби безпеки.

Приклади – електронна пропускна система ідентифікує особу за сітківкою ока, голосом, відбитком пальця; розумний будинок – керування побутовими приладами, опаленням та освітленням голосом чи звуком; автомобілі, що самостійно визначають дистанцію до попереднього автомобіля, відстань між воротами гаража, автоматично паркуються на невеликій парковці; в тих же автомобілях – голосове управління навігацією; на черзі створення протезів для людей з обмеженими можливостями, керованими голосом чи думкою, біороботи чи роботизовані пристрої (в Японії – робот-компаньон).

5

Архітектурно-будівельна біоніка – вивчає будову скелета, кісток, стебла,квітів, фотосинтезу, тощо. Ідеї втілюються у будівельних конструкціях та будівлях.

Приклади архітектурно-будівельної біоніки обертається за сонцем – сонях; хмарочос – хлібний колос; сонячні батареї – фотосинтез; покриття стадіонів – квітка, утеплення та покрівля будинків – з пористих та природних матеріалів.У Мадриді евакуювали хмарочос через загрозу вибуху - новини світуСказка Хлебный колос - Братья Гримм - Читать детям онлайн

6

Технічна біоніка – вивчає форму біологічних об’єктів, природне покриття, способи з’єднання частин скелета для вирішення технічних інженерних задач.

Приклади – обтічна форма рухомих механізмів – машин, літаків, підводних човнів, швидкісних потягів – дозволяє зменшити опір повітря (води) та витрату палива ( сучасні новітні автомобілі використовують 3л палива на 100 км шляху); спеціальне покриття корпусу дозволяє збільшити швидкість, приховати від радарів.

7

Побутова біоніка – відтворює форму, запах, дизайн природних об’єктів у виробах повсякденного вжитку.

Приклади побутової біоніки килимове покриття – трав’яний газон; плафони освітлювальних приладів – квіти; форма окремих частин меблів чи декору; рослинний орнамент обоїв та текстилю; фасони одягу, освіжувач повітря чи миючі засоби з рослинним запахом.

8
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content