Alamancı

by Rukiye Duygu

Jan 2018
Member Since
5
Published Books

Alamancı

by Rukiye Duygu

Artwork from the book - Alamancı by Rukiye Duygu - Ourboox.com

Ben Almanya’nın Bad Homburg kentinden gelmekteyim.Çocukluğum Almanya’da geçti.  Birçok gurbetçi ailesi gibi biz de 1984 de Türkiye’ye dönüş yaptık. Liseye başladığımda  uyum konusunda çok zorluk çekmiştim. Her ders benim için bir kabustu.

Bir gün Coğrafya öğretmenimiz, ona ” Kontes” diyorlardı, beni tahtaya kaldırdı; Almanya’da sözlü yapmak için tahtaya kaldırılmazdı, sözlü de yoktu zaten; bana haritada Ege bölgesini göstermemi söyledi. 15 yaşımda ilk defa Türkiye haritasını görmüşüm, Ege Bölgesini ise ilk defa duyuyordum. Bizim ” Kontes” çıldırdı tabii, o sinirlendikçe ben kendimi kötü hissettim. Tahtada ne kadar kaldığımı hatırlamıyorum. Almanya’daki öğretmenlerimiz bize hiç bağıramazlardı. Sonra sınıftan bir öğrenci: ” hocam o Almanya’dan yeni geldi” deyince kadının sinir katsayısı arttı. O öğrenci de fırça yedi. Sonra klasik : geç yerine ….

Yıl sonunda Coğrafya’dan bütünlemeye kaldım ve Lise sona kadar da hiç geçemedim. Sonunda ya kurul beni geçirdi ya da ben kendim geçtim. Hala Coğrafyam zayıftır.

2

To our wonderful community of readers:

The author has made this book available to you free of charge. We'd be really grateful if you'd consider one of the following:


  • Donating a dollar to the author

  • If you enjoyed the book, leave a like!

  • Write a few words of encouragement in the comments section below

  • Share it with your friends, you can use this shortlink:

Thanks for your generosity!
Mel, Ran, Shuli and the Ourboox team

This free digital picture e-book was brought to you by

Ourboox.com

Create your own free bookOurboox is the world's simplest free platform for creating, sharing and promoting digital picture e-books.

Join us now and make your books come true.

COMMENTS 0

Leave a Reply