ARJANTİN

by Kübra

Artwork: Yiğit ÇOBAN

May 2019
Member Since
16
Published Books

ARJANTİN

by Kübra

Artwork: Yiğit ÇOBAN

Güney Amerika’nın güneyinde Ve dağları ile Atlas Okyonusu arasında uzanır. Arjantin Güney Amerika kıtasında 2. Dünyadaki 8. en büyük topraktır. 

Arjantin’in başkenti Buenos Aires tir. 41 milyon nüfusa sahiplik yapan Arjantin çok uzun bir sahil şeridine sahiptir. Latin Amerika’nın ülkesi Latin Amerika’nın ülkesinde Latin Amerika’nın ülkesinde Latin Amerika’nın ülkesinde en gelişmiş ve özellikli olduğuden, enflasyon ve yüksek işsizlik oranına sahiptir.

Arjantin de resmi dil olarak İspanyolca kullanılır. Para birimi olarak da Arjantin Pezosu kullanılmakta. Ek olarak Arjantin ziyaret edinmekte yanınızda nakit USD bulundurmak önenirim. Çünkü burada yabancı kredi kartılarını kullanarak bankanız düşük kurdan hesaplanıyor ve zarar edebiliyorsunuz.Arjantin Türkiye’den vize istemeyen ülkeler arasındadır.Bu ülkeye vizesiz seyahat etmek .

1

Arjantin, Güney Amerika Kıtası’nın güney ucunda, Ve Dağları ile Atlas Okyasu’nun arasındadır, kuzeybatı Bolivya, kuzeydoğudan Paraguay, doğu Brezilya, Uruguay ve Atlas Okyanusu, güneybatıdan ile ile çevrede.

Arjantin’in en çok ziyaret edilen şehirleri: Buenus Aires, Cordoba, Santa Fe, Santa Cruz, Ushuaia, El Calafate, Mendoza, Rosario vebenzeridir.

Arjantin topraklarının büyük bir yüz ölçümüne yayılan yerlerdeki yerler arası iklim farklılıkları vardır. Arjantin’in güney kesimleri odada nemlidir.Arjantin ikliminin yaratıcılığı sıcaklıklar güney kesimlerde düşük olarak seyreder ve yıl boyunca aşırı değişime uğramaz.

2
Artwork from the book - ARJANTİN by Kübra - Illustrated by Yiğit ÇOBAN - Ourboox.com
Artwork from the book - ARJANTİN by Kübra - Illustrated by Yiğit ÇOBAN - Ourboox.com

To our wonderful community of readers:

The author has made this book available to you free of charge. We'd be really grateful if you'd consider one of the following:


  • Donating a dollar to the author

  • If you enjoyed the book, leave a like!

  • Write a few words of encouragement in the comments section below

  • Share it with your friends, you can use this shortlink:

Thanks for your generosity!
Mel, Ran, Shuli and the Ourboox team

This free digital picture e-book was brought to you by

Ourboox.com

Create your own free bookOurboox is the world's simplest free platform for creating, sharing and promoting digital picture e-books.

Join us now and make your books come true.

COMMENTS 0

Leave a Reply