black&white by Li - Illustrated by Олександр Волк - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

black&white

by

Artwork: Олександр Волк

  • Joined May 2022
  • Published Books 1
black&white by Li - Illustrated by Олександр Волк - Ourboox.com

Лежачи і в повній темряві, не розуміючи, що відбувається, йому довелося покластися на звуки, щоб зрозуміти, в чому справа. Поверхня на якій він лежав була твердою і грубою, майже як шорсткий наждачний папір, а положення тіла дуже не зручне. Це все, що він знав.

– Це кров?
У роті він мав залізний, майже металевий смак. З нерозбірливих слів він зміг зрозуміти лише три “Нещасний випадок” “Пульс” та “Дефіблілятор”.

Алекс був наляканий. Він намагався згадати, що сталося, але він не міг. Світ, який він знав, зникав, а думки смерті поступово поглинали його. – Я занадто молодий, щоб померти, мені ще 19 і у мене попереду все моє життя. Мені ніколи не доведеться бачити піраміди. Забратися на Ельфелеву вежу. Я пообіцяв Моніці побачити Північне сяйво у Ісландії. — Тримайся один! – сказав лікар. — Важливо, щоб ти говорив зі мною, розкажи мені щось про себе. Чи зробиш це для мене? Моргни двічі, якщо ти зрозумів. – Поспішайте, ми його втрачаємо!

2

Швидка мчала вулицею. — Ні, я не можу так померти, мені потрібна допомога. Я хочу жити! — але ніхто не міг його почути, бо думки беззвучні.

 

Алекс був із Калорадо-Спренкс, де він вивчав програмну інженерію. Він та його дівчина – Моніка, були разом 5 років. Він планував якось одружитися з нею, як тільки знайшов добре оплачувану роботу і все б підготував. Він завжди планував подорожувати з нею світом.

 

Але незважаючи на всі його зусилля він не зміг сказати цього. Він навіть міг моргнути. Його кров’яний тиск почав падати. У той час, коли Алекса вивантажували зі швидкої, до нього кинулися бригади медсестер та лікарів. Лікарі схопили електроди та почали реанімувати його.

3

Світло почало з’являтися і зникати. Його груди опускалися і піднімалися. Його пальці були холодні, а все його тіло оніміло.

 

— Я правда ось так помру? Все було дарма? Мене справді забудуть через два роки?! А що будуть говорити на моїх похоронах? Говоритимуть про хлопчика, якого збила машина? Жалюгідний. І чому це сталося зі мною? Де був ангел, який мусить мене оберігати? Це більше не важливо, мабуть моє серце перестало битися, а в мозку закінчується кисень. І я засну…

 

Але Алекс не помер. Він впав у стан глибокої коми і його друзі та сім’я продовжували відвідувати його. Вони ділилися з ним новинами, дбали про нього. Плакали та сміялися разом із ним. Але Алекс був у іншому місці. Він був між життям та смертю.

4

І в цьому стані він опинився на лаві ігрового майданчика. Там він побачив маленького хлопчика та дівчинку, що сидить на гойдалці. Він підійшов до них і спитав, де він, але спочатку вони його не помітили. — Може, вони теж перебувають між життям та смертю? Він наполягав на тому, щоб вони розповіли про те, що вони робили, але діти продовжували його не помічати, повністю захоплені своєю грою. Але незабаром хлопчик помітив Алекса.

 

Повернувши свою голову і подивившись на Алекса, він представився Смертю, а дівчинку представив як сестру – Життям. Обидва ніколи не припиняли грати. Тільки опускали ноги, щоб відштовхнуться. Він пояснив, що якщо вони перестануть грати, то все зникне.

5
black&white by Li - Illustrated by Олександр Волк - Ourboox.com

— Усе існування загалом – це результат нашої гри. Твоє теж Життя і Смерть потрібні тобі, щоб існувати. Але люди цінують лише Життя і зневажають Смерть. Чому все так? Чому ви відмовляєтесь бачити нас як щось ціле?

 

Алекс не знав, що відповісти. Він все ще усвідомлював факт знаходження в комі і цю розмову Життя та Смерті. Він запитав хлопчика: Чи він помер? І хлопчик відповів: — Нема такого поняття, як бути мертвим. Я смерть. Але ти бачиш мене тим, хто грає з життям. – Я Життя – сказала дівчинка – Але ти бачиш мене, що грає зі Смертю. Ми не розлучні. Ми чорне і біле, що створює всі кольори навколо.. Ми тиша і звук разом.. Що породжують голоси і музику.

 

— Дуже довго люди вигадували нові способи розлучити мене та мого брата. Ви зображали його найжахливішими способами: описуючи як стару з косою, що ховається за рогом.

7
black&white by Li - Illustrated by Олександр Волк - Ourboox.com

Алекс відчув злість у збентеженні. Він почував себе, як ті гойдалки, на яких грали Життя та Смерть. Життя стверджувало, що він був не чесний стосовно Смерті, а Смерть говорила, що він сприймав Життя як належне.

 

— Те, що ми робимо і є Всесвіт, — сказала Життя. І ти її частину. Ти теж у ній береш участь. Це місце як для мертвих, так і для живих. Вона починається і іноді здається правильною, іноді ні, а після закінчується і якби вона не закінчувалася, то не коштувала б гри, і коли ця окрема гра закінчується – це не означає, що не починається інша. Але ви люди не живете та не вмираєте. Ви просто виживаєте, вимагаєте бути живими! Ви не повинні зупинятись! Ви не повинні хворіти і не повинні здаватися чому? — Через ваш страх Смерті Ви тільки виживаєте і не живете! Нічим не насолоджуєтеся, боячись усього! А в момент смерті, Ви шкодуєте про те, що не жили. Жадаєте про те, що не побачили Піраміди, бо думали, що буде ще достатньо часу. Але скільки це “достатньо часу”?

9

– Ммм. Майбутнє найсолодша брехня на Землі. – сказала Життя. — Аж до своєї смерті ніхто ніколи не думає, що всі люди, яких ти коли-небудь зустрічав, зрештою помруть. — Ти справді про це розмірковував? Ти прийняв невідворотність Смерті? Ні. Інакше ти б щиро цінував справжнє. Ти безмежно любив своїх друзів і сім’ю, чи правда ти любив їх? А ти цінував справжнє? Ні. Інакше ти любив би кожен момент. Ти дихав би, відчував, бачив, чув, вловлював би аромати і пробував їх на смак. У тебе були можливості життя і ти приймав це за належне. Підсів на наркотик під назвою “Майбутнє”.

 

-Скажи мені, коли час вирішував що-небудь? Чи допомогло воно тобі? – те, що сказали Алексу Життя і Смерть, змусило Алекса розплакатися, шкодуючи, що він не жив під час життя і не вмирав при смерті. Коли Алекс уважно подивився на хлопчика та дівчинку, які то піднімалися, то опускалися, він зрозумів гру Життя та Смерті. Постійні зміни нікому не підвладні, але боятися Смерті теж, що боятися Життя.

10
black&white by Li - Illustrated by Олександр Волк - Ourboox.com

Хлопчик і дівчинка дали йому вибір: або прокинутися і жити, або залишити все позаду і померти. Він обрав життя.

 

Вони сказали Алексу, що він не пам’ятатиме їхню розмову, але в нього залишиться почуття спокою. З цього моменту він знатиме, щоб не трапилося, Смерть нагадуватиме йому, що, зрештою, все буде добре. І якщо іноді страх Смерті переповнюватиме його, він це прийме. Він більше ніколи не проклинатиме Смерть. Але бачитиме її як подарунок природи. Шанс відпустити все, що він дорожив. Зазнати насолоду і любов, зазнати смерті. Він побачить велику роль, яку вона грає у його житті, і велич, і важливість. Якось він зрозумів, що Смерть це Життя, а Життя. Це Смерть.

 

Так Життя клацнуло пальцями і Алекс отямився. Підтримуваний своїми близькими, він швидко одужав. Алекс зрештою закінчив університет і разом з Монікою вони побачили Піраміди, залізли на Ельфеліву вежу, побачили Північне сяйво. І одружилися.

12

Коли Алексу було 72, він тримав руку Моніки, яка вмирала у лікарні. Стару і хвору. Щоб стримати обіцянку, яку вони дали один одному, він поїхав до Англії і взяв порох із собою. Він був там. Спостерігав захід сонця над Стоунхенджем. Він пустив сльозу, коли розвіяв порох Моніки і сказав – Прощай.

 

Коли він повернувся додому, відвідав майданчик неподалік. Він насолоджувався яскравим сонячним днем. Там він побачив хлопчика та дівчинку, що грають на гойдалці. Так, начебто не було ні вчора, ні сьогодні, ні завтра. Вони були поза простором, часом і самі себе.

 

Тоді він відчув незрозумілий спокій. На той момент він повністю був готовий померти.

13
black&white by Li - Illustrated by Олександр Волк - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content