Cansever AYDEMİR’in blogger ödevine ilişkin görüşleri by cansever aydemir - Illustrated by Cansever AYDEMİR  - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Cansever AYDEMİR’in blogger ödevine ilişkin görüşleri

by

Artwork: Cansever AYDEMİR

  • Joined Jun 2021
  • Published Books 1

Soru 1: Ödevi hazırlamaya başlamadan önce bilmediğiniz ve ödev vesilesiyle öğrendiğiniz şeyler?

 

Hocamızın verdiği ödevlerin hiçbirini daha önce bilmiyordum. Kahoot, Socrative Teacher, Padlet, Canva, Google forms, Ourboox , Clasdojo gibi uygulamaları bu ödev vesilesiyle öğrendim.

2
Cansever AYDEMİR’in blogger ödevine ilişkin görüşleri by cansever aydemir - Illustrated by Cansever AYDEMİR  - Ourboox.com

Soru 2: ödevi yaparken keyif aldınız mı? aldıysanız en çok keyif aldığınız konular nelerdir?

 

keyif aldığım birkaç uygulama oldu. Bunlar classdojo, padlet, socrative teacher ve google forms uygulamalarıdır.

4
Cansever AYDEMİR’in blogger ödevine ilişkin görüşleri by cansever aydemir - Illustrated by Cansever AYDEMİR  - Ourboox.com

Soru 3: Ödevi yaparken en fazla zorlandığınız kısımlar nelerdir?

 

Ödevi yaparken en çok zorlandığım kısımlar, kahoot, canva, xmind, uygulamalarıydı.

6

Soru 4: Bu ödevi yeniden yapacak olsanız, neleri farklı yapardınız? niçin?

 

Bu ödevi yeniden yapacak olsam bu şekilde yapmazdım başka ödevlerim olduğu için biraz geç yaptım. Bazı uygulamaları bilgisayardan yapmak gerekiyordu bilgisayarım olmadığı için bu konuda sıkıntı yaşadım ve ödevi istediğim şekilde yapamadım.

7

Soru 5: Ödevi yaparken kendi başınıza yürüttüğünüz işlemler nelerdi? Bu işlemleri yapmayı biliyor muydunuz, araştırarak mı öğrendiniz? Araştırarak öğrendiyseniz hangi kaynaklara başvurdunuz? neden o kaynakları tercih ettiğinizi belirtiniz?

 

Çoğu işlemi kendim yaptım yürüttüğüm işlemler uygulamaları yaptıktan sonra kopyala yapıştır şeylerdi. Bunları daha önce yapmayı bilmiyordum, araştırarak öğrenmedim sadece hocayı dinleyerek öğrendim herhangi bir kaynağa başvurmadım.

8

Soru 6: Ödevi yaparken herhangi birinden destek aldınız mı? Aldıysanız kimlerden aldınız? Bu destekler nelerdir?

 

Ödevi yaparken sadece iki kısımda zorlanmıştım. Birincisi Canva ödeviydi videoyu kaç defa izlememe rağmen ödevi anlamamıştım dersten bir arkadaştan yardım istedim onun yardımıyla ödevi anlayabildim. İkinci zorlandığım uygulama ise Google Forms ödeviydi, bu ödev için başka bir arkadaşımdan yardım istedim o bana ne yapmam gerektiğini söyledi onun yardımıyla ödevimi tamamladım.

9

Soru 7: Bu ödevde ne tür değişiklikler yapılması gerektiğini düşünüyorsunuz? (tercih formu, teslim formu, açıklamalar, ödevin içeriği, değerlendirme kriterleri,…)

 

Ödevin içeriğinde ve değerlendirme kriterlerinde değişiklikler yapılması gerektiğini düşünüyorum.

10

Soru 8: Siz ödev verecek olsaydınız, ne tür bir ödev verirdiniz, neden?

 

Ben ödev verecek olsaydım çok sayıda ödev vermezdim. Bu öğrendiğimiz uygulamalardan sadece bir kaçını yapmalarını isterdim. Dönem sonu işlediğimiz derslerle ilgili değerlendirme yapıp sonrasında istediğim bir kaç uygulamanın linkini değerlendirmenin altına yapıştırmalarını isterdim. Ödevi bu şekilde istememin sebebi; her hafta ödev yapmak zor olurdu ben şahsen bu ödevleri yaparken çok zorlandım çünkü teknik donanımlarım kısıtlıydı ve bu uygulamalar teknik donanım istiyordu. Bu durumda bazı öğrencilerin teknik imkanı olmayabilir bunu göz bulundurup her bireyin rahatlıkla erişebileceği ödevler verirdim. 

11
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content