EN GÜZEL ÖĞRETMENLER GÜNÜM

by Mihriban Kor

This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

EN GÜZEL ÖĞRETMENLER GÜNÜM

  • Joined Jan 2018
  • Published Books 2

İkinci tayin yerim olan Kütahya’yı memleketime yakın olduğu için duyduğumda çok sevinmiştim fakat okulumun Kütahya’nın bir dağının eteklerinde olduğunu söylediğimde ailem çok şok olmuştu.

2

Benim bünyem orayı nasıl kaldıracak sorusu bizimkileri uzun süre düşündürse de ben yeni okulumu ve yeşillikler içindeki şirin köyü sevmiştim bile.Okullar açıldı, öğrencilerimle tanıştık ve dersler başladı. Her şey güzel gidiyordu ta ki havalar soğuyana kadar. Kış bastırınca, annemlerin endişelerine hak vermeye başladım çünkü gerçekten çok soğuktu.Evler sobalıydı. Soba sadece kendi çevresini ısıtıyordu ama ben inatla hasta olmamaya çalışıyordum.

3

Bu inadım malesef işe yaramadı ve bir öğretmenin en hasta olmaması gereken günde, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde hasta oldum. O gün okula gidemedim.Tüm gün telefonum hiç susmadı; veliler arıyor durumumu soruyorlar, öğrencilerim sınıf öğretmenlerine aratıyorlar okula gelip gelmeyeceğimi öğrenmeye çalışıyorlar… Neyse ki ikindi sıralarında sakinleşti ortalık, tam biraz dinleneceğim zil çaldı.Ev arkadaşım, arkasında birkaç öğrenciyle kapıda süklüm püklüm duruyor: “Biliyorum hastasın ama bu çocuklar da sana hasta.Dayanamadım kusura bakma” dedi.Öğrencilerimin gözlerindeki o ışıltıyı hala hatırlarım.

4
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content