DİJİTAL DERGİ

by Nisa ÇEKEM

This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

DİJİTAL DERGİ

  • Joined Jan 2022
  • Published Books 4
DİJİTAL DERGİ by Nisa ÇEKEM - Ourboox.com

 

 

 

BU SAYIDA NELER VAR?

Yardımlaşmak

Deprem Tatbikatı

Çevreme Duyarlıyım Değerlerime Sahip Çıkıyorum 

Dart Turnuvası

Bahar Kutlamaları 

Demokrasi Şöleni

Hoşgeldin Ramazan

18 Mart Çanakkale ZAFERİ

İstiklal Marşı’nın Kabulü

Bağımlılıkla Mücadele

 

3

                                    

 

                                    YARDIMLAŞMAK

“Sevmek fiilinden sonra gelen dünyanın en güzel fiili yardım etmektir.”

Topçam Ortaokulu öğrencileri ile Nisan ayında değerler eğitimi kapsamında yardımlaşma konusunda bir yardım etkinliği planlandı. Öğrenciler kullanmadıkları ayakkabı, kıyafet, mont gibi eşyaları toplayarak giysi kumbaralarına gönderdiler. Bu çalışmayla iyilik yapma, yardımlaşma, sevgi, merhamet, empati kavramlarının hissedilmesi ve yardıma ihtiyacı olanlar noktasında bir farkındalık oluşturmak, öğrencilerimizin hafızalarında güzel bir anı bırakmak amaçlandı.

 

4
DİJİTAL DERGİ by Nisa ÇEKEM - Ourboox.com

                         

                           DEPREM TATBİKATI

1-7 Mart Deprem Haftasında AFAD koordinasyonunda tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak başlatılan “Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı”, ilçemizde tüm okullarımızın gerçekleştirildi. Bu tatbikatlar sayesinde öğrencilerimize depreme yönelik bilinçlendirme ve farkındalık oluşturma desteklemiştir. Öğrencilerin derste olduğu esnada sarsıntı hissedilince tüm sınıflar çök, kapan, tutun hareketiyle kendini korumaya aldı. Öğretmen ve öğrenciler, sarsıntı geçtikten sonra başlarını koruyarak tahliye planına uygun şekilde binayı terk ettiler. Gerçeğini aratmayan tatbikat, arama kurtarma görevlilerince binanın kontrol edilmesiyle sona erdi.

 

 

6
DİJİTAL DERGİ by Nisa ÇEKEM - Ourboox.com

ÇEVREME DUYARLIYIM,DEĞERLERİME SAHİP ÇIKIYORUM

Diyanet İşleri Başkanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortak projesi olan “Çevreme Duyarlıyım Değerlerime Sahip Çıkıyorum” isimli proje çerçevesinde pilot okul olan Mesudiye Ortaokulu öğrencileri proje faaliyetleri kapsamında Mart ve Nisan aylarında çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi.  Keyfalan Yaylası Gezisi, Berat Kandilinde Merkez Camii ziyareti, Kick Boks sporunun tanıtılması, Kitabımı Alıyorum Kütüphanede Okuyorum Etkinliği gibi kapsamlı etkinlikler yapıldı.

Projenin amacı, çağın becerileriyle donanmış, bu beceriyi insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerleriyle yaşantısını inşa etmiş, aklıselim, kalb-i selim, tarihiyle ve değerleriyle barışık bireyler yetişmesine katkı sunmak.

 

8
DİJİTAL DERGİ by Nisa ÇEKEM - Ourboox.com

                           

 

                 

                              DART TURNUVASI

Mesudiye Borsa İstanbul Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerinin katılımıyla,  Mart ayı içerisind Dart Turnuvası düzenlenmiştir. Dart Turnuvası sonucunda öğrencilerimizden  Kübra Özkan birinci, Turgay Şenel Okutan ikinci, Serhat Şahin ise üçüncü olmuştur. Dereceye giren öğrencilere madalya ve hediyeleri öğretmenleri tarafından takdim edilmiştir.

 

10
DİJİTAL DERGİ by Nisa ÇEKEM - Ourboox.com

 

 

 

 

 

                           BAHAR KUTLAMALARI

Mesudiye İlkokulu anasınıfı öğrencileri baharın gelişini kutladı. Bahar panosu hazırlayan öğrencilerimiz şarkılar ve danslarla baharı karşıladı.

12
DİJİTAL DERGİ by Nisa ÇEKEM - Ourboox.com

 

 

                              DEMOKRASİ ŞÖLENİ

Mesudiye İlkokulu 1-A sınıfında sorumluluğunu ve  haklarını bilen, kendi sorunlarına çözüm üreten bireyler yetiştirmek adına sınıf başkanı seçimleri düzenlendi. Öğrenciler bir hafta boyunca kendilerini tanıttılar. Sınıfları için neler yapacaklarını anlattılar.

Sınıf başkanlığı seçimleri kıyasıya bir rekabete sahne oldu. Beş adayın yarıştığı seçimlerde sınıf başkanı Ali Erkan KAYA oldu. Tüm adaylar birbirlerini tebrik etti ve birlik beraberlik pozu verdiler. Çocuklar seçimin nasıl yapıldığını, oy kullanmanın ne demek olduğunu öğrenmiş oldu.

14
DİJİTAL DERGİ by Nisa ÇEKEM - Ourboox.com

 

 

 

 

                            HOŞGELDİN RAMAZAN

Mesudiye İlkokulu 2.Sınıf öğrencileri  Ramazanın gelişini kutladılar. Ramazan panosu hazırlayan öğrenciler ardından yaptıkları davulcu etkinliği ile birlikte öğrendikleri  manilerle geçmişte kalan kültürümüzü canlandırdılar.

16
DİJİTAL DERGİ by Nisa ÇEKEM - Ourboox.com

 

 

                         18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ

18  Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 107. Yıl Dönümü Mesudiye Ortaokulu ve Mesudiye İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerin hazırladığı programla kutlandı. Programda günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu. İlçemizdeki öğretmenlerin kurduğu koro Çanakkale türkülerini seslendirdi  ve öğrencilerin hazırladığı oratoryo sergilendi. 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin önemini vurgulamak ve aziz şehitlerimizi anmak üzere düzenlenen tören Çanakkale Zaferi ışık gösterisi ile sona erdi.

18
DİJİTAL DERGİ by Nisa ÇEKEM - Ourboox.com

 

                    İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ

Türk milletinin bağımsızlığını ifade eden İstiklal Marşı’nın 12 Mart 1921’de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Milli Marş olarak kabul edilmesiyle “İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü” nün 101.yıl dönümü münasebetiyle kutlama programı düzenlendi.Mesudiye Borsa Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerinin sunumuyla gerçekleşen anma programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.Programın devamında günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. Öğrencilerin okuduğu Akif’e ait şiirler ve bestelerle renklendirilen programın sonunda düzenlenen “İstiklal Marşı ve Bağımsızlık” konulu şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencimize ödülü takdim edildi.

20
DİJİTAL DERGİ by Nisa ÇEKEM - Ourboox.com

 

 

 

 

 

                       BAĞIMLILIKLA MÜCADELE

Mesudiye Borsa İstanbul Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde Yeşilay Kulübü tarafından alkol, uyuşturucu, teknoloji vb. gibi zararlı alışkanlıklar ve bağımlılıkla mücadele konulu bilgilendirici sunumlar yapılmış, pano hazırlanmış, afişler asılmış ve broşür dağıtılmıştır.

22
DİJİTAL DERGİ by Nisa ÇEKEM - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content