Рухливі ігри by tanya - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Рухливі ігри

by

  • Joined Nov 2017
  • Published Books 2

   Рухлива гра “Гуси-лебеді”
На ігровому майданчику кресляться дві лінії на відстані 15-25 м (залежно від віку гравців). З числа гравців вибирається «вовк» (рідше – два), який стоїть між лініями. За однією лінією знаходяться інші учасники – «гуси», а за іншою – вчитель.
Вчитель звертається до гусок: «Гуси-гуси!»
Гуси відповідають:
– Га-га-га!
– Їсти хочете?
– Так, так, так!
– Ну летіть!
– Нам не можна! Сірий вовк під горою, не пускає нас додому!
– Ну летіть, злого вовка стережіться!
Після цих слів гуси поспішають додому від однієї лінії до іншої, а  вовк (вовки) намагається зловити як можна більше гусей. Спійманих гусей вовк відводить у своє лігво.
Після двох-трьох таких «нападів» вибирається новий вовк, а спіймані гуси повертаються в гру, яка починається спочатку.

2
Рухливі ігри by tanya - Ourboox.com

Рухлива гра  “День і ніч”
На ігровому майданчику на деякій відстані один від одного проводяться дві лінії. По одній лінії шикуються хлопчики, біля іншої дівчатка. Між ними знаходиться ведучий. Команда хлопчиків – «ніч», команда дівчаток – «день». По команді «Ніч!» хлопчики ловлять дівчат, по команді «День!» дівчата ловлять хлопчиків.
Правила гри: піймані гравці переходять в команду суперника.

4
Рухливі ігри by tanya - Ourboox.com

Третій зайвий
Із загального числа гравців вибирають двох: один з них – ведучий. Інші гравці стають попарно один за одним обличчям до утвореного кола (коло можна накреслити на ігровому майданчику діаметром 5-6 м).
Перший гравець відходить від ведучого на 3-4 кроки починає тікати. Ведучий повинен наздогнати його і «заплямувати», Щоб не бути «заплямованим»,  гравець який тікає, може стати попереду будь-якої пари і сказати: «Третій зайвий!» («Багато трьох, вистачить двох!»).
Після цих слів стоїть останній у парі починає тікати від ведучого. Якщо ведучому вдалося наздогнати і «заплямувати» гравця, то вони міняються ролями.
Правила гри: бігати можна тільки по колу, але не можна перебігати через нього.

6
Рухливі ігри by tanya - Ourboox.com

Кіт і мишки
У краю ігрового майданчика проводиться лінія, за якою кресляться кола або кладуться обручі – будиночки-нірки мишей». На відстані 5-8 м від лінії на пеньку або на стільчику сідає «кіт», а миші влаштовуються у своїх «нірках».
Вибирається «кіт» з граючих дітей. Коли всі зайняли свої місця, вчитель звертається до дітей-«мишок»: «Кіт спить!..» Можна використовувати римування:
Кішка мишок сторожить,
Прикинулась, ніби спить…
Після цих слів «мишки» залишають свої «нірки» і починають бігати по ігровому полю, близько підходять до «кота». Через деякий час вчитель каже: «Кіт прокидається!..»
Можна використовувати римування:
Тихше, миші, не кричіть,
Ви кота не розбудіть!..
Після цих слів «кіт» встає, потягується, каже: «Няв!..»
Це служить сигналом, що він починає ловити мишей. Спійманих «мишей» кіт відводить до свого місця, а гра починається спочатку, але вже без їх участі.
Після того, як «кіт» зловив 3-5 мишей, вчитель призначає нового «кота», а спіймані «миші» повертаються в гру.

8
Рухливі ігри by tanya - Ourboox.com

Їстівне-неїстівне
Ведучий стає перед учасниками, і по черзі кожному гравцеві він кидає м’яч, при цьому вимовляє якесь слово. Якщо воно «їстівне» («шоколад», «кефір» і т.д.), – гравець повинен зловити м’яч, а якщо «неїстівне» («диван», «чашка» і т.д.), то відштовхнути його. Гравець помилиться (наприклад, зловив «черевик» або відштовхнув «кавун») – міняється місцями з ведучим.

10
Рухливі ігри by tanya - Ourboox.com

12

13

Ну ось і все. Сподіваюсь, що ця підбірка рухливих ігор допоможе вам весело і цікаво провести час із дітьми на прогулянці.

14
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content