Artwork from the book - Hayvanları Korumak by caliskanari - Illustrated by Defne ÖZKAN - Ourboox.com
Jan 2019
Member Since
12
Published Books

Hayvanları Korumak

by caliskanari

Artwork: Defne ÖZKAN

Soğuk kış günlerinde  hayvanlara bir kap su ve bir kap yemek koymalıyız. Kediler en fazla 7 saat aç  kalırlarsa ölürler.  köpekler en fazla 16 saat aç kalırlarsa ölürler.

Tedaviye muhtaç ya da yaralı olduğunu gördüğünüz sokak hayvanları için ALO 153 Beyaz Masa hattını arayarak, hayvan ambulansının dakikalar içinde hayvan dostunuza ulaşmasını sağlayabilirsiniz. ALO 153 hattını, aynı zamanda mahallenizde bakıma muhtaç, aşısız, kısır olmayan kedi ve köpekler için de arayabilirsiniz.

evimli dostlarımız, sokakta birçok tehlikenin içinde tek başına mücadele veriyorken, gönüllü olarak çalışacağınız herhangi bir projede onların hayatlarının bir nebze de olsa korunması adına mücadele edebilirsiniz.

Sokak hayvanlarına yardım eden kuruluşların başında gelen hayvan barınaklarında da tam veya yarı zamanlı şekilde gönüllü çalışarak, hayvan dostlarımıza yardım edebilirsiniz.

1
Artwork from the book - Hayvanları Korumak by caliskanari - Illustrated by Defne ÖZKAN - Ourboox.com

Kediler ve köpekler çok fazla üşürlerse hasta olurlar.

Sokak hayvanları yaz kış demeden sığınacak bir yer ararlar. Kimi zaman bir arabanın altı, kimi zaman da bir apartmanın merdiven boşluğu onlar için yuva anlamına gelir. Hayvanları korumak adına onlar için yuvaları olabilecek kartondan bir ev yapmaya ne dersiniz?

Kartondan ev yapımı için atacağınız ilk adım; evinize aldığınız büyükçe bir eşyadan kalan veya marketlerden de kolayca bulabileceğiniz bir koli edinmek. Daha sonra eski bir minder veya içini süngerle dolduracağınız bir yastık işinizi görecektir. Koliyi yan yatırıp minderi içine yerleştirin, ardından eski bir tişörtünüzü yaka kısmı kolinin açık tarafında kalacak şekilde koliye giydirin. Tişörtün alt kısmını, kolinin alt tarafına getirerek zımba ile zımbalayın ve işte hazır!  Yağmurlu havalar için üstüne poşet geçirebilir veya yapmış olduğunuz karton evi korunaklı bir yere konumlandırabilirsiniz.

 

3

ïğîãğ ??????

4

Bunun haricinde düzenli olarak kapınızın önüne sokak hayvanları için mama veya bir kap su bırakarak, onların temel ihtiyaçlarını karşılamasına katkıda bulunabilirsiniz.

5

More in the next pages!

To our wonderful community of readers:

The author has made this book available to you free of charge. We'd be really grateful if you'd consider one of the following:


  • Donating a dollar to the author

  • If you enjoyed the book, leave a like!

  • Write a few words of encouragement in the comments section below

  • Share it with your friends, you can use this shortlink:

Thanks for your generosity!
Mel, Ran, Shuli and the Ourboox team

This free digital picture e-book was brought to you by

Ourboox.com

Create your own free bookOurboox is the world's simplest free platform for creating, sharing and promoting digital picture e-books.

Join us now and make your books come true.

COMMENTS 0

Leave a Reply