Hindistan Hakkında

by Kübra

Artwork: Aylin AKKANAT

May 2019
Member Since
16
Published Books

Hindistan Hakkında

by Kübra

Artwork: Aylin AKKANAT

Hindistan; eğlence tarzları, koleksiyonları, yemek kültürü ve renkli yaşamlarıyla ilgili adınız çokça söz ettiren bir ülkedir. 1.300.000.000 milyar nüfusu ile dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi olarak anılır. Hindistan`da yıl sonunda her gün bol müzikli, burada eğlenceli festivalci burada Hindistan`da Festival Ülkesi`olarak da anlaştı. Hindistan`ın başkenti Yeni Delhi`dir.

1

Hindistan`ın resmi dilleri Hintçe ve İngilizce`dir ama resmi dilleri dışında 850 farklı dil konuşulmaktadır. Yerel saatleri Türkiye`ye göre 4 saat daha ileridedir. Hindistan’da para birimi olarak rupisi vardı.

Hindistan Güney Asya’da yer alıyor. Pakistan, Çin’de Çin Halk Cumhuriyeti, Nepal ve Düğme, orada ise Bangladeş ve Myanmar ile komşudur. Ayrıca burada Hint Okyanusu, Umman Denizi, Bengal Denizi’nde bulunur.

2

Hindistan’ın en çok ziyaret edilen şehirleri: Delhi, Agra, Jaiour, Varanasi, Mumbai, Goa, Kerela ve Chennai’dir.

Hindistan mutfağını temelini oluşturmasını sağlıyorlar. Köri, siyah kimyon, hardal taneleri, tarçın çubukları ve zencefil en çok kullanılan barahatlardandır. Hindistan ihraç Avrupa’ya baharatlarını ihraç eder. Hintliler en çok pilavı severler ve pilavı da elle yerler.

Hindistan ‘da en çok izleyen hastalık KUDUZ`dur.

3
Hindistanın en kalabalık ülke olduğunu kanıtlayan resim...

Hindistan dünyanın   en kalabalık ikinci ülkesi oluyor. Hintlilerin  düğünleri çok itina ile yaparlar. Önceden güzel ve gösterişli burada dikkat ederler. Hindistan’da en çok nohut ve sebzeleri yetiştirilir. Hindistan’ın en popüler sporu ‘KRAKET’ tir. Ulusal meyvesi Mango’dur. Hindistan filimleri ile de çok ünlüdür. ‘Hint Dizileri’dünyada çok fazla izliyor. (Bizim ülkemizde de izleniyor özellikle yaşlılar izliyor 🙂

5
Hindistan Hakkında by Kübra - Illustrated by Aylin AKKANAT - Ourboox.com

Hindistan 133 milyon ton günlük süt üretimiyle dünyadaki en büyük süt üreticisidir. Tac’ın Mahal’dır. Kalarippayatu, musti yudda, silambam ve marma gibi dövüş sanatlarının Hindistan’dan önde olduğu biliniyor.

7
Hindistan Bayrağı
Hindistan Hakkında by Kübra - Illustrated by Aylin AKKANAT - Ourboox.com

More in the next pages!

To our wonderful community of readers:

The author has made this book available to you free of charge. We'd be really grateful if you'd consider one of the following:


  • Donating a dollar to the author

  • If you enjoyed the book, leave a like!

  • Write a few words of encouragement in the comments section below

  • Share it with your friends, you can use this shortlink:

Thanks for your generosity!
Mel, Ran, Shuli and the Ourboox team

This free digital picture e-book was brought to you by

Ourboox.com

Create your own free bookOurboox is the world's simplest free platform for creating, sharing and promoting digital picture e-books.

Join us now and make your books come true.

COMMENTS 0

Leave a Reply