Artwork from the book - İSPANYA by Kübra - Illustrated by Dila Nur BAYIR - Ourboox.com
May 2019
Member Since
16
Published Books

İSPANYA

by Kübra

Artwork: Dila Nur BAYIR

   İspanya ya   da resmî Adıyla İspanya  Krallığı  İber Yarımadası’nda yer alır. Güneyde ve doğuda Akdeniz’e, kuzeyde ise Atlantik Okyanusu’na kıyısı vardır. Batıda Portekiz, kuzeyde Fransa, Andora ve güneyde Birleşik Krallık (Cebelitarık) ile komşudur.Başkenti Madrid’dir.Nüfusu 46.445.828’dir.

1

İspanya ‘da farklı iklim tipleri bulunur. İklim bölgelere göre değişir. Galiçya, Asturya, Kantabria, Bask Ülkesi, Navarra’da etkilidir. Özellikle  kış mevsiminde yağış görülür, kış ve yaz oldukca ılıman geçer .

 

 

 

2

İspanya ‘nın ünlü dansı Flamenkodur. Flamenko müziği erkekler tarafından söylenir. Buna gitar, ritmik el çırpma (palmas) ve vurmalı çalgılar da eşlik eder.

3

İspanya’da her yıl Sen Fermin Festivali yapıldı.

İspanya’nın en popüler şenliği olan San Fermin Festivali’nde boğaların önünde koşan insanlar tüm dünyada da büyük yankı uyandırmakta. Boğa koşusu denince akla ilk gelen ülke olan İspanya’nın dünyaca ünlü festivali San Fermin, 6-14 Temmuz günlerinde Pamplona’da kutlanmakta.

4

İspanya’nın yemek kültürü: İspanya’nın yemek kültürü ile Türkiye’nin yemek kültürü arasındaki fark, İspanyol’ların fazla yemek yemeye düşkün olmalarıdır. İspanyollar, akşam yemeklerini arıyor saat 23: 00’da akşam yemeği tercih ediyor.Dünyanın en iyi restoranı El Celler de Can Roca , İspanya’da bulunuyor.

ispanya yemekleri ile ilgili ilgili

5

İspanyollar öğlen 12.00-16.00 arası kendilerine öğle tatili yaparlar. Buna siesta denilir.Bu saatler arasında asla dışarı çıkmazlar ve dükkânlarını kapatırlar.

6

                               İSPANYA’NIN İLLERİ

 

7

Barselona’da bulunan La Sagrada Familia’nın en az bunlardan sizleri büyüleyeceğiniziuz. Gaudi’nin başyapıtı bu bazilika; dışarıdan şaşırtıcı, içeriden daha da şaşırtıcıdır.

8

ispanya kolaj ile ilgili görsel sonucu

9

L ° lgili resim

10

ispanYOL NS ° NSANLAR ile ilgili

11

More in the next pages!

To our wonderful community of readers:

The author has made this book available to you free of charge. We'd be really grateful if you'd consider one of the following:


  • Donating a dollar to the author

  • If you enjoyed the book, leave a like!

  • Write a few words of encouragement in the comments section below

  • Share it with your friends, you can use this shortlink:

Thanks for your generosity!
Mel, Ran, Shuli and the Ourboox team

This free digital picture e-book was brought to you by

Ourboox.com

Create your own free bookOurboox is the world's simplest free platform for creating, sharing and promoting digital picture e-books.

Join us now and make your books come true.

COMMENTS 1

Leave a Reply

1 thought on “İSPANYA”