İSPANYA by Kübra - Illustrated by Dila Nur BAYIR - Ourboox.com

This free e-book is brought to you by

Ourboox.com

Ourboox is the world's simplest platform for creating and sharing amazing ebooks.

You too can become one of our 75,000 authors.

Join us now and start creating your own books right away.

Create your own free book

İSPANYA

by

Artwork: Dila Nur BAYIR

Member Since
May 2019
Published Books
17

   İspanya ya   da resmî Adıyla İspanya  Krallığı  İber Yarımadası’nda yer alır. Güneyde ve doğuda Akdeniz’e, kuzeyde ise Atlantik Okyanusu’na kıyısı vardır. Batıda Portekiz, kuzeyde Fransa, Andora ve güneyde Birleşik Krallık (Cebelitarık) ile komşudur.Başkenti Madrid’dir.Nüfusu 46.445.828’dir.

1

İspanya ‘da farklı iklim tipleri bulunur. İklim bölgelere göre değişir. Galiçya, Asturya, Kantabria, Bask Ülkesi, Navarra’da etkilidir. Özellikle  kış mevsiminde yağış görülür, kış ve yaz oldukca ılıman geçer .

 

 

 

2

İspanya ‘nın ünlü dansı Flamenkodur. Flamenko müziği erkekler tarafından söylenir. Buna gitar, ritmik el çırpma (palmas) ve vurmalı çalgılar da eşlik eder.

3

İspanya’da her yıl Sen Fermin Festivali yapıldı.

İspanya’nın en popüler şenliği olan San Fermin Festivali’nde boğaların önünde koşan insanlar tüm dünyada da büyük yankı uyandırmakta. Boğa koşusu denince akla ilk gelen ülke olan İspanya’nın dünyaca ünlü festivali San Fermin, 6-14 Temmuz günlerinde Pamplona’da kutlanmakta.

4

İspanya’nın yemek kültürü: İspanya’nın yemek kültürü ile Türkiye’nin yemek kültürü arasındaki fark, İspanyol’ların fazla yemek yemeye düşkün olmalarıdır. İspanyollar, akşam yemeklerini arıyor saat 23: 00’da akşam yemeği tercih ediyor.Dünyanın en iyi restoranı El Celler de Can Roca , İspanya’da bulunuyor.

ispanya yemekleri ile ilgili ilgili

5

İspanyollar öğlen 12.00-16.00 arası kendilerine öğle tatili yaparlar. Buna siesta denilir.Bu saatler arasında asla dışarı çıkmazlar ve dükkânlarını kapatırlar.

6

                               İSPANYA’NIN İLLERİ

 

7

Barselona’da bulunan La Sagrada Familia’nın en az bunlardan sizleri büyüleyeceğiniziuz. Gaudi’nin başyapıtı bu bazilika; dışarıdan şaşırtıcı, içeriden daha da şaşırtıcıdır.

8

ispanya kolaj ile ilgili görsel sonucu

9

L ° lgili resim

10

ispanYOL NS ° NSANLAR ile ilgili

11

This free e-book is brought to you by

Ourboox.com

Ourboox is the world's simplest platform for creating and sharing amazing ebooks.

You too can become one of our 67,000 authors.

Join us now and start creating your own books right away.

Create your own free book

COMMENTS 1

Leave a Reply

1 thought on “İSPANYA”