Artwork from the book - İNGİLTERE GEZİM by semratuncyasa - Ourboox.com
Jul 2019
Member Since
3
Published Books

İNGİLTERE GEZİM

by semratuncyasa

                         LONDON EYE

Londra‘ya dair artık sembolleşen fotoğraflarda görmeye alışık olduğumuz gözlem dönme dolabı London Eye kenti ziyaret eden hemen her turistin ziyaret etmesi gereken bir nokta.

Elbette bir dönme dolaba binmenin ilginç bir tarafı olmadığını düşünenler olabilir. Ancak 135 metre yüksekliğe çıkan bu dönme dolap, ki dünyanın da en yüksek ikincisiymiş, Londra’nın tarihi ve modern yapılarını, simge noktalarını kuş bakışı seyredebileceğiniz, yarım saat boyunca kentin güzelliklerinin ayaklarınızın altına serileceği bir fırsat. Yalnız uyarayım, elinizden kamerayı bırakamamak gibi bir riski var.

1
Artwork from the book - İNGİLTERE GEZİM by semratuncyasa - Ourboox.com

                       TOWER BRİDGE

Londra’nın sembol yapılarından biri olan Köprü Kulesi (Tower Bridge) 1886 – 1894 yılları arasında sekiz yıllık bir çalışmayla hayata geçirilmiştir. Köprü, hemen yakınında bulunan Londra Kulesi ile (London Tower) benzer bir mimari yapıya sahiptir.

İki kulesi bulunan Tower Bridge, hem araç yolunun kenarında, hem de yukarıda kulelerin arasında yaya geçidine sahiptir. 244 metre uzunluğa ve 65 metre yüksekliğe sahip olan köprü, kentin gelişimine paralel bir ihtiyaç olarak ortaya çıkmıştır.

3
Artwork from the book - İNGİLTERE GEZİM by semratuncyasa - Ourboox.com

                       WESTMİNSTER ABBEY

Londra’nın merkezinde yer alan,bu kilise 1560 yıllarda,bugünkü halini almıştır.Kraliyet ailesinin,düğün,vaftiz ve cenaze gibi bütün törenleri bu kilisede yapılır.Ayrıca,bazı kraliyet üyeleri ile önemli devlet ve bilim asamları bu kilisede gömülüdür.

5
Artwork from the book - İNGİLTERE GEZİM by semratuncyasa - Ourboox.com

                             CAM NEHRİ

Cambridge’i keşfetmenin en iyi yolu, şehirde gündelik yaşamın önemli bir parçası olan bu nehri keşfetmekten geçer.

Nehir kıyısında yürüyüşe çıkabileceğiniz gibi, burada punting ve kano gibi sporları da deneyebilir; yelkenliyle açılabilirsiniz. Fakat punting yaparken, özellikle köprülerin altından geçmek için biraz teknik bilmek gerektiğini unutmayın.

7
Artwork from the book - İNGİLTERE GEZİM by semratuncyasa - Ourboox.com

To our wonderful community of readers:

The author has made this book available to you free of charge. We'd be really grateful if you'd consider one of the following:


  • Donating a dollar to the author

  • If you enjoyed the book, leave a like!

  • Write a few words of encouragement in the comments section below

  • Share it with your friends, you can use this shortlink:

Thanks for your generosity!
Mel, Ran, Shuli and the Ourboox team

This free digital picture e-book was brought to you by

Ourboox.com

Create your own free bookOurboox is the world's simplest free platform for creating, sharing and promoting digital picture e-books.

Join us now and make your books come true.

COMMENTS 0

Leave a Reply