עשרה טיפים לפגישה ראשונה מוצלחת by Mel Rosenberg - מל רוזנברג - Illustrated by תרגום: מיקי פלד - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

עשרה טיפים לפגישה ראשונה מוצלחת

by

Artwork: תרגום: מיקי פלד

After fruitful careers as a scientist and inventor I've gone back to what I love most - writing children's books Read More
  • Joined Oct 2013
  • Published Books 1539

אתם עומדים להיפגש עם אדם כלשהו לראשונה. אולי זה לקוח, אולי זה ראיון עבודה ואולי זה דייט רומנטי. אתם רוצים להשאיר עליו או עליה רושם ראשוני מצוין, שיוביל לתוצאות טובות.

 

אז קחו כמה טיפים ממני, שזכיתי בחיי לכמה מפגשים ששינוי את חיי לטובה, וכמה מפגשים שהתפללתי שהאדמה תבלע אותי.

1

טיפ ראשון:

 

הגיעו מוקדם לפגישה. היו הראשונים להגיע. זה בסדר גמור, ובקנדה זה אפילו מקובל מאוד.

2

טיפ שני:

 

הגיעו בלבוש הולם. לבשו משהו שאתם מרגישים אתו בנוח, והיו שלמים עם המראה שלכם, אחרת במקום להיות מרוכזים בפגישה החשובה, אתם תהיו מוטרדים מהמראה שלכם.

3

טיפ שלישי:

 

חייכו, צרו קשר עין. לחצו ידיים (יד ימין, כמובן, ואם אפשר שתהיה יבשה) לחיצה איתנה וחמה (לא רופסת). אל תלחצו חזק מדי. פסיכולוגים מסבירים שיש לנו כמה שניות על מנת לייצר רושם ראשוני – נצלו אותן היטב. שדרו ביטחון עצמי. היו אתם עצמכם. בואו למפגש בגישה חיובית.

4

טיפ רביעי:

 

הגיעו מוכנים. ניתן להיעזר באינטרנט, היום אפשר למצוא מידע על כל אדם ועל כל עסק בעולם כמעט. גלו ככל שניתן לפני הפגישה. עם זאת, אל תחטטו מדי, אין צורך בתחקיר. רק למדו כמה דברים כדי להפיק את המקסימום מהפגישה.

5

טיפ חמישי:

 

שמרו על פוקוס. התרכזו בדברים שאומר האדם שמולכם. השמיעו את הצד שלכם  רק אחרי שהוא סיים לדבר. היו בהקשבה. נסו להיות הצד שמדבר פחות ומקשיב יותר.

6

טיפ שישי:

 

בואו בגישה חיובית. גם אם התאכזבתם מדבר מה, אל תהרסו את המפגש. הסתירו את האכזבה ככל שניתן. נסו לראות מה כן הרווחתם מהמפגש. פגישות רבות שנראות בתחילה כבזבוז זמן מתגלות בהמשך כהזדמנות חד פעמית. בואו עם ראש פתוח, והציעו תמיד אלטרנטיבות.

7

טיפ שביעי:

 

לשאול שאלות אינטליגנטיות זה דבר נהדר, ולפעמים גם קריטי. כמו שידידי ג’ף פלבר תמיד אומר: “אם לא תשאל, התשובה שתשמע תהיה ‘לא'”.

8

טיפ שמיני:

 

הביאו אתכם לפגישה כל דבר שתזדקקו לו, או שתרצו להראות. קחו בחשבון שייתכן וזהו גם המפגש האחרון שלכם עם אותו אדם.

9

טיפ תשיעי:

 

כבדו את המרחב האישי של האדם שמולכם. אל תעמיסו עליו, אל תלחצו. אם החלטתם להתבשם לקראת הפגישה השתדלו לבחור בושם קליל ועדין, ולא דומיננטי מדי.

10

טיפ עשירי:

 

רוב הפגישות אינן מניבות תוצאות באופן מיידי. על מנת להגדיל את הסיכוי שלכם, התייחסו לכל מפגש ראשוני כאילו הוא המפגש הכי חשוב. אם פגישה אינה מסתיימת בתוצאה מוחשית, לפחות תדעו שנתתם את המקסימום שלכם.

11

טיפ אחד עשר:

 

בסופו של דבר, טיפים הם רק טיפים. במיוחד אלה שלי. אלה המלצות שנובעות מניסיון חיים, ואתם יכולים להחליט אם לקחת או לא.

 

אם הם עובדים לכם, אני מאושר, כתבו לי ל- [email protected] כדי להודות לי. אם הם לא עובדים, אשמח בהחלט להחזיר לכם את הכסף ששילמתם עבורם.

12
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Skip to content