Books in Kievan Rus by Anna Zakharchenko - Illustrated by Дизайнерська робота Захарченко Ганни Іванівни - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Books in Kievan Rus

by

Artwork: Дизайнерська робота Захарченко Ганни Іванівни

  • Joined Sep 2017
  • Published Books 3

 

 КНИГА РЕКОМЕНДОВАНА ВЧИТЕЛЯМ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ.

Стане в пригоді при проведенні уроку літературного читання.

 

2
Books in Kievan Rus by Anna Zakharchenko - Illustrated by Дизайнерська робота Захарченко Ганни Іванівни - Ourboox.com

Книги в Київській Русі.

“Як жила книга в часі Київської Русі”

4

У часи, коли люди на території давньої України тільки вчилися читати  , книги були без перебільшення чимось святим. Пощана до джерел мудрості в Київській Русі була великою. Їх створювали, наче храми, а відкриваючи першу сторінку, хрестились, наче до ікони. На виготовлення однієї книги ішли місяці, а то й роки. Майстерно вимальовані букви створювали одночасно текст і картину. Поряд з літери красуються ілюстрації-мініатюри, малювати Які довіряло спеціально навченості художники. Матеріалом для сторінок давньориської книги служив пергамент. Шкіру цілого стада молодих тілець попередньо обробляли, перетворюючись на матеріал для одного екземпляра. За завершенням роботи над книгою її святкували Золото, срібло та дорогоцінний камінь оздоблювали давні рукописні книги.  як святкують ікону чи дім.

5
Софія Київська

Перша бібліотека Київської Русі

Колекція унікальних книг, кожен з яких був дорогим майстром, мав Ярослав Мудруй. Він, як ніхто інший, розумів значення навчання та читання для розвитку людини і держави загалом. Він був першим правителем у Європі, який надав значення цього процесу. Ймовірно, що він сам брав участь у перекладі текстів з іноземних мов (якими добре володів). «Ярослав же сен, як ото ми сказали, любив книжку … У літо 6545 року цей великий князь Ярослав, син Володимирів, засіяв книжними словами серця віруючих людей. Велика бо користь буває людині від навчання у книжному “. Так говориться в “Повісті тимчасових літ”.

У тій же “Повісті” зафіксована  єдина писемна згадка про існування Ярославової бібліотеки . Князь почав формувати свою історію за 17 років до смерті. В основному це були священні, богослужбові книги та особливо цінні для науки – історичні хроніки. Вчені припускають, що загальний  колектив міг налічити до 1000 унікальних видань .

Своєрідне видавництво (де перекладали і писали) розташувалося в столиці Київської Русі, а саме – у Софійському соборі. Тут було написано відомо “Слово Іларіона”, “Слово про Закон і Благодать” київського мітрополіту Іларіона, тут працювали над “Ізборніком Святослава”.

7

8

9
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content