PİLLERİ TOPLUYORUM, DOĞAYI KORUYORUM
This free e-book is brought to you by
Ourboox.com

Ourboox is the world's simplest platform for creating and sharing amazing ebooks.

You too can become one of our 75,000 authors.

Join us now and start creating your own books right away.

Create your own free book

PİLLERİ TOPLUYORUM, DOĞAYI KORUYORUM Aylık Çalışma Raporları

by

Artwork: Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs

Member Since
Jun 2020
Published Books
1
KASIM AYI ÇALIŞMA RAPORLARI

https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/0/00/700/99700/images/b91060b51.jpg

 

SEMA SOLAK

Kasım ayı proje çalışma raporu. Projemize kurucu üyemiz Şener Aydoğan ın davetiyle başladık.Projemizi öğrencilerimize ve velilerimize tanıttık. Veli izin belgelerimizi aldık. Proje sayfalarını düzenledik. Etwinning eba online dan eğitimlere katılarak sertifikalarımızı aldık. Sıfır atık sitesine öğrencilerimizle üye olarak bilgi sahibi olduk. Atık pil kutumuzu sınıfımıza koyduk ve pilleri biriktirmeye başladık. Projemizin logosunu tasarladık. Sosyal ağlarda ve EBA da haber yaparak projemizi paylaştık. Müfredatla projemizi ilişkilendirdik. Projemize katılan öğretmenlerle tanıştık. 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladık.

2

https://www.eba.gov.tr/haber/1575053430

 

Sıdıka MERMER-Konya Selçuk İlkokulu 2/G

PİLLERİ TOPLUYORUM,DOĞAYI KORUYORUM

E TWİNNİNG PROJESİ

KASIM AYI ÇALIŞMA RARORU

Projemize veli izin belgelerini alarak ve proje tanıtımlarımızı yaparak başladık.Proje sayfalarımızı düzenledik.Pillerin çevreye verdikleri zararı , doğaya gelişigüzel atılmaması gerektiği, geridönüşüm yapılarak ekonomiye de katkıda bulunulabileceği anlatıldı.Atık pil kutusu sınıfa konularak atık pil toplanmaya başlandı.Eba haberde haberimiz yayınlandı.Proje logolarımızı tasarladık.24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladık.

3

https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/0/00/700/99700/images/b66d9a6e4.jpg

 

MÜNEVVER BOZKIR,3/E,SELÇUK PRİMARY SCHOOL  PİLLERİ TOPLUYORUM DOĞAYI KORUYORUM PROJEMİZİN

KASIM AYI DEĞERLENDIRME RAPORU

Projemiz velilere ve öğrencilere tanıtıldı. Veli Izin dilekçeleri alındı.pil geridönüşüm kutumuz sınıfın uygun yerine kondu.Sıfır Mavi Atık sözü verilerek sınıfım ve ben üye olduk.Güvenli internet Etiği kursu ve diğer eba online kurslara katılarak sertifikaları aldık.Geridönüşüm hakkında öğrencilerimize eğitim verdik.Kutuları amacına uygun kullanmayı öğrendiler.Öğrencilerimiz ve öğretmenler logo ve afiş çalışmaları yaptık.Proje ekibi olarak sohbet odasında ve çevrimiçi toplantılara katıldık.Tanışma webinarı gerçeklestirdik.Projemizi eba haberde duyurduk.Diğer sosyal medyada paylaşım yaptık.(bloger, facebook, eba).Belirli gün ve haftalarla ilgili etkinlikler yaparak projemizle ilgili etkinlikleri birleştirerek Etwinnig sınıf panoları düzenledik.web2 araçlarını kullanmayı geliştirdik.Öğretmenler Günü’nü kutladık.

4

https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/0/00/700/99700/images/c1ef3ba7.jpg

 

ŞENER AYDOĞAN KASIM AYI ÇALIŞMA RAPORU

Kurucu üye olarak Ali Taşoluk Sınıf Öğretmeni Mebrure Aydoğan ile projemizi başlattık. Okulumuzdaki öğretmenlere projemiz hakkında bilgi verdik ve istekli olanları projeye davet ettik. Projemiz her geçen gün yeni üye katılımıyla büyüyüp genişlemiştir. Proje ortağı öğretmenlerimizin projeye davetinin ardından iletişim kurabilmek sosyal ağlar kurulmuş ve iş birliği ilk günden itibaren sağlanmaya başlanmıştır. Proje sayfaları üyelerimizin teklifleriyle ortak kararla düzenlenmiştir. Ana sayfa da paylaşımlar yapılarak ortaklarımızla işbirliği yapıldı. Proje tanıtım öğrencilerimize ve velilerimize yapılarak, projenin müfredatla ilişkisine uygun ders planlama yapıldı. Okulumuzda hazırlanan proje panosunda çalışmalarımız sergilendi. 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı.

5

https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/0/00/700/99700/images/bdf89333.jpg

 

ASLIHAN KIRKIZ PİLLERİ TOPLUYORUM, DOĞAYI KORUYORUM.

Kasım ayı bizim için gayet verimli geçti. Projeye başlamadan önce öğrencilerime gerekli bilgilendirmeleri yaptım. Daha sonra velilerden izin dilekçelerini imzalayıp onları da proje hakkında bilgilendirdim. Bizim için bu konuda uzmanlaşmış öğretmen arkadaşlarımızı gerekli açıklamalarda bulundular. Öğrendiklerimizi icraata döktük ve bizlerde projede adım adım ilerledik. Online sertifikalar aldık. Geri dönüşüm hakkında öğrencilerimize bilgilendirmelerde bulunduk. Projenin müfredatla ilişkilendirilmesi yapıldı. Kasım ayı sonunda da öğretmenler günümüz kutlandı

6

https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/0/00/700/99700/images/c610c3678.jpg

 

Çeşminaz Aktuğ

Kasım ayında Şehit Mustafa Yıldırım İlkokulu Ana Sınıfı olarak projeye dahil olduk. Proje hakkında önce öğrencileri sonra velileri bilgilendirdik. Velilere veli izin dilekçelerini doldurttuk. Sosyal medyada eba haber kanalında projeyi yayınladık. Sınıf içine pil atık kutusu bıraktık . Okul tanıtımımızı yaptık.. Sıfır Atık Temaya üye olduk. 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlayıp paylaştık.

7

https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/0/00/700/99700/images/c1a444d9.jpg

 

İpek ERDOĞAN

Biz projeye kasım ayının sonlarında dahil olduk. Bu ayda öğrencilerimize ve velilerimizi bilgilendirdim. Okulumuzdaki diğer öğretmen arkadaşlarımı da bu konuda bilgiler vererek yarışmaya katıldığımızın açıklaması yapıldı. Öğrencilerim ile sınıflarda pil kutuları oluşturuldu.Piller toplanmaya başlandı. Okul müdürümüz ile de konuşularak yarışma ödülleri belirlendi. Öğretmenler günü de sınıfımızda ve okulumuzda kutlandı.

8

https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/0/00/700/99700/images/ad98ed73.jpg

 

Mebrure AYDOĞAN Ali Taşoluk İlkokulu 2/A sınıfı

Kurucu üye olarak Selçuk İlkokulu müdürü Şener AYDOĞAN ‘ın kürücü üyeliğiyle projeye başladık.Projemize yeni üyeler katılarak genişledi.Proje tanıtımı öğrenci ve velilerimize yapıldı.Veli izin dilekçeleri alındı.Proje müfredatla ilişkilendirerek uygun ders planlaması yapıldı.Proje panosu yapıldı.Sosyal medyada paylaşımlar yapıldı. EBA’da haber yayınlandı.Proje logosu hazırlandı.Yapılan etkinlikler sınıf panosunda sergilendi.24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı.

9

https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/0/00/700/99700/images/b7da8ecf.jpg

 

FATMA YAKIŞIR SELÇUK İLKOKULU 2/H

KASIM AYI ÇALIŞMA RAPORU

Projemize kasım ayında başladık.İşe önce öğrenci ve velilerimizi bilinçlendirerek başladık.Onlardan da atık pillerin doğaya verdiği zararları çevrelerine anlatmalarını istedik. Atık pil kutusu tasarlayıp yakın çevremiz ,anne ve babalarının iş çevreleri ve akrabalarımızdan topladığımız pilleri atık pil kutumuzda toplamaya başladık.Projemizle ilgili EBA’da haberlerimizi yayınladık.Logo ve afişlerimizi tasarladık.24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladık.Müfredatla projemizi ilişkilendirdik.Online eğitimlere katılarak sertifikalarımızı aldık. Etwinningle ilgili eğitimlere katıldık.

10

https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/0/00/700/99700/images/bafae251.jpg

 

SERAP YILDIRIM

Pilleri topluyorum doğayı koruyorum proje çalışmalarımıza kasım ayında başladık öncelikle veli izin belgelerini aldık . Öğrenci ve velilerimizi bilgilendirdik.Pil toplama kampanyamızı başlattık. Pillerin doğaya verdikleri zararları işledik,geri dönüşümün önemini öğrencilerimize anlattık.Sıfır Mavi Atık üyeliğimizi yaptık.Eba haberde proje duyurumuzu yaptık.Öğretmenler gününü kutladık.

11

https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/0/00/700/99700/images/c5109a2b5.jpg

 

Adnan Solak Niyaz Usta İlkokulu

Projemize Selçuk İlkokulu Müdürü Şener Aydoğan’ın davetiyle dahil oldum.Öncelikle projemizin kendi okulumda tanıtımını yaptım.Veli izin belgelerini aldım.Logo tasarımını yaptık.Eba da haberini paylaştık.Proje sayfalarımızı düzenledik.Pillerin günlük yaşamımızdaki yeri ile ilgili olarak öğrencilerimizi bilgilendirdik.24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliği düzenledik.

12

https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/0/00/700/99700/images/bdb22d274.jpg

 

Sibel SARIBIYIK/YUSUF KÖSTEM İLKOKULU ANASINIFI/A

ÇALIŞMA RAPORU

Kasım ayı itibariyle “Pilleri Topluyorum, Doğayı Koruyorum” eTwinning projesine kabul edildik. Öncelikle projemizi velilerimize duyurduk ve gerekli izin belgelerini aldık. Proje için sınıfımıza atık pil kutusu temin ederek öğrencilerimize “atık pil nedir?” ve “doğaya nasıl zarar verir?” konusunu uygun etkinliklerle verdik. Çocuklarımız ve velilerimizin katılımıyla pillerimizi toplamaya başladık. Aynı zamanda geri dönüşüm ve sıfır atık konularını da vermemiz gerekmekteydi. Çalışmaların öğrencilerin zihninde bütünleşmesini sağladık. Proje logosu ve afiş tasarımını yaptık. Engelleri birlikte aşalım dedik ve mavi kapak toplamaya da gönüllü olduk. 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladık. EBA üzerinden proje haberimizi oluşturduk.

13

https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/0/00/700/99700/images/b9d8b669.jpg

 

GÖKHAN TUNÇ KÜPLÜ GAZİ İLKOKULU

KASIM AYI RAPORU

Projemize katıldıktan sonra veli izin belgelerini imzalaratak başladık.daha sonra TAB ‘tan pil kutusu isteyerek okumuzun değişik yerlerine ve sınıfımıza koyduk.Öğrenci ve velilerimizi bilgilendirme toplantısı yaptık.Proje ile ilgili logo ve afiş tasarladık.Sosyal medya paylaşımları yaptık.Aylık planlanan etkinlikleri yapmaya başladık.Öğretmenler gününü kutladık

14

https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/0/00/700/99700/images/b9b4dafa0.jpeg

 

Gülsüm ÖZGAN

KASIM AYI ÇALIŞMA RAPORU

Projeye bu ay dahil olduk. Oldukça verimli bir ay geçirdik. Proje tanıtımını velilerimize gerçekleştirdik. Pil toplama işlemine başladık. Öğrencilerimizin ve velilerin desteğiyle ay sonunda birikmiş çokça pilimiz oldu. Pillerin doğaya zararlarını anlattık. Geri dönüşümün önemine dikkat çektik. Proje etkinliklerini yapıldı. 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlaması gerçekleştirildi.

15

https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/0/00/700/99700/images/be794e79c.jpg

 

Ayşe Eda BİLGİN

BURSA ANAOKULU

Kasım ayı proje çalışma raporumuz :Pilleri topluyorum doğayı koruyorum projesine katılımı gerçekleştirdik.Velilerden veli izin kağıtları aldık.Projenin tanıtım toplantısını yaptık.Sınıfımıza pil toplama kutusu hazırladık.Öğrencilerimizi bu konuda bilgilendirdik Proje logomuzu tasarladık.Öğretmenler günü kutlamamızı gerçekleştirdik.

16

https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/0/00/700/99700/images/bb8ccea64.jpg

 

Behiye Tükenmez

Bursa Anaokulu Zambaklar Sınıfı 

Projeye bu ay dahil oldum.Proje hakkında velilerimi bilgilendirip,izin kağıtlarını dağıttım ve pil toplaycağımızı velilerime söyledim.Öğrencilerimiz ile birlikte pil kutusu yaptık. Atık pil kutusuda temin edip okul olarak pil toplamaya başladık.Öğretmenler günü kutlaması yaptık.

17

https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/0/00/700/99700/images/aa68f7758.jpg

 

SÜHEYLA CİVELEK/Selçuk İlkokulu-3A

Projemiz kasım ayı itibarıyla başlamış oldu.Öncelikle proje planlama yapıldı. Veli ve öğrencilerimize projenin tanıtımı ve gerekliliği anlatılarak,veli izin dilekçeleri alındı.Okul olarak bu proje kapsamında seminer, geri dönüşüm ekipmanları ve çalışmalarımız tespit edildi.Çalışmalarımız gönüllülük esas alınarak öğretmen veli ve öğrenci işbirliğiyle yapıldı.Okul ve sınıf panolarımız hazırlandı.Anketlerle farkındalık oluşturuldu.Logo ,afiş, slogan tasrımlarıyla öğrencilerimiz projeye katılmaya teşvik edildi.Ayrıca öğretmenler Günü kutlamalarıda bu ayki faaliyetlerimiz arasında yerini aldı.Proje okulumuz ve çevresinde olumlu karşılandı ve okula aile işbirliğine iyi bir örnek oluşturdu.

18

http://www.eba.gov.tr/haber/1575033716

 

Nazan Mizan

Kasım ayında projeye dahil olduk ,proje sayfalarına gerekli bilgileri girdim. Velilerime ve öğrencilerime projeyi tanıttım.Atık pillerin doğaya verdiği zararları ve geri kazanmanın ekonomiye kazancını anlattım.Birlikte neler yapmamız gerektiğini ve yapabileceklerini konuştuk. EBA haberimizi yaptık ve logo hazırladık. Sınıf içi etkinlikler yaptık ve pano hazırladık..24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladık..

19

 

 

 

OCAK, ŞUBAT, MART 

RAPORLARI

20
PİLLERİ TOPLUYORUM, DOĞAYI KORUYORUM Aylık Çalışma Raporları by Sibel SARIBIYIK - Illustrated by Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs - Ourboox.com

https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/0/00/700/99700/images/cf1205284.jpg

 

GÖKHAN TUNÇ KÜPLÜ GAZİ İLKOKULU 1/A

ÇALIŞMA RAPORU

Yeni yılda pil toplama çalışmalarımız devam etti.Okulumuzda farkındalık için panolar ,afişler attık.Sosyal medyada bu çalışmaları duyurduk.Okulumuzun değişik yerlerine TAP’tan talep ettiğimiz pil geri dönüşüm kutuları yerleştirdik.Sıfır atık çalışması ile ilgili gereksiz kartonlardan labirent yapıp sınıfta oynayarak diğer sınıflarımızıda buna kattık.Yeni yıl takimi oluştururp irini sınıfımıza diğrerini okul müdürümüze ve ilçe milli eğitim müdürüne hediye ettik.Güvenli internet günü ile ilgili çocuklara bilgi vererek video izlettiririp,kodlama,boyama etkinlikleri yaptık.Covid-19 sebebiyle eğitime ara vermemize rağmen evde veli ,öğrenci,öğretmen işbirliği ile okul zorbalığı,orman haftası,Dünya Su Günü ile ilgili boyamalar ,resimler yapıp farkındalık oluşturduk

22

https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/0/00/700/99700/images/b081438f0.jpg

 

Behiye TÜKENMEZ/BURSA ANAOKULU

Zambaklar Sabah Grubu

Çalışma Raporudur

Öğrencilerimiz pil toplama çok istekli katılım sağladılar. Rehber öğretmenimiz işbirliği ile sıfır atık ve pil toplamının önemini anlatmak için toplantı yapıldı. Okul zorbalığı ve güvenli internet konuları yaş düzeyine uygun olarak işlendi. Orman Haftası, Dünya Tiyatrolar Günü ve Dünya Su Gününü Covid-19 Pandemisi sebebiyle “Hayat Eve Sığar” ve “Evde Kal Türkiye” sloganlarıyla uzaktan eğitim çerçevesinde kutladık. Sıfır atık çalışmalarımızı ve diğer etkinliklerimizi whatsap grubu ve eba yoluyla günlük planlar yapıp veli işbirliği ile yürüttük.

23

https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/0/00/700/99700/images/bdc9f8a1.jpg

 

Gülsüm Özgan-Yusuf Köstem İlkokulu

ÇALIŞMA RAPORU

Yılbaşı etkinlikleri kapsamında takvim yapıldı.Sıfır atık çalışmalarına devam edildi. atık rulolardan kelebek çalışması yapıldı. Pİl toplama faaliyetlerine hızla devam edildi. Ayrıca mavi kapak toplamaya devam edildi. Projemiz için çeşitli web 2.0 araçları ile öğrencilere çalışmalar yapıldı. Mart ayınca pandemi nedeniyle eğitime evde devam edilmesi sebebiyle velilerle ve öğrencilerle çalışmalara evde devam etmekteyiz.

24

https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/0/00/700/99700/images/c5aa7efcc.jpg

 

Serap Yıldırım/Selçuk İlkokulu Konya 1/D

Çalışma Raporu

Ocak Şubat ve Mart ayları boyunca proje temel amacımız pil toplama çalışmalarına aralıksız devam ettik.Sıfır atık çalışmalarımız da sürdü.Atık malzemeden müzik aleti yaparak ritm çalışmaları yaptık.Ayrıca yine atık malzemeleri değerlendirerek oyuncak tırtıl yaparak öğrencilerimin atık değerlendirme konusunda bilinçlendirmeye çalıştık.Ayrıca yine eski tişörtlerden çanta yaptık.İnternet Günü çocuklara slaytlar ile anlatıldı. Sonra çocuklara kodlama ile etkinlikler yapıldı. Sosyal medyada paylaşım yapıldı .Okul zorbalığı mücadele günü hakkında çocuklara bilgiler verildi.Çalışmalarımız sınıf panolarında ve okul panolarında sergilenerek yaygınlaştırma çalışmaları yapıldı. Değerlendirme toplantılarımızı yaptık. Yeni yılda kartlar hazırladık. Güvenli internet günü ile ilgili bilgilendirme,boyama ve kodlama yaptık. Dünya okul zorbalığı ile mücadele günü ile ilgili etkinlikler yaptık. Orman haftası ve 22 MartDünya Su Günü ile ilgili olarakda okullar açık iken resim ve kodlama etkinliklerimizi yaptık.Çalışmalarımızı blok ve sosyal ağlarda paylaştık.

25

https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/0/00/700/99700/images/bbbf0fc4.jpg

 

Sema Solak Selçuk İlkokulu 2/E sınıfı

Çalışma Raporu

Öğrencilerim topladıkları atık pilleri sınıfta pil toplama kutusunda biriktirmeye devam ettiler. Sıfır atık konusunda bilgilendirmeler yaptıktan sonra atıkları çöp kutusuna değil atık kutularına attık. Eski tişörtlerden çanta yaptık. Atık malzemelerden oyuncaklar yaptık. Değerlendirme toplantılarımızı yaptıktan sonra sosyal medyadan paylaştık. Yeni yılda kartlar hazırladık. Güvenli internet günü ile ilgili bilgilendirme,boyama ve kodlama yaptık. Dünya okul zorbalığı ile mücadele günü ile ilgili etkinlikler yaptık. Orman haftası ve Dünya su günü ile ilgili olarakda okullar açık iken resim ve kodlama etkinliklerimizi yaptık.

26

Şener AYDOĞAN – Selçuk İlkokulu

ÇALIŞMA RAPORU

Okulumuzda Atık Pil Toplama kampanyası başlatıldı. Öğrenciler topladıkları atık pilleri sınıfta biriktirmeye devam ettiler. Sıfır atık konusunda bilgilendirme yapıldı. Atık malzemelerden kalemlik, kaşık kuklalar yapıldı. Panolarımız öğrencilerin yaptığı afişlerle yenilendi. Yeni yıl, güvenli internet, okul zorbalığı ile ilgili bilgiler verildi. Bu konularla ilgili etkinlikler yapılıp sınıf panosunda sergilendi.Orman haftası okulların açık olduğu zamanda boyama etkinliği yapıldı.Okullar kapalı olduğu zamanda da farklı etkinlikler yapıldı. Dünya Su Günü ilgili su kuklası etkinliği, şiir yazma etkinliği evlerde yapıldı. Suyumuzu tasarruflu kullanma konusunda bilinçlenmeleri sağlandı.

27

https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/0/00/700/99700/images/a99c7fe18.jpg

 

Çeşminaz Aktuğ

Şehit Mustafa Yıldırım İlkokulu Ana Sınıfı

Çalışma Raporu

Pil toplama faaliyetleri yoğun ilgiyle devam etti. Sıfır atık çalışması ile Bayrak yapıldı. Evlerde sıfır atık ile tuvalet kağıtları vb. malzemelerden araba yapıldı. Yeni yılda çocuklar beklentilerini resmettiler. Güvenli İnternet Günü çocuklara slaytlar ile anlatıldı. Sonra çocuklara kodlama ile etkinlikler yapıldı. Sosyal medyada paylaşım yapıldı .Okul zorbalığı mücadele günü hakkında çocuklara bilgiler verildi. Düşünceleri alındı. Okul panosu oluşturuldu. Sınıf içinde etkinlikler ile pekiştirildi. Dünya su günü çocuklara etkinlik olarak yaptırıldı. Orman haftası ile ilgili verilen etkinlikler yapıldı .

28

https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/0/00/700/99700/images/bca58d4c.jpg

 

Sıdıka MERMER-Konya Selçuk İlkokulu

OCAK-ŞUBAT-MART AYI

ÇALIŞMA RAPORU

Pil toplama çalışmalarına devam ettik.Sıfır atık ve pil toplama konusunda velilerle işbirliği içinde geri dönüşüm konusunda çocukların evdeki geri dönüşüm malzemelerini okuldaki geri dönüşüm kutularına atmalarını sağladık.Eski tişörtlerden çanta ve atık malzemelerden oyuncak, kalemkutuları yaptık.Yeni yılda boyama,karne zamanında karne hediyeleri hazırladık.Güvenli internet günü ile ilgili kodlama boyama animasyon filmi izleme gibi etkinlikler yapıp sınıf ve okul panomuzu oluşturduk.Okulumuzda güvenli internet ile ilgili öğrenci ve veli eğitimleri yapıldı.Okul zorbalığı ile ilgili olarak kodlama boyama film izleme gibi etkinlikler yapıldı.Orman Haftası ve Dünya Su Günü ile ilgili okullar açıkken boyama ve kodlama çalışmaları yapıldı.Tüm etkinliklerimizi blog ve sosyal medyada paylaştık.Pandemi sürecinde de uzaktan eğitim yoluyla pil toplama, geri dönüşüm, atıkların değerlendirilmesi konularında etkinliklerimize devam ettik.

29

https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/0/00/700/99700/images/b07f9ba54.jpg

 

SİBEL SARIBIYIK/YUSUF KÖSTEM İLKOKULU ANASINIFI/A

ÇALIŞMA RAPORU

Öğrencilerimiz yeni yıl ile birlikte enerji tasarrufunu ve kaynaklarımızı israf etmeden kullanmayı öğrendi. Bu arada atık pilleri ve geri dönüşüm atıklarını düzenli olarak sınıfımızdaki kutularda biriktirmeye devam ettik. Velilerimiz bu konuda çok destek oldu. Aynı zamanda mavi kapaklarda toplanmaya devam edildi. Sıfır atık çalışmasını proje aile katılımı olarak gerçekleştirdik. Okul sosyal hesaplarımızda çalışmalarımız sergilendi. Okul zorbalığı ve güvenli internet konuları yaş düzeyine uygun olarak işlendi. Orman Haftası, Dünya Tiyatrolar Günü ve Dünya Su Gününü Covid-19 Pandemisi sebebiyle “Hayat Eve Sığar” ve “Evde Kal Türkiye” sloganlarıyla uzaktan eğitim çerçevesinde kutladık. Çalışmalarımızı WhatsApp ve mail yoluyla gönderdik. Öğrencilerimizin çalışma fotoğraflarını sosyal medyada sergiledik.

30

https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/0/00/700/99700/images/c07ed436c.jpg

 

Ayşe Eda BİLGİN BURSA ANAOKULU

OCAK ŞUBAT MART AYI

ÇALIŞMA RAPORU

Sıfır atık ile ilgili eğitimlere katılındı.Pil ve mavi kapak toplama çalışmalrı sınıf içinde devam edildi.Yeni yıl için takvim etkinliği yapıldı.Güvenli internet konusu yaş seviyesine uygun anlatıldı.Mart ayımda pandemi nedeniyle evde eğitim ve pil toplama çalışmalrı evde devam edildi.

31

https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/0/00/700/99700/images/bab46396.jpg

 

İpek ERDOĞAN- Ziya Gökalp İlkokulu-3 B /ESKİŞEHİR Çalışma Raporumuz

Öğrencilerimle birlikte pil toplama çalışmalarına devam ettik. Ailelerimiz de hep bizim yanımızda oldu. Aynı zamanda sıfır atık konusunda da çalışmalarımızı sürdürdük.Okumuzdaki diğer sınıflardan da pilleri topladık. Yeni yıl, güvenli internet, Okul zorbalığı ile mücadele günü, orman haftası, su günü ile ilgili etkinliklerimizi yaptık. Yaptığımız etkinliklerimizi panolarımızda sergiledik. Yeri geldi kodlama yaptık. Yeri geldi konu ile ilgili afişler yaptık. Yatığımız çalışmalarımızı sosyal medyada da paylaştık.

32

http://niyazusta.meb.k12.tr/icerikler/pilleri-topluyorum-dogayi-koruyorum_9606712.html

 

Adnan Solak Niyaz Usta İlkokulu 1-E Sınıfı

Çalışma Raporumuz

Öğrencilerimiz topladıkları atık pilleri sınıfta pil toplama kutusunda biriktirmeye devam ettiler. Sıfır atık konusunda bilgilendirme çalışmalarımız devam etti.Artık atıkları çöp kutusuna değil atık kutularına atıyoruz. Evimizdeki atıkları değerlendiriyoruz ve onlardan oyun aracı ve oyuncaklar yapıyoruz. Yeni yılda sınıf takvimimizi hazırladık. Güvenli internet günü ile ilgili bilgilendirme,boyama ve kodlama yaptık. Dünya okul zorbalığı ile mücadele günü ile ilgili etkinlikler yaptık. Orman haftası ve Dünya su günü ile ilgili evde resim ve kodlama etkinliklerimizi yaptık.

33

https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/0/00/700/99700/images/b9117400e.jpg

 

MÜNEVVER BOZKIR,3/E,SELÇUK İLKOKULU,KONYA ÇALIŞMA RAPORU

Ocak- şubat -mart aylarında pil toplamaya ve sıfır atık çalışmalarına veli öğrenci işbirliği ile devam ettik.Kavanozlardan vazolar,kutulardan kumbaralar,kullanılmayan tişortlerden çantalar, çoraplardan oyuncaklar ,kitap araçları, çok amaçlı sepetler yaptık.Yeni yılda kartpostal ,boyama çalışması ve takvim yaptık.Güvenli İnternet Günü boyama, kodlama yaptık,animasyon ,çizgi film izlettik, panolar düzenledik.Kızılay’dan veli ve öğrencilerimize seminerler verildi.Okul Zorbalığı ile Mücadele Günü pembe tişörtler giyilip kareografi düzenleyip farkındalık oluşturduk.Boyama,bilgi içeren resim, afiş kodlama yaptık okul ve sınıf panoları düzenledik.Etkinliklerimizi sosyal medyada paylaşarak yaygınlaştırma yaptık.Ebada son durumumuzu duyurduk.Yerel basında projemizi haber yaptık.Çevrim içi toplantıları ve whatsap görüşmeleri yaparak projemizle ilgili fikir alışverişlerinde bulunduk. Orman Haftasında okul açıkken şiir yazdık, fidan diktik, boyamalar yaptık, Afiş çalışmaları yaptık.Panolar düzenledik. Dünya Su Günü’nü de okul açıkken boyama kodlama,resim çalışmaları yaparak gerçekleştirip panolar düzenledik. Mart’ın on altısından sonra pandemi nedeniyle Uzaktan eğitim dönemine girince evden çalışmalarımıza aktif bir şekilde devam ettik.

34

https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/0/00/700/99700/images/be6e82b04.jpg

 

Fatma Yakışır Selçuk İlkokulu 2/H

OCAK-ŞUBAT-MART AYI

ÇALIŞMA RAPORU

Öğrencilerimiz bu süreçte de pil toplamaya ve pillerin zararlarını çevrelerine anlatmaya devam ettiler. Yeni yıl kartları boyadık onlardan takvim yaptık . Geri dönüşüm ve pillerin zararlarıyla ilgili eğitici çizgi filmler izledik,boyamalar yaptık,panolar oluşturduk. Sosyal medyada ve yerel basında projemizle ilgili bilgilendirmeler yaptık. Okulumuzda öğrenci ve velilere güvenli internet konusunda seminerler verilerek hedef kitlenin bilgilendirilmesi sağlandı. Güvenli İnternet Günü’nde kodlamalar,boyamalar yapıp pano oluşturduk.Ayrıca konuyla ilgili sınıfımızda bilgilendirici animasyon filmler izlettik. Atık perde,kumaş ve kullanılmayan kıyafetlerden çantalar yaptık. Atık kutuları değerlendirerek geometrik şekilli robotlar tasarladık ve bunları matematik dersinde kullandık.Atık malzemeleri değerlendirerek müzik dersi için marakaslar yaptık ve müzik dersimizde kullandık. Dünya Okul Zorbalığı ile Mücadele Günü’nde okuldaki projeye katılan öğrencilerimiz pembe tshirt giyerek kareografiler oluşturdu.Hep beraber okul panomuzu oluşturduk. Orman Haftası ve Dünya Su Günü hazırlıklarına başlandı. Resimler,kodlamalar, boyamalar yapıldı . Orman Haftası’yla ilgili afiş çalışmaları yapıldı.

35

https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/0/00/700/99700/images/b263aee48.jpg

 

Mebrure AYDOĞAN Ali Taşoluk İlkokulu 2/A

Çalışma Raporumuz

Öğrenciler topladıkları atık pilleri sınıfta biriktirmeye devam ettiler.Sıfır atık konusunda bilgilendirme yapıldı.Atık malzemelerden kalemlik,kaşık kuklalar yapıldı. Panolarımız öğrencilerin yaptığı afişlerle yenilendi.Yeni yıl,güvenli internet,okul zorbalığı ile ilgili bilgiler verildi.Bu konularla ilgili etkinlikler yapılıp sınıf panosunda sergilendi.Orman haftası okulların açık olduğu zamanda boyama etkinliği yapıldı.Okullar kapalı olduğu zamanda da farklı etkinlikler yapıldı.Dünya Su Günü ilgili su kuklası etkinliği,şiir yazma etkinliği evlerde yapıldı.Suyumuzu tasarruflu kullanma konusunda bilinçlenmeleri sağlandı.

36

 

 

NİSAN, MAYIS

RAPORLARI

37
PİLLERİ TOPLUYORUM, DOĞAYI KORUYORUM Aylık Çalışma Raporları by Sibel SARIBIYIK - Illustrated by Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs - Ourboox.com

https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/0/00/700/99700/images/b8ba18eb4.gif

 

Süheyla Civelek Selçuk İlkokulu_3A

Nisan ve Mayıs aylarında covid 19 pandemisi nedeniyle uzaktan eğitim süreciyle devam edilmiştir. Projemizin amacına uygun olarak evlerde bireysel pil ve atık toplamaya devam edilmiş olup, proje ortaklarımız iletişim ve iş birliği içinde plan dahilinde çalışmalar yapılmıştır. Sadece toplu olarak yapılması planlanan etkinlikler uzaktan eğitim nedeniyle bireysel yapılmıştır

39

https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/0/00/700/99700/images/b5990ad40.jpg

 

Çeşminaz Aktuğ Şehit Mustafa Yıldırım İlkokulu Ana sınıfı Nisan ve Mayıs ayında eTwinning Günü etkinliğimiz yapıldı. Anneler Gününde uzaktan eğitim ile çocuklar annelerinin resmini çizdiler .Evde uzaktan eğitimler aksatılmadan yapıldı. Dünya Sağlık günü ile ilgili çocuklar resimler çizdiler. Nefes ol ağaç dikme etkinliğine Okulumuz adına , sınıf adına ve bireysel olarak katılım gösterdik . 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı evlerde kutlandı. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri Kutlandı . Resimler boyandı. Pil Toplama Faaliyetlerine aksatılmadan devam edildi

40

https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/0/00/700/99700/images/ba9fff8ec.jpg

 

Münevver Bozkır, 3/E,SELÇUK İLKOKULU,KONYA

Nisan-Mayıs Çalışma Raporu

Covid 19 pandemisinden dolayı uzaktan eğitimle projemizin etkinliklerini evlerden gerçekleştirdik.pilleri toplamaya devam ettik.Evde eğitimlerimiz oldukça farklı ve zengindi.Dunya Sağlık Günü ,23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı,eTwinning Günü,Anneler Günü,19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinliklerimizde boyama,kodlama, resim, web 2.0 çalışmaları, wordard ,photshop gibi çalışmalar yapıldı.Bayramlarda evler, balkonlar bayraklarla ve balonlarla süslendi.Şiir ve etkinlikleri içeren videolar düzenlendi.Anneler Günü’nde çiçekler annelere sunuldu.videolar olusturuldu.Sağlık çalışanları için yetmiş beş fidan sahiplenerek geleceğe nefes olduk.veli ve öğrencilerimiz proje Sonu değerlendirme röportajlarını video olarak gonderdiler.öğrenci,veli,öğretmenler son durum anketine katıldık.sonuçlar %98 civarı olumluydu.yine answergardenda Projemizin katkıları hakkında görüşlerini yazdılar.Sonuç olarak olumlu kazanımlar elde ettikleri görüldü.ogrenci ve ögretmen katılım sertifikalarımızı aldık.Sıfır atık çalışmaları yaptık.Kartonlardan pil kutuları,kavanoz kapaklarından süs eşyaları yaptık.Proje değerlendirme webinarı yaptık.Proje etkinliklerimizi ebada ,eba grubumuzda, okul ve proje eTwinning Türkiye facebook sayfalarında,whatsapp gruplarında,instegramda,yerel basında paylaşarak yaygınlaştırma yaptık.whatsap grubumuzda sürekli projeyle ilgili görüşmeler yaparak iletişimimizi aktif tuttuk.Sanal sergimizi oluşturarak projemizi sosyal medyada yaygınlaştırdık.

41

https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/0/00/700/99700/images/ab634b5f8.jpg

 

Sibel SARIBIYIK/ Yusuf Köstem İlkokulu

Anasınıfı/A Şubesi

NİSAN ve MAYIS AYI ÇALIŞMA RAPORU-1

Nisan ve Mayıs ayı boyunca okullar Covid-19 Pandemisi sebebiyle kapalıydı. Yapılan tüm çalışmalarımızı evde uzaktan eğitim şeklinde sürdürdük. Bu konuda velilerimizle yoğun bir iletişim halindeydik ve desteklerini aldık. Öğrencilerimiz atık pilleri evde toplamaya devam etti. Dünya Sağlık Günü işlendi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 100. Yılı evlerde coşkuyla kutlandı. Evlerimizi süsledik, videolar çektik. Şiir, şarkı söyledik. Velilerimiz çocuklarının videolarını 23 Nisan günü yayınlanması için TRT’ye gönderdiler. eTwinning Gününü kutladık. Gönüllü öğrencilerimizin yaptığı etkinlikleri WordArt çalışmamızla kolajladık. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramında Atatürk’ü andık ve Bandırma vapuruna Photoshop yaptık. Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğünün kurduğu 81 ilde “SAĞLIK KAHRAMANLARI HATIRA ORMANLARI” için öğrencilerimiz fidan sahiplendiler. Sınıfımız ve öğrencilerimiz ile sağlık çalışanları için geleceğe nefes olduk. Babalarımıza WhatsApp grubu kurarak babalarla birlikte “Anneler Günü” için annelerimize sürpriz videolar ve slaytlar hazırladık. Velilerimiz çok mutlu oldu, güzel dönüşler aldık.

42

Sibel SARIBIYIK/ Yusuf Köstem İlkokulu

Anasınıfı/A Şubesi

NİSAN ve MAYIS AYI ÇALIŞMA RAPORU-2

Proje ortaklarımızla değerlendirme webinarımızı gerçekleştirdik. Ramazan ayı sebebiyle konuya uygun etkinliklere yer verdik. Çalışmalarımızı okulumuzun Twitter ve Facebook sayfalarında, projemizin Facebook ve eTwinning Facebook sayfalarında, EBA sayfamızda ve yine EBA’da kurduğumuz “Pilleri Topluyorum, Doğayı Koruyorum” grubunda herkese açık biçimde paylaştık ve yaygınlaştırdık. Projemizi tamamlayan tüm öğrencilerimize hazırladığımız sertifikalarla teşekkür ettik ve öğrencilerimizin EBA portfölyolarına sertifikalarını işledik. Okul web sayfasında sertifikalarımızı paylaştık. Yıl boyunca projemizde yaptığımız çalışmaları Emaze programı ile kişisel sanal sergi haline getirdik. İlgili paylaşımları yaptık. Blogger sayfamızda tüm çalışmalarımızın sunulmasını sağladık. Proje sonunda öğrencilerimizin ve velilerimizin görüşlerini aldığımız röportaj videolarımızı hazırladık. Veli ve öğrenci proje sonu değerlendirme anketlerimizi paylaşarak doldurulmasını sağladık. Uzaktan eğitim devam etmesine rağmen çok başarılı ve yoğun bir proje çalışma dönemi gerçekleştirdiğimizi düşünüyorum.

43

https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/0/00/700/99700/images/b3a26b6b0.jpg

 

GÖKHAN TUNÇ KÜPLÜ GAZİ İLKOKULU

NİSAN-MAYIS ÇALIŞMA RAPORU

Corona virüs nedeniyle okullara verilen arada bu ay ki etkinliklerimize evde devam ettik.Pil toplama faaliyetlerine devam ettik.Evde çalışmalarımıza devam ettik.Dünya Su Günü,19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı,23 N,san Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı’nda evlerimiz kırmızı beyaza boyayarak kutladık.Anneler günü ile ilgili annelerimize etkinlikler yaptık.E twining gününü kutladık.Sağlık çalışanları için nefes ol dedik ve fidan bağışında bulunduk.Dünya Sağlık günü ile ilgili etkinlikler yaptık.Çalışmalarımızı okulumuzun Twitter ve Facebook sayfalarında, projemizin Facebook ve eTwinning Facebook sayfalarında, EBA sayfamızda ve yine EBA’da kurduğumuz “Pilleri Topluyorum, Doğayı Koruyorum” grubunda herkese açık biçimde paylaştık ve yaygınlaştırdık.Veli e öğrencilerimiz proje değerlendirme röportajları çekip yolladılar.Anketimize katılarak projenin olumlu etkiler bıraktığını öğrendik.Blogger sayfamızda çalışmalarımızı sergiledik.Sanal sergi oluşturarark çalışmalarımızı sergiledik.Bu zorlu pandemi sürecinde çalışmalarımızı tamamladık.Grup olarak çok başarılı olduğumuzu düşünüyoruz.

44

https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/0/00/700/99700/images/ad6cf3208.jpg

 

Sema Solak Selçuk İlkokulu 2/E sınıfı

NİSAN- MAYIS AYI ÇALIŞMA RAPORU

Covid-19 nedeniyle çalışmalarımızı evden yaptık. Atık pilleri toplamaya devam ettik. Dünya sağlık gününü evden resim yaparak, video hazırlayarak kutladık. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını şiirler okuyarak, şarkılar söyleyerek, balkonları süsleyerek coşkulu bir şekilde kutladık. eTwinning günü, Anneler günü ve 19 Mayıs Atatürk’ ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kodlama yaparak, resim yaparak, kartlar hazırlayarak evden kutladık. Evde eğitim faaliyetlerimiz devam etti. Projemizin değerlendirme webinarını yaptık. Projemizi sosyal ağlarda paylaşarak ve sanal sergimizi yaparak yaygınlaştırma çalışmalarımızı yaptık.

45

https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/0/00/700/99700/images/ac6eba60c.jpeg

 

Serap Yıldırım Selçuk İlkokulu 1/D Konya

Nisan ve Mayıs Ayı Raporu

Projemizin bu aylara ait çalışmalarını uzaktan eğitim sebebiyle veli gözetiminde evlerden katılımını gerçekleştirdik. Süreç sebebiyle bu aylarda planlı etkinliklerimiz Dünya Sağlık Günü. e Twinning Günü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı evde de olsa coşkuyla kutlandı.Evlerimiz süslendi,şiirlerle şarkılarla etkinlikler hazırlandı,resimler yapıldı. Anneler Günü ve 19 Mayıs ile ilgili resimler yapıldı.Sağlık çalışanları için okul,sınıf,proje ve bireysel olarak geleceğe nefes ol kampanyasına dahil olundu.Pil toplama faaliyetlerine evde devam edildi.Sıfır atık farkındalık çalışmalarına paralel öğrencilerimiz geri dönüşüm ürünleri tasarladılar Proje partnerlerimizle değerlendirme webinarı yaptık

46

https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/0/00/700/99700/images/aea22ef70.jpg

 

Mebrure AYDOĞAN Ali Taşoluk İlkokulu 2/A

Nisan Mayıs etkinliklerimiz pandemi sebebiyle evlerimizden devam etmiştir.Dünya Sağlık Günü,eTwinning Günü,19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı,23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri evde yapıldı.Pil toplama faaliyetlerimiz evde yaptığımız atık pil kutularında toplanmaya devam etti.Sağlık çalışanları için Nefes Ol Kampanyasına katıldık.Proje sonu değerlendirme vebinarı yapıldı.Sanal sergimizi yaparak yaygınlaştırma çalışmaları yapıldı.Öğrenci katılım sertifikaları EBA’da yayınlandı.Öğrenci,veli ,öğretmen anketleri yapıldı.Anket sonuçları projenin faydalı ve başarılı olduğunu göstermektedir.Projemiz sosyal medyalarda paylaşıldı.

47

https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/0/00/700/99700/images/ae889ffb8.jpg

 

Adnan Solak Niyaz Usta İlkokulu 1-E Sınıfı

NİSAN- MAYIS AYI ÇALIŞMA RAPORU 1.

Projemiz kapsamında toplu olarak yapacağımız faaliyetleri Covid-19 nedeniyle yapamadık. Faaliyetlerimizi çalışmalarımızı imkanlar ölçüsünde evde ve uzaktan etkinlikler şeklinde gerçekleştirdik. Evlerimizde atık pilleri toplamaya devam ettik. 2. Dünya Sağlık Haftası (7-13 Nisan) kutlamaları evde ve uzaktan etkinlikler ile gerçekleştirildi. 3. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı (23 Nisan) evde ve uzaktan etkinlikler ile gerçekleştirildi. 4. eTwinning Günü (9 Mayıs), evde ve uzaktan etkinlikler ile gerçekleştirildi. 5. Anneler Günü (10 Mayıs), evde ve uzaktan etkinlikler ile gerçekleştirildi. 6. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı (19 Mayıs) evde ve uzaktan etkinlikler ile gerçekleştirildi. 7. Evde eğitim faaliyetlerimizi devam ettirdik. 8. Projemizin değerlendirme webinarını yaptık. 9. Projemizi sosyal ağlarda paylaşarak ve sanal sergimizi yaparak yaygınlaştırma çalışmalarımızı yaptık. 10. Projenin değerlendirilmesi ve kalite etiketleri için başvuru çalışmaları yapıldı.

48

https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/0/00/700/99700/images/b469bb724.jpg

 

Fatma Yakışır Selçuk İlkokulu Nisan-Mayıs ayı Raporu Nisan ve Mayıs aylarında pandemi nedeniyle projemizi uzaktan eğitim süreciyle beraber devam ettirdik.Velilerimizle beraber bu süreci ortak yönettik.Evlerde pil toplamaya devam edildi.Evlerde sıfır atık çalışmaları yapıldı. eTwinning Günü, Sağlık Günü, Anneler Günü’nde öğrencilerimizin etkinliklere katılmasını sağlayarak boyama, kodlama ve resim yapmalarını sağladık. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda evleri süslediler, resimler yaptılar, şiirler okudular .19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda resim ve kodlama çalışmaları yaptılar.Bandırma Vapuru’nu sanal olarak gezdiler. Sağlık çalışanları için öğrencilerimizin fidan sahiplenmelerini sağladık. Öğrenci ve velilerimiz proje sonu değerlendirme röportajı verdiler. Projemizi sosyal medya ve Eba’da yaygınlaştırdık.Proje ortaklarımızla sık sık görüşüp ortak kararlar aldık. Projemizin veli, öğretmen ve öğrenci anketleri yapıldı. Öğrencilerimize proje katılım sertifikaları verildi. Sanal müzelerimizi oluşturduk. Projenin değerlendirilmesi ve kalite etiketleri için başvuru çalışmaları yapıldı.

49

https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/0/00/700/99700/images/bb7701b04.jpg

 

Behiye Tükenmez Bursa Anaokulu Zambaklar grubu

Covid 19 pandemi dolayısıyla projemize nisan ve mayıs aylarında uzaktan eğitimle devam etmek zorunda kaldık. Velilerimizle sürekli iletişim halinde kalarak pillerimizi toplamaya ve faliyetlerimize evden devam ettik.Sağlık çalışanlarına nefes ol kampanyası na sınıfımız ve projemiz adına ağaç sahiplenildi.23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı evler süslenilerek aktif katılım sağlanarak kutlanıldı.Anneler günü web 2 araçları kullanılarak videolar yapıldı.Aynı şekilde babalar günü videosu hazırlandı.19 Mayıs gençlik ve spor bayramı evler süslenerek ve boyama sayfaları boyanarak kutlanıldı.Proje sertifikaları hazırlanarak ebada paylaşıldı.Pil toplama faaliyetlerine devam edildi.Veli ve öğrencilerimiz proje değerlendirme röportajları yapıp gönderdiler.Velilerimiz ankete katılım sağladılar.

50

https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/0/00/700/99700/images/b36e202cc.jpeg

 

Gülsüm ÖZGAN/Yusuf Köstem İlkokulu Anasınıfı-D

Nisan ve Mayıs aylarında proje takvimimizde yer alan etkinlikleri tamamladık. Covid-19 nedeniyle çalışmalarımıza öğrencilerimle uzaktan eğitim şeklinde devam edildi. 23 Nisan’da bir video hazırlandı. Anneler günü için annelerimize klip hazırlandı.Dünya sağlık Günü için temizlik-hijyen etkinlikleri yapıldı.Nefes ol kampanyasına destek olundu.19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında kolaj çalışması yapıldı. Pil toplama faaliyetlerine devam edildi. Öğrencilerimiz biten pilleri evde biriktirmeye devam etti. Yıl boyunca projemizde yaptığımız etkinlikler sanal sergi haline getirildi.

51

https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/0/00/700/99700/images/b8a465cbc.jpg

 

Sıdıka MERMER-Konya Selçuk İlkokulu 2/G

Nisan ve Mayıs aylarında covid-19 pandemisi nedeniyle uzaktan eğitim çalışmalarına devam edildi.Dünya Sağlık Günü.eTwinning Günü,Anneler Günü ve 19 Mayıs ile ilgili resimler yapıldı.23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı evde de olsa coşkuyla kutlandı.Pencereler süslendi,şiirlerle şarkılarla etkinlikler hazırlandı,resimler yapıldı,sanal program oluşturuldu.Sağlık çalışanları için okul,sınıf,proje ve bireysel olarak geleceğe nefes ol kampanyasına dahil olundu.Pil toplama faaliyetlerine evde devam edildi.

52

https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/0/00/700/99700/images/c4bca5744.jpg

 

Ayşe Eda BİLGİN BURSA ANAOKULU LALELER SINIFI Nisan ve mayıs aylarında pandemi nedeniyle uzaktan eğitim süreçinde etkinliklere devam edilmiştir.Atık pil toplama çalışmalarına öğrencilerimiz evde devam ettiler.Bu süreçte ortaklarımızla ve öğrencilerimizle sosyal ağ aracılığla görüşüldü ve işbirliği içinde proje çalışmaları yürütüldü.Anneler günü slaytımız web 2 araçları kullanılarak yapıldı.Sağlık çalışanlarına nefes ol kampanyası na sınıfımız ve projemiz adına ağaç sahiplenildi.23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı evler süslenilerek neşe ile kutlanıldı ve öğrencilere hatıra kalması amaçıyla slayt çalışması gerçekleştirildi.19 mayıs gençlik ve spor bayramımzda evde etkinliklerle kutlanıldı.Pİl toplama faaliyetleri evdede devam edildi.Projeye katılan öğrencilerimiz için sertifikalr düzenlenildi ve sertifikalar ebada öğrenci portfolyalarına işlendi.Yıl boyunca proje içinde yaptığımz çalışmalardan bireysel sanal sergi hazırlandı.

53
This free e-book is brought to you by
Ourboox.com

Ourboox is the world's simplest platform for creating and sharing amazing ebooks.

You too can become one of our 75,000 authors.

Join us now and start creating your own books right away.

Create your own free book

COMMENTS 0

Leave a Reply