מפגשים עם חייזרים ותצפיות עב”מ של אמני מוזיקת שנות ה60 by Ido Sternik - Illustrated by עידו סטרניק - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

מפגשים עם חייזרים ותצפיות עב”מ של אמני מוזיקת שנות ה60

by

Artwork: עידו סטרניק

  • Joined May 2021
  • Published Books 1

שנות השישים היו סוערות מבחינה פוליטית וחברתית. תקופה זו הושפעה רבות ממלחמת ויאטנם, רצח גו’ן קנדי, תרבות הנגד של סקס וסמים. אמנים רבים זכו לתהילה עקב קריאתם למרד והשירים הרבים שעסקו בנושאים אלו. כמה מכוכבי המוזיקה באותה תקופה חלקו תצפיות על עב”מים ומפגשים עם חייזרים. האם תופעה זו היא חוויה אמיתית או הזיה פסיכדלית?

2

ג’ימי הנדריקס, אחד הגיטריסטים הגדולים בכל הזמנים, היה מעריץ נלהב של החלל החיצון מאז שהיה ילד. אהבתו לחלל התחילה כשראה עב”מ עם אחיו מחוץ לחלון.

ניתן למצוא הפניות לחייזרים במוסיקה של הנדריקס. לדוגמא בשיר “האבן השלישית מהשמש”.

3

דיוויד בואי גם התעסק עם חייזרים. האובססיה של בואי לחלל החיצון ניכרת במוזיקה שלו. עיקר חוויותיו התרחשו בשנת 1968 כשהצטרף לחברה במפגשי צפייה בעב”מים. הם טענו שהיו 6 עד 7 תצפיות בלילה. הוא גם שיחק בתפקיד הראשי בסרט “האיש שנפל לכדור הארץ”. למרבה הצער, המחווה האחרונה שלו לחלל החיצון במחזמר מדע בדיוני המציג חייזרים, נקטעה בגלל מותו בשנת 2016.

4

5

גם אלוויס פרסלי מלך הרוק אנד רול, מיק ג’אגר וקית’ ריצ’רס חברי להקת הרוליג סטונז, טענו שראו עב”מים. אלוויס אף טען שהייתה לו טלפטיה עם חייזרים כשהיה ילד.

6

7

ג’ון לנון, כוכב הביטלס, דיווח שארבעה חייזרים ביקרו בדירתו בדקוטה ניו יורק בשנת 1973. לנון היה חבר טוב של אמן האשליות אורי גלר באותה תקופה, נתן לו במתנה חפץ בצורת ביצה וטען שקיבל אותו מהחייזרים. בנוסף, לנון סיפר שראה עב”מ מהמרפסת בבניין במנהטן בשנת 1974, ואף הספיק לצלם אותו בשמיים אך התצלומים לא התפתחו כראוי ולא יכל להוכיח זאת.

8

לנון מתאר בשירו המפורסם “imagine”, עולם רצוי ומושלם אך לא מציאותי, ללא דת, מלחמות וגבולות. מה שמחזק את הרצון להיות חלק מעולם אחר עם החייזרים. בכל מקרה, תרבות הסמים הייתה חזקה באותה תקופה ויתכן שהאמנים היו בהזיות ששינו את דפוסי המחשבה שלהם ומצבי התודעה.

9

לדעתי, ניתן לראות בשירים אלו והנושא של עב”מים והחלל החיצון במוזיקת שנות ה60, כביקורת קשה על החברה ומרד נגד החוקים. הפזמון בשיר המפורסם של דיוויד בואי “חיים על מאדים” מדגיש טענה זו:

Sailors fighting in the dance hall
Oh man, look at those cavemen go
It’s the freakiest show
Take a look at the lawman
Beating up the wrong guy
Oh man, wonder if he’ll ever know
He’s in the best selling show
Is there life on Mars?

מדובר באחד מלהיטיו הגדולים ביותר של בואי.

10
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content