Заповідні території України by Anastasia - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Заповідні території України

  • Joined Mar 2023
  • Published Books 2

Привіт друзі!

Сьогодні я вас хочу познайомити з чотирма найвідомішими заповідниками України та їх неймовірними мешканцями!

У цій книзі буде багато фотографій, все як ви любите)

 

І так, наша подорож починається напевно з найвідомішого заповідника України.

Можливо ви вже чули про нього але я розповім більше.

 

ПОЧНЕМО  ->

2

АСКАНІЯ НОВА

(історія, мешканці, цікаві факти)

Заснований у 1898 році. Його площа 33 307 гектарів. Знаходиться він у Херсонській області.

Територія заповідника розділена на 3 частини: Північну, Південну та Великий Чапельський під. Останній являє собою природну низовину та є абсолютно заповідною територією, де вільно пасуться тварини.

Тутешня екосистема є недоторканною вже мільйони років. Це єдина подібна ділянка степу не тільки в Україні, але й у всій Європі.

ТРОХИ ПРО РОСЛИНИ

Степ постійно змінює своє забарвлення. Загляньте сюди наприкінці квітня і побачите, як на сірому фоні минулорічної трави яскравими різнобарвними вогниками горять квіти тюльпанів, ніжною блакиттю манять півники. Розстелить ковила українська свої перисті

остюки – і степ вже хвилюється, наче море. Зацвіте льон австрійський – і земля ніби вкриється легким серпанком. Пройде ще трохи часу – і степ вже нагадує килим.

Переважають багаторічні трави (51 %). До «Червоної книги України» занесено 13 видів вищих рослин, 3 види грибів та 4 – лишайників.

Цей заповідник входить до 7 чудес України.

ТВАРИННИЙ СВІТ
Тваринний світ заповідного степу, в основному, зберіг свою аборигенну фауну, за винятком крупних видів ссавців та птахів. Тут зустрічаються типові мешканці степового ландшафту: малий ховрашок, степовий байбак, тушканчик великий, заєць-русак, мишовидні гризуни, а також середні та дрібні хижаки: звичайна лисиця, степовий тхір, ласка.
У густій траві мешкають не менше 1155 видів членистоногих, 7 видів земноводних і плазунів, 18 видів ссавців, в різні пори року зустрічається більше 270 видів птахів, з яких 107 видів залишаються на гніздування.

На території Великого Чапельського поду в умовах, наближених до природних, утримуються табуни диких копитних з різних континентів. Тут протягом усього року мешкають бізони, сайгаки, лань європейська, коні Пржевальського, туркменські кулани, благородні олені, кафрські буйволи. Влітку сюди випускають стадо антилоп канна, гну та нільгау, зебр та вихідців з далекої Індії – гаялів. Ближче до осені в центрі поду збирається велика кількість перелітних птахів: різні види качок, багатотисячні зграї журавлів, сірих гусей, куликів.

ЦІКАВІ ФАКТИ
1. На території «Асканії-Нова» комфортно проживає найбільша в світі популяція коней Пржевальського – єдиного виду диких коней, що вціліли на планеті. Кілька цих коней за спеціальною програмою переселили в Чорнобильську зону в 1998 р. і вони досі щасливо проживають і розмножуються там.
2. Цей неймовірний заповідник одне із семи природних чудес України.

Біосферний заповідник Асканія-Нова – унікальне явище не тільки для України, а й для всього світу. Це найбільший степовий заповідник Європи, який щороку відвідує близько 140 тисяч туристів.

3

Асканія-Нова: історія заповідника, найкрасивіші місця, цікаві маршрути ...Pin on GRASSЗаповідник Асканія-Нова | Подорожі по Україні

4

ДУНАЙСЬКИЙ ЗАПОВІДНИК

Заснований у 1998 році. Знаходиться в одеській області.

Дунайський біосферний заповідник площею майже 50 тис. га вважається найбільшим болотистим заповідником у Європі.

Дельта Дунаю є екологічним серцем Східної Європи, а також одним із найбільших водно-болотних угідь з водними каналами, очеретами, численними озерами, луками, болотами, затопленими лісами, пісками і залишками степів. Протяжністю приблизно 2860 км, річка Дунай є другим за довжиною річковим басейном у Європі. Дунайська дельта – це наймолодша природна суша Європи. За багатством рослинного і тваринного світу дунайська дельта є унікальним, неповторним місцем у Європі і посідає третє місце у світі.

Частина заповідника увійшла до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Тут є сотні видів рідкісних рослин, екзотичних тварин і риб, багато з яких у списку видів, що зникають. Птахи є головними мешканцями заповідника. Ви можете побачити тут фантастично красивих європейських білих пеліканів, білохвостих орланів і гусей. Унікальна природа заповідника створює для них справжній рай.

Близько 100 видів риб мешкає у дельтових водах. У дельті Дунаю живе також понад 40 видів тварин і величезна кількість рептилій та комах. Багатий і різноманітний рослинний світ дунайської дельти. Тут налічується близько 1,5 тис. видів рослин.

 

Цей заповідник теж входить до семи чудес України.

 

5

Local Pond | The pond holds one corner of the intersection ...kmhouseindia: PelicansNature Park Kopački Rit, Croatia

6

КАРПАТСЬКИЙ ЗАПОВІДНИК
Заснований у 1968 році.
Площа заповідника приблизно 60 тисяч гектарів.
З 1992 був включений до ЮНЕСКО.
По назві ви мабуть здогадалися що це гірський заповідник у Карпатах.
Так і є. Пропоную вам прочитати трохи цікавої інформації про нього і помилуватися фотографіями.

Територія заповідника включає 6 заповідних масивів у 4 районах Закарпатської області. Природа по-справжньому унікальна та багата. Заповідник охопив найцінніші природні ділянки, що збереглися практично незайманими до наших часів. Тут налічується понад 1000 видів вищих судинних рослин і близько 300 видів хребетних тварин. До Червоної книги України внесені 62 види рослин та 72 види тварин. Трапляються такі рідкісні тварини, як бурий ведмідь, рись, карпатський тритон, лісовий полоз, чорний лелека, пугач та інші.
Заповідник відомий багатьма унікальними об’єктами: Долиною нарцисів, озером Бребенескул, горою Говерлою, музеями екології гір та історії природокористування Карпат.
Тут в природному середовищі можна (але не бажано) зустріти бурого ведмедя та вовка. Під особливою охороною перебувають плямиста саламандра, беркут, рись та чорний лелека. Всім шанувальникам Карпат безумовно відомий рододендрон східнокарпатський (знаний серед загалу як “червона рута”), але, крім нього, ще 80 рослин занесено до Червоної книги України.

7

Презентація на тему «Карпатський біосферний заповідник» (варіант 2)Карпатський біосферний заповідник - Природно-заповідний фонд УкраїниFilipe Sá Moura on Twitter | Lake landscape, Mountain landscape, Nature ...

8

ЧОРНОМОРСЬКИЙ ЗАПОВІДНИК
Заснований 1927 року. Площа приблизно 100 тисяч гектарів.
Чорноморський біосферний заповідник найбільший в Україні заповідник, територія якого складається з кількох ділянок, що представляють різні ландшафти приморського півдня України: лісостеповий, піщано-степовий, пустельно-степовий, та приморський солончаковий. Він розташований на території Херсонської та частково Миколаївської областей України. Основною метою його створення стало збереження і охорона унікальних природних комплексів, розташованих на території, а також наукова діяльність.

До складу заповідника входять материкові ділянки, понад 20 островів, дві морські затоки — Тендрівська та Ягорлицька.

Фауна заповідника нараховує близько 3500 видів. Найбільше різноманіття комах, їх тут налічують понад 2200 видів, а також більше 160 видів павукоподібних, та 65 — молюсків.
На території заповідника можна зустріти більше 300 видів птахів, адже він відіграє особливу роль у збереженні їх рідкісних видів. Тут гніздяться такі види, як кулик-сорока, морський зуйок, гага звичайна, ходуличник, крохаль довгоносий, реготун чорноголовий, орлан-білохвіст, дрохва, пелікан рожевий, тощо. Взимку у Тендрівській та Ягорлицькій затоках буває понад 120 тис. особин птахів. Заповідник є базовим місцем гніздування мартина чорноголового в Європі.
Варто звернути увагу, що в межах заповідних акваторій зустрічаються рідкісні та червнокнижні види. Серед плазунів це полоз жовточеревий та мідянка чотирисмуга, гадюка степова; серед ссавців — вечірниця мала, борсук, видра річкова, мишівка степова, афаліна чорноморська, білобочка чорноморська та тюлень-монах; а серед риб — білуга чорноморська, лосось чорноморський, коник морський, півень морський, судак морський та лаврик.

9

Black-headed Gulls goofing off. | Beautiful birds, Young black, GullЧорноморський біосферний заповідник - опис і фото пам'ятки, як дістатисяBottlenose Dolphin Tursiops Truncatus Photograph by Konrad Wothe | Fine ...

10

ЩОЖ, ЦЕ ВСЕ, СПОДІВАЮСЬ ВИ ДІЗНАЛИСЬ ЩОСЬ НОВЕ І ЦІКАВЕ ДЛЯ СЕБЕ.

11
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content