Loading Book...

:מסלול היום הראשון

לדעתנו היה מאוד מהנה ביום הראשון של הטיול. מיוחד בנסיעה של האוטובוס חווינו התרגשות עצומה לטיול השנתי. כשירדנו מהאוטובוס ראינו מן הר שנקרא הר סהרונים, מה שבדרך כלל לא רואים ביום יום של בית הספר, הר צר ומאוד גבוה בכל מיני צבעים שבו עלינו במין סולם גבוה.  עשינו טיול ארוך ומהנה שבנוף היה מכתשים רבים ויפים. במיוחד עם החברים ביום הראשון נעשה עם אווירה יותר כיפית. במסלול היו לנו הרבה עצירות של חטיפים והסבירו לנו כיצד נוצר המכתש. בנוסף ראינו את הגבהות והצבעים של המדבר

נועם גיא ותום גולן

:פעילות ערב

ביום ראשון יצאנו לטיול שנתי עם כל השכבה. הגענו למאהל, התקלחנו והתארגנו לקראת פעילות הערב. השכבה התחלקה לפי כיתות ובכל כיתה היו מספר

אחראים על הפעילות. הכיתה שלנו הישבה במעגל, ניפחה בלונים וחיכתה להפתיע את נועם חפץ ביום הולדתו. לאחר שנועם נכנס הייתה המוזיקה וחגגנו לו. לאחר מכן, התחלנו בפעילות הערב ובה שיחקנו חבילה עוברת. בכל סיבוב היו כל מיני משימות חלקן קשות, חלקן מצחיקות וחלקן מעניינות. דוגמא למשימה – דפנה, אחת מהמחנכות שלנו, מרחה לאורן גואטה לק. כך המשכנו ושיחקנו עד שהחבילה הסתיימה ובסופה המתינה לנו הפתעה. זה היה ערב מהנה מאוד שבה כל הכיתה הייתה יחד והראתה את הגיבוש שלה.

אמילי לון, מיקה מרוז, שי מויאל ונועה בר שדה.

:לינה

בטיול השנתי ישנו בגן הלאומי ממשית באוהל בדואי, האוהל היה מאוד גדול בתוכו היו מחצלות שכיסו את כל האדמה והיו מזרונים של המקום שעליהם ישנו, האוהל נחצה לשניים, חצי בנות וחצי בנים. בנוסף בתוך האוהל נמצאו גם השולחנות והספסלים שעליהם אכלנו. בתוך האוהל היה מיזוג שחימם אותנו במהלך הלילה הקר והמדברי. היה מאוד כיף לישון באוהל ולחרוג ממה שהיינו רגילים אליו, לישון בטיול שנתי באכסניה, זו הייתה חוויה שונה ומאוד מגבשת, כל בנות השכבה ובני  השכבה ישנו ביחד וילדים מכתות שונות יכלו לישון ליד חבריהם מהשכבה, דבר זה גם פתר המון תסבוכים וריבים שנובעים מחלוקת הכתה לקבוצות לחדרים קטנים ונתן לנו את התחושה שבילינו את הלילה של הטיול השנתי האחרון שלנו בדרך הכיפית והמגבשת ביותר וחשנו תחושת סיפוק.

ענבר קינן

היום השני

התעוררנו בבוקר והיינו צריכים להכין ארוחות בוקר, היה כיף להכין את הארוחה והבנאדם שעזר לנו היה בסדר אבל לא כזה נחמד. היינו עייפים בגלל שבקושי ישנו אבל המסלול היה כיפי, ציורי, מעניין ומגבש. במהלך הסיורים עברנו כמה סדנאות ביניהן הסדנה על הגמל בה למדנו רבות על ההתאמות שלו למדבר והיה נחמד ומלמד. יוסי המדריך  היה נחמד מאוד ולימד אותנו הרבה, נריה לא רצה להסתובב עם הכיתה שלנו אבל בכל זאת היה בסדר.

עידו ויינשטוק

:אוכל

 ראשית פתחנו את הבוקר מוקדם והיה כיף לראות את כל כיתתנו קמה לפני שאר השכבה ועושה עבודת צוות .

היה כיף לראות איך כולם נרתמים לעזור ולהכין אוכל במלוא המרץ בבוקר

היה מדהים לראות את שיתוף הפעולה בין כל הכיתה בהכנת ארוחת הבוקר . יחד עם זאת נורא עצוב שאלו מבין הרגעים והזכרונות האחרונים שלנו ככיתה.

היה מרגש מאוד לראות את כל הילדים עובדים ושילדים לקחו על עצמם משימות אם זה בהגשת האוכל או הכנת האוכל או ניקיון הכלים .

בנוסף היה מאוד כיף לראות שקיימת אחווה ושיתוף פעולה בין הכיתה . לדוגמא: ניקיון הכלים לאחר הארוחה . למרות השעה המוקדמת והמון כלים שהיו הילדים לא ויתרו , ויותר מזה עזרו אחד לשני וקראו לעוד ילדים מהכיתה לעזור.

כולם עשו עבודה נפלאה ועבדו יפה מאוד בשיתוף פעולה ובצוות .

הכיתה מאוד נהנתה להכין ארוחת בוקר ולעזור . נהננו מאוד מעבודת הצוות ובנוסף לזאת התגבשנו מאוד.

אכלנו ביחד , ניקינו ביחד , הכנו את האוכל ביחד.

הכל היה באופן כיתתי ונפלא כולם עזרו ללא יוצא מן הכלל .

שלי היימן

:היום הרביעי

 

לאחר שלושת הימים העמוסים והחויתיים של הטיול השנתי אנחנו ועוד כעשרים וילדים  נשארנו בנגב לעוד יממה של טיול.

האוטובוס הוריד אותנו כארבעה קילומטרים מהחניון שישנו בו שמשקיף לחוד עקב. ההליכה הקצרה גרמה לנו להתרגל לתיקים הכבדים שנלך איתם יום אחרי. הגענו לאחר כשעה לאזור החניון ובמאמץ משותף הקמנו את האוהלים שהבאנו מהבית. לאחר מכן בישלנו ארוחת ערב, כל חולייה לעצמה, וישבנו סביב המדורה עם קפה וסיפורים. הלכנו לישון כדי לצבור כוחות ליום המפרך שעמד לפנינו.

קמנו ברבע לחמש והתחלנו לפרק את האוהלים. לאחר התארגנות קצרה התחלנו במסלול ובעלייה התלולה.

המסלול היה מאתגר וניתן להגיד שנריה וניר הוציאו אותנו מהתנאים שהיינו רגילים אליהם מהבית. התחלנו את הטיול בעלייה תלולה במעלה לחוד עקב. נעזרנו בידיות (ואחד בשני) ולאחר כחצי שעה (בגלל התיק של ניר) סיימנו את העלייה והתחלנו את ארוחת הבוקר המאולתרת שלנו. המשכנו את המסלול כשעלינו לחוד עקב עצמו שם ראינו את אחד הנופים המרהיבים בארץ. בהמשך הטיול, ניר ונריה נתנו לכל אחד את המרחב שלו ללכת ביחד במדבר, מה שלא צלח כל כך וחצי מהקבוצה הלכה לאיבוד. ירדנו אל המעיינות באזור ושם אכלנו צהריים וטבלנו במים. משם הלכנו הליכה ישרה אל האוטובוסים לסיכום היום.

התגבשנו מאוד ויצא לנו להכיר ילדים מהשכבה שאנחנו לא בקשר איתם ביום יום בבית הספר ולגרום לקשרים חדשים, הקבוצה התגבשה ונהנו מהחברויות שנוצרו.

לסיכום, זוהי הייתה חוויה משמעותית מאוד עבורנו ואנחנו מקווים שהמסורת הזאת תמשיך בבית ספר רימון ושעוד ילדים יחוו את החוויה המדהימה הזאת.

נויה גיאת

מה למדנו בטיול…

בטיול העבירו קבוצות מילדי הכיתה הרצאה קצרה/ קטע מידע/ חידון על הנגב ועל ייחודו. ענינו על חידון מעניין ומאתגר על הנגב, למדנו על הגמל ועל המאפיינים המייחדים אותו.

יוסי המדריך הסביר לנו רבות על מבנה הנגב והמכתשים, שאל אותנו שאלות רבות ומרתקות ואם ענינו נכון קיבלנו טופי

מכיוון שהטיול היה רק בנגב, למדנו ברובו עליו…

ביום הראשון למדנו על הכרעות מעצבות- אני

ביום השני הלכו ביחד ליישוב של הנבטים, ולמדנו על הנבטים ועל המנהגים שלהם… ראינו כנסייה, ביקרנו בשוק המקומי, דיברנו עם שוטר בריטי שעלה לארץ וראינו בית מרחץ (שבו ניר ונריה חפפו 5 פעמים…)

ביום השני למדנו על הכרעות מעצבות- אנחנו

במשך הטיול בעצירות המדריך יוסי הסביר לנו על המקום בו אנו נמצאים ועל הדברים המיוחדים שבו.

ביום השלישי הגענו לשדה בוקר, לקבר של דוד בן גוריון ואשתו ולמדנו רבות על הקמת ארץ ישראל וחזונו של דוד בן גוריון להחיות את הנגב, למדנו בסרטון מעניין מאוד על ההכרעות המעצבות שבן גוריון החליט ושעד היום משפיע לנו על החיים ועל המדינה

ביום השלישי למדנו על הכרעות מעצבות- כולם

אבל הדבר הכי חשוב… למדנו שאפשר להתגבש ככיתה עוד יותר ממה שאנו מגובשים ואפילו התגבשו עוד יותר כשכבה.

הטיול עצמו היה גם מאוד לימודי וערכי שלמדנו על הכרעות מעצבות ועל הנגב ועל הנבטים…

נתן וויל

חוויות מהטיול השנתי של ט4

דנה קוקוטק: “אני נהנתי ממש שישבנו כולנו במעגל בערב ושמענו מוזיקה ושיחקנו חבילה עוברת והייתה תחושה של סוף ועצב ותוך כדי של כיף ושמחה.”

ענבר קינן: “אני ממש נהנתי בטיול השנתי הזה זה היה לי חוויה לחיים ובמיוחד בפעילות ערב שממש גיבשה את הכיתה בקיצור ממש נהנתי ט’4 חולה עליכם.”

הילה ברוקר: “החוויה הכי חזקה שלי היא מהיום הרביעי מתחתי את עצמי עד קצה גבול היכולת שלי והגעתי למקום שבחיים לא חשבתי שאני אגיע (מבחינה נפשית ופיזית), בקיצור למדתי שאני מסוגלת להרבה יותר ממה שאני חושבת.”

שלי היימן: “החוויה שלי מהטיול היא המסלולים מאוד התגבשנו  ועזרנו אחד לשני במסלולים שהיו קשים ולמרות הצלחנו בכל זאת להתגבר ולהמשיך אחד בזכות השני וכמויבן להגבש ככיתה.”

 נועם חפץ: “החוויה שלי מהטיול השנתי היא שביום ההולדת שלי שהיה ביום הראשון לטיול, כל הכיתה חחגה לי ושימחה אותי, ובמסלולים להתגבש ככיתה.”

רוי ירוחם: “היה ממש כייף בטיול היה חוויתי היה מצחיק מה לא היה כיתה נדירה אוהב אותכם מאוד.”

תומר מרום: מאוד נהניתי מהמקלחות היה טיול פסיכי ממש נהניתי מכל רגע אוהב את הכיתה ואת ארץ ישראל והלוואי שיהיו עוד טיולים כאלה.

עומר מנשרוף: היה טיול נדיר אני ממש נהניתי במיוחד בטיולים הם היו כיפיים והכי נהניתי להיות בפעם האחרונה בטיול עם הכיתה זה העצים לי תחוויה ונהנייתי מאוד!

נועם גיא: למרות שהלכתי כבר ביום השני אני עדיין הספקתי להינות מהטיול והיה לי ממש כיף!

טל קליש: נורא נהניתי במיוחד ביום הרביעי היה ממש כיף והלוואי ויהיה עוד טיול כזה.

איתי חבר: הטיול הזה היה מאוד מגבש יצאתי עם הרבה חוויות שלא אשכח למשך הרבה זמן ומיוחד נהניתי מהיום הרביעי זה היה ממש כיף במיוחד לסחוב הכל על הגב.

ניב מילר: ט4 אני חולה עליכם! היה ממש כיף ונהניתי מכל רגע הלוואי שיהיו עוד מלא טיולים כאלה לא אשכח אותכם לעולם!

יואב שוורץ: אני חושב שמאוד התגבשנו בטיול הזה ככיתה וזה מה שהיה מיוחד מאוד נהניתי וחבל שזה היה פעם אחרונה.

אורן גואטה: תאמת שהיה סבבה הייתי בטוח שאני לא כל כך אהנה בהתחלה אך בסוף ממש נהניתי והתבאסתי שנגמר אני מאוד נהניתי בעיקר מהאוכל הוא היה ממש טעים.

ים הררי: אני מאוד נהניתי היה ממש כיף באמת חוויה לכל החיים אנחנו כיתה מאוד מגובשת מלאת חוויות וכלכך התבאסתי שנגמר אני אוהב את כולכם והלוואי שנמשיך כולנו עוד שנה ביחד כי אני נהנה מכל רגע.

נויה לוינגר: מאוד נהניתי בטיול והרגשתי שהתגבשנו מאוד מבחינה כיתתית ושכבתית. כל הטיול היה מוקדש להנאה שלנו ונהניתי מכל רגע. הטיולים היו לא קלים ולא קשים מדי מה שהוסיף לכיף של הטיול.

תומר ברוך: ביום הרביעי נהניתי מאוד היינו עצמאיים הגענו לקצה גבול היכולת שלנו והרגשנו מה זה קושי אמיתי. עם כל זאת נהנינו והתגבשנו. כולנו עזרנו ותמכנו אחד בשני מה שעוד יותר עזר מבחינה נפשית וגופנית.

נועם חפץ תומר מרום ועומר מנשרוף

עורכים: יובל שמואלי, נויה לוינגר, רוי ירוחם ואורן גואטה

Ad Remove Ads [X]
Skip to content