Кімнатні рослини by Skrynnyk Khrystyna - Illustrated by Скринник Христина  - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Кімнатні рослини

by

Artwork: Скринник Христина

  • Joined Dec 2023
  • Published Books 1
Кімнатні рослини by Skrynnyk Khrystyna - Illustrated by Скринник Христина  - Ourboox.com

Фіалки — чудові кімнатні рослини, які прикрашають будь-який інтер’єр своїми яскравими квітами. Ось кілька порад щодо догляду за фіалками:

 Фіалки потребують достатньої кількості світла, але не терплять прямого сонячного проміння. Найкраще місце для них — яскраве, але розсіяне світло.

 Важливо уникати пересихання грунту або його перевологи. Регулярно поливайте фіалки, але уникаючи залиття грунту.

 Використовуйте спеціальний грунт для фіалок або легкий, дренажний грунт, що дозволить відводити воду.

 Фіалки відчувають себе комфортно при температурі 18-24°C. Ці рослини також люблять вологе повітря, тому можна використовувати зволожувачі або поставити горщик на піднос з вологою гравію.

 Фіалки добре розмножуються через вивід дитинчат або через розсаду насіння.

 Щоб уникнути плям чи пилу на листках, вони можуть бути обережно витирані м’якою серветкою.

Це загальні поради, але кожен сорт фіалок може мати власні особливості. Дотримуйтеся цих загальних правил і вивчайте потреби вашої конкретної рослини, щоб забезпечити їй найкращий догляд.

 

3
Кімнатні рослини by Skrynnyk Khrystyna - Illustrated by Скринник Христина  - Ourboox.com

Орхідеї – це красиві та елегантні кімнатні рослини, які можуть радувати очі своєю екзотичною красою. Тут декілька порад з догляду за ними:

 Орхідеї потребують достатньо світла, але краще уникати прямих сонячних променів. Розташуйте їх поблизу вікна, але так, щоб пряме сонце не потрапляло на рослини.

 Вони відчувають себе комфортно при температурі від 18°C до 25°C вдень і дещо прохолоднішій уночі. Уникайте різких перепадів температури.

 Вода для поливу орхідеї повинна бути м’яка. Поливайте їх, коли поверхня грунту трохи висихає, але уникайте залишкової вологості. Краще підуть глибокі, але рідкі поливи.

 Використовуйте спеціальний грунт для орхідеї або дренажний грунт, який допомагає воді швидко відводитися.

 Орхідеї люблять вологе повітря, тому регулярно зволожуйте їх, особливо в сухому кліматі.

 Деякі види орхідеї можуть бути розмножені через дітки або квітконоси. Обрізка старих стебелек може сприяти новому цвітінню.

 Деякі види потребують підтримки для стебел, тому використання підставок чи спеціальних кілець може бути корисним.

Це загальні поради, але кожен вид орхідеї може мати власні особливості. Вивчайте потреби вашої конкретної рослини, щоб надати їй належний догляд та створити оптимальні умови для її росту.

 

5
Кімнатні рослини by Skrynnyk Khrystyna - Illustrated by Скринник Христина  - Ourboox.com

Кактуси – це чудові рослини, що добре вживаються як кімнатні. Ось кілька порад щодо їх догляду:

Більшість кактусів потребують багато світла, тому розташовуйте їх на вікнах або на місцях, де отримують достатньо сонячного світла. Однак, уникайте прямих сонячних променів, особливо влітку.

 Більшість видів кактусів люблять тепло. Утримуйте їх в помірному теплі, від 21°C до 27°C влітку, а взимку – приблизно 10°C-15°C, щоб сприяти їхньому відпочинку та цвітінню.

 Важливо поливати кактуси обережно. Їм потрібна рідка, але відмінна якість води та добре дренований грунт. Взимку поливають рідше, щоб уникнути пересихання грунт.

 Використовуйте спеціальний грунт для кактусів або додайте пісок чи перліт до заготовленого грунту для забезпечення відведення води.

 Кактуси не потребують високої вологості, але можна регулярно обприскувати їх водою для збереження певного рівня вологості.

 Пересаджуйте молоді рослини щорічно, старші – раз у кілька років.

 У зимовий період деякі види кактусів потребують відпочинку, тому менше поливають і тримають у прохолодніших умовах.

Це загальні поради, проте кожен вид кактусів може мати свої власні потреби. Важливо слідкувати за реакцією рослини на догляд і вносити корективи в свою роботу, якщо це необхідно.

 

7
Кімнатні рослини by Skrynnyk Khrystyna - Illustrated by Скринник Христина  - Ourboox.com

Каланхое – це чудова кімнатна рослина, яка вражає своїми яскравими квітами. Ось кілька порад з догляду за нею:

 Каланхое потребує яскравого, але розсіяного світла. Вони люблять більше сонця взимку, але влітку краще відводити від прямих сонячних променів.

 Ці рослини відчувають себе комфортно при температурі від 15°C до 24°C. Вони не терплять різких коливань температури.

 Каланхое віддає перевагу рівномірному вологому грунту. Поливайте їх обережно, уникайте залишкової вологості, щоб уникнути гнилі.

 Використовуйте легкий, добре дренований грунт. Забезпечте гарний дренаж, щоб уникнути застою води.

 Каланхое не потребують високої вологості, але зволоження повітря відчутно покращує їхній ріст.

 Вони легко відтворюються через листя, вкорінюючи відрублені частини.

 Регулярне цвітіння можна забезпечити, забезпечуючи їм відпочинок і низьку температуру протягом осінньо-зимового періоду.

Це загальні поради, але кожен екземпляр каланхое може мати свої власні особливості. Важливо уважно спостерігати за реакцією рослини на догляд та адаптувати догляд відповідно до її потреб.

 

9
Кімнатні рослини by Skrynnyk Khrystyna - Illustrated by Скринник Христина  - Ourboox.com

Гіацинти – це чудові квіти, які можна вирощувати в приміщенні. Ось декілька порад щодо догляду за гіацинтами у приміщенні:

 Гіацинти зазвичай вирощуються з луковиць. Їх можна посадити в горщики або в спеціальні контейнери з дренажними отворами, заповнені грунтом для квіткових рослин.

 Гіацинти люблять яскраве світло, тому краще розміщувати їх біля вікна або на світлих місцях у приміщенні.

 Вони комфортно почуваються при температурі близько 15-18°C. Уникайте різких перепадів температури.

 Поливайте гіацинти обережно, уникаючи залишкової вологості. Під час активного росту поливайте більше, але у період спокою – обмежуйте.

 Не потребують високої вологості. У зимовий період можна обприскувати водою, якщо вони знаходяться в сухому повітрі.

 Після цвітіння гіацинти можуть відпочивати. Щоб наступного року вони знову цвіли, луковиці слід висаджувати у відкритий грунт або залишати у холодному та темному місці протягом певного періоду, а потім знову посадити.

Ці поради допоможуть вам доглядати за гіацинтами у приміщенні. Важливо слідкувати за реакцією рослини на догляд та адаптувати його відповідно до її потреб.

 

11
Кімнатні рослини by Skrynnyk Khrystyna - Illustrated by Скринник Христина  - Ourboox.com

Гібіскус – це квітуча рослина з великими, яскравими квітками, яка може стати прекрасним доповненням кімнатного простору. Ось кілька порад з догляду за гібіскусом:

 Гібіскус потребує багато світла. Розміщуйте його на яскравому місці, де воно отримує багато прямого сонячного світла, але уникайте перегріву від прямих сонячних променів влітку.

 Гібіскус відчуває себе комфортно при температурі близько 18-24°C. Вони не люблять різких змін температури.

 Поливайте гібіскус, коли верхній шар грунту трохи висохне, уникайте залишкової вологості. Влітку може бути потрібно поливати частіше через швидке висихання грунту.

 Використовуйте добре дренований грунт. Хороший дренаж допоможе уникнути застою води, що може призвести до гнилі коренів.

 Гібіскус люблять вологе повітря, тому регулярне зволоження чи обприскування листя може бути корисним.

 Весною та влітку гібіскус може потребувати додаткового живлення. Використовуйте розчини добрив для квітучих рослин, але слідкуйте, щоб не перевищити рекомендовану дозу.

 Слід слідкувати за можливими шкідниками, такими як павукові кліщі чи мучниця. При необхідності використовуйте безпечні для рослин засоби для боротьби з ними.

Ці поради допоможуть вам доглядати за гібіскусом в кімнатних умовах. Наголошуємо, що кожна рослина може мати свої власні особливості, тому важливо слідкувати за її станом і доглядати відповідно до її потреб.

 

13
Кімнатні рослини by Skrynnyk Khrystyna - Illustrated by Скринник Христина  - Ourboox.com

Антуриум – це красива кімнатна рослина, відома своїми яскравими та неординарними квітами. Ось кілька порад з догляду за антуриумом:

 Антуриуми віддають перевагу яскравому, розсіяному світлу, але не терплять прямого сонячного проміння. Розташовуйте їх на світлих місцях, де немає прямих сонячних променів.

 Вони відчувають себе комфортно при температурі від 18°C до 22°C. Уникайте різких коливань температури.

 Антуриуми потребують регулярного, але помірного поливу. Переконайтеся, що грунт завжди трохи вологий, але уникайте залишкової вологості, оскільки це може призвести до гнилі коренів.

 Вони люблять вологе повітря. Регулярне обприскування листя чистою водою чи установка вологих тарілок поруч з рослиною може бути корисним.

 Використовуйте добре дренований грунт. Добрий дренаж допомагає уникнути застою води.

 Весною та влітку можна додавати удобрення для квітучих рослин за рекомендаціями на упаковці.

 Після цвітіння видаліть в’ялі квіти та стебла, щоб сприяти новому цвітінню.

Це загальні поради, але кожен антуриум може мати свої власні особливості. Важливо спостерігати за рослиною та адаптувати догляд відповідно до її потреб.

 

15
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content