טיפים לשיווק נכון – מדריך פרסום באינטרנט – אמיר נריה ציון by אמיר נריה ציון - Illustrated by אמיר נריה ציון - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

טיפים לשיווק נכון – מדריך פרסום באינטרנט – אמיר נריה ציון

by

Artwork: אמיר נריה ציון

בן 35 מראשון לציון, יועץ שיווקי. מקדם עסקים באינטרנט ומוביל אותם להצלחה. מלווה אנשים בפתיחת עסק ומדריך עסקים קטנים בשיווק Read More
 • Joined Sep 2016
 • Published Books 2
 • יש לך עסק קטן עם תקציב נמוך?

מדריך פרסום מעשי לעסקים קטנים עם תקציבים נמוכים:

איך לפרסם את העסק עם תקציב פרסום נמוך?

כל הסודות במדריך הבא, מבטיח לכם שתצטערו שלא קראתם אותו קודם…

2
טיפים לשיווק נכון – מדריך פרסום באינטרנט – אמיר נריה ציון by אמיר נריה ציון - Illustrated by אמיר נריה ציון - Ourboox.com

מעת לעת, אנו כשאר העסקים הקטנים נאלצים להתמודד עם שאלת השאלות: במה חשוב להשקיע יותר עבור העסק שלי?

אז איך אנו יכולים לדעת כיצד להשקיע את התקציבים שלנו בדבר הנכון עבור העסק שלנו, ומה עושים אם תקציב הפרסום שלנו נמוך לעומת שאר המתחרים המובילים?

התשובה לשאלה הזו לעולם לא תוכל להיות זהה ותמיד תשתנה מעסק לעסק! ייתכן שיהיו עסקים שישקיעו בפייסבוק וירוויחו מאוד מכך, היות ורוב הלקוחות הפוטציאליים שלהם נמצאים בפייסבוק, ולעסק אחר הדבר פשוט לא יעבוד, כיוון שישנם עסקים שקהל הלקוחות שלהם אינו נכנס לפייסבוק כלל, ולעומת זאת עלויות הפרסום בגוגל גבוהות, היות ומידת התחרות לתחום הספיציפי עלולה להסתכם במחירים גבוהים שאין לנו לעומת המתחרים.

אז מה עושים ומהם כל האלטרנטיבות העומדות לרשותינו, וכיצד ניתן לחלק את הזמן המוגבל ביעילות?

4
טיפים לשיווק נכון – מדריך פרסום באינטרנט – אמיר נריה ציון by אמיר נריה ציון - Illustrated by אמיר נריה ציון - Ourboox.com

פייסבוק לעסקים

פייסבוק היא רשת חברתית לקהילות ולמעשה היא אלטרנטיבת הפרסום האידיאלית לעסקים עם תקציבי פרסום נמוכים, היות ופייסבוק מאפשרת לעסקים קטנים לפתוח דף עסקי בחינם ולשתף אותו לחברים ולקבוצות גם בחינם!

בפייסבוק קיימות מאות קבוצות מגוונות, כאשר בכל קבוצה ממוצעת מחוברים כ-2500 חשבונות!

הפייסבוק כוללת גם את הפרסום באינסטגרם, שבה נמצאים מרבית הצעירים והיא נועדה בעיקר לפרסום עסקים ויזואליים כמו מעצבים, מסעדות, אומנות, תכשיטים

וכו’.

הפייסבוק כוללת גם בוואטסאפ וכל מה שנכנס לוואטסאפ מגיע גם לשרתים של פייסבוק וכך הם יודעים כיצד להציע לנו את הדברים הרלוונטים לנו, בהתאם למה שאנחנו כותבים בוואטסאפ, דפים שאנחנו עוקבים אחריהם, אתרים שאנחנו מבקרים בהם ועוד.

 

חשוב מאוד לכל עסק לעבור לשימוש בוואטסאפ העסקי ושם ניתן להציג קטלוג מוצרים, לקבוע את שעות הפעילות, להוסיף אתרים, לנהל ולסווג את אנשי הקשר, לקבוע הודעות אוטמטיות והודעות מקוצרות.

 

פייסבוק לא אוהבת שמציפים שיתופים בחינם, ואם בעבר שיטת השיתופים בחינם בקבוצות אפשרה לעסקים להציף את הפייסבוק בפרסומים, כיום מי שעושה זאת ייחסם מיד, ולא יוכל לשתף עד להסרת החסימה, כיוון שפייסבוק רואה בכך סוג של ספאם שפוגע באיכות התכנים וכן הפרסומים מטרידים את הגולשים שמחוברים אליה. אין הדבר אומר שאי אפשר לשתף כלל, אלא יש דרך לבצע את השיתופים בצורה כזו שתמנע מכם להיחסם ודרכים נוספות שאציג במדריך זה.

כל מה שצריך זה לעבוד לפי הכללים של כל קבוצה ולפי הכללים החדשים של פייסבוק:

לכל קבוצה יש חוקים שמנהלי הקבוצות מגדירים: ישנן קבוצות שהמנהלים מאפשרים לפרסם בהן בכל יום פעם אחת, ישנן קבוצות שמאפשרות רק פעם בשבוע וישנן קבוצות שהן יותר אינפורמטיביות ואינן מאפשרות כלל לשתף בהן. בנוסף לחוקי הקבוצה בכל קבוצה, חייבים להתייחס גם לחוקי הפרסום של פייסבוק.

פייסבוק תמיד תנסה למנוע שיתופים בחינם בקבוצות ותמיד תעדיף שתקיימו דרכה קמפיין פרסום בתשלום, היות והיא כמובן רוצה להרוויח מכל עסק.

פייסבוק לאחרונה הכניסה הגבלים ואיסורים חדשים שנכנסו לתוקף ממש עכשיו, וכעת לא ניתן לשתף ביותר מ-5 קבוצות ביום ובנוסף יש להמתין שעתיים בין כל שיתוף. בעבר כל עסק יכל להירשם לעשרות קבוצות ולשתף עד 50 שיתופים ביום, כיום חייבים לשים לב לשינויים האחרונים כדי למנוע מפייסבוק לחסום את החשבון שלכם, אז תהיו זהירים בשיתופים, ולעולם אל תעשו “העתק, הדבק ושתף” – אחרת תיחסמו!

6

סרטוני תדמית לעסקים קטנים

 1. תמיד תתנו עדיפות לוידאו לעומת תמונה או טקסט, היות והגולשים היום הרבה פחות קוראים ויותר צופים. סיכויי הצפיה בסרטונים בפייסבוק גבוהים פי 4 לעומת פוסט רגיל. ברגע שיהיה לכם וידאו תוכלו להעלות אותו גם לפייסבוק וגם ליוטיוב, ובנוסף אפילו לשלוח אותו בוואטסאפ ולהכניס אותו לאתר האינטרנט שלכם.

  • קיימות כמה אפשרויות לשיקולכם ולטעמכם:

 2. 1. הכינו לעצמכם טקסט ותצלמו את עצמכם בוידאו, תעשו כמה טייקים, ולבסוף תבצעו עריכה לסרטון ותציגו כתוביות. צופים אוהבים לצפות בסרטונים עם כתוביות הרבה יותר מאשר סרטונים ללא כתוביות.

 3. 2. תכינו לעצמכם אנימציה מדליקה שתציג את העסק שלכם באמצעות תוכנת אנמציות וכיום קיימות פלטפורמות רבות להכנת אנימציה שכזו.

 4. 3. הכינו מצגת תמונות מהמוצרים או מצגת על העסק שלכם – תכינו סרטון קולאז’ מהמוצרים שלכם באמצעות תוכנת עריכה או באמצעות האפליקציה של פייסבוק. סרטון קצר עם 10 תמונות מרכזיות שיציג את המוצרים שלכם בצורה הכי טובה יהיה מאוד יעיל לפרסום עבורכם.

 5. 4. הכינו סרטון תדמיתי מקצועי – כיום קיימות חברות רבות שמאפשרות לעסקים קטנים להכין סרטון תדמיתי מקצועי הכולל, טקסט, מסך ירוק, עריכה מקצועית והתוצאה מושלמת ביחס למחיר. אמנם המחיר מעט גבוה יותר, אך סרטון תדמית מקצועי יציג אתכם באופן הטוב ביותר ללקוחות שלכם, ולכן מומלץ מאוד.

 6. 5. אפשרות נוספת היא לרכוש סרטון תדמית מקצועי החל מ-29 דולר באתר makewebvideo.com ולשתול אותו בפייסבוק, יוטיוב ובאתר שלכם. סרטון שכזה בישראל מתחיל מ-2500 ש”ח, ולכן זה משתלם במיוחד לעסקים קטנים וזהו אתר מעולה במיוחד!

 7. **הקפידו על סרטונים שלא יעלו על דקה! אחרת הצופים יאבדו עניין ולא יקבלו את המסר שלכם!

7

איך לפרסם נכון בפייסבוק?

כשמפרסמים פוסטים בפייסבוק אנו חייבים להשתמש בטכניקת העברת המסרים השיווקיים. לתוכן ולשיטת העברת המסר השיווקי יש חשיבות מכרעת באפקטיביות הפוסטים בפייסבוק, בין אם מדובר בפוסטים שמשתפים בחינם או בפוסט שמפרסמים בקמפיין הממומן.

חשוב מאוד לדעת לפני כל פוסט או קמפיין שאתם מעלים, מהי המטרה שלכם? מה אתם רוצים להשיג ולאחר מכן לשאול ולבנות את הפוסט במבנה הבא על מנת להעביר את המסר השיווקי בצורה נכונה:

1. “מי” – דעו מיהו קהל היעד – לפני שמעלים כל פוסט חדש, אנו חייבים לדעת למי מיועד הפוסט. ברגע שתדעו למי מכוון הפוסט, המסר יהיה מדויק וברור יותר.

2. “מה” – דעו מה הבעיה של הלקוחות שלכם? תציגו קודם את הבעיה של הלקוחות שלכם או במילים אחרות דעו לזהות את הצורך של הלקוחות שלכם.

3. “איך” – דעו להסביר איך השירות עונה על הצורך שזיהיתם אצל הלקוחות שלכם.

4. “למה” – דעו להסביר מדוע כדאי לבחור בכם ומהו ערך המוסף שאתם מציעים באמצעות השירות.

5. “מתי” – הניעו לפעולה מיידית המוגבלת בזמן עד לתאריך ספיציפי כדי לעורר לחץ רכישה – הניעו לרכישה מהירה כאן ועכשיו!

8

טיפים לכתיבה שיווקית נכונה

תנסו להיזכר בסלוגן קצר שהצליח לעורר בכם רגש כלשהו והצליח להיצרב לכם בתת מודע?

תנסו להיזכר איזו פרסומת אחרונה הצליחה ממש לקרוע אתכם מצחוק,

וגם אפילו עכשיו, רק מהמחשבה עליה אפשר לראות שעולה לכם שוב חיוך קטן על השפתיים?

זה בדיוק הכח העוצמתי של המילים הנכונות ושל התוכן השיווקי המדויק, והדבר נכון גם לכתיבה שיווקית בפייסבוק וגם לכתיבת תוכן שיווקי באינטרנט.

ישנן כמה טכניקות לכתיבה שיווקית נכונה:

1. פתיחה עוצמתית וחזקה – “וואו”, “חשיפה”, “זהירות”, “עצרו הכל”, “אתם חייבים לראות את זה”, “איזו התרגשות”, “סוף סוף”,”תנסו לדמיין”,”לראשונה”,”אני לא מאמין”,”ששש…” – אם תשימו לב היטב, המילים האלו בדרך כלל מגיעות לאימיילים של כולנו ובדרך כלל אנו מתפתים לפתוח אותם. הדבר נכון גם בכתיבת פוסטים בפייסבוק.

2. עוררו הזדהות באמצעות סיפור אישי ומרגש – ברגע שתספרו את הסיפור האישי שלכם או שתחשפו על עצמכם מקרה אישי, הסקרנות של האנשים תגרום להם להתחבר טוב יותר למילים שלכם. זו יכולה להיות הדרך שעשיתם שהובילה אתכם להגיע למקום שבו אתם נמצאים היום, זה יכול להיות משהו שלמדתם על עצמכם, זה יכול להיות מקרה עצוב או מצחיק שקרה לכם או כל דבר אחר שיעורר הזדהות אישית בקרב האנשים שלכם. מה שחשוב יותר בטכניקה האישית הוא לדעת לחבר אותו למה שאתם עושים היום בעסק שלכם. ברגע שתצליחו לעורר רגש באמצעות סיפור אישי, הלקוחות שלכם יתחברו אליכם כמו קסם.

3. תעוררו את הדמיון באמצעות המחשה ציורית או חושית – אחת הטכניקות המוצלחות היא היכולת שלכם לצייר במדויק או להפעיל תחושות ולצייר במוחם תמונות מוחשיות באמצעות הפעלת הדמיון של הלקוחות שלכם. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא באמצעות שימוש בתוכן שמפעיל בקרב הלקוחות שלכם את החושים:

קיימים 3 סוגים של סגנונות תקשורת המתבססים על 3 חושים מרכזיים: ראייתיים, שמיעתיים ותחושתיים, ולכל אחד צריך לדעת לדבר בסגנון התקשורת המתאים לו:

לאנשים ראייתיים תדברו בשפה ציורית:”כשראיתי לראשונה את המחזה המדהים הזה, אז גיליתי ש..”

לאנשים שמיעתיים תדברו בשפת הצלילים:”כששמעתי לראשונה על ה..אז הבנתי ש…”

לאנשים שהם תחושתיים תדברו בשפת הרגשות:”בפעם הראשונה הרגשתי ש…”

4. שאילת שאלות – טכניקה מצוינת לכתיבה שיווקית היא באמצעות שימוש בשאלות. ברגע שהמוח שלנו נתקל בשאלה, אוטומטית תת המודע שלו מחפש תשובה. הרבה פעמים ניתן לראות את הטכניקה הזו בשלטי חוצות או בפרסומים שונים ברחבי האינטרנט. הטכניקה הזו מצוינת לניהול קמפיינים בגוגל, ששם המסר חייב להיות קצר ומדויק. הדרך לעשות זאת היא באמצעות הצגת צורך הלקוח (הבעיה) ולאחר מכן מיד להציג את השירות שאתם נותנים כפתרון מיידי לבעיה:

“רוצה לפתוח עסק?

עסק בקלות – מהיום פשוט לפתוח עסק!”

5. הצגה עובדתית – בדומה לסגנון הקודם, הצגה עובדתית גם כן מסוגלת להביא לתגובה מהירה. לדוגמה:

“87% מהעסקים הקטנים שנפתחים בישראל נסגרים בשנה הראשונה.

אם יש לך עסק חדש ואין לך עדיין תכנית שיווק מדויקת,

אנחנו נבנה לך תכנית עסקית ומקצועית!”

6. שימוש בהומור – טכניקה מצוינת להתחבר ללקוחות היא באמצעות שימוש בהומור.

ברגע שהצלחתם להעביר מסר משעשע ללקוחות שלכם, הם יתפסו אתכם באור חיובי. רגשות כבר הזכרנו?

הדרך היעילה ביותר לעשות זאת, היא על ידי תמונה בשילוב משפט קצר שמציגים את הבעיה של הלקוחות (הצורך) בצורה מוגזמת.

השנה נתקלתי בפרסומים בפייסבוק של מובילים ישראלים ששמו תמונה של מישהו שקשר מקרר על גג הרכב הפרטי שלו 🙂

7. תהיו פשוט חדים ומדויקים – אל תעמיסו יותר מדי מידע על הלקוחות. תהיה קצרים ומדויקים. תפשטו את המסר ותדעו בדיוק מיהו הקהל שלכם.

כך יהיה ללקוחות שלכם הרבה יותר קל להבין מה את מציעים.

8. שימוש במילים מעצימות – “הטוב ביותר”,”המהיר ביותר”, “המוביל בישראל”, “שירות מצוין”,”המתקדם בעולם” ועוד..

9. טכניקה מעודדת קריאה – כתבו את הפוסטים שלכם בפייסבוק, בוואטסאפ, באתר ובכל מקום אחר עם שורות קצרות.

ברגע ששורות הטקסט יהיו קצרות יותר, הפוסט יראה הרבה יותר ידידותי לקריאה וכך גם אחוזי החשיפה שלו יעלו.

שימוש בשורות ארוכות יוצר חסימה פסיכולוגית מהלקוחות האקראיים שלכם.

בנוסף הוסיפו אימוג’ים והאשטאגים לפוסטים (#) מיד לאחר מילת הפתיחה.

שימוש באימוג’י ובהאשטאג מעוררים סקרנות חיובית, מסמלים חדשנות ומעודדים קריאה.

10. הניעו לשיתוף פעולה – בקשו לתייג מתאימים, השתמשו בתחרויות מותנות בזמן, מבצעים מיוחדים, אירועים ופרסים,

ובסיום הפוסט בקשו לשתף לחברים.

*לא לשכוח להוסיף את שם העסק, תחום העיסוק, טלפון, כתובת ולחתום תמיד תמיד באתר האינטרנט שלכם בכל פוסט…

9

מדריך פרסום ממומן בפייסבוק

פייסבוק מאפשרת לכל עסק להגיע לקהל מדויק בתקציב נמוך יחסית באמצעות קמפיין פרסום מקצועי!

פייסבוק יודעת לעזור לנו להגיע לקהל היעד המוגדר והמדויק לפי מין, גיל, סטטוס ותחומי עניין, כך שתוכלו לדעת בדיוק למי יגיע הפרסום שלכם.

פרסום ממומן בפייסבוק מסתכם בערך ב-40 ש”ח ליום, כאשר אנו משלמים רק ביצוע פעולות לפוסטים המקודמים שלנו.

עם תקציב של 30 ש”ח ליום ניתן להגיע לתפוצה של אלפי לקוחות פוטנציאלים חדשים והניהול בידיים שלנו תמיד,

כל מה שצריך זה לפתוח דף עסקי בחינם ולצאת במסע פרסום ממומן בפייסבוק!

חלק מהיתרונות בפרסום ממומן בפייסבוק:

1. שליטה בתקציב ובלו”ז – פייסבוק מאפשרת לנו לעקוב אחר התקציב, ולקבוע מראש את לוחות הזמנים שהם אנו מעוניינים שהקמפיין יעבוד.

2. פילוח מדויק לקהל היעד – לפי אזור מגורים, קליקים, מין, שפה מדוברת, תחומי עניין ועוד.

כמו כן, ניתן לקבוע מראש גם למי אנו לא רוצים שהקמפיין יגיע,

לדוגמה, ניתן למנוע מדוברי שפות מסוימות להיחשף לפרסום שלנו או לתושבי אזורים גיאוגרפיים מסוימים שאנו לא נותנים שם שירותים.

3. ניתוח סטטיסטי בזמן אמת – במשך הזמן ניתן ולנתח לשפר את תוצאות הקמפיין שלנו,

ולדעת בדיוק איזה פוסט היה מוצלח יותר לפרסום העסק שלנו ומה פרופיל הלקוח הפוטנציאלי הממוצע שלנו,

ולפיכך לפרסם את הפרסומים הבאים, כדי לדייק יותר ולבנות פרופיל מדויק לקהל היעד שלנו ואף לחסוך בעלויות הפרסום.

כלומר, אם בחודש בראשון ראינו שיותר גברים בגילאי 18 פנו אלינו מאשר נשים בגיל 30 באזור חולון,

את הפרסום הבא נכוון רק עבור המאפיינים האלו. וכל ניתוח פרסומי לפי כל פוסט שפורסם, וכך ישתפרו התוצאות שלנו באותו תקציב מחודש לחודש.

4. צמיחה מהירה בתקציב נמוך – מומלץ לחדש את הפרסומים בתדירות גבוהה ולהשקיע בעיצוב ובתוכן הפרסום, כדי להיראות גדולים. פייסבוק אוהבת חידושים.

המלצה נוספת היא להעלות את תקציב הפרסום בשקל אחד ליום מקמפיין לקמפיין המשופר יותר, ובכך לצמוח מהר מאוד!

5. פרסום לרשימת תפוצה – פייסבוק מאפשרת למפרסמים להגדיר שהפרסום בפייסבוק יגיע רק לרשימת התפוצה שלנו לפי הזנה של אימיילים או מספרי טלפון.

6. הופעה באפליקציות – הגדרה פשוטה תאפשר לפרסומים שלנו להופיע ללקוחות שלנו באפליקציות פופולאריות שבהן הם עושים שימוש.

7. פרסום חוזר – “פיקסל” – ניתן לגרום לכל מי שביקר באתר שלנו פעם אחת להמשיך ולקבל את הפרסומים שלנו כל הזמן. כך שלא תאבדו את הלקוחות שלכם יותר.

8. ניתן לפרסם פוסט, אירוע, וידאו, מצגת תמונות, טופס לידים ועוד מגוון רחב של אפשרויות ללא הגבלה.

10

מדריך פרסום בגוגל אדוורדס

גוגל אדוורדס הוא הכלי החשוב ביותר שכל בעל עסק חייב ללמוד היטב. בעזרת הכלי לתכנון מילות המפתח של גוגל או בשמו הלועזי Google Ads, ניתן לבדוק בדיוק מה מחפשים הלקוחות שלנו באינטרנט וכמה מוכנים לשלם עבור הביטויים הרלווטיים לעסק שלנו.

מה זה קידום ממומן?

קידום ממומן בגוגל מאפשר לבעלי עסקים לשלם רק על כניסות לאתר או לדף הנחיתה שלכם, לפי מילות המפתח שחיפשו הגולשים ( תשלום לפי כל קליק -Pay Per Click-PPC) יכול לעזור לנו בדיוק לתכנן מחקר מילים, לנתח את פעולות המתחרים, לבדוק מהם הביטויים שמחפשים הלקוחות שלנו, ובכך לדעת בדיוק באילו ביטויים כדאי לכל אחד מאיתנו להופיע והדבר נכון גם עבור מילות המפתח באתר האינטרנט שלנו.

היתרונות של הפרסום בגוגל:

1. מיידיות – הופעה מיידית של האתר שלנו בעמוד ראשון בגוגל

2. תקציב – שליטה בתקציב הפרסום שלנו בזמן אמת

3. יצירתיות – ניסוח מודעה פרסומית או מודעת וידאו כרצוננו המניעה ישירות לפעולה

4. לו”ז – אפשרות להופיע בשעות הרצויות ובביטויים הרצויים

5. התקשרות – אפשרות להוסיף חיוג מהיר מגוגל עוד לפני שנכנסים לאתר

6. הפנייה ישירה – אפשרות לקשר לדפי נחיתה ספיציפיים באתר שלנו

7. סטטיסטיקה – ניתן למדוד את התוצאות

8. מחקר מילים – ניתן לנתח את תנועת הגולשים והמתחרים באמצעות מחקר מילים וחיפושים

9. ראשוניות – תמיד נוכל להגיע למקום ראשון בגוגל בשיטת מכרז

10. Remarketing (שיווק מחדש) – ניתן לפרסם שוב ושוב למי שנכנס רק פעם אחת לאתר שלנו.

כמה עולה פרסום בגוגל?

פרסום ממומן בגוגל משתנה מעסק לעסק, לפי מידת התחרות, כמות החיפושים ולפי תחום העיסוק. ישנם תחומים תחרותיים שעשויים לעלות אלפי שקלים בחודש וישנם תחומים שיעלו רק כמה מאוד שקלים. המחיר המומלץ לתחום סביר מתחיל ב-40 ₪ ליום עסקים לפחות!*

11

מדריך קידום אורגני – SEO

קידום אורגני הוא הדבר הכי טוב שאתם רוצים לעשות לאתר ולעסק שלכם!

הקידום האורגני של האתר שלך מעיד על כך שמנוע החיפוש של Google סורק את האתר שלך ונותן לו ציון איכות גבוה, ובכך מדרג אותו בראש התוצאות הטבעיות בביטויים הרלוונטיים עבורך. כך שאם יחפשו את האתר שלכם בגוגל המטרה שלכם שתהיו ראשונים בסולם של גוגל. כלומר, במידה ויש לכם אתר אינטרנט אתם חייבים שהוא ידורג מספיק גבוה ויהיה אופטימלי למנוע החיפוש של גוגל. ההגדרה הזו נקראת : “אופטימיזציה למנועי החיפוש” (SEO-Search Engine Optimization), כלומר, עד כמה האתר שלך אופטימאלי מבחינת Google

טיפים לקידום אתרים בגוגל

נתחיל באיסורים

אסור שיהיו שני אתרים תחת אותו שם!
אסור להעתיק תוכן או תמונות!

אסור להכניס את ביטויי המפתח בצורה שהיא איננה טבעית ובאופן מאולץ בלי סוף, תגרום בדיוק לענישה מצד גוגל ותביא בדיוק לאפקט הפוך.

ואלו הם הכללים המרכזיים ביותר לקידום אורגני בגוגל

שם האתר, תיאור האתר וכותרת האתר מקבלים את החשיבות הגדולה ביותר.

 1. בכל אתר חייבים להיות עמודים שבהם מופיעות מילות המפתח הרצויות אחרי שעושים מחקר מילים. לשמות העמודים יש חשיבות מאוד גדולה.

 2. בכל אתר חייבים להיות סרטונים, תמונות ותכנים רלוונטיים עבור ביטויי המפתח הרצויים

 3. האתר חייב להיות מותאם לנייד

 4. האתר חייב שיהיו בו כפתורי שיתוף לרשתות החברתיות.

 5. לכל אתר חייב שיהיו עמודי תוכן/מאמרים/כתבות

 6. כל מאמר חייבת לעמוד בכל כללי הקידום – תוכן מקורי ושיווקי, לפחות 550 מילים למאמר, כאשר בכל כתבה מקודם ביטוי מפתח אחד בלבד והוא חייב להופיע 2%-2.5% מסך המאמר (מה-550)- בכל כותרות המאמר ופעם אחת בכל פסקה.

 7. מהאתר חייב קישורים חיצוניים ופנימיים רלוונטיים לביטויי המפתח, וכן קישורים נכנסים מאינדקסים, מאתרי מאמרים, מהרשתות החברתיות, וכן מאתרים רלוונטיים

 8. מבנה האתר חייב להיות ידידותי לגולש וכן ידידותי גם עבור הסריקה של גוגל – עמודים בשמות הנכונים ובמבנה הנכון.

 9. האתר חייב להיות מהיר ונעים עבור הגולשים, כך שהגולשים ירצו להישאר בו ולבקר בו שנית.

 10. האתר חייב להיות מאובטח עם סימן של מנעול ירוק – secure / https

12

כתבות תדמית

התוכן היום מקבל עדיפות מאוד גבוהה, ולא פעם נאמר כי התוכן הוא המסר, בשפת השיווק באינטרנט נוהגים לכנות זאת: “התוכן הוא המלך” ולכן חשוב להשקיע בו. עדיף להשקיע בתכנים מאשר בקישוטים יוקרתיים, היות ותוכן איכותי הוא תכל’ס מה שמעניין את הגולשים. אם התוכן שלך הוא איכותי, יצירתי, מקורי ושיווקי מספיק, תצליח לתפוס את תשומת הלב של הקהל שלך ולמכור יותר, וגם דירוג האתר שלך בגוגל ישתפר בהחלט.

באתרי התוכן הגדולים כמו וואלה, ynet, חדשות 2 ועוד אתרי תוכן גדולים, ניתן להוסיף כתבות תדמית בחסות שיפנו ישירות לכתבת התדמית באתר שלנו. הפרסום בשיטה זו הוא מעולה, כיוון שהוא יכול לשפר את התדמית שלנו ולמתג אותנו גבוה במיוחד. את פרסום הכתבות האלו עושים באמצעות שתי חברות מרכזיות:

1. outbrain

2. Taboola

כמה עולה כתבת תדמית?

פרסום כתבות תדמית שיווקיות באתרי התוכן הפופולאריות מתחילים מ20$ ליום, ובאותו אופן בדיוק כמו בקידום ממומן בגוגל ובפייסבוק,

התשלום הוא אך ורק על כניסות בפועל לכתבות שלכם, כאשר כל כניסה לכתבה שלכם מתחילה ב- 0.03$ לקליק מהתקציב היומי.

כך שאם תשימו הצעת מחיר לקליק נמוכה, אז סביר להניח שלא תגיעו כלל למחיר הזה (מניסיון אישי שלי).

13

לסיכום  – דברי סיום:

כמובן שתקציבו של כל עסק משתנה מאחד לשני, ונובעת מטעמיו ושיקוליו האישיים והעסקיים וכל מקרה לגופו!

כך הצלחנו עם תקציב חודשי נמוך יחסית להופיע בכל פלטפורמות הפרסום באינטרנט. וחשוב לזכור! כאשר מדובר בפרסום באינטרנט, הטיפ שלי הוא לעולם לא לשים את כל הביצים בסל אחד!

אני מזמין אתכם להירשם לקורס הדיגיטלי לשיווק באינטרנט, הכולל שעת ייעוץ איתי ומשימות לביצוע:

פרק ראשון: יסודות השיווק

פרק שני: שיווק בפייסבוק

פרק שלישי: שיווק בגוגל

פרק רביעי: מיתוג וקופירייטינג

פרק חמישי: אסטרטגיית שיווק

סה”כ 18 שיעורים כ-200 דקות

197 ₪

למידע נוסף על הקורס הדיגיטלי לשיווק באינטרנט

ליצירת קשר עם הכותב – אמיר נריה ציון

לפניות בוואטסאפ

0508944594

©כל הזכויות שמורות לאמיר נריה ציון 2013-2021

14
טיפים לשיווק נכון – מדריך פרסום באינטרנט – אמיר נריה ציון by אמיר נריה ציון - Illustrated by אמיר נריה ציון - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content