Європейський союз by Тетяна Сторчак - Illustrated by Сторчак Тетяна - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Європейський союз

by

Artwork: Сторчак Тетяна

  • Joined Aug 2017
  • Published Books 4

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ: ОБ’ЄДНАНА І ОНОВЛЕНА ЄВРОПА

Європейський Союз представляє 28 країн, які об’єдналися на основі спільних людських і демократичних цінностей для досягнення стабільності, миру та процвітання. На території ЄС проживає більше 470 мільйонів громадян різних національностей, вірувань та традицій. За 50 років існування ЄС перетворився на потужну і впливову силу, яка відіграє провідну роль у світовій політиці, економіці, культурі. Це єдиний економічний, соціальний та гуманітарний простір, де відмовилися від кордонів та зайвих умовностей задля вільного пересування людей, продуктів, капіталів, необмеженого обміну інформацією, культурними та науковими надбаннями. До єднання заради майбутнього прагне перш за все молодь. Освітні та гуманітарні програми ЄС для країн Євросоюзу та таких, що не входять до складу ЄС, сприяють консолідації молодого покоління, обміну знаннями, досвідом, науковими здобутками. Вичерпна інформація про програми ЄС та життя об’єднаної Європи – в Інформаційних центрах Європейського Союзу в Україні!

 

2
Європейський союз by Тетяна Сторчак - Illustrated by Сторчак Тетяна - Ourboox.com

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ – СПІЛЬНИЙ ВИБІР 

Історія створення Європейського Союзу веде відлік від 9 травня 1950 року, коли Міністр закордонних справ Франції Робер Шуман у відомій Декларації Шумана запропонував Франції, Німеччині та іншим європейським державам об’єднати свої ресурси у вуглевидобувній та сталеливарній промисловості.

 

Наступного року країни так званої “шістки”- Бельгія, Франція, Німеччина, Італія, Люксембург, Нідерланди – підписали договір про заснування Європейської спільноти з вугілля та сталі, а в 1957 році – договори про створення Європейської економічної спільноти (ЄЕС) та Європейської спільноти з атомної енергетики. У1973 році до ЄЕС приєдналися Великобританія, Данія та Ірландія, в 1981 – Греція, в 1986 – Іспанія і Португалія, а в 1995 – Австрія, Фінляндія та Швеція. Визначним в історії Європейського Союзу став 2004 рік, коли до його складу увійшли 10 країн: Естонія, Кіпр, Латвія, Литва, Мальта, Польща, Словаччина. Словенія, Угорщина та Чехія, а у 2007 до ЄС приєдналися Болгарія та Румунія.

 

4
Європейський союз by Тетяна Сторчак - Illustrated by Сторчак Тетяна - Ourboox.com

ЄС: КЛЮЧОВІ ФАКТИ

Адміністративний устрій: 28 національних держав.

Адміністративний центр: Брюссель (від лютого 1992 р)

Гімн: Ода “До Радості’ (9-а симфонія Бетховена)

Президент Європейської Комісії -Жозе Мануель Баррозу (від 2004 р.)

Кількість населення: 497 млн осіб (2007 р.)

Територія: 4 324 782 км2

Офіційні мови: 23 мови (англійська, болгарська, голландська, грецька, датська, естонська, ірландська, іспанська, італійська, латвійська, литовська, мальтійська, німецька, польська, португальська, румунська, словацька, словенська, горська, фінська, французька, чеська, шведська).

Грошова одиниця: євро (у п’ятнадцяти з двадцяти восьми держав-членів ЄС: Австрії, Бельгії, Греції, Іспанії, Ірландії, Італії, Люксембургу, Нідерландах, Німеччині. Португалії, Словенії, Фінляндії, Франції,а також на Кіпрі та Мальті).

 

6
Європейський союз by Тетяна Сторчак - Illustrated by Сторчак Тетяна - Ourboox.com

Чому українці прагнуть асоціації з Європейським союзом?

8

9
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content