Догляд за шкірою обличчя by Valentina Shevchenko - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Догляд за шкірою обличчя

  • Joined Oct 2018
  • Published Books 2

Типи шкіри.

 

В залежності від наявної на шкірі природної жирової змазки і змісту вологи шкіру умовно поділяють на нормальну, жирну, суху і комбіновану (змішаного типу).

 

Нормальна шкіра

Нормальна шкіра виглядає чистою і свіжою, відрізняється пружністю, еластичністю, відсутністю лущення. Вона має рожевий відтінок (за рахунок рівномірного кровопостачання), на дотик гладка і пружна. Нормальна шкіра містить достатньо вологи і жирового мастила. На ній майже не видно пір, чорних крапок і зморшок.

 

Жирна шкіра обличчя

Жирна шкіра характеризується надмірним блиском із-за підвищеної сальності і недостатнього кровопостачання. Надлишковий жир закупорює пори. Вона схильна до появи прищів і вугрів, іноді має забруднений вигляд. Пори на ній різко розширені, нерідко закриті чорними крапками. Шкіра досить груба, а перед менструаціями стає особливо жирною і запаленою. Але у жирної шкіри є величезна перевага перед іншими: вона досить нечутлива, а значить, довго залишиться молодою. Жир, що виділяється, створює захисну плівку, яка не дає волозі випаровуватися і блокує проникнення шкідливих речовин. І ще один плюс: з віком стан жирної шкіри тільки поліпшується і зазвичай до 30 років вона стає змішаною.

 

Суха шкіра обличчя

Суха шкіра може мати різне походження, і тому зовнішній вигляд її неоднаковий. В молодому і середньому віці сухість шкіри буває «природною». У цьому випадку суха шкіра виглядає ніжною, тонкою, з матовим відтінком. Пори на ній непомітні, але вже в молодому віці можуть з’являтися тонкі зморшки. Іноді, при відсутності спеціального догляду, вона лущиться, може з’явитися відчуття стягнутості або роздратування. Така шкіра дуже сильно реагує на зміни температури навколишнього повітря, погано переносить мило, мазі і деякі пом’якшувальні креми. Слід мати на увазі, що надмірна сухість шкіри може бути обумовлена недоліком жиру в організмі як у силу низького його надходження з їжею, так і з-за порушення жирового обміну при захворюваннях печінки або підшлункової залози. Крім того, підвищена сухість шкіри може бути пов’язана з дефіцитом вітамінів А, С, PP.

 

Комбінована (змішана) шкіра

Змішана (комбінована) шкіра зустрічається дуже часто. Вона характеризується нерівномірним розподілом жирової змазки на різних ділянках обличчя. Зазвичай на носі, лобі, підборідді (так звана Т-зона) шкіра має всі ознаки жирної, тобто постійно блищить, часто покривається вуграми і прищиками, а навколо очей і на щоках — шкіра ніжна і суха, іноді лущиться, на ній легко з’являються зморшки. Змішаний тип шкіри слід враховувати при догляді за нею і застосовувати різні способи догляду за окремими ділянками. У зрілі роки змішана шкіра зазвичай поступово змінюється у бік нормальної.

2
Догляд за шкірою обличчя by Valentina Shevchenko - Ourboox.com

Старіння шкіри.

Біологічне старіння шкіри починається в 14-15 років. У 28-30 років проявляються перші ознаки в’янення: клітини шкіри погано злущуються, потовщується ороговілий шар, сповільнюється процес регенерації, швидше випаровується волога, з’являються зморшки. До 50 років вікові зміни стають вже добре помітні: шкіра обвисає, особливо позначаються носогубні складки, зморшки навколо очей і на переніссі. У літньому віці, коли жирність і вологість шкіри зменшуються, нормальна (і навіть жирна шкіра) може стати сухою. При цьому вона зберігає недоліки свого «колишнього» типу і набуває нові – сухої шкіри. Така шкіра майже позбавлена жиру і вологи і має вигляд сухого, пожовклого пергаменту. Шкіра, яка в молодості була жирною, зберігає велику пористість. З появою вікової млявості пористість стає більш вираженою. Шкіра виглядає товстою, грубою, зневодненою і жорсткою.

4

Етапи догляду за шкірою.

 

Правильний догляд за шкірою обличчя має бути різноманітним і дбайливим. Але для того, щоб всі застосовувані косметичні засоби приносили максимальну користь і взаємодіяли один з одним, потрібно дотримуватися етапів догляду за шкірою обличчя.

 

Очищення.

Саме очищення допомагає шкірі стати сприйнятливішою до будь-яких кремів, що наноситься згодом. Очищення шкіри може бути поверхневим, його можна робити щодня, і глибоким — її проводити не частіше 2 разів на тиждень. Для поверхневого очищення використовують молочко або лосьйон, а для глибокого — скраби.

Для жінок зі змішаною і жирною шкірою доцільно проводити поверхневе очищення вранці і ввечері, так як протягом ночі виробляється значна кількість шкірного секрету, який забиває пори. При сухій і нормальній шкірі можна обмежитися вечірнім очищенням. Для проведення поверхневого очищення потрібно скористатися спонжем або ватяними дисками, якими видаляється нанесене на шкіру обличчя, шиї і області декольте очищаючий засіб.

Глибоке очищення потрібно починати з парових ванночок з застосуванням відварів трав, ароматичних масел або морської солі. Завдяки ванночкам розм’якшується ороговілий шар клітин епідермісу, після чого застосування скрабів і очищають масок стає більш ефективним.

 

Тонізування.

Другим етапом догляду за шкірою є тонізація. Після очищення шкіра готова з вдячністю ввібрати різні тонізуючі препарати — це може бути тонізуючий лосьйон або тонік, який чудово освіжає, дезінфікує і відновлює баланс речовин в шкірі.

 

Зволоження.

Після тонізації настає час для активного зволоження. Відомо, що речовиною, що підтримує природну вологість в шкірі, є гіалуронова кислота, тому препарати з її змістом нерідко використовуються для відновлення вологості шкіри. Другим способом зволоження можна вважати нанесення на шкіру засобів, що створюють захисну плівку, яка захищає шкіру від втрати вологи. Як правило, зволоження проводять вранці і протягом дня, якщо це весна чи літо, і ввечері в зимово-осінній період. Для зволоження шкіри можна використовувати креми з зволожуючим ефектом, зволожуючі гелі та застосовувати зволожуючий комплекс масок. Маски потрібно наносити на 15-20 хвилин, два рази на тиждень, а зволожуючі креми і гелі рекомендується наносити на чисту шкіру м’якими круговими рухами.

 

Живлення.

Живлення є одним з основних етапів догляду за шкірою. Правильне живлення збільшує опірність шкіри, її стійкість до різних подразнень, воно активізує вироблення колагену і еластину, стимулює оновлення клітин і запобігає старінню. Влітку живильні засоби наносять на шкіру ввечері перед сном, а зимою — за півгодини до того, як вийти на вулицю і ввечері. Наносити крем потрібно не тільки на обличчя, але й на шию та область декольте. Потім, коли основна частина крему вбереться, залишки видаляються спонжем або серветкою.

 

Захист шкіри.

Захист важливий для шкіри не менше, ніж зволоження. Зазвичай з цією роллю справляється денний живильний крем, в чиї функції входить запобігання висихання шкіри, забруднення, впливу низьких температур. Для літа потрібно вибирати захисні крему з УФ-фільтрами, а для зими — з великим вмістом вітамінів.

 

Таким чином, всі етапи догляду за шкірою виділяються в
чотири найважливіших дії: очищення, тонізування, зволоження, живлення та захист, які при правильному догляді за шкірою забезпечать її чудовий стан і привабливий зовнішній вигляд.

5
Догляд за шкірою обличчя by Valentina Shevchenko - Ourboox.com

Демакіяж

Демакіяж необхідно виконувати за допомогою спеціальних засобів, які обирають відповідно типу шкіри та віку – молочко, тонік, гель або пінку.

Мило для цього не підходить категорично. Навіть вмивати обличчя звичайним промисловим милом не слід, тому що воно руйнує захисну плівку шкіри, і цим самим провокує посилену роботу сальних залоз.

Для зняття макіяжу використовуються спеціальні серветки або ватяні диски, але не вата , яка має властивість розшаровуватися і прилипати до шкіри. Ватяні диски теж підійдуть не всякі – якщо в складі їх є синтетика, то знімати макіяж ними буде незручно, так як засіб для демакіяжу вбереться в них погано.

Макіяж треба знімати тільки по масажних лініях, не розтягуючи шкіру, а тільки злегка масажуючи її.

Послідовність демакіяжу

  1. Видалити губну помаду (від куточків рота до його середини). Для зняття суперстійкою помади доведеться використовувати засіб для зняття водостійкого макіяжу.
  2. Видалити тіні з очей (З верхньої повіки тіні змиваємо ватним диском, змоченим в засобі, у напрямку до скроні від перенісся. З нижньої повіки тіні змивають, рухаючись до носа від кута ока.)
  3. Туш слід видаляти відразу двома ватяними дисками: один лягає на нижню повіку, а другим диском потрібно протирати вії зверху вниз. Стійка туш, так само, як і стійка помада знімається спеціальним засобом.
  4. Видалити пудру і тональний крем. Намочують ватний диск засобом для зняття макіяжу, і по масажних лініях легенько проводять по обличчю.
  5. На закінчення процедури демакіяжу необхідно за допомогою тоніка видалими з обличчя залишки засобу для демакіяжу. Робити це потрібно по масажних лініях.
7

Вибір засобів для зняття макіяжу

При виборі засоби для зняття макіяжу повинні враховуватися тип шкіри, чутливість її, вік,  і стійкість косметики, яка знімається.

Двофазний засіб для зняття суперстійкою косметики

Двофазна рідина в косметології використовується порівняно недавно. Складається вона з водяної та масляної баз, які у флаконі знаходяться в розшаруванні стані: масло, як більш легке, спливає на поверхню, а водний склад знаходиться знизу. Перед застосуванням такого засобу, потрібно гарненько збовтати його, і тоді компоненти вступлять у взаємодію.

Двофазний лосьйон якісно очищає шкіру будь-якого типу. Застосовується він для зняття макіяжу з губ і очей, при застосуванні дуже стійкою косметики. Масла здатні легко впоратися з такою косметикою, і крім того, живлять і пом’якшують шкіру. А водний склад очищає і освіжає.

Для змішаної і чутливої шкіри застосування двофазного складу для зняття макіяжу особливо виправдано – очищення обличчя при цьому відбувається дуже м’яко.

Міцелярна вода

Міцелярна вода – це водний розчин з розчиненими в ньому крапельками-міцели (мікроскопічними частинками активної речовини). Побачити ці частинки людське око не здатний, оскільки вони настільки малі, що навіть не зможуть завдати механічного пошкодження шкірі. Ці частинки являють собою з’єднання води і спеціальних очищувальних засобів. Варто сказати, що міцелярна вода – це гіпоалергенний засіб, тобто нею можна користуватися навіть людям з надчутливою шкірою. Воно підходить абсолютно для всіх типів шкіри в будь-якому віці, адже спочатку ця унікальна вода була розроблена для дітей і людей похилого віку, які страждають від ксероза, псоріазу, атопічного дерматиту, іхтіозу.

І хоча виробники стверджують, що після зняття макіяжу мицеллярной водою, особа не потрібно мити і протирати тоніком, багато дівчат все одно роблять цю процедуру, адже додатково очистивши обличчя, ви ніколи не зробите йому гірше.

8

Молочко (крем) для зняття макіяжу

Молочко для зняття макіяжу – це універсальний і консервативний засіб, який можна рекомендувати всім. Особливо воно підходить для сухої і зрілої шкіри, а в холодну пору року і для комбінованої.

Молочко містить багато жирів, якісно видаляють з обличчя косметику. Але, через високий вміст жирів, молочко не варто до застосувувати на жирній шкірі.

Бактерицидна очищуюча емульсія

Це теж молочко для зняття макіяжу, але призначене для очищення проблемної жирної шкіри. Вміст жирів в такій емульсії знижено, а введені бактерицидні добавки.

Вершки для зняття макіяжу

І це теж молочко, але вже з більш високою концентрацією жирів і воску, і тому більш жирне і густе. Рекомендуються до використання для сухої шкіри.

Для сухої і чутливої шкіри відмінно підійдуть вершки косметичні, які містять азулен – заспокійливу добавку, яка підвищує регенерацію шкіри.

Тонік (рідина, лосьйон) для зняття макіяжу

Підходить для демакіяжу звичайної косметики: пудри, рум’ян або тіней. А от для зняття більш стійкої косметики і туші, тоніки не ефективні.

Легка прозора консистенція тоніка освіжає шкіру. Масел тонік не містить, готується на базі термальної чи квіткової води, розчинів кислот. У лосьйоні може бути невеликий вміст алкоголю.

Очищувальні серветки для зняття макіяжу

У дорозі м’які флісові серветки для зняття макіяжу виявляються найбільш зручними. Просочують їх універсальним очищаючим лосьйоном, який замінить в похідних умовах будь-який засіб для демакіяжу обличчя та очей. Очищувальні серветки зручні в застосуванні і в домашніх умовах – користуватися ними швидко і зручно, що важливо.

Гель і пінка для зняття макіяжу

Рекомендуються для нормальної, жирної і змішаної шкіри. Для проблемної жирної шкіри потрібно вибирати спеціальну пінку або гель, що містять екстракти календули або ромашки, гліцерин. Для чутливої шкіри підходящим засобом може стати гель з заспокійливими добавками – азуленом, пантенолом, бісаболом.

Але майте на увазі, що гель разом з косметикою видаляє ліпідну плівку, що захищає шкіру, що призводить до більшого її висушування. Тому, при сухій шкіри обличчя користуватися гелем для зняття макіяжу не варто.

Якщо не має можливості скористатися спеціальними засобами, то можна обійтися і такими підручними засобами, як:

– Оливкова олія. Воно не тільки легко знімає косметику, але і одночасно зволожує і живить шкіру. Буде потрібно лише наприкінці процедури сухою серветкою видалити надлишки масла.

– Сухе молоко. Якщо розчинити одну ложку сухого молока в склянці теплої води, то цей склад може замінити Вам молочко для зняття макіяжу.

– Шампунь для дітей, який зазвичай містить формулу “без сліз” відмінно зніме водостійку туш.

9
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content