Комп’ютер і здоров’я by Ahot - Ourboox.com
This free e-book is brought to you by
Ourboox.com

Ourboox is the world's simplest platform for creating and sharing amazing ebooks.

You too can become one of our 75,000 authors.

Join us now and start creating your own books right away.

Create your own free book

Комп’ютер і здоров’я

Member Since
May 2019
Published Books
1

В сучасному житті величезного значення набуває комп’ютеризація усіх сфер життя. Без неї не може функціонувати жодна галузь людської діяльності. Усе наше життя тісно пов’язане з комп’ютером та інтернетом.

Та виникає запитання: наскільки безпечною є взаємодія людини з персональним комп’ютером?

Вченими та науковцями встановлено, що під час роботи за комп’ютером найбільшому ризику підлягають:

  • -органи зору;
  • -м’язово-скелетна система;
  • -репродуктивна функція жінок;
  • -нервово-психічна діяльність з можливим формуванням стресу і депресій;
1

Синдром сухого ока – збірна назва захворювання викликаного порушенням зволоження передньої поверхні ока (рогівки) слізної рідиною. У нормі людина здійснює більше 20 моргательних рухів в секунду. У результаті цього передня поверхня ока постійно зволожується і очищується слізної рідиною. Під час роботи за комп’ютером частота моргання зменшується щонайменше в три рази. При цьому поверхня рогівки «висихає». Синдром сухого ока розвивається через деякий час роботи за комп’ютером і проявляється печінням в очах, почервонінням кон’юнктиви, появою судинної сітки на бічних поверхнях очей. Якщо при виникненні цих ознак робота за комп’ютером припиняється, то симптоми регресують. Однак під час тривалої роботи за комп’ютером вищевказані симптоми стають більш стійкими і не зникають після припинення роботи на комп’ютері. Пояснюється це приєднанням інфекції і порушенням трофіки оболонок ока, викликані недостатнім зволоженням очей слізної рідиною.

Також тривала робота за комп’ютером може збільшити ризик таких очних захворювань як міопія (короткозорість), далекозорість, глаукома

Захворювання прямої кишки
Серед захворювань прямої кишки геморой є найбільш поширеним. Висока захворюваність цим типом хвороби серед осіб, які проводять багато часу за комп’ютером пояснюється аж ніяк не шкідливим впливом останнього на організм людини, а тим, що оператор комп’ютера довгий час займає сидяче положення. Геморой являє собою розширення вен нижнього відділу прямої кишки. Основною причиною такого розширення є застій крові в цих органах при малорухомому способі життя.

2

Захворювання кистей рук
Тривала робота за комп’ютером може стати причиною серйозних нервово-м’язових розладів. Особливо чутливими ділянками тіла є пальці, кисті рук та передпліччя. Руки виконують основну частину механічної роботи при роботі за комп’ютером, при цьому важлива не амплітуда фізичного навантаження (вона, як правило, досить низька), а час роботи. Як відомо подушечки пальців є найбільш чутливими ділянками людського тіла. На цьому рівні сконцентрована велика кількість чутливих нервових закінчень (завдяки цьому пальці виконують функцію дотику). При тривалій роботі за комп’ютером (на клавіатурі) нервові закінчення пальців піддаються постійному роздратування. З часом це призводить до виснаження нервових шляхів здійснюють зв’язок пальців з корою головного мозку. В результаті виникають порушення координації рухів пальців і судоми кисті та передпліччя. Англійські дослідники назвали це захворювання RSI (repetitive strain injury), що перекладається як хронічне захворювання кистей рук.

3

Загальновизнано, що організм людини в цілому не індиферентний до роботи з персональними комп’ютерами (ПК). Найбільш вразливими виявляються зір, центральна нервова і кістково-м’язова системи організму КК, про що стверджують експерти ВООЗ. Зокрема, у висновках експертів ВООЗ, розроблених на основі проведених у різних державах світу досліджень, чітко визначено, що:

·       найбільше навантаження під час роботи за ПК припадає на зоровий аналізатор;

·       робота із засобами обчислювальної техніки є стресовим фактором для користувача;

·       людина, яка працює з комп’ю­терними засобами, зазнає впливу фізичних факторів різної природи й малої 

4

Захворювання опорно-рухового апарату
Часто тривала робота за комп’ютером може стати причиною порушень постави або викривлення хребта. Найбільш схильні до цього захворювання діти в яких викривлення хребта проходить за типом сколіозу, тобто викривлення хребетного стовпа в сторону (латерально). У дорослих людей може виникнути освіта грижі міжхребцевого диска, що призводить до здавлення нервових корінців і виникнення радикуліту.

Основною причиною розвитку захворювань хребетного стовпа є неправильна позиція на робочому місці. Як правило, працююча людина пристосовується і через деякий час перестає відчувати те, що сидить неправильно, при цьому хвороба продовжує прогресувати.

5

Захворювання нервової системи
Робота за комп’ютером – це чисто інтелектуальна праця. І тому основна частина навантаження припадає на нервову систему, а саме на головний мозок.

Часто тривала робота за комп’ютером може бути причиною головних болів. Відомо кілька типів головних болів, які можуть бути спровоковані роботою за комп’ютером. Одним з чинників, що провокує появу головних болів є хронічне перенапруження, важливе значення має і постійна напруга черепних м’язів і м’язів обличчя.

Розлади уваги і неможливість концентруватися є наслідком хронічної перевтоми. Іноді через тривалу роботу за комп’ютером може виникнути шум у вухах, запаморочення, нудота. При виникненні цих симптомів потрібно звернутися за порадою до лікаря і тимчасово перервати роботу за комп’ютером.

Крім описаних вище захворювань тривале перебування за комп’ютером може бути причиною виникнення гастритів, виразки шлунка, простатиту.

6
This free e-book is brought to you by
Ourboox.com

Ourboox is the world's simplest platform for creating and sharing amazing ebooks.

You too can become one of our 75,000 authors.

Join us now and start creating your own books right away.

Create your own free book

COMMENTS 0

Leave a Reply