ПЛАН УРОКУ by Ivanov Viktor - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

ПЛАН УРОКУ

  • Joined May 2021
  • Published Books 2

Тема 1.8 : Автоматичне і механізоване зварювання простих вузлів , деталей та конструкцій з вуглецевих і конструкційних сталей.

                   ПТ-4. Зварювання стикових, кутових, таврових та напускних з’єднань в нижньому та нахиленому положеннях. Перевірка якості шва за зовнішнім виглядом та вимірами.

Мета:

Навчальна   – навчити учнів трудових прийомів практичного відпрацювання зварювання стикових , кутових , таврових і на пускових  з’єднань з розробкою та без розробки кромок;

Виховна       – виховувати в учнів любов до своєї професії, відповідальність за виконання роботи, бережливе та економне ставлення до обладнання та матеріалу.

Розвиток здібностей: Дотримування виробничої дисципліни. Вміти самостійно застосовувати знання у роботі на практиці.

Матеріальне та КМЗ уроку : мультимедійне обладнання,  зварювальне обладнання, рукав ,  проволка для зварювання , зубила, сталеві щітки, захисні окуляри, керамічні підкладки, маски, лінза .

 

Вступний інструктаж

1.Організаційна частина:

а) рапорт чергового;

б) оглянути зовнішній вигляд учнів;

в) повідомити тему уроку, мету, основні питання, короткий порядок проведення уроку.

 

  1. Провести бесіду на основі вивченого матеріалу:
  2.       Зі скількох основних пунктів складаються  інструкції з Охорони праці та перерахуйте їх .
  3.   Які ви знаєте  Загальні вимоги до зварника .
  4.    Що потрібен зробити зварник перед Початком роботи , під час роботи , після закінчення роботи .
  5. Що потрібні робити учні в Аварійних ситуаціях .
  6. Виклад нового матеріалу і передових методів праці

Стикові з’єднання без скосу кромок зварюють односторонніми швами із застосуванням електродів діаметром рівним товщині металу, якщо вона не перевищує 4 мм. Дугу збуджують із краю скосу кромки в точці А,  потім, перемістивши її вниз, проварюють корінь шва. На скосах кромок рух електрода уповільнюють, щоб краще їх проварити. При переході дуги з однієї кромки на іншу швидкість руху електрода збільшують для того, щоб уникнути пропалу в місці зазору.

2
ПЛАН УРОКУ by Ivanov Viktor - Ourboox.com

Одношарові та однопрохідні шви з V-подібним скосом кромок виконують для металів товщиною від 4 до 8 мм із поперечними коливальними рухами у вигляді трикутника без затримки у корені шва (товщиною 4 мм) і затримкою у корені шва (8 мм.)

При зварюванні кутових швів рідкий метал прагне стікати на нижню площину. Тому ці шви краще варити у нижньому положенні човник. Однак це не завжди можливо, так як деталь іноді важко встановлювати у потрібному положенні.

При зварюванні кутового шва, нижня площина якого розташована горизонтально, можливий непровари вершини кута (кореня шва) або однієї з кромок. Непровари може утворитися на нижньому аркуші, якщо починати зварювання з вертикального листа; у цьому випадку розплавлений метал стече на недостатньо нагріту поверхню нижньої кромки. Тому зварювання цих швів завжди слід починати, запалюючи дугу на нижній площині в точці збудження дуги А, і вести електрод так.

Електрод потрібно тримати під кутом 45° до поверхні листів, злегка нахиляючи його в процесі зварювання то до однієї, то до іншої площині

Кутові шви виконують одношаровими при катете шва до 8 мм або багатошаровими при катете шва понад 8 мм.

При зварюванні багатошарового кутового шва спочатку накладають нитковий вузький валик електродом діаметром 3-4 мм, чим забезпечується кращий проварювання кореня. При визначенні числа проходів виходять з обсягу площі поперечного перерізу металу шва, наплавленого за один прохід. Для одного шару ця величина повинна складати 30-40 мм2.

                             

Таврове з’єднання використовують при розміщенні з’єднуваних деталей у взаємно перпендикулярних площинах (рис. 3). Це з’єднання виконують без підготовки кромок деталі (рис. 15.3, а) або з підготовкою кромок (рис. 3, б, в). При статичному навантаженні з’єднання підготовку кромок можна не робити. Тоді ка­тет kкутових швів не повинен бути більш ніж 1,2δ, де δ – найменша товщина зварюваних деталей.

4
ПЛАН УРОКУ by Ivanov Viktor - Ourboox.com
ПЛАН УРОКУ by Ivanov Viktor - Ourboox.com

                          

   Напусткове з’єднання (рис. 4) виконують за допомогою кутових (валикових) швів. Залежно від розміщення шва щодо лінії дії сили кутові шви (рис. 15.2) називаються лобовими (а), флан­говими (5), комбінованими (в) і кільцевими (г).

Форма поперечного перерізу кутових швів (рис. 4) може бути нормальною (д), випуклою (е) або поліпшеною (б, ж). Нормальна та поліпшена форми зварних швів досягаються механічною обробкою їх після зварювання.

Випукла форма швів сприяє підвищенню концент­рації напружень. Мінімальна концентрація напружень має місце в швах поліпшеної форми при відношенні катетів 1 : 1,5 або 1 : 2 Катет зварного шва k треба брати k ≤ δ (див. рис. 4, а), але не менш ніж 3мм при товщині з’єднуваних елементів деталей δ ≥ 3 мм. Розрахун­кову висоту m кутового шва (рис. 4, д–ж) беруть таку, що вона дорівнює висоті перерізу по бісектрисі А–А, до того ж для всіх форм перерізу швів умовно m = k sin 45° ≈ 0,7 k.

7
ПЛАН УРОКУ by Ivanov Viktor - Ourboox.com

Поточний інструктаж

– Видання завдань для самостійної роботи учнів та пояснення порядку їх виконання: видаю завдання з поясненням їх виконання.

– Розподіл учнів за робочими місцями: розподіляю по робочим місцям.

– Повідомлення про критерії оцінювання виконуваних робіт – оцінювання поетапне по мірі виконання завдання.

Цільові обходи майстром в/н робочих місць учнів – перевіряю охорону праці, організацію робочих місць, технологічну послідовність виконання робіт.

– Прийом майстром в/н виконаних робіт – приймаю, класифікую.

Прибирання робочих місць – складання відпрацьованого матеріалу, інструменту, обладнання, огарків електродів, зварювальних кабелів, щитків та інше, підмітання підлоги.

 

Заключний інструктаж

–                     Аналіз діяльності учнів у процесі всього уроку: не вкладання в нормативний час, відведений для зварювання пластин, перевищений через загальний час підготовки до зварювання.

–                     Оцінка роботи учнів, їх об’єктивне обґрунтування: в основному оцінюю позитивно, так як учні хочуть оволодіти професією зварника і стараються дотримуватися вимог, поставлених перед ними.

–                     Аналіз причин помилок учнів та засоби їх усунення, недостатня техніка зварювання, недотримання технологічного процесу зварювання (непослідовність у виконанні робіт) –дотримуватись технологічного процесу, та вибору режиму зварювання (А-сила струму, Н- висота дуги).

–                     Повідомлення та обґрунтування оцінок – повідомляю оцінки (сумарність по опрацьованій темі).

9

11
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content