רכב מתקפל

by sapir

This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

רכב מתקפל

by

  • Joined May 2018
  • Published Books 1

בחרתי בכלי תעבורתי : רכב מתקפל

 היום קיימת  בעיה חמורה של חניות במרכזי הערים, קשה למצוא חניה. הפתרון שחשבתי אליו הוא מכונית מתקפלת, כלי רכב חשמלי זעיר ומתקפל.
בעת חניה, כלי הרכב מתקפל ותופס מקום חניה כשל אופנוע גדול. הוא מאפשר נסיעה בטוחה ונוחה, אך יש בו מקום לנהג בלבד. כלי הרכב בנוי משלדת מוטות. כל גלגל מצוי בקצה מוט, ובנסיעה אטית אפשר לקפל אותם, וכך כלי הרכב תופס מקום שאינו גדול יותר משל אופנוע. הסוללות נמצאות מתחת לתא הנהג, ושני מנועים חשמליים מחוברים לגלגלים האחוריים. הדלת קדמית.

1

מטרת השימוש בכלי

מטרת הרכב המתקפל היא לאפשר שבעתיד יהיו יותר מקומות חניה על ידי כך של רכב המתקפל תהיה אופציה להתקפל לגודל של אופנוע וכך למעשה הרכב לא יתפוס מקום חניה שלם ותינתן האופציה לעוד רכבים לחנות על אותה חניה. 

 

2

השוואה בין הכלי כיום לעתיד 

צורת הכלי בעתיד- כלי הרכב בנוי משלדת מוטות. כל גלגל מצוי בקצה מוט, ובנסיעה אטית אפשר לקפל אותם, וכך כלי הרכב תופס מקום שאינו גדול יותר משל אופנוע. הסוללות נמצאות מתחת לתא הנהג, ושני מנועים חשמליים מחוברים לגלגלים האחוריים. הדלת קדמית.

צורת הכלי כיום : כניסה למכונית והיציאה ממנה מתבצעת דרך ארבע דלתות, במכונית שיש מקום רק לנהג וארבע נוסעים, ישנם ארבעה גלגלים, למכונית קיים הגה שמשמש להיגוי של הרכב, למכונית יש שתיים או שלוש דוושות (תלוי עם זה רכב ידני או אוטומט) שנמצאים מתחת להגה, לרגליו של הנוהג. דוושת האצה שגורמת להגדלת או הקטנת סיבובי המנוע והגברת מהירות הרכב, הכלי גדול יותר מקטנוע או אופנוע ולכן מקשה על מציאת חניה ותופס מקום יותר גדול של חניה מאשר אופנוע.

3

תפקידו בעתיד : למעשה התפקיד של הרכב המתקפל הוא להגדיל את מקומות החניה מרכזי הערים, על ידי הפיכת הרכב לגודל קטן כמו של אופנוע, ואז תינתן האפשרות למספר רכבים לחנות על חניה אחת במקום שרק רכב אחד יחנה בה , תהיה אפשרות לחנות באותה חניה כמה מכוניות. לרכב יש את אותו תפקיד כמו לרכב הרגיל הוא נועד על מנת לנייד האנשים מקום למקום , אך ישנה שאיפה לפתור דרכו את בעיית החנייה החמורה שקיימת היום בערים ברכבי הארץ. למעשה הוא יהיה רכב בטוחה ולא מסוכן כמו אופנוע שייתן את אופציה להיות יותר קומפקטי ונוח.

תפקידו כיום : תפקידו של הרכב כיום הוא לנייד אנשים ממקום למקום באופן בטוח.

4

השלכות של הרכב המתקפל על האנושות 

למעשה הרכב המתקפל יכול להטיב לאוכלוסייה בארץ, מכיוון שהיום רוב בני האדם סובלים מבעיה חמורה של חניה במקום מגוריהם וכלי זה יכול לשפר את המצב ולהפוך אותו ליותר נוח ברגע שתהיה אופציה לרכב להחנות כמו אופנוע ולתפוס מקום בדיוק כמו של אופנוע על ידי התקפלות של הרכב לגודל קטן יותר, דבר זה יקל על חיפוש החניה ויעזור להרחיב יותר מקומות פנויים לחנייה , בנוסף הכלי יישאר בטוח כמו רכב התוספת של התקפלות תהיה בטוחה ויעילה לכל אנשים שירצו להשתמש בו .

אני מאמינה שזה יפתור את הבעיה החמורה שנוצר ויקל על הרבה אנשים שאין בקרבתם חניה זמינה, אם זה לידי הבית או ברגע שיוצאים לבלות וצריך לחפש חניה שעות או לשלם לחניון כלשהו בעיר שדבר מייקר את היציאה.

5
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]