Все про Львів
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Все про Львів

by

Artwork: foresthome.com.ua АВТОР J. G. (Джей Джи) Джерело: https://dovidka.biz.ua/rozpovid-pro-lviv-dlya-ditey

  • Joined Apr 2022
  • Published Books 2

Розповідь про місто Львів
Львів – прекрасний куточок  Західної України. Скільки теплих думок і спогадів навіює це місто. Напевно, в усьому світі не знайдеться людини, яка б, відвідавши це місто, не захотіла повернутися знову. Краєвиди, архітектура, привітні мешканці, кава, шоколад – все це маленький список того, чим славиться Львів сьогодні. Серцем міста по праву вважають його стару частину. Скільки мільйонів пар ніг щороку проходять відомою Площею Ринок. Хтось на роботу, хтось у пошуках пригод, а хтось просто прогулюється на екскурсії. Окрасою ж площі, безумовно, залишається Ратуша – справжній львівський Біг-Бен. Оминути цю красу неможливо. Там, нагорі, відкривається зовсім інший Львів. З висоти пташиного польоту видніються пагорби, позолочені бані і такі старовинні й водночас величні будівлі.

львів

2

А чи чули ви коли-небудь, що Львів називають містом легенд? Це справді так. Львівська архітектура надзвичайно старовинна. Здається, що кожна стіна дихає історією, кожен елемент приховує безліч цікавих легенд. А величні кам’яні леви зачаїлися чи не на кожному мурі. Вони стоять на обороні, захищаючи своє рідне місто – місто Лева.

Тому, якщо у вас поганий настрій, обов’язково відвідайте Львів. Ця маленька країна шоколаду: чорного, молочного, гарячого, зуміє вмить настроїти на позитивні думки.  Місто захоплює, чарує. Сьогодні це жива історія, яка простягається вузенькими вуличками з бруківкою. Львів варто побачити на власні очі, відчути атмосферу, поринути в ритм. І тоді вже не залишиться ніяких сумнівів, що Львів – це любов.

3

Цікаві факти про Львів

1. Львів – сьоме за розміром місто України. Тут живе майже 740 тисяч мешканців.

2. Найвищий житловий будинок у Львові розташований на вул. Зубрівська, 49. Його висота 66 метрів. Він збудований у 2007 році.

3. У Львові є понад 100 діючих храмів, представлено два десятки конфесій.

4. Львів – єдине місто в Україні, де є пам’ятники Леопольду фон Захер-Мазоху і Пабло Пікассо.

5. Щороку у Львові проходить близько 100 культурних, музичних, релігійних, гастрономічних  фестивалів.

6. Торік Львів відвідало близько 1,6 млн туристів. За першу половину 2014 року – 600 тисяч туристів.

7. Один іноземний турист залишає у місті в середньому €210, а кількість туристів, які щороку приїжджають до міста росте на 15-20%.

8. У новий парламент потрапляє 19 представників Львова.

9. Через війну на Сході України донецький ФК «Шахтар» тепер грає на стадіоні «Арена Львів».

10. Львівський концерн «Електрон» випустив власний трамвай і тролейбус. На черзі – електробус та дуобус.

4

5

11. Кожен п’ятий у Львові – студент. Зокрема, у місті налічується близько 170 тис. студентів. А також 26 університетів. Найбільшими є ЛНУ імені Івана Франка та «Львівська Політехніка».

12. Аеропорт імені короля Данила Галицького – один з найбільших у Східній Європі. Розташований за 6 км від центру міста. У 2012 році відкрито новий термінал та продовжено злітно-посадкову смугу, яка дає змогу приймати великі літаки. Пропускна здатність аеропорту складає 2 тис. пасажирів на годину.

13. Гасло міста – «Львів відкритий для світу». Логотип складається зі стилізованих різнокольорових зображень дзвіниць центральних храмів міста та вежі міської ратуші (зліва — направо): дзвіниця Вірменського собору, вежа Корнякта, вежа міської Ратуші, вежа Латинської катедри, дзвіниця монастиря Бернардинів.

 

6

14. Найвища споруда у Львові – костел Ольги і Єлизавети, висота його вежі – 88 метрів. З цього літа на неї можна вільно підніматися та оглядати панораму міста.

15. У Львові зародилась найбільша книжкова подія року – Форум видавців. Цього річ йому виповнився ХХІ рік.

16. З кінця 90-х років Львів внесено у перелік світової спадщини ЮНЕСКО, у місті збереглось найбільше в Україні (понад 55%) пам’яток історії та архітектури – 2 500.

17. У Львові з’явився перший у світі Музей сала, де розміщено найбільше в світі серце із сала завтовшки 55 та заввишки 85 см. Ідея його створення належить львівським рестораторам. Цей музейний експонат у червні 2011 року отримав відзнаку Книги рекордів України – «Найбільше в світі серце з сала».

18. У Львові розвинений кластер ІТ. В галузі працює близько 11 тис. ІТшників. Їх число помітно зросло з початком подій на Сході України.

19. Львівські ІТшники розробили додаток Skype для мобільного телефона.

20. У Львові створюють програмне забезпечення для багатьох голлівудських фільмів: наприклад, спецефекти для «Спайдермена», «Гаррі Поттера», «Халка» та інших фільмів зробили тут.

21. Хоча каву у Львові п’ють дуже давно, пам’ятник людині, що завезла її у XVII столітті до Європи та України, з’явився у місті зовсім недавно. Вшанували Юрія Кульчицького статуєю з бронзи, яку в жовтні 2013 року встановили у сквері навпроти лялькового театру.

 

7

22. Восени 2014 року у Львові на площі Коліївщини встановили велогенератор: крутячи педалі, можна заряджати смартфони та інші гаджети. До речі, сама площа Коліївщини вважається найменшою міською площею в Україні.

23. У Львові є будинок-кросворд та будинок з гігантським портретом Шевченка.

8

24. На V міському Святі пампуха 2010 року у Львові встановили світовий рекорд, виклавши малюнок із більш ніж 7040 пампушків 4 на 10 метрів. Ця подія тепер відома на весь світ – інформацію про неї розмістили на офіційному сайті Книги рекордів Гіннесса.

25. Львів – найбільш дощове місто країни. Місцеві мешканці жартують, що дощ у Львові йде з 1256 року (дата першої письмової згадки про Львів).

26. На кінець 2014 року середня зарплата у Львові – трошки вища за 2 700 грн.

27. Влітку 2013 року у Львові встановили вуличне піаніно, на якому могли грати всі охочі. Згодом, під час Євромайдану, цей музичний інструмент возили в Київ і грали на ньому для військових.

28. У Львові можна відвідати аж 60 музеїв. Серед них, музей всесвітньо відомого скульптора Йогана Пінзеля, чиї роботи зі Львова 2013 року возили на виставку в Лувр.

29. Вулиця з кількома назвами: станом на 2013 рік вулиця Архівна мала назви на честь Берґмана, Фелліні, Трюффо, Іллєнка, Параджанова і Тарковського.

9

30. У Львові існує поняття «львівської ґвари» – специфічної мови, якою користуються львів’яни. Втім, деякі львовознавці вважають, що це лише міф для туристів.

31. Львів американізований. У місті є кілька вулиць, назви яких не пов’язані зі історією міста чи України: вулиця Джона Леннона, Вашинґтона, Лінкольна…

32. За аналогією з європейськими містами Львів підсвічує свої визначні будівлі: ввечері можна помилуватися підсвіченими храмами – костелом єзуїтів, Бернардинським собором, костелом Ольги і Єлизавети, управлінням залізниці, обласною державною адміністрацією тощо.

33. Львів – місто, де народився найвідоміший рок-гурт України – «Океан Ельзи». А ще зі Львовом пов’язані Руслана, Скрябін, гурт «Брати гадюкіни»

 

10
11

12
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content