Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік

by

Artwork: Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП

  • Joined Apr 2021
  • Published Books 2
ЗВІТ
щодо виконання Стратегії розвитку комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Володимирської міської ради за  2022рік
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Відповідно до Положення про центр професійного розвитку педагогічних працівників, затвердженого постановою КМУ від 29.07.2022 року №672 «Деякі питання професійного розвитку педагогічних працівників», Положення комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Володимирської міської ради (далі Центр) затвердженого рішенням сесії Володимирської міської ради від 27.07.2022 року №15/41, основними завданнями діяльності Центру є:
– узагальнення та поширення інформації з питань професійного розвитку педагогічних працівників;
– координація діяльності професійних спільнот педагогічних працівників;
– формування та оприлюднення на власному веб-сайті бази даних програм підвищення кваліфікації педагогічних працівників, інші джерела інформації (веб-ресурси), необхідні для професійного розвитку педагогічних працівників;
– надання психологічної підтримки педагогічним працівникам;
– організація та консультування педагогічних працівників, зокрема з питань:
– планування та визначення траєкторії їх професійного розвитку;
– проведення супервізії;
– розроблення документів закладу освіти;
– особливостей організації освітнього процесу за різними формами здобуття освіти, у тому числі з використанням технологій дистанційного навчання;
– впровадження компетентнісного, особистісно орієнтованого, діяльнісного, інклюзивного підходів до навчання здобувачів освіти і нових освітніх технологій.
Виконавцями основних завдань Центру є педагогічні працівники (директор Центру, 5 консультантів та психолог) які:
– забезпечують організацію підвищення фахової кваліфікації педагогічних працівників у міжкурсовий період;
– організовують безперервне фахове вдосконалення та підвищення професійної компетентності педагогічних працівників через курси підвищення кваліфікації різних форм навчання;
–  укладають програми підвищення кваліфікації та забезпечують неформальне навчання за видом «навчання за програмою підвищення кваліфікації»;
–  організовують та проводять навчальні семінари, практикуми, тренінги, майстер-класи тощо;
– проводять консультації для керівників та педагогічних працівників закладів освіти з управлінської діяльності, проблем теорії та методики викладання навчальних предметів, впровадження в роботу педагогів результатів дослідження актуальних психолого-педагогічних проблем;
–  координують роботу 20 педагогічних спільнот;
–  розробляють рекомендації та надають консультації.
Працівники Центру надавали послуги педагогічним працівникам закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти, що знаходяться на території Володимир-Волинської міської територіальної громади.
Упродовж 2022 року діяльність Центру  скеровувалась на досягнення стратегічних цілей, які визначені Стратегією розвитку на період до 2026 року, затвердженої рішенням сесії Володимир-Волинської міської ради від 06.08.2021 року № 8/17, а саме:
  • формування успішної команди професіоналів – працівників Центру;
  • створення єдиного інформаційно-консультативного простору;
  • вмотивований, компетентний педагог;
  • центр – комфортне середовище для навчання, спілкування та обміну досвідом.
ПРОФЕСІЙНИЙ РОЗВИТОК ПЕДАГОГІЧНИХ КАДРІВ ЦЕНТРУ
Для якісного виконання посадових обов’язків  та завдань, поставлених перед Центром, педагогічні працівники систематично займалися особистим професійним розвитком та підвищенням кваліфікації.
Фахівці центру пройшли навчання організоване Українським інститутом розвитку освіти по темі «Робота Центру професійного розвитку педагогічних працівників під час воєнного стану», брали активну участь  в онлайн- семінарах Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти, вебінарах, конференціях на освітніх платформах «На урок», «Всеосвіта», «Рух освіта», «Генеза», «EdEra», “НППУ” та ін. За результатами проходження підвищення кваліфікації отримали сертифікати на загальну кількість годин:
– Страхорчук Л.А., директор – 29 год.;
– Базь Ж.М., консультантка – 29 год.;
– Калиновська Р.Є., психологиня – 10 год.;
– Красько К.М., консультантка – 21 год.;
– Стасюк О.М., консультантка – 21 год.;
– Стольницька М.М., консультантка – 14 год.
У 2022 році для педагогічних працівників Центру продовжено  навчання в «Інтерактивній школі», проведено 4 тематичних засідання:
– «Нові професійні ролі та функції працівників Центру професійного розвитку педагогічних працівників;
–  «Визначення та планування траєкторії професійного розвитку педагогічного працівника»;
–  «Перевернуте та змішане навчання»;
–  «Дистанційне навчання».
ІНФОРМАЦІЙНИЙ ПРОСТІР
Центром створено єдине інформаційне середовище, зокрема сайт Центру, сайти професійних спільнот педагогічних працівників, ФБ-сторінка, Viber-групи.
Реалізовуючи другу стратегічну ціль Центру – створення єдиного інформаційно-консультативного простору, працівники Центру на сторінках сайту систематично ознайомлювали педагогічну спільноту з нормативними документами, новинами в освіті, заходами, які були організовані та проведені Центром, розміщували для кожної категорії педагогічних працівників інформаційні матеріали та корисні посилання щодо діяльності Нової української школи, системи оцінювання, ведення шкільної документації, організації різних форм навчання, інклюзії та інших актуальних для керівників та педагогів закладів освіти тем з урахуванням їх запитів.
Через сайт проводилося опитування з метою визначення запитів педагогічних працівників міської громади для проведення заходів неформальної освіти та організації індивідуальної роботи.
Одним з основних завдань Центру є формування та оприлюднення на власному веб-сайті бази даних програм підвищення кваліфікації педагогічних працівників, інших джерел інформації, необхідних для професійного розвитку педагогічних працівників.
У 2022 році  оновлено базу даних суб’єктів підвищення кваліфікації та базу даних електронних цифрових ресурсів і платформ, корисних для роботи педагогічних працівників.
Працівниками Центру здійснювалася популяризація різноманітних суб’єктів надання послуг з підвищення кваліфікації, забезпечувалось інформування закладів освіти, щодо можливості здійснити курсову перепідготовку педагогічними працівниками на базі Волинського ІППО, систематично розміщувалася інформація та посилання на вебінари, що проводили Державна служба якості освіти, Національна Академія педагогічних наук,  ВІППО, інші суб’єкти підвищення кваліфікації.
Аналітика сайту свідчить, що сайт постійно відвідується, маємо підтвердження, що на наш сайт заходять з Німеччини, Польщі, Чехії, Франції, Канади США, Великобританії та інших країн.
ВМОТИВОВАНИЙ, КОМПЕТЕНТНИЙ ПЕДАГОГ (ОСВІТНІ ПОСЛУГИ ЦЕНТРУ)
Професія вчителя – одна з тих, яка змушує людину весь час вчитися, змінюватися відповідно до нових соціальних вимог, запитів суспільства, учнів. Учитель не може дозволити собі «зупинитися» на тому етапі розвитку та освіти, який він отримав в процесі професійної підготовки, він повинен постійно професійно розвиватись.
Завдання Центру сприяти професійному розвитку кожного педагога громади у відповідності до його потреб та запитів, бо лише кваліфіковані педагогічні працівники є новаторами, умотивовані до педагогічної діяльності та професійного розвитку, володіють сучасними освітніми компетенціями та методиками навчання та забезпечують якісну освіту.
Для надання якісних освітніх послуг педагогам закладів освіти громади у 2022 році укладено угоди про співпрацю між Центром та Волинським національним університетом імені Лесі Українки, Володимир-Волинським педагогічним фаховим коледжем ім. А.Ю.Кримського, меморандум з Державною службою якості освіти у Волинській області. Налагоджена співпраця з освітніми закладами громади у сфері культури – Володимирською дитячою художньою школою ім. Миколи Рокицького та Володимирською дитячою музичною школою.
Упродовж року організовано та проведено для педагогічних працівників закладів освіти громади:
  • 75 заходів (семінари, майстер-класи, тренінги, круглі столи, професійні зустрічі, воркшопи, тематичні групові консультації), участь взяли 1288 педагогів.
          Організовано навчання за програмою підвищення кваліфікації, розроблено 10 програм, участь у сертифікованому навчанні взяли 231 педагог, видано сертифікатів на загальну кількість 2465 годин.
          Враховуючи важливість переходу НУШ з початкової школи в основну школу з 14 червня по 01 липня 2022 року працівниками центру для трьох груп педагогів, які розпочали з 1 вересня навчання у 5 класі НУШ, проведено 30-годинні курси підвищення кваліфікації “Нова українська школа: простір змін”. В рамках програми курсів слухачі опрацювали чотири модулі: «Сучасний учитель/учителька як провідники змін», «Учень Нової української школи», «Безпечне інклюзивне освітнє розвивальне середовище», «Освіта по-новому». Навчання складалося з опрацювання нормативних документів та методичних матеріалів, ознайомлення з практичними педагогічними інструментами для вчителів, цікавих зустрічей з педагогами-новаторами та практиками, виконанням інтерактивних вправ та завдань, участі у фрагментах тренінгів та підсумковому тестуванні. Сертифікати отримали 60 педагогів.
Розпочато роботу над реалізацією спільного проєкту з громадською організацією «Зелений маяк» «Школа організації здорового освітнього середовища». В грудні 2022 року організовано навчанням для 70 педагогічних працівників та 26 учнів старших класів.
Відповідно до укладених угод про співпрацю проведено спільні заходи з підвищення кваліфікації педагогічних працівників громади з науковими та педагогічними працівниками:
  • Волинського національного університету ім. Лесі Українки – 3;
  • Семенов О.С, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти ВНУ ім. Лесі Українки, гостьова лекція на тему «Педагогіка індивідуальності як сучасна парадигма формування творчої особистості» для педагогів закладів дошкільної освіти громади, викладачів та студентів Володимир-Волинського педагогічного фахового коледжу ім. А. Ю. Кримського.
  • Здіховський А.М, асистент кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти, заступник декана з інноваційно-грантової міжнародної співпраці факультету педагогічної освіти та соціальної роботи ВНУ ім. Лесі Українки, тренінг на тему «Людська та особиста гідність» для асистентів вчителів/вихователів, учителів-логопедів, учителів-дефектологів, педагогів закладів дошкільної освіти громади.
  • Єндрущук С.М., завідувачка центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів Навчально-наукового інституту неперервної освіти ВНУ ім. Лесі Українки, консультація «Навчаємося в нових умовах: організація освітнього процесу в 2022-2023 навчальному році» для вчителів початкової школи громади.
  • Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти (ВІППО) – 6;
  • Миць М.Я., кандидат історичних наук, доцент кафедри теорії та методики викладання шкільних предметів ВІППО, семінар-практикум «Словесні та візуальні засоби передачі знань учням про Голодомор в Україні на уроках історії та мистецьких дисциплін» для учителів мистецької, громадянської та історичної освітніх галузей.
  • Андрейчин С.Р., завідувач відділом практичної психології та соціальної роботи ВІППО, семінар-практикум «Арт-методи в освітньому просторі: теорія і практика» для працівників психологічної служби закладів освіти громади.
  • Лук’янчук Г.Я., старший викладач кафедри менеджменту освіти ВІППО, семінар «Управління розвитком професійної компетентності педагогічних працівників: технологічний аспект» для керівників закладів освіти.
  • Богданович О.І., методист відділу управління закладами освіти ВІППО семінар-практикум «Документаційний супровід функціонування закладу загальної середньої освіти в умовах реформування галузі освіти» для керівників закладів освіти.
  • Бацмай С.А., методист відділу гуманітарних дисциплін ВІППО, семінар-тренінг «Оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти з іноземної мови».
  • Червінська Н.В, методист відділу виховної роботи ВІППО, семінар-практикум «Використання сучасних інформаційно-комп’ютерних технологій для реалізації компетентнісного підходу в мистецькій освіті» для вчителів курсу «Мистецтво».
  • Володимир-Волинського педагогічного фахового коледжу (педколедж)– 3.
  • Залуніна В.В., викладач педколеджу, семінар-практикум «Нейрографіка. Мистецтво лікування мистецтвом» для професійних спільнот дошкільної освіти та педагогів, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами закладів освіти громади.
  • Токарева Т.М., викладач педколеджу, майстер-клас «Графічний сторітелінг як спосіб зняття емоційної напруги і занурення у творчий процес» для учителів мистецьких дисциплін закладів освіти громади.
  • Білик О.С., викладач педколеджу, майстер-клас з монотипії «Науково-мистецький пікнік» для учителів мистецьких дисциплін закладів освіти громади.
  • організовано та проведено 372 консультації.
Консультування педагогів здійснювалося з питань професійного розвитку, в т.ч. щодо:
  • планування та визначення траєкторії їх професійного розвитку;
  • розроблення документів закладу освіти;
  • особливостей організації освітнього процесу з різними формами здобуття освіти, у тому числі з використанням технологій дистанційного навчання;
  • впровадження компетентнісного, особистісно орієнтованого, діяльнісного, інклюзивного підходів до навчання здобувачів освіти і нових освітніх технологій;
  • формування професійних компетентностей: емоційно-етична, інформаційно-цифрова, здоров’я-збережувальна компетентності, педагогічного партнерства;
  • запровадження нового державного стандарту для 5 класу, формувального оцінювання;
  • самоаналізу педагогічними працівниками власної діяльності;
  • щодо підвищення кваліфікації та атестації педагогічних працівників;
  • проєктування розвитку та психолого-педагогічного супроводу обдарованої особистості, проведення учнівських олімпіад та конкурсів;
  • попередження булінгу та ін. питання.
 
ПСИХОЛОГІЧНА ПІДТРИМКА
Надання психологічної підтримки педагогічним працівникам закладів освіти міської громади здійснювалося психологом Центру за запитами, як в очній формі так через телефонні дзвінки, відеозв’язок, мобільні додатки. На сторінці сайту «Психологічна служба» створена нова сторінка «Психологічна допомога під час війни» де періодично публікуються поради, статті та рекомендації для педагогів та практичних психологів.
Діяльність психолога Центру була спрямована на професійне зростання та формування психологічної компетентності практичних психологів та соціальних педагогів, педагогічних працівників, молодих фахівців закладів освіти, попередження та профілактика професійного вигорання.
У 2022 році психологом Центру було проведено:
  1. Флеш-тренінг ПК «Емоційно-етична компетентність. Професійне та емоційне вигорання педпрацівників» (вчителі НУШ).
  2. Семінар-практикум «Шляхи адаптації молодого вчителя до роботи у сучасній школі» (молоді педагоги).
  3. Тренінг «Мобілізація зусиль громади щодо ідентифікації та реагування на випадки гендернозумовленого насильства з особливою увагою до домашнього насильства під час війни» (працівники психологічної служби).
  4. Семінар-практикум «Формування професійної рефлексії у педагогів. Феномен професійного вигорання» (професійна спільнота вчителів природничих дисциплін).
  5. Навчальний тренінг ПК «Психологічне консультування. Відпрацювання технік психологічного консультування учасників освітнього процесу Особливості консультування клієнтів з вадами саморегуляції» (працівники психологічної служби).
Психологічне консультування педагогів проводилося із таких тем як:
  • Як створити комфортний мікроклімат у колективі.
  • Як вчителю відновити сили під час війни.
  • Як не вигоріти професійно.
  • Про нормативно-правову документацію по булінгу.
  • Про перелік практичних вправ для використання у роботі з педагогами ЗЗСО.
  • Психологічна підтримка молодого вчителя.
  • Як вчителю відновити сили під час канікул.
  • Панічні атаки. Як їх уникнути.
  • Організація ефективної діяльності практичного психолога у закладі освіти.
  • Про терміни збереження документації практичного психолога та соціального педагога
  • Документація практичного психолога з інклюзії.
  • Психологічний супровід обдарованих дітей.
  • Як вчити дітей цифрового покоління.
  • Як мотивувати дитину до навчання під час війни.
  • Як розмовляти з дитиною, яка втратила батька на війні.
  • Що робити, коли дитина залежна від соціальних мереж та інтернету.
  • Ресурсна кімната в закладі освіти – крок до успішного життя в соціумі дітей з особливими потребами.
  • Освітня типова програма ЗО для дітей з особливими освітніми проблемами.
  • Корекційно-розвивальні програми з дітьми з мовленнєвими вадами, затверджених МОН України.
  • Корекційно-розвивальні програми для використання у роботі практичного психолога та ін.
          Війна внесла корективи у роботу Центру. У березні працівники центру займалися волонтерством, у квітні-травні разом з педагогами закладів освіти організували експрес-уроки “Рідне слово душу має!”, бліц-курс «Правдива історія», майстер-клас з розпису писанок та Великодні посиденьки для внутрішньо переміщених осіб (11 зустрічей), з метою популяризації української мови, історії та волинських обрядів.
 
ВИСНОВКИ, ПІДСУМКИ ТА ПЕРСПЕКТИВНІ ПЛАНИ
Відповідно до проробленої роботи, враховуючи проблемні питання, які  виникали в ході діяльності здійснено SWOT-аналіз:
СИЛЬНІ СТОРОНИ
СЛАБКІ СТОРОНИ
– Державна політика, спрямована на підтримку діяльності ЦПРПП.
– Постійна самоосвітня діяльність фахівців Центру.
– Налагоджена співпраця з ВНУ, ВІППО, Володимир-Волинським педагогічним фаховим коледжем ім. А.Ю.Кримського, з освітніми закладами у сфері культури міської громади. Використання їх кадрового потенціалу для професійного розвитку педагогічних кадрів громади.
– Інформаційний простір установи.
– Автономія установи.
– Мала штатна чисельність фахівців.
– Недостатній професійний рівень фахівців.
– Недостатнє матеріально-технічне забезпечення, в т.ч. приміщеннями.
– Невизначеність механізмів надання певних видів послуг.
МОЖЛИВОСТІ
РИЗИКИ
· Розширення території обслуговування шляхом укладання відповідних договорів з сусідніми громадами.
·  Надання платних освітніх послуг.
·  Участь у проєктах, грантах, конкурсах.
·  Формування нового комфортного середовища для навчання, спілкування та обміну досвідом, а не перелаштування «старої» системи.
!   Низька мотивація до співпраці з боку педагогічних працівників.
!   Нав’язування невластивих для роботи Центру завдань.
!   Брак приміщень для надання освітніх послуг (індивідуально-групових консультацій).
На підставі попередньо здійсненого опитування педагогічних кадрів закладів освіти громади, аналізу роботи, враховуючи пропозиції та запити  розроблено план роботи на 2023 календарний рік.
2
 
ВОЛОДИМИРСЬКА МІСЬКА РАДА ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
РІШЕННЯ
23.01.2023   №02
м.Володимир
 
 Про  звіт щодо виконання
Стратегії розвитку комунальної
установи «Центр професійного
розвитку педагогічних працівників»
Володимирської міської ради за 2022 рік
 
Відповідно постанови Кабінету Міністрів України від 29 липня 2020 року № 672 «Деякі питання професійного розвитку педагогічних працівників», Стратегії розвитку комунальної установи «Володимир-Волинський центр професійного розвитку педагогічних працівників» на 2021-2026 роки, затвердженої рішенням Володимир-Волинської міської ради від 06 серпня 2021 року № 9/17, заслухавши та обговоривши інформацію директора комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Володимирської міської ради Страхорчук Людмили Анастасіївни про звіт щодо виконання Стратегії розвитку комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Володимирської міської ради за 2022 рік, з метою визначення пріоритетів розвитку комунальної установи на 2023 рік, керуючись  ст. 40 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет Володимирської міської  ради
ВИРІШИВ:
1.  Інформацію директора комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Володимирської міської ради про звіт щодо виконання Стратегії розвитку комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Володимирської міської ради за 2022 рік взяти до відома (додається).
2. Комунальній установі «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Володимирської міської ради (директор Страхорчук Л. А.) у 2023 році:
2.1. Продовжити роботу щодо реалізації Стратегії розвитку комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Володимирської міської ради на 2021-2026 роки.
2.2. Вивчати потреби і надавати практичну допомогу педагогічним працівникам закладів та установ освіти з питань професійного розвитку.
2.3. Консультувати педагогічних працівників з питань розробки  траєкторії професійного розвитку.
2.4. Координувати діяльність професійних спільнот педагогічних працівників закладів і установ освіти.
2.5. Забезпечити діяльність Центру як суб’єкта підвищення кваліфікації.
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань освіти, науки, культури, туризму, молодіжної політики і спорту, міжнародного співробітництва.
Міський голова                                                                               Ігор ПАЛЬОНКА                     
3
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

Можливості цифрових технологій для мистецької освіти

Учителі мистецтва закладів освіти міської громади 20 січня 2022 року  взяли участь у семінарі-практикумі «Використання сучасних інформаційно-комп’ютерних технологій для реалізації компетентнісного підходу в мистецькій освіті», який відбувся в онлайн-форматі. Модератором заходу стала Наталія Червінська, методист відділу виховної роботи ВІППО. Учителька Мервинського ліцею Оксана Грицина висвітлила питання особливостей створення навчальних  Sway-презентацій у веб-додатках з інтерактивним контентом. «Хмарність» і мобільність – нові основні критерії розробок Microsoft Sway – особливо цінні для  дистанційного навчання. Sway можуть використовуватися для створення електронного посібника для дистанційного навчання, мультимедійного супроводу уроку, створення портфоліо вчителя,  презентації учнівських проєктів.  Учителька Рожищенського ліцею №4  Олена Вальчишин показала створення навчальних відеороликів «Audacity» в редакторі звукових файлів, який дозволяє виконувати функції  редагування, запису, оцифрування звуку, зміну параметрів звукового файлу, накладення треків і застосування ефектів. Наталія Прокопів, учителька ліцею №1 м. Ковеля, презентувала різні типи завдань з мистецтва з використанням сайтів «Classtime», «Youtube», «Pinterect», «Learningapps», можливості QR-кодів для пошуку інформації і завдань, віртуальні екскурсії, за допомогою яких можна  відвідати провідні музеї світу та створити там міні-квести, які мотивуватимуть учнів до пошуку та вивчення творів мистецтва. Учасники семінару ще раз переконалися, що стрімкий розвиток  і оволодіння інформаційно-комунікаційними технологіями відкриває для вчителя мистецтва чудові можливості для удосконалення навчального процесу.
Консультантка Ірина Костюк.
5
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

Ресурсна кімната в закладі освіти – крок до успішного  життя в соціумі дітей з особливими освітніми потребами

Що таке ресурсна кімната в закладі освіти? Яка її мета? Для кого вона призначена?  Який механізм роботи ресурсного класу та як організувати його простір?  Про це говорили працівники психологічної служби закладів освіти  Володимир-Волинської громади на груповій психолого-педагогічній консультації, яка відбулась 25 січня 2022року на базі Володимир-Волинського ліцею «Центр освіти».
Психологи ліцею Альона Довгонюк та Світлана Ковальчук поділилися своїм досвідом роботи у ресурсній кімнаті, в якій є навчальна та  ігрова зони, місце для індивідуальних і групових занять, зона сенсорної інтеграції. Ресурсну кімнату використовують у своїй повсякденній роботі не лише для дітей дітей із особливими  освітніми потребами, але й для всіх учасників освітнього процесу:  для адаптаційних індивідуальних та групових занять учнів 5-х класів, для новоприбулих учнів в ліцей «Посиденьки у дружньому колі», для корекційно-розиткових занять та підготовки до самостійного життя «Школа маленької леді», «Від пацанки до панянки» для профілактики поведінкових проявів та просвітницької роботи «Дитячий соціально-психологічний театр»,  а також у роботі з педагогічним колективом ліцею у форматі «Педагогічного кафе», для покращення психологічного клімату в колективі, засідання інтервізійних груп.
Психолог Володимир-Волинського центру професійного розвитку педагогічних працівників  Руслана Калиновська звернула увагу на важливість наявності ресурсної кімнати у кожному загальноосвітньому закладі освіти, яка допомагає зберегти  психоемоційний стан учнів з різними нозологіями та школярами без особливих освітніх потреб і створює у такій групі позитивний мікроклімат.
Саме ресурсна кімната гармонізує психоемоційний стан дитини, знімає психологічне напруження та створює умови для корекційно-розвиткових занять для дітей, які знаходяться на інклюзивній та індивідуальній формі навчання.
Організація простору ресурсної кімнати та її комплектація якісним обладнанням сприяє ефективним заняттям та забезпечує позитивну психологічну атмосферу не тільки дітям, но й усьому педагогічному колективу.
Психолог Руслана Калиновська.
7
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

Від соціальних мереж – до онлайн-банкінгу

Сьогодні Інтернет проник у наше життя і діяльність. Окрім комп’ютерів та ноутбуків, ми підключаємо до Інтернету все – мобільні телефони, планшети, холодильники, телевізори й багато інших портативних пристроїв. Саме тому дуже важливо знати якомога більше про значення і безпеку у Всесвітній мережі.
8 лютого 2022 року у світі відзначається День безпечного Інтернету. До цієї події було приурочено наступний модуль навчання для класних керівників ЗЗСО Володимирської громади «Діджитал-безпека учасників освітнього процесу», який проведено 25 січня 2022 року консультанткою ВВ ЦПРПП Оксаною Стасюк.
Практичний психолог Олеся Мороз допомогла педагогам підвищити рівень професійної компетентності у питаннях запобігання та протидії діджитал-ризиків та інтернет-залежності учнів. Консультантка Оксана Стасюк презентувала форми надання допомоги, ефективної підтримки учасникам освітнього процесу у випадках кібербулінгу. Класні керівники поповнили професійний арсеналу новими ідеями та ресурсами для здійснення профілактичної роботи щодо безпеки у інтернет-мережі, ознайомилися з вебліографічними матеріалами щодо винесених на навчання питань.
На захід було запрошено директора Володимирської філії Волинського обласного управління АТ Ощадбанку Олега Козака, який вчив педагогів фінансовій грамотності та ознайомив із формами злочинної діяльності в банківській сфері та алгоритмом дій  у випадках банківського шахрайства.
Консультантка Оксана Стасюк. 
9
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com
31 січня 2022 року на базі Володимир-Волинського центру професійного розвитку педагогічних працівників, консультанткою Людмилою Салабай проведено групову консультацію, що об’єднала педагогів, які працюють із особами з особливими освітніми потребами закладів загальної середньої освіти міської територіальної громади.
Щоб окреслити загальні орієнтири відповідно до нового Порядку організації інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 15.09.2021 року № 957, присутні ознайомилися з організаційними засадами інклюзивного навчання учнів з особливими освітніми потребами за інституційною (очною (денною) формою здобуття освіти в ЗЗСО.
Людмила Салабай презентувала інноваційні підходи до організації освітнього процесу для дітей з ООП в контексті оновленого нормативного правового поля: структурою категорій (типологій) освітніх труднощів та рівнями підтримки дітей. Цікавою та корисною була інформація щодо методичного інструментарію, який допоможе встановити причину освітніх труднощів, що можуть виникати в учнів під час освітнього процесу визначення бар’єрів та стратегії подальшої підтримки задля їх подолання. Надані презентаційні матеріали матимуть цінність у практичній діяльності педагогів.
Присутні обмінялися досвідом з питань діяльності в системі Україна. Інклюзія.
Консультантка Центру подякувала присутнім за співпрацю, розвиток інклюзивної освіти та вирішення важливих питань щодо забезпечення права на якісну освіту дітей з особливими освітніми потребами.
 Консультантка Людмила Салабай.
11
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

EdWay – компас на освітній шлях зростання

Учитель постійно шукає для себе можливості професійного зростання, а знайти саме ті можливості, які йому потрібні він може на новій платформі EdWay, яка запрацювала у відкритому доступі у червні 2021 року.
Педагог отримав право професійно розвиватися не лише в закладах післядипломної освіти, але й проходити якісні платні курси, чи безкоштовні вебінари, майстер-класи, відвідувати онлайн-конференції, тренінги.
Допомогу пропонує Національна платформа можливостей професійного розвитку педагогічних працівників EdWay, створена громадською організацією «ЕдКемп Україна» й ТОВ «Прозорі рішення».
Про розвиток ринку можливостей підвищення кваліфікації вчителів і вели розмову заступники директорів та вчителі інформатики на заході, який відбувся 31 січня 2022 року у НВК «ЗОШ №3-ліцей». Провела його консультантка центру професійного розвитку педагогічних працівників Катерина Красько.
Головна ідея платформи EdWay – допомогти педагогу, який шукає для себе перспективи професійного зростання, знайти саме ті можливості, які йому необхідні.
Зміни в післядипломній освіті педагогів потрібні, бо система підготовки й підвищення кваліфікації вчителів, яка була багато років, застаріла. Одне із завдань центру, поінформувати педагогічних працівників про можливості професійного зростання у різних суб’єктів підвищення кваліфікації, дати змогу вчителям отримувати нові знання й набувати компетентностей там, де вони хочуть. А щоб освітянам було зручно реалізувати свободу вибору EdWay пропонує свою платформу.
Вчитель інформатики ЗОШ №1 Василь Горбач ознайомив присутніх з можливостями платформи, яка дає право підвищувати кваліфікацію та професійно зростати.
На платформі EdWay вчителі та вчительки зможуть створити свої кабінети, знайти безплатні та платні курси з різних предметів і отримати сертифікати про успішне завершення навчання.
Розробники EdWay наголошують: реєстрація й функціонал платформи безплатний для всіх користувацьких груп, а реєструватися там можуть усі охочі.
Консультантка Катерина Красько
13
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

Знати більше, ніж я знаю сьогодні…

Під таким гаслом відбулось навчання в Інтерактивній школі консультанта Володимир-Волинського центру професійного розвитку педагогічних працівників 07 лютого 2022 року, яке провели директор Страхорчук Людмила на тему «Нові професійні ролі та функції працівників Центру професійного розвитку педагогічних працівників» та Салабай Людмила на тему «Визначення та планування траєкторії професійного розвитку педагогічного працівника».
Страхорчук Людмила, директор Центру, нагадала про напрямки роботи Центру (моніторинг потреб, професійний розвиток, консультативний супровід) та нові ролі працівників Центру (координатор, модератор, супервізор, експерт, менеджер, тьютор, фасилітатор).
Траєкторія професійного розвитку педагогічного працівника – це персональний шлях реалізації професійного потенціалу педагогічного працівника, що ґрунтується на його вільному виборі закладу освіти, установи, організації, іншого суб’єкта освітньої діяльності, видів, форм, темпу здобуття освіти та освітньої програми в межах здобуття освіти дорослих.
На занятті Салабай Людмила з колегами розглянули нормативні документи, переваги створення та основні принципи побудови індивідуальної траєкторії педагогічного працівника.
Директор та консультантка Центру надали практичні поради щодо використання освітніх ресурсів у плануванні індивідуального освітнього маршруту педагога.
Інформація, отримана під час занять в Інтерактивній школі, сприяє розвитку професійної компетентності, яка виражається у зростанні знань, умінь, навичок, досвіду особистісного саморозвитку, творчої діяльності консультантів.
Висновок заняття – не варто зупинятись на досягнутих результатах. Тільки йдучи вперед, ми зможемо досягти у практиці нових висот!
Консультантка Людмила Салабай.
15
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

Вчимося прогнозувати і проєктувати

Сьогодні провідною ідеєю організації роботи центру професійного розвитку є задоволення професійного інтересу, потреб і запитів вчителя. Учитель же сам визначає зміни, необхідні в його освіті. У цьому йому допомагає практика групових консультацій, де він може здобути інформацію про актуальні зміни, новації, що стосуються його професійної діяльності.
9-10 лютого вчителі мистецьких дисциплін, початкових класів, вихователі ГПД стали учасниками консультацій «Визначення та планування власної траєкторії професійного розвитку», яку підготувала і провела консультантка Ірина Костюк. У тісній онлайн-взаємодії поновили змістовий компонент нормативних документів про підвищення кваліфікації, визначили поняття індивідуального освітнього маршруту педагога, роздумували над перевагами і умовами його успішної реалізації. Використовуючи досвід і власні проєктувальні вміння, учителі склали алгоритм роботи над індивідуальним планом професійного розвитку.
 Консультантка Ірина Костюк.
17
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

Професійно зростаємо

Консультація для педагогів – зручний та цікавий спосіб підвищення педагогічної майстерності, інструмент для особистісного та професійного зростання.
16 лютого 2022 року консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Салабай Людмила провела групову консультацію для вчителів-логопедів, вчителів-дефектологів закладів освіти громади щодо удосконалення консультативно-просвітницького напрямку роботи. Мета цього напрямку – надання допомоги батькам, педагогам і адміністрації закладів освіти з питань усунення існуючих мовленнєвих недоліків учнів/вихованців-логопатів та попередження вторинних порушень (читання та письма), які заважають особі повноцінно опанувати навчальним матеріалом у межах програмових вимог.
Моделювання консультативного процесу педагогами допомогло визначити рівень володіння професійними знаннями, уміннями й навичками у галузі логопедії. Учасники заходу отримали теоретичний і практичний матеріал, який допоможе під час вирішення проблемних ситуацій у спілкуванні з людьми як на роботі, так і в особистому житті.
Корекційні педагоги впевнено продовжують рухатися вперед, не зупиняються на шляху саморозвитку, адже межі для самовдосконалення немає.
Логопедичний інтенсив відбувся у конструктивному спілкуванні та позитивних емоціях.
Консультантка Людмила Салабай.
19
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

Майстерня спілкування

Виявлення, узагальнення та поширення педагогічного досвіду, прискорення процесу його трансформації в широку педагогічну практику, сприяння розвитку професійної майстерності педагогів стало метою проведення 16 лютого 2022 року майстер – класу для вчителів іноземних мов на тему «Професійне зростання педагога. Нові можливості та інструменти».
У теоретичній частині консультантка центру Жанна Базь зосередила увагу присутніх щодо розвитку сучасної освіти, висвітлила основні аспекти формування професійних компетентностей та нові ролі вчителя з залученням учасників заходу до розв’язання різних типів вправ і завдань.
Про професійні завдання сучасного педагога, формування стійкого інтересу до предмету та цікаві форми роботи презентувала керівник спільноти вчителів іноземних мов закладів освіти Людмила Шандерик.
Надзвичайно цікаво, професійно і змістовно представили досвід роботи вчителі англійської мови ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Тетяна Музичук, Мирослава Козак та Ольга Дячук. Педагоги використали різноманітні мовленнєві форми і вправи у роботі з піснею, поезією та креативною діяльністю.
Досвід наших педагогів визначає зміст освіти, істотно впливає на форми і методи, організаційну структуру педагогічного процесу. Саме тому проблеми вивчення, моделювання, узагальнення і поширення педагогічного досвіду є пріоритетним напрямком для педагогів.
Позитивні емоції, творчий настрій, отримані нові знання, цікаві та креативні ідеї – це підсумок проведеного заходу. Щира вдячність і шана нашим педагогам за майстерність та безмежну любов до своєї професії.
 
Консультантка Базь Жанна.
21
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

STEM – унікальний простір для спілкування

Ми живемо в надзвичайний час змін. Сучасна шкільна освіта повинна швидко адаптуватися до потреб сьогодення та надавати учням такі знання і вміння, які в майбутньому дозволять їм стати конкурентноспроможними спеціалістами. Саме STEM-освіта дає нам можливість сформувати дитину – дослідника і проводити дослідження разом із дитиною, пропонує рішення для розвитку, щоб розкрити унікальні підходи до навчання, які базуються на індивідуальності учня та його зацікавленості.
Для вчителів природничо-математичного циклу НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №3-ліцей», які працюють над проєктом «Водне ревю», 21 лютого 2022 року проведена консультація на тему «Шляхи впровадження STEM-освіти», яку провела консультантка центру професійного розвитку педагогічних працівників Катерина Красько.
Учасники заходу зазначили, що сьогодні важливо вчителю, формуючи і виражаючи свою інноваційну компетентність, володіти новими технологіями, інноваціями, бути обізнаними з науково-технологічним підходом до викладання природничо-математичних предметів.
Вчителі-практики розуміють, що без знань, без глибоких практичних навичок не можливі відкриття і інновації.
Педагоги природничо-математичного циклу та їх учні, спільно працюють над проєктом «Водне ревю», об’єднуючи всі технології в єдине ціле, тобто дана тема «Вода» розглядається в комплексі з точки зору різних дисциплін (хімії, фізики, географії, біології, математики).
Під час консультації проведено обговорення досягнутих результатів та окреслені ідеї для кінцевого результату і формування STEM компетентностей в цілому.
Консультантка Катерина Красько.
23
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

Готуємось до НУШ у 5-му класі

З погляду езотерики та нумерології, дзеркальна дата 22 лютого 2022 року – це ідеальний день для загадування бажань, реалізації важливих і нових починань. З цією метою відбулась групова консультація, яку провела консультантка Центру Оксана Стасюк для вчителів громадянської та історичної освітньої галузі “Модельні навчальні програми для 5-9 класів та вибір підручників для 5 класу на 2022-2023 навчальний рік”. Успішний навчальний рік для вчителя – це досягнення учнів з предмету через виконання програмових вимог. Підручник має бути більше, ніж книжка. У дружньому колі колег переглянуто презентації нових підручників авторськими колективами, проаналізовано слабкі та сильні сторони запропонованих видань, обрано найкращі варіанти для замовлення на школи. Сподіваємось, що бажання вчителів у такий особливий день обов’язково здійсняться.
Консультантка Оксана Стасюк.
25
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

МИ ВІЛЬНІ! МИ СИЛЬНІ! МИ РАЗОМ!

24 лютого 2022 року Росія вторглася в Україну. Більше місяця в країні триває війна. Українська армія мужньо захищає нашу державу, український народ від оскаженілого ворога. З територій, які були окуповані загарбниками,  мільйони людей вимушені були переїхати, шукаючи безпечного місця. Багато з них зупинилися у Володимирі. Ці люди перебувають у кризовому психологічному стані через пережитий стрес та втрати.
У ці скрутні часи кожен українець повинен продовжувати виконувати те, що він вміє робити найкраще: військові – захищати, пекарі – пекти, будівельники – будувати, педагоги – навчати. Волонтерський рух – це підтримка української нації. Жителі нашого древнього міста також не стоять осторонь, кожен в міру своїх можливостей, своїми справами наближає перемогу.
З ініціативи Володимир-Волинського центру професійного розвитку педагогічних працівників, за підтримки гуманітарного управління виконкому Володимир-Волинської  міської ради започатковано зустрічі-посиденьки для тих, хто вимушено залишив рідні домівки.
У програмі зустрічей-посиденьок:
– історія української мови;
– майстер-класи з культури живого спілкування;
– експрес-уроки нового українського правопису;
– лайфхаки офіційного ділового спілкування (написання ділових паперів);
– знайомство з історією міста, Волинського краю, національними традиціями;
– майстер-класи з писанкарства, приготування страв місцевої кухні тощо.
12 квітня 2022 року відбулась перша зустріч для тих, хто вимушено залишив рідні домівки на тему «Рідне слово душу має» на базі Володимир-Волинського професійного фахового коледжу. Тепла і  дружня атмосфера спілкування спонукала  до розмови про життєві цінності, які загалом вплинули на зміну настрою  присутніх. Серця наповнились любов’ю один до одного,  любов’ю до матері, до рідної землі, до талановитого та щедрого душею українського народу, до українського слова. Усі ці маленькі кроки мають велике значення. Рівновага,  подарована під час  зустрічі, це також майбутня перемога.
Поміж тривогами так важливо підтримати себе й інших. Тож єднаймося заради миру на нашій землі, заради спокою в наших серцях та заради процвітання держави!
Слава Україні! Героям Слава! Разом ми – сила! Вперед до перемоги!
27
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

Зцілюємо душі писанкою

Українська писанка, як відомо, – код нації. Сьогодні чимало українців, попри страхіття війни, творять – музику, графіку, живопис, вишивку, графічний дизайн, пишуть писанки. Розпис писанки – арттерапія для зболеної душі. Зцілювати душі  писанкарством прийшли діти і дорослі, що були змушені залишити свої домівки і шукати прихистку в нашому  древньому Володимирі.
19 квітня, у передвеликодній час, творчі вчителі Оксана Бойчук /Володимир-Волинська гімназія/, Людмила Каліщук  /Березовичівська ЗОШ І-ІІІ ст./ разом з Іриною Костюк, консультанткою  міського центру професійного розвитку педагогів, провели майстер-клас з розпису писанок.
Володимир-Волинський ЦПРПП ініціював і проводить такі  різнопланові зустрічі  щовівторка. Щире спілкування, запах воску, запалені свічечки сприяли особливій  магії творчості. Діти намагались рівненько вести лінії, дивувались фарбуванню і візерункам, що проступають на яйці після обтирання, дорослі  зосереджено обирали символи, щоб написати оберіг. Головний меседж нашої зустрічі – кожному і кожній  вдалося  написали – дво-триколірну писанку  в подарунок улюбленій людині, отримати порцію позитивних емоцій, долучитись до джерел народної творчості, з якого усі ми черпаємо  натхнення, віру і надію.
Консультантка Ірина Костюк.
29
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

МИЛОСЕРДЯ НІКОЛИ НЕ БУВАЄ БАГАТО…

Важкі часи настали для України. Головне сьогодні – увага і турбота. Зараз, саме зараз, ми повинні показати свою підтримку тим, хто не бачить ні сну, ні відпочинку. Тим, хто кожен день чує свист куль і снарядів, бачить смерть своїх друзів. Лише відчуваючи нашу підтримку, вони продовжують боротьбу, бо знають, що за ними стоїть народ України. Допомога воїнам-захисникам Збройних Сил України може бути різною. Головне мати бажання.
Колективи управління з гуманітарних питань виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради та Володимир-Волинського центру професійного розвитку педагогічних працівників намагаються максимально викластися, допомагаючи нашим захисникам, присвячуючи себе чомусь більшому, ніж вони самі. Пиріжки, вареники, різні страви, підготовка матеріалу для плетіння сітки, переказ коштів – це все те, чим допомагають установи.
Великдень – одне з основних християнських свят, що знаменує Воскресіння Ісуса Христа. У цей день люди вітають один одного та підносять подарунки.
За ініціативи працівників управління освіти з гуманітарних питань, центру професійного розвитку педагогічних працівників був зібраний набір продуктів для смачних пасхальних подарунків військовослужбовцям.
Консультантка ВВЦПРПП Катерина Красько спільно з майстринею своєї справи Наталією Гонтарук та її донькою Катериною напекли святкове пасхальне медове печиво.
Дуже важливо надавати підтримку захисникам України в такий нелегкий та скрутний час, адже нашим героям потрібно знати, що про них турбуються, в них вірять, ними пишаються ті, кого вони захищають.
Допоки ми співчуваємо та допомагаємо ближньому – ми залишаємося людьми.
Миру нам усім!!!
31
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

Великоднє свято для тих хто залишився без дому

Світле Воскресіння прийнято наповнювати добрими справами. Так стало хорошою традицією для центру професійного розвитку педагогічних працівників проводити щотижневі тематичні посиденьки для вимушено переселених у зв’язку із воєнною агресією росії осіб Володимир-Волинської територіальної громади.
26 квітня 2022 року зустріч з цією категорією мешканців нашої громади відбулась на базі НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №3-ліцей». Вона була присвячена «яєчному спорту», «одіянню», «перегонам на возах», або історії походження Великодня, давнім та сучасним традиціям святкування на Волині найвеличнішого християнського свята.
Директор НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №3-ліцей» Анатолій Матвейчук познайомив гостей із закладом освіти та своїм педагогічним колективом, консультантка Центру Оксана Стасюк підготувала цікаву інформації про те, як святкували Великдень на території Волині 100 років тому, класні керівники, педагог-організатор школи на чолі із заступниками директора НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №3-ліцей» Оксаною Кротач та Лесею Шахраюк продемонстрували присутнім шкільні традиції відзначення світлого Христового Воскресіння та пригостили смачними пасхальними смаколиками. Наталія Руденко, вчитель предметів історичної освітньої галузі, провела екскурсію в народознавчій шкільній світлиці, де зберігаються експонати понад сторічної давності.
Звичаї, традиції, обряди – це ті неписані закони, ті найміцніші елементи, що об’єднують окремих людей в один народ, в одну націю!
Консультантка Оксана Стасюк.
33
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

                           Мова – перлина душі.

В тяжкі часи, коли страх і біль переповнює кожного з нас, тримаймося та підтримуймо тих, хто поруч.  Головне сьогодні – увага і турбота.
Продовжуючи щотижневі тематичні зустрічі з внутрішньо переміщеними особами працівники центру професійного розвитку педагогічних працівників у партнерстві з педагогами – словесниками Володимир-Волинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Надією Оліферук та Тетяною Толочко  03 травня 2022 року  провели  експрес – урок з української мови на тему: «Походження української мови, вражаючі факти її виникнення, фонетичні особливості».
Про важливість володіння українською мовою розповіла консультантка центру Жанна Базь, продемонструвала фотоколаж, що подарував приємні емоції присутнім, які так необхідні всім у час війни. Походження української мови, вражаючі факти її виникнення висвітлила Тетяна Толочко. Надія Оліферук ознайомила присутніх з  фонетичними особливостями вимови звуків та навчала правильно і вишукано розмовляти рідною українською мовою. Вона зазначила, що  мова – це дзеркало душі, її перлина, той неоціненний скарб, без якого людина не може прожити.
У цей тривожний час експрес-урок з української мови адаптований до умов сьогодення, спрямований для заспокоєння і підтримку присутніх  та  удосконалення набутих знань.
Дружня та невимушена атмосфера припала присутнім до серця, розбудила іскорку бажання удосконалити володіння українською мовою,  гарно розмовляти, влучно висловлювати свої думки і бути завжди на вершині мудрості.
Консультантка Базь Жанна.
35
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.

                                                                                         (Олександр Довженко)
Кожен з нас повинен знати історію свого народу, своєї держави. Освічена людина завжди розуміє, що без минулого немає майбутнього, без традиційного немає нового, без колишнього немає теперішнього.
Для народу його історія – це не просто минуле, це його душа. З метою вивчення історичного минулого 5 травня 2022 року на базі Володимир-Волинської загальноосвітньої школи №1 консультанткою комунальної установи «Володимир-Волинський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Оксаною Стасюк проведено перше заняття в рамках бліц-курсу для вимушено переселених громадян нашого міста «Правдива історія».
За ініціативи міської кафедри вчителів громадянської та історичної освітньої галузі перше заняття було присвячене історії нашого міста  «Занурення у глибину історії стародавнього Володимира». Вчитель історії ЗОШ №1 Андрій Стрільчук познайомив присутніх з історією міста та історичними назвами міських вулиць, зупинився на історії школи. Вчитель історії ЗОШ №5 імені Анатолія Кориневського Олександр Тарасюк свій виступ побудував на історичній постаті Ніла Хасевича, на честь якого названа одна з вулиць нашого міста.
Гості нашого міста мали можливість ознайомитися з тематичними книжковими виставками на історичну тематику, що оформлені бібліотекарем ЗОШ №1 Олександрою Михалюк.
Консультантка Оксана Стасюк.
37
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

Можливості сучасного інформаційно-консультативного простору…

06 квітня 2022 року директори, вихователі-методисти закладів дошкільної освіти взяли участь у консультації, яку провела Салабай Людмила, консультантка Володимир-Волинського центру професійного розвитку педагогічних працівників  на тему: «Сучасний інформаційно-консультативний простір». Учасники обговорили потреби дітей під час воєнного стану, зміни в педагогічній діяльності дорослих, проблемні моменти освітнього процесу.
Консультантка звернула увагу на особливості, основні функції сучасного інформаційно-консультативного простору; забезпечення психологічної підтримки дітям та їхнім сім’ям за допомогою різних активностей та доступності освітнього процесу. Ознайомила з корисними ресурсами Міністерства освіти і науки України, Українського інституту розвитку освіти для дорослих та дітей щодо розвитку, навчання та інформування.
Учасники заходу оглянули сучасний  інформаційно-консультативний простір-сайт Володимир-Волинського центу професійного розвитку  педагогічних працівників місія якого, створення мобільної та дієвої служби для професійного та особистісного розвитку педагогічних працівників закладів освіти  міської громади .
Під час інформаційного дайджесту учасники дізналися про основні правила щодо сприйняття безпечної інформації, ознайомилися з тим, як відрізнити правдиву інформацію від фейків та розуміти принципи маніпулювання. Разом з консультанткою  Центру, Людмилою Салабай, педагоги спробували розібратися, як аналізувати заголовки в засобах масової інформації, брати під сумнів інформацію з них та перевіряти з достовірних джерел.
Захід допоможе педагогам розширити можливості використання цифрових інструментів для саморозвитку, отримання допомоги, перевіреної інформації й підвищення ефективності освітнього процесу в закладах дошкільної освіти.
Консультантка Людмила Салабай.
39
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

Мистецтво спілкування

Людське життя безпосередньо пов’язане зі спілкуванням, у процесі якого висвітлюються вічні й щохвилинні людські проблеми.
10 травня 2022 року  Володимир-Волинським центром професійного розвитку педагогічних працівників  спільно з педагогами – філологами закладів освіти проведено черговий експрес – урок  з української мови на тему «Культура мовлення. Правила літературної вимови» для вимушено переселених громадян нашого міста. Головне завдання заходу – допомогти в удосконаленні володіння українською мовою, підтримати охочих на шляху використання мови в повсякденному спілкуванні. Консультантка центру Жанна Базь зазначила, що кожна людина мріє про те, щоб завжди вільно почуватися у спілкуванні, завжди бути бажаною, справляти приємне враження, приносити радість собі й близьким.
Під час уроку  Наталія Клюд, учитель загальноосвітньої школи №5 імені Анатолія Кореневського  зосередила увагу присутніх на презентації «Особливості літературної вимови» та провела мовний практикум. Вона запропонувала учасникам заходу зачитати прислівꞌя, скоромовки і лічилки, навчала правильно наголошувати слова, уживати форми кличного відмінка, опановувати мовний етикет. До проведення заходу долучилися учителі української мови та літератури  Ірина Губарик (ЗОШ №5)  та  Надія Оліферук  (ЗОШ №2).
Усі присутні показали свою активність та зацікавленість у прагненні удосконалити українську мову, дізнатися щось нове.
Дякуємо слухачам за бажання доторкнутися до прекрасного – до рідної української мови, її неповторної  милозвучності та краси.
 
Консультантка Базь Жанна.

 

41
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

Емоційний інтелект  учителя

Війна змінює наше життя. Два місяці жаху та спустошення української землі, загублені життя, зранені  пошматовані українські серця. Вчимося жити з цим. І зараз, як ніколи, важливо усвідомлювати  і  визнавати власні почуття і стани, розпізнавати емоції, комунікувати і співпрацювати в умовах напруження і страху. Вчити дітей в такий спосіб і час, яких ми у житті ще не знали.
10 травня психологиня Олена Токарєва та консультантка Володимир-Волинський ЦПРПП Ірина Костюк запропонували учителям початкової школи тренінг “Емоційний інтелект учителя  як основа педагогіки довіри в умовах війни”.
Чому я відчуваю так саме зараз, що спровокувало такі мої емоції, як налагодити контакт з собою, як навчитись володіти собою – далеко неповний перелік тем, які пропрацювала з учасниками тренінгу Олена. На тренінгу співтворили, рефлексували, сміялись. Замислювались. Впевнені, що поради, висновки, вправи тілесно-зорієнтованої терапії стануть учителям в нагоді, коли буде страшно, боляче, сумно.
У кожного свої враження, думки і висновки. Та ключовим інсайтом стало усвідомлення того, що свій емоційний інтелект треба  розвивати, нарощувати, берегти.
Консультантка Ірина Костюк.
43
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

Барви рідного  слова

17 травня 2022 року  працівниками Володимир – Волинського центру  професійного розвитку педагогічних працівників  у співпраці з кафедрою вчителів – словесників гімназії імені Олександра Цинкаловського  проведено  щотижневий експрес – урок з української мови.  Спікером заходу була  вчитель української мови та літератури Ганна Мельничук з міста Києва.
Ганна народилась і виросла у  нашому місті та навчалась у Володимир – Волинській гімназії імені Олександра Цинкаловського  По закінченню закладу   вступила до Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова.  Сьогодні колега  викладає українську мову і літературу в Олександрійській гімназії міста Києва.
 Попри сумні обставини вимушеного переїзду, учителька не  залишилась на одинці зі своїми переживаннями та тривогами. Вона прийняла рішення допомагати іншим, і долучилася до вчителів – філологів закладів освіти громади до проведення експрес – уроків з української мови для внутрішньо переміщених осіб.
 Розкриваючи тему уроку «Розмовна лексика», Ганна зазначила, що  слово — одна з тих безмежних категорій, вивчення яких ніколи не стане вичерпним. Запропоновані учителем  різноманітні  лексичні вправи, інтерактивні ігри, створення діалогів занурили присутніх у дивовижний світ слів. Кожне слово — певна цеглинка у великій споруді мови.   Педагог відмітила, що саме в слові закарбована пам’ять минулих століть, вписується сьогодення та створюються мрії про майбутнє.
Мирослава Стольницька, заступник директора гімназії імені Олександра Цинкаловського подякувала працівникам Володимир-Волинського центру педагогічних працівників  та педагогам закладів освіти за організацію та проведення  щотижневих  експрес – уроків рідної мови  у цей складний для України  час.
 
Консультантка Базь Жанна.
45
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

Про НМТ із педагогічною спільнотою

18 травня 2022 року відбулося онлайн-консультування вчителів української мови, історії, математики з теми «Особливості проведення національного мультипредметного тесту – 2022» за участю фахівців Володимир-Волинського центру професійного розвитку педагогічних працівників.
В ході зустрічі педагогам були надані роз’яснення щодо оперативного отримання актуальної інформації, тривалості та структури тестування, типів завдань, шкал оцінювання та переведення результатів тесту, формату тестування.
Консультантка центру Катерина Красько зазначила, що у 2022  році замість традиційного ЗНО  вступники до вишів складатимуть національний мультипредметний тест (НМТ), який проводитимуть у комп’ютерному форматі. Тест проводиться з метою забезпечення прав вступників на рівний доступ до вищої освіти. Вона надала інформацію педагогам про особливості  національного мультипредметного тесту з математики  та закцентувала увагу учасників консультації  на розділах, які потрібно додатково опрацювати разом з учнями.  Розꞌяснення щодо змісту, структури й оцінювання  (НМТ) з української мови озвучила консультантка центру Жанна Базь. З особливостями історичного блоку  (НМТ) чітко і зрозуміло ознайомила  консультантка центру Оксана  Стасюк. Якісна  підготовка допоможе учням   повторити теми з предмету.
Педагогічні працівники отримали корисні поради, які допоможуть у роботі з підготовки учнів до випробувань.
47
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

                    Дистанційне навчання: можливості для дітей та вчителів    

Сфера освіти, як і всі сфери життя суспільства, зазнала сильних змін в умовах воєнного стану.  Усі ми вчилися та продовжуємо вчитися жити в цих нових умовах: хтось – продовжувати здобувати освіту, а хтось – працювати.
У центрі професійного розвитку педагогічних працівників відновила роботу інтерактивна школа консультанта.
23 травня 2022 року консультантка центру професійного розвитку педагогічних працівників Катерина Красько провела засідання інтерактивної школи консультанта на тему «Дистанційне навчання».
Адже деякі заклади освіти в умовах воєнного стану відновили навчання після двотижневих канікул, зокрема  – у дистанційному форматі.
Консультанти зазначили, що для реалізації дистанційного навчання необхідна матеріальна база: комп’ютери, смартфони, інші мобільні пристрої та обов’язковий доступ до мережі Інтернет.
Фахівці, які реалізують дистанційне навчання, повинні володіти різними прийомами роботи в форумі, чаті, теле – і відеоконференціях, а також з електронною поштою та іншими комунікаційними засобами.
Під час роботи консультанти визначали переваги та недоліки дистанційного навчання, називали інструменти спілкування у дистанційному навчанні.
    Вважають, що впровадження елементів дистанційної форми навчання в школі є необхідною умовою для досягнення сучасного рівня якості освіти.
 Консультантка Катерина Красько

 

49
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

Година спілкування

 24 травня 2022 року працівниками Володимир – Волинського центру професійного розвитку педагогічних працівників у співпраці з кафедрою вчителів – філологів загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 проведено щотижневий експрес – урок з української мови для внутрішньо переміщених осіб на тему «Граматичні поняття і норми для щоденного спілкування».
Педагоги – словесники Тетяна Бондарович, Вікторія Наугольник та Лариса Пасальська провели експрес – урок у формі активної взаємодії з учасниками, а саме: розвивали навички спілкування українською мовою, розбиралися з особливостями наголошування слів, заповнювали граматичні прогалини, поринули у світ числівників на позначення часу та виконували інтерактивні вправи. Під час уроку слухачі долучилися до рубрики «Поетична сторінка», ознайомившись з поезією.
Учасники заходу дізналися багато цікавого, отримали гарний настрій та розширили власні мовні горизонти.
Консультантка Жанна Базь.
51
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

Цікаві проєкти на уроках трудового навчання

Війна… Повітряні тривоги… Але життя продовжується. Ми всі мріємо про перемогу і прагнемо зустріти наших захисників із гарно прикрашеним короваєм.
24 травня 2022 року на базі ЗОШ №2 пройшов семінар-практикум для вчителів трудового навчання на тему «Метод проєктів. Сучасний урок трудового навчання-основа проєктної діяльності», який провела консультантка центру професійного розвитку педагогічних працівників Катерина Красько.
Учителька трудового навчання с. Суходоли Надія Шуба поділилася досвідом роботи щодо виконання проєктів у змішаних групах. Ольга Богуш, вчителька трудового навчання НВК «ЗОШ №3-ліцей», підготувала виступ про використання проєктних технологій на сучасному уроці трудового навчання.
Майстер-клас з виготовлення декору для кондитерських виробів провела Наталія Гонтарук, знана коровайниця, майстер з виготовлення цукрових квітів та квітів із вафельного паперу. Присутні з великим задоволенням виготовляли квіти, обговорювали технологію вафельної флористики. Вчителі, які викладають трудове навчання у хлопчиків, на чолі з Олександром Радюком, виготовляли вази для квітів. На завершення семінару присутні презентували свої вироби.
Консультантка Катерина Красько.
53
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

Підвищення кваліфікації. Нові можливості!

Уміння навчатися впродовж усього життя важливе для кожної людини, а для того, хто працює педагогом, – особливо. Щоб навчати інших, потрібно постійно вдосконалюватися самому.
У травні місяці 2022 року директор та консультанти Володимир-Волинського центру професійного розвитку педагогічних працівників  пройшли дистанційний  курс підвищення кваліфікації, який організував і провів ДУ  Український інститут розвитку освіти (УІРО).
Зміст програми курсу охоплював важливі актуальні теми щодо використання електронних освітніх ресурсів для навчання, застосування здоров’язбережувальних технологій, процес та зміст особистісного та професійного зростання педагогічного працівника центру професійного розвитку педагогічних працівників. Консультанти під час практичних та лекційних занять працювали з лекторами, розв’язували завдання у групах, обговорювали шляхи виконання основних завдань Центру, створення та координацію діяльності професійних спільнот, відпрацьовували алгоритм проведення консультації, обмінювались досвідом.
Триденне онлайн – навчання дало можливість бути учасниками важливого Всеукраїнського міжкультурного діалогу з науковою спільнотою, опановувати нові та вдосконалити раніше набуті компетентності, сприяло підвищенню кваліфікації та педагогічної майстерності консультантів.
55
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

Арт-методи в освітньому просторі

25 травня 2022 року  відбувся семінар-практикум «Арт-методи в освітньому просторі: теорія і практика», організований психологинею центру Калиновською Русланою за участі завідувачки відділом практичної психології та соціальної роботи ВІППО Андрейчин Світлани Ростиславівни.
Учасники семінару ознайомилися з  основними  видами, особливостями та перевагами арт-терапії, з техніками медитативної графічної саморегуляції особистості. Торкнулися теми «Особливості застосування арт-терапії в системі освіти». Разом з присутніми  обговорили переваги, обмеження та основні напрямки використання арт-терапії у школі.
У практичній частині семінару було проведено ряд арт-терапевтичних методик з працівниками психологічної служби: «Образ внутрішнього захисника», мандалотерапія, вправа «Фіксація страху»…
Пізнавально і корисно провели час практичні психологи та соціальні педагоги, для яких самоосвіта – це важлива складова формування справжнього професіонала, адже результатом освіченості людини є її здатність продовжувати навчатися.
Захід відбувся у форматі онлайн.
Психолог Руслана Калиновська.
57
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

Життя – це зростання!

Особисте зростання непросте, і це відбувається не за один день. Це результат постійних зусиль і часу, які ми вкладаємо в себе, щоб удосконалити себе морально, інтелектуально та фізично. Люди, які серйозно віддаються своєму особистому зростанню, порівняно щасливіші та мають кращі стосунки з іншими, ніж ті, хто цього не робить. Особистісне зростання – це саморозвиток, самовдосконалення, що відбувається через усвідомлення сутності понять «гідність», «людська гідність», «особиста гідність».
 27 травня 2022 року консультантка Володимир-Волинського центру професійного розвитку педагогічних працівників Салабай Людмила та Здіховський Андрій,   асистент кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти, заступник декана з інноваційно-грантової міжнародної співпраці   факультету педагогічної освіти та соціальної роботи  Волинського національного університету імені Лесі Українки  ініціювали та провели тренінг на тему «Людська та особиста гідність» для асистентів вчителів/вихователів, учителів-логопедів, учителів-дефектологів, педагогів закладів дошкільної освіти громади. Метою заходу було сприяти розумінню значущості гідної поведінки для особистісного зростання та життєвого благополуччя людини. У ході тренінгу педагоги прослухали міні-лекцію з елементами бесіди «Людська та особиста гідність» з подальшим опитуванням думок. Виконали вправи:  «Хто я такі?», «Гідність: людська та особиста», «Чим відрізняється людина з почуттям особистої гідності від інших», «Точка зору», «Як навчитися діяти впевнено» та інші.          Перегляд відеосюжету «Незначні вчинки можуть змінити світ» нагадав  про цінності, які не зникнуть ніколи. На них не вплинуть навіть історичні кризи. Ці цінності народжені, щоб жити вічно. Учасники отримали знання сутності людської гідності; володіння  навичками відповідальної поведінки та усвідомленого стійкого прагнення до змін; здатність до конструювання та моделювання власного саморозвитку. Дотримуйтесь своїх чесних переконань і будьте сильними!   
   
Консультантка Людмила Салабай.
59
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

 «Мова – то серце народу. Гине  мова – гине народ»

                                                                      (Іван Огієнко)
31 травня завершилися експрес-уроки “Рідне слово душу має!”, які були організовані для внутрішньо переміщених осіб Володимир-Волинським центром професійного розвитку педагогічних працівників і тривали упродовж місяця. Мета проведення уроків – популяризація української мови та мотивація учасників розмовляти українською мовою. Проводили уроки учительки закладів освіти громади на волонтерських засадах, вони забезпечували фахові знання та невимушену атмосферу одночасно. Центр вдячний Надії Оліферук, Тетяні Толочко (ЗОШ №2), Наталії Клюд (ЗОШ № 5), Анні Мельничук (Олександрійська гімназія міста Київ), Тетяні Бондарович, Вікторії Наугольник, Ларисі Пасальській (ЗОШ №1), Людмилі Трачук, Вікторії Гарбар (НВК № 3).
Фінальний урок провели філологи  навчально-виховного комплексу  «ЗОШ І-ІІІ ступенів №3-ліцей» на тему:  «Словотвір  –  джерело  збагачення  мови». В ході зустрічі   директор НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 – ліцей»  Анатолій Матвійчук познайомив гостей з закладом освіти та педагогічним колективом. Він зазначив, що  педагоги закладу освіти, не дивлячись на складний час, продовжують працювати докладаючи багато праці та зусиль аби  учні мали змогу отримати якісні знання. Адже  кожна дитина – це чисте джерело. І щоб воно залишилось таким, його потрібно постійно підживлювати струмочками любові, ніжності і добра. Під час експрес-уроку педагоги – словесники Людмила Трачук  і Вікторія Гарбар провели інтерактивну вправу «Знайомство» та продемонстрували віртуальну екскурсію. При допомозі вчителів слухачі збагачували словниковий запас, долучалися до виконання творчих завдань, виконували коригуючі вправи, поповнювали свої скарбнички новими  фразеологізмами, розширювали власні мовні знання. Кожен учасник  уявив себе стилістом мови, утворюючи за допомогою афіксів нові слова. Присутні також мали змогу перевірити набуті знання та вміння. Учителі відмітили, що слово — одна з тих безмежних категорій, вивчення яких ніколи не стане вичерпним. На уроці педагоги забезпечили фахові знання та невимушену атмосферу спілкування  одночасно. Присутні  висловили  слова щирої  вдячності    директору і педагогам  закладу освіти  за здобуті знання, разом з тим отримавши найкращі якості людської душі – милосердя,   щирість, увагу та підтримку.
Маємо надію, що нашій команді вдалося досягти поставленої мети. І насамкінець. Можемо назвати наші експрес-уроки маленьким рятувальним човном серед бурі, у хвилях якої  український народ відстоює свою свободу та незалежність.
Слава Україні! Героям слава!
Консультантка Жанна Базь.
61
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

Вектор освітніх можливостей

Освітній процес – це інтелектуальна, творча діяльність у сфері освіти, що проводиться через систему науково-методичних і педагогічних заходів спрямованих на передачу, засвоєння, примноження і використання знань, формування гармонійно розвиненої особистості. З 06 червня по 28 червня 2022 року Володимир-Волинський центр професійного розвитку педагогічних працівників для професійних спільнот закладів освіти Володимирської міської територіальної громади провів підсумкову літню сесію.
Під час літньої сесії педагоги відвідали:
– Duo-майстер-класи учителів музичного мистецтва Людмили Католик і Тетяни Зай;
– круглий стіл для вчителів словесників “Професійна майстерність сучасного педагога- словесника”;
– сесію – зустріч “Підсумковий діалог з учителями зарубіжної літератури”;
– підсумковий семінар “Професійна майстерня вчителя іноземної мови: методика, проблеми, досвід”;
– професійну зустріч вчителів історії з колегою – краєзнавцем Бараном Ігорем Васильовичем «Удосконалення освітнього процесу на уроках історії та правознавства шляхом використання краєзнавчого матеріалу»;
– підсумкові онлайн-зустрічі для вчителів математики “Підсумки організації освітнього процесу в умовах воєнного стану”, учителів інформатики “Панорама наших перспектив. Підсумки і плани на майбутнє”, учителів трудового навчання “Вернісаж педагогічних знахідок”;
– подорож в природу “Великий шлях починається з маленького кроку” для вчителів природничих дисциплін;
– гру-квест “З Україною в серці” для вчителів початкових класів;
– рефлексійне коло “Особистісне та професійне зростання умотивованого педагога” для педагогів, які працюють із особами з особливими освітніми потребами;
– освітню подорож “Нові вектори Базового компоненту дошкільної освіти – зміст і якість” для директорів, вихователів-методистів, вихователів ЗДО.
У теоретичних блоках спікери – консультантки центру Людмила Салабай, Оксана Стасюк, Ірина Костюк, Катерина Красько, Жанна Базь озвучили підсумки діяльності професійних спільнот, акцентувавши увагу на завданнях виконаних за минулий навчальний рік, надали фахові та методичні коментарі з предметів, закріпили на практиці та окреслили основні орієнтири на новий навчальний рік. Присутні педагоги, слухачі літньої сесії, відзначили змістовну організацію, важливість, дієвість та актуальність проведення підсумкових зустрічей, на яких вони удосконалили фахову майстерність та активізували творчий потенціал.
Щиро дякуємо слухачам літньої сесії – за активне, творче і позитивне спілкування! Усім міцного здоров’я! Гарного літа! До нових зустрічей!
Працівники ВВЦПРПП.
63
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

Війна скоро мине, а музика – вічна…

Кожна справа, і твоя особиста, і професійна, – потребує узагальнень, підсумків, мудрих висновків. Тому частинка професійної спільноти вчителів мистецьких дисциплін, учителі музичного мистецтва, зібралися учора, 7 червня, в музеї І. Стравінського – Устилузькій школі мистецтв, щоб підвести підсумки роботи за навчальний рік, що минає.
Він видався нелегким, проте зроблено і пережито багато. Говорили про війну, про вплив музики, про ноу-хау в викладанні музики, які вдалось освоїти, про участь наших в обласному конкурсі «Учитель року-2022», про готовність до впровадження НУШ  в 5 класі, про  відбір програм і підручників для 5 класу. Про те, де і як  професійно зростати творчому українському вчительству, розповіла Ірина Костюк, консультантка ВВЦПРПП. Вона подала учасникам підбірку можливостей ефективного зростання  для шкільного учителя мистецтва.
Практична частина  зустрічі була представлена duo-майстер-класом творчих  учительок Людмили Католик /Володимир-Волинська ЗОШ №1/ та Тетяни Зай /міська гімназія ім. О.Цинкаловського/ “Перлини Творчості”. Учасниці МК вчились музично-ритмічного прийому перкусії, на власному досвіді  побачили,   як  нейрографіка  під час слухання музики впливає на  емоції і почуття, апробували  творчий сторітелінг із театралізацією. І дружно завершили майстер-клас стрілецьким гімном, що став гімном воєнного сьогодення, «Ой, у лузі червона калина…»
Продовжив користь і насолоду від спілкування незмінний директор  музею-садиби Ігоря Стравінського пан Володимир Терещук із своєю авторською екскурсією, неординарним підходом до ведення діалогу і видимою неозброєним оком любов’ю до своєї справи, до нашого видатного земляка Стравінського, до Устилуга, до рідної землі.
Консультантка  Ірина Костюк.
65
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

Коли ми розвиваємо інших, ми маємо постійний успіх!

08 травня 2022 року з ініціативи Володимир-Волинського центру професійного розвитку педагогічних працівників пройшла літня сесія професійних спільнот асистентів вчителів/вихователів, учителів – логопедів, учителів-дефектологів закладів освіти. Під час зустрічі, модератором якої була консультант центру Салабай Людмила, учасники оцінили ефективність діяльності професійних спільнот у навчальному році та професійно взаємодіяли з теми «Особистісне та професійне зростання умотивованого педагога».  Людмила Петрівна, координатор спільноти, нагадала присутнім як протягом навчального року реалізовували компонент «вмотивований і кваліфікований вчитель» формули Нової української школи; з якими освітніми тенденціями 2022 року знайомилися та освоювали (цифровізація, «Soft skills», сторітелінг, віртуальна та доповнена реальність, гейміфікація, асинхронне навчання тощо); виконали вправи «Чотири вікна», «5 бажань»; подякувала за досягнення та надбання в інклюзивній та спеціальній освіті.
Продуктивність особистісного, професійного зростання педагогів та соціальне партнерство в розвитку освітнього простору через реалізацію проєкту «Долучайся, взаємодій, створюй: активна молодь та місцева влада на захисті довкілля» презентували заступник директора Тарасюк Олександр, асистент вчителя Бортнік Тетяна та учнівська молодь загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 імені Анатолія Кореневського. Вчитель-логопед освітнього закладу Новосад Алла провела «швидкий бліц» ресурсною кімнатою, спеціально організованим освітнім простором, який дає змогу кожній дитині реалізувати своє право на освіту, максимально розкрити особистісний потенціал та подолати бар’єри соціалізації. Присутні отримали корисну та змістовну інформацію, що, безперечно, сприятиме підвищенню професійним компетентностям. Створене рефлексійне коло, дало змогу налаштуватися на хвилю доброзичливості, обміну думками, новинами та розповісти про бажання як в особистому житті так і професійному.
Тримаймося разом та підтримуємо один одного!
Консультантка Людмила Салабай.
67
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

Успіх приходить до того, хто робить те, що найбільше любить!

2022 рік проголошено роком Української повстанської армії. Цій тематиці була присвячена зустріч професійної спільноти вчителів громадянської та історичної освітньої галузі.
Успіх приходить до того, хто робить те, що найбільше любить. Неможливо в замкненому просторі вивчати історію рідного краю, удосконалювати шкільну музейну справу, організовувати дослідницьку діяльність з дітьми. Консультантка ВВ ЦПРПП Оксана Стасюк 9 червня 2022 року провела для учителів засідання спільноти у форматі дослідницької експедиції у Локачинську територіальну громаду, де радо відчинили двері Старозагорівського ліцею колектив та директор Яцюк Ігор Миколайович.
Знайомство та спілкування з учителем історії, завідувачем, наповнювачем шкільного музею та народознавчої світлиці Бараном Ігорем Васильовичем пройшло у формі вчительського стендапу, професійного дружнього діалогу, обміну досягненнями та проблемами.
На завершення експедиції Ігор Васильович провів екскурсію до архітектурної та історичної пам’ятки XVІ століття монастиря Різдва Пресвятої Богородиці у селі Новий Загорів, де знаходиться братська могила воїнів УПА. Це жива історія, де не лише оглядаєш, а й долучаєшся, де болить по-справжньому.
Консультантка Оксана Стасюк.
69
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

КВЕСТ «З Україною в серці»

Більше п’ятдесяти учасниць-учителів 1-4 класів, зустрілися 9 червня в Володимирській гімназії ім. Олександра Цинкаловського, щоб пройти корисний і цікавий квест “З Україною в серці» та зрозуміти власні професійні потреби щодо оволодіння квестовими технологіями в освіті. Допомагали вчителям початкової школи сформувати цілісне уявлення про квестову технологію на прикладі практичної участі в квесті крута команда учителів-організаторів та Володимир-Волинський Центр професійного розвитку педагогічних працівників в особі консультантки Ірини Костюк. Сім команд із шкіл нашої громади пройшли сім різних локацій: вчились організації навчальної діяльності в умовах квесту, в центрі якого – дослідження, пошук, конструювання, комбінаторика, використовуються мобільні технології і онлайн-інструменти для мобільних пристроїв. А переможці, команда НВК № 3, отримали в подарунок подяки ВВЦПРПП, авторську екскурсію вечірнім містом від Ірини Ковальчук /Туристично-інформаційний центр/ та професійну фотосесію на Князівському троні від Ольги Гудим /Володимир-Волинський ПФК ім. А.Кримського, студія Фіглі-міглі/.
У результаті ми розширити професійний світогляд на основі компетентнісного підходу, успішно і легко пройшли нелегкий квестовий маршрут, а головне – отримали неймовірне задоволення від живого спілкування, співтворчості, укріпили віру в наші ЗСУ і нашу ПЕРЕМОГУ!
Консультантка  Ірина Костюк.
71
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

Підсумкова зустріч учителів зарубіжної літератури

10 травня 2022 року творчі вчителі зарубіжної літератури закладів освіти стали учасниками підсумкового засідання спільноти. У ході заходу учасники підвели підсумки роботи за минулий навчальний рік та окреслили орієнтири на майбутнє.
Як організувати квест – гру, які переваги має такий вид роботи, навіщо потрібно впроваджувати нові форми роботи у практику озвучила консультантка центру Жанна Базь. Вона зазначила, що перелік важливих педагогічних завдань, які вирішуються за допомогою квесту як різновиду інтелектуально- логічної гри є досить вагомим.
У практичній частині заходу педагогам було запропоновано стати активними учасниками квест –гри «Стежками зарубіжної літератури». Творчий креативний простір об’єднав педагогів, які вмотивовані до нових знань, обміну інформацією, оволодіння практичними вміннями, готових до саморозвитку та створення успішних проектів.
Використання інноваційних технологій справді робить освітній процес цікавим, по-справжньому сучасним. Захід пройшов змістовно та цікаво. Присутні отримали масу позитиву та задоволення від приємного спілкування.
Консультантка Жанна Базь.
73
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

НУШ: простір змін

Школа – це світла дитяча країна, у якій учителі навчають та виховують майбутнє – наших дітей. Саме педагоги дають основу усіх знань, які необхідні людині у житті.
Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки. Головна мета реформи – створити школу, в якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й уміння застосовувати їх у повсякденному житті.
Чи готові вчителі навчати учнів «по-новому» в п’ятих класах НУШ? Чи оволоділи новими методиками викладання? Чи розуміють свою роль у виховані сучасного школяра? Чи поділяють цінності Нової української школи? Над цими та іншими питаннями працювали директор Людмила Страхорчук та консультантки Володимир-Волинського Центру професійного розвитку педагогічних працівників Людмила Салабай, Оксана Стасюк, Катерина Красько та Жанна Базь.
З 14 червня по 01 липня 2022 року для трьох груп педагогів, які навчатимуть у 2022-2023 навчальному році п’ятикласників, проведено 30-годинні курси підвищення кваліфікації. В рамках програми курсів слухачі опрацювали чотири модулі, а саме «Сучасний учитель/учителька як провідники змін», «Учень Нової української школи», «Безпечне інклюзивне освітнє розвивальне середовище», «Освіта по-новому». Навчання складалося з опрацювання нормативних документів та методичних матеріалів, ознайомлення з практичними педагогічними інструментами для вчителів, цікавих зустрічей з педагогами-новаторами та практиками, виконанням інтерактивних вправ та завдань, участі у фрагментах тренінгів та підсумковому тестуванні. Директор центру Людмила Страхорчук доступно ознайомила учасників навчання з професійним стандартом учителя як орієнтиром для професійного зростання та особливостями дітей підліткового віку, які прийдуть у 5-тий клас. Консультанти центру: Людмила Салабай створила атмосферу універсального дизайну освітнього процесу та провела з учасниками тайм-менеджмент як складову управлінсько-педагогічної діяльності; Оксана Стасюк презентувала педагогіку партнерства, створення ефективного плану уроку; Катерина Красько розповіла про STEM – проєкт як інтегративну модель навчання та озвучила сучасні підходи навчальних досягнень учнів; Жанна Базь зосередила увагу слухачів на мовленнєвій компетентності та ключових уміннях 21 століття, формуванні критичного мислення. Досвід роботи щодо формувального оцінювання у початковій школі представила вчителька початкових класів НВК «ЗОШ №3-ліцей» Оксана Мудрик. Заслужений учитель України, учитель-методист, учителька хімії гімназії ім. Олександра Цинкаловського Наталія Козік поділилась досвідом про інтеграцію предметів та інтегроване навчання. Як практично досягти успішного впровадження STEM-проєкту у навчальний процес, продемонструвала вчителька географії НВК «ЗОШ №3-ліцей» Наталія Іванова. З можливостями інтерактивних сервісів для навчання учнів, які живуть у цифровому світі, ознайомила учитель інформатики НВК «ЗОШ №3-ліцей» Ірина Мартинюк. З використання інтерактивного інструмента інтелект-карти на уроках ознайомила вчитель історії ЗОШ І-ІІ ст. с. Ласків Юлія Борейко. З вирішенням проблем професійного та емоційного вигорання, збереженням психологічного здоров’я, порадами як уберегти себе від емоційного вигорання та як керувати власними емоціями поділилася директор Володимир-Волинського інклюзивно-ресурсного центру Олена Токарєва. Навчання за програмою підвищення кваліфікації успішно пройшли 59 учителів закладів загальної середньої освіти Володимирської міської територіальної громади та отримали сертифікат про підвищення кваліфікації на 30 годин. Висловлюємо щиру вдячність Анатолію Матвейчуку, директору НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №3-ліцей», Віктору Рупші, директору ЗОШ І-ІІІ ст. с. Суходоли та Людмилі Самусєвій, директору ЗОШ І-ІІІ ст. №1, за надання приміщення для проведення навчання. Бажаємо учителям-курсантам у прийдешньому освітньому 2022-2023 навчальному році втілити в життя всі опановані знання та вміння під мирним небом в мирній державі.
Працівники ВВЦПРПП.
75
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

Серпневий освітянський марафон

Стартує новий навчальний рік, і вперше у нашій державі, він відбуватиметься у складних для освітян умовах воєнного стану.
Перед початком навчального року відбуваються зустрічі освітян – це особлива педагогічна традиція. Це час відліку нових справ, нового витка в освіті, що знаменує початок шкільного марафону довжиною ще в один рік.
З 22 по 27 серпня працівниками Центру професійного розвитку педагогічних працівників Володимирської міської ради організовано та проведено серпневий освітянський марафон «Стартує НУШ в основній школі» для керівників та педагогічних працівників закладів освіти громади.
Структура заходу включала в себе два напрямки: перший – «Концепція НУШ: підготовка до впровадження в основній школі» для керівників закладів загальної середньої освіти; другий – робота дев’яти локацій для педагогів по темах «Основні галузі нового Держстандарту базової середньої освіти: від теоретичної основи до практичних рішень» та «Дієві практики реалізації Державного стандарту початкової освіти. Збереження наступності між початковою та основною школою».
Директор центру Людмила Страхорчук презентувала оновлений сайт установи, місія якого, створення мобільної та дієвої служби для професійного та особистісного розвитку педагогічних працівників закладів освіти міської громади.
Консультантки центру Оксана Стасюк, Людмила Салабай, Катерина Красько та Жанна Базь провели зустрічі професійних спільнот у формі відкритої педагогічної студії, воркшопу, круглих столів.
Педагогічні працівники проаналізували нормативну базу, опрацювали методичні рекомендації з навчальних предметів у 2022-2023 н.р., особливості викладання предметів у 5 класі та зміни, доповнення, що стосуються 6-11 класів. Розглянули типові освітні програми, модельні та навчальні програми. Обговорили особливості організації освітнього процесу та середовища в умовах воєнного часу, формувального оцінювання навчальних досягнень учнів 5 класів, формування в учнівської молоді ціннісних життєвих навичок тощо.
Коли освітяни створюють щось разом – результат завжди перевищує їхній індивідуальний вклад. Думка не нова, але вкотре нагадує про те, наскільки важливими в процесі організації освітнього процесу є співпраця, партнерство, взаємодія, взаємонавчання.
Бажаємо вам, дорогі освітяни, у прийдешньому 2022-2023 навчальному році втілити в життя всі опановані знання та вміння під мирним небом в мирній державі.
Працівники ЦПРПП ВМР
79
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

Класний керівник – агент змін у виховному просторі Нової української школи

Реформа НУШ покликана задовільнити всебічні потреби дитини. Її стрижень —  виховання відповідальної особистості, яка здатна до самоосвіти і саморозвитку, особистості, яка  уміє використовувати набуті знання і уміння для творчого розв’язання проблем, критично мислити, опрацьовувати різноманітну інформацію, прагне змінити на краще своє життя і життя своєї країни.  Важко уявити школу без класного керівника та педагога-організатора, адже саме їм належить чільне місце в системі виховної роботи школи.
Виховна робота завжди була невід’ємною складовою освітнього процесу, а зараз, в умовах військової агресії рф проти України, її важливість складно переоцінити. Усе, що відбувається зараз – виклик для школи, для вчителів та учнів. Звісно, постає питання: як саме працювати просто зараз, як розставити акценти?
З цією метою консультанткою Центру професійного розвитку педагогічних працівників Оксаною Стасюк 2 вересня 2022 року проведено професійну працівню для педагогів-організаторів та класних керівників закладів освіти.
У дружньому колі колег опрацювали нормативні документи, методичні рекомендації, намітили орієнтири в роботі по подоланню шкідливих звичок серед учнівської молоді, розглянули алгоритм реагування на випадки булінгу та насилля,  обговорили шляхи співпраці із спеціальними службами.
Світлана Лиско, методист по роботі з дитячими об’єднаннями закладів освіти та   керівник міської професійної спільноти педагогів-організаторів, визначила основні напрямки роботи спільноти у новому навчальному році.
 Підсумком семінару стали слова: «Учитись важко, а учить ще важче, але не мусиш зупинятись ти. Як дітям віддаси усе найкраще, то й сам сягнеш нової висоти.
Консультантка Оксана Стасюк.
81
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

Колеги діляться досвідом роботи у 5 класі Нової української школи

Центр професійного розвитку педагогічних працівників Володимирської міської ради 6 вересня 2022 року організував для освітян ЗЗСО громади зустріч з педагогами ліцею №6 міста Нововолинська, який є пілотним у Всеукраїнському експерименті по впровадженню навчально-методичного забезпечення початкової та базової освіти в умовах реалізації  реформи НУШ.
Мета заходу – допомогти педагогам у пошуках відповідей на важливі питання щодо   реалізації впровадження   концепції    НУШ  у базовій  середній  школі.
          У рамках зустрічі, в дружньому педагогічному колі, відбувся обмін досвідом між заступниками та вчителями-предметниками сусідніх територіальних громад щодо організації освітнього процесу в 5-х класах НУШ.
Педагогічна делегація ліцею №6 міста Нововолинська у складі заступника директора Валентини Кутасевич, учителя математики Лариси Анталовці, учителя англійської мови Оксани Крашеніннікової, учителя природознавства Олени Алексейчук зосередили увагу присутніх на те, щоб учні отримували цілісне уявлення про світ — вивчали явища з точки зору різних наук та вчилися вирішувати реальні проблеми за допомогою знань з різних дисциплін.
          Колеги  поділились власним досвідом роботи в пілотному 5 класі,  надали  теоретичні та дієві практичні рекомендації, поради і  низку корисних  інструментів для навчання  у цьому навчальному році щодо  впровадження НУШ у базовій середній школі. Було представлено порівняльний аналіз традиційних та сучасних методів навчання, розглянуто багато ідей та різних прикладів для організації проєктного навчання  на уроках. Ознайомлено  з навичками та вміннями учнів НУШ, які були сформовані в 4-му класі,  особливостями учнів молодшого підліткового віку та впливом сьогодення на розвиток п’ятикласників.
Педагоги Володимирської міської громади отримали професійні поради щодо ведення шкільної документації (журнал, Свідоцтво досягнень учня), особливостей оцінювання п’ятикласників, впровадження ігрових технологій на уроках, забезпечення підручниками та використання методичних допоміжних матеріалів для підготовки учителів до уроків – навчальні ігри, екскурсії, експерименти, групові проекти, моделювання життєвих ситуацій тощо.
83
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

Бібліотека – простір знань.

В сучасному потоці інформації, коли відкриваються нові можливості для кожної сфери діяльності, бібліотеки теж не залишаються осторонь.
15-го вересня 2022 року ЦПРПП  проведено зустріч  професійного спілкування до якої долучилися  бібліотечні працівники закладів освіти.
Консультантка центру Жанна Базь зосередила увагу присутніх на питаннях організації роботи шкільних бібліотекарів за різними напрямками діяльності, підкреслила важливість в ряді питань при плануванні та звітності роботи  шкільних бібліотек,  про необхідність застосування, як традиційних, так і інноваційних  форм бібліотечної роботи, більш детально зупинилася на методичних рекомендаціях щодо проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек .
Досвідом роботи  та здобутками поділилися працівники шкільної бібліотеки Ліцею №3 Руслана Мельничук  та Наталія Ревнюк,  завданням  яких є створення майданчику для спілкування,  надання інформаційних послуг, проведення цікавих заходів, зустрічей, презентацій книг тощо.
 Зустріч-консультація шкільних бібліотекарів пройшла у формі  конструктивного діалогу, під час якого відбувся обмін думками. Адже колектив бібліотечних фахівців   прагне до реалізації інновацій та спрямований на щоденну  творчу працю.
Консультантка Жанна Базь.

 

85
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

«Прожите  життя у творчості – маленький світлий слід у космосі життя»

                                                                                                    Олександр Семенов
16 вересня 2022 року на запрошення Центру професійного розвитку педагогічних працівників, особисто Людмили Салабай,  з гостьовою лекцією завітав Семенов Олександр, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти Волинського національного університету імені Лесі Українки.
Захід об’єднав педагогів закладів дошкільної освіти, викладачів та студентів Володимир-Волинського педагогічного фахового коледжу ім. А. Ю. Кримського.
Пізнавально, креативно, творчо, захопливо Олександр Сергійович  виступив з теми «Педагогіка індивідуальності як сучасна парадигма формування творчої особистості». Лекція була наповнена цінною для педагогів інформацією, цікавими ідеями. Учасники пізнали секрети налаштування на спільну діяльність та стабілізації емоційно-психологічного стану. Матеріал подавався доступно, логічно, з яскравими прикладами та змістовною презентацією.  Усі присутні переживали неймовірні емоції, шквал позитиву та щире почуття гордості за нашого земляка Олександра Семенова, який народився, навчався та працював  у Володимирі-Волинському. Мешканці міста знають та пам’ятають Олександра  як творчу в усіх напрямках життя особистість.
Нехай ця захоплююча інтелектуальна комунікація  з Олександром Семеновим  додасть сил і творчих досягнень в ім’я процвітання нашої волелюбної Батьківщини, красивої, гордої, міцної духом. Ми знаємо, що боремося за гідну справу, кожен на своєму фронті захищає рідну землю. Серця наповнюються гордістю за нашу державу, за наших земляків. Нехай єдність та порозуміння, плідна праця стануть надійною запорукою щасливого майбутнього. Разом до Перемоги!
Людмила Салабай.
87
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

Емоційний світ вчителів – словесників.

Центр професійного розвитку педагогічних працівників Володимирської міської ради 28 вересня  2022 року організував та провів семінар-зустріч для вчителів – філологів закладів загальної середньої освіти громади на тему «Роль позитивних емоцій на шляху самореалізації сучасного педагога».
З вітальним словом до присутніх звернулась директор ліцею №1 Людмила  Самусєва з побажаннями,  щоб  кожен учасник семінару  пізнав щось нове і цікаве, а час, проведений у стінах ліцею, подарував всім гарний настрій.
Директор центру професійного розвитку педагогічних працівників Людмила Страхорчук  презентувала присутнім педагогам оновлений сайт установи, місія якого – створення мобільної та дієвої служби для професійного та особистісного розвитку педагогічних працівників закладів освіти міської громади.
Консультантка центру Жанна Базь зосередила увагу присутніх на необхідності  підвищення  професійної компетентності педагогів та формування стійкого інтересу до емоційних переживань, збагачення інформацією про почуття та емоції. Вона зазначила, що рівень емоційного інтелекту є важливим засобом успішної самореалізації особистості, сприяє  розвитку позитивних емоцій у педагогів.
Семінар  пройшов змістовно та цікаво. Присутні отримали масу позитиву та задоволення від приємного спілкування. Коли позитивні емоції надходять у достатній кількості, люди підносяться вгору. Вони стають продуктивними, креативними, стійкими, сповненими можливостей.
 Позитивні емоції допомагають нам підіймати дух та наближати перемогу.
Консультантка Жанна Базь.
89
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

Допомога іншим починається з допомоги собі

29 вересня відбулась чудова робоча зустріч працівників психологічної служби закладів освіти міської громади присвячена навчанню першої психологічної допомоги!
Опрацьовано багато актуальних питань. Працівники психологічної служби отримали доступ до чату психологічної підтримки, тим самим долучилися до ініціативи світової громадської організації по забезпеченню психологічного здоров’я нації. Та отримали матеріали, що дають можливість надавати першу психологічну допомогу усім потребуючим.
Також, у теплому колі зарядилися ресурсами та позитивною підтримкою колег.
Психолог Олеся Мороз.
 
91
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

Безпечне освітнє середовище

06 жовтня 2022 року відбулася онлайн-зустріч для вчителів біології, хімії, фізики, інформатики, трудового навчання, яку провела консультантка центру професійного розвитку педагогічних працівників Катерина Красько.
Учасники онлайн-зустрічі спілкувалися на тему «Безпечне освітнє середовище кабінетів (майстерень)». Особливу увагу   звертали  на правила поведінки під час небезпечних ситуацій, небезпеку перебування в натовпі, дії у разі знаходження підозрілих предметів, на необхідні речі під час проведення евакуації. Було наголошено, що в умовах воєнного стану і проведення освітнього процесу в очному або змішаному форматі важливо щоденно повторювати з учнями правила евакуації.
 Як провести інструктаж з техніки безпеки під час практичної чи лабораторної роботи, на які питання слід звернути увагу, і на які питання потрібно шукати відповіді, і як їх вирішити, про все відбулася розмова вчителів-предметників. Свої бачення вирішення ряду проблем, які виникають під час роботи у змішаному режимі  озвучили Шуріна Л.В., вчитель хімії ліцею №2, Ковальчук Людмила, вчителька біології ліцею №3, Олексюк Мирослава, вчителька інформатики ліцею №1, Курило Віктор, вчитель фізики та трудового навчання ліцею №3.
 Консультантка Катерина Красько.
93
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

Тільки особистість, яка має почуття національної гідності, може виховувати національно свідомих особистостей, справжніх патріотів нашої України!

Комунальна установа Центр професійного розвитку педагогічних працівників ніколи не залишається осторонь від програм та рішень міської громади.
Так, у Володимирській громаді 2022 рік проголошено роком УПА, адже цей рік є ювілейним. 14 жовтня Україна відзначала День захисників і захисниць України, релігійне свято Покрови Божої матері, день козацтва та 80-річчя створення Української повстанської армії, а Волинь – колиска зародження повстанського руху. Боротьба повстанців за незалежність України проти нацистів і совєтів є яскравим прикладом самовідданості та жертовності.
Без історичної пам’яті дуже важко відповісти на питання: «Хто ми? Чиї сини? Якої матері діти?».
Під таким гаслом 17 жовтня 2022 року відбулося навчання для вчителів історії та заступників директорів по виховній роботі ЗЗСО, яке організувала та провела Оксана Стасюк, консультантка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Володимирської територіальної громади.
Роль національно-патріотичного виховання в формуванні історичної пам’яті, національної, громадянської самоідентифікації учня дуже важлива. У дитини формування світоглядних установ, спрямованих на ототожнення себе з окремою спільнотою, нацією іде у трьох соціальних інститутах: в родині, школі, державі.
Учитель повинен пробуджувати у школярів зацікавленість до історичної та культурної спадщини, до традицій свого народу, любов до рідного слова.
На захід було запрошено головного спеціаліста Західного міжрегіонального відділу Управління забезпечення політики національної пам’яті в регіонах Українського інституту національної пам’яті Ларису Бондарук. ЇЇ презентація про російську денацифікацію від УПА до сьогодні викликали захоплення у педагогів.
Педагоги переглянули відеофільм знятий Українським інститутом національної пам’яті про мешканку Володимира Коханську Галину (підпільне ім’я Орися), яка очолювала жіночу розвідувальну сітку Володимирського району, брала участь у боях, вишколах українського підпілля на Волині.
Цьогоріч Президент України запровадив відзнаку «Хрест бойових заслуг» для відзначення військовослужбовців ЗСУ та інших військових формувань, який відтворює відзнаку УПА, створену знаним повстанським художником Нілом Хасевичем, уродженця міста Володимира. На честь цієї непересічної особистості в нашому місті названо одну із вулиць. Про нього написали свою книгу Брати Капранови, для презентації якої для педагогів на семінар-практикум було запрошено письменницю, журналістку, книжкову оглядачку, майстра слова, творча та креативна особистість Віталіну Макарик.
Сучасні Збройні сили України незламні, як воїни УПА. Вони наслідують військові традиції повстанців. Зокрема, гасло «Слава Україні!» у 2018 році стало офіційним військовим вітанням, а пісня «Зродились ми великої години», яка з 1932 року була гімном ОУН, – тепер марш українського війська. Мазепинка – головний убір Українських січових стрільців, елемент однострою УПА – від 2017-го є офіційним головним убором Збройних сил України.
Вчителі історії ліцею імені О.Цинкаловського Володимир Данилюк та Станіслав Сидоров продемонстрували фрагмент позакласного заходу про розвиток збройних формувань на теренах України в XX-на поч. XXI ст. з погляду сучасності.
Наповненим інформацією для педагогів, дидактичними та методичними матеріалами, корисними посиланнями є єдине інформаційне поле ЦПРПП, про які ознайомила учасників семінару практикуму консультантка Центру Оксана Стасюк.
Повернення до повстанських традицій не випадкове. Нині ми продовжуємо ту саму боротьбу, яку вела УПА, – боротьбу за свободу проти того ж ворога – російського імперіалізму. Віримо в ЗСУ та перемогу, працюємо на перемогу!
Консультантка Оксана Стасюк.
95
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

           Життєва компетентність учнів – основа розвитку особистості.

 В наше життя війна вносить свої корективи. І ось, в понеділок, 24 жовтня, коли збиралися вчителі трудового навчання на консультацію, прозвучав сигнал повітряної тривоги. Тож захід, який проводила консультантка центру професійного розвитку педагогічних працівників Катерина Красько, проходив в укритті ліцею №3.
«У кожній людині є сонце … Тільки не треба його гасити». Цей вислів мудреця Сократа став девізом у проведенні заходу «Формування життєвих компетентностей в учнів на уроках трудового навчання».
Сучасні суспільно-економічні відносини змушують людину виявляти активну життєтворчість, мобільність та самостійність. Сьогодні йдеться про формування людини, здатної приймати відповідальні рішення, критично мислити, творчо вирішувати проблеми, самореалізуватися, а отже про формування компетентної особистості. Актуальність даної проблеми обумовлюється сучасними тенденціями у світі, адже життєва компетентність учня – це запорука його успішного входження в систему соціальних, економічних, політичних та культурних відносин.
Про формування творчої компетентності учнів, про застосування методів продуктивного навчання, креативних методів, які дозволяють пізнавати світ, створювати власну освітню продукцію, про використання методу проєктів розповів вчитель трудового навчання ліцею №1 Стрільчук Дмитро.  Він наголосив, що головним є не предмет, якому ви навчаєте, а особистість, яку ви фор­муєте. Не предмет формує особистість, а вчитель своєю діяльністю, пов’язаною з вивченням предмета.
Педагоги обговорили проблеми дистанційного навчання, які порушив вчитель технологій ліцею №3 Олександр Гончарук.
Сьогодні в освіті йдеться про формування людини, здатної приймати відповідальні рішення, критично мислити, творчо вирішувати проблеми, само реалізуватися, а отже, про формування компетентної особистості.
Адже питання формування компетентностей висвітлено в Концепції загальної середньої освіти,  Державному стандарті базової і повної загальної середньої освіти, нових програмах. Важливо нині є не тільки вміння оперувати власними знаннями, а й бути готовим змінюватись й пристосовуватись до нових потреб ринку праці , оперувати й управляти інформацією, активно діяти , швидко приймати рішення, навчатись упродовж життя. Проєктуючи творчо своє життя, особистість оволодіває не лише знаннями, а й компетентністю.
Консультантка Катерина Красько

 

97
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

Майбутнє України –наші діти

Сьогоднішній час ставить перед освітою нові стратегічні цілі. Україна є частиною глобального світу і разом з ним проходить період трансформації суспільних та економічних відносин, які призводять до значних змін на ринку праці. Наші діти – майбутнє України.  І те, наскільки вони зможуть розвинути свої таланти і послужити на благо майбутнього нашої держави, залежить від реалій сьогоднішнього дня. За будь-яких обставин ми повинні створити умови для успішної реалізації заявленої мети.  Це наш фронт, наша передова. І кожен на своєму місці з відповідальністю повинен поставитись до цієї місії.
25 жовтня   2022 року Центром професійного розвитку педагогічних працівників Володимирської міської ради був проведений семінар для заступників директорів  закладів освіти з теми «Проєкція можливостей Волинської МАН на діяльність освітніх закладів Володимирської громади» з участю заступника директора Волинської МАН Толстихіної Галини Андріївни.
Галина Андріївна презентувала присутнім путівник різноманітних проєктів, участь у яких  відкриє  можливості для розвитку наших учнів. Акцентувала увагу на STEM-освіті як провідному напрямку у площині світового товариства. Україна має потужний інтелектуальний потенціал і повинна зайняти достойне місце у світі, де розробляються передові технології. І в період глобалізації і військових дій на території нашої держави необхідно активізувати діяльність педагогів на створення ситуації потреби у дослідницько-пошуковій діяльності.
На семінарі панувала атмосфера творчої, діалогічної взаємодії.  Учасників заходу зацікавили умови  створення наукових товариств і можливості участі  дітей у заочних віртуальних школах, які проводять вчені з різних університетів України.
Гасло «Навчатися  щоб навчати» – основа Нової української школи – є не просто необхідністю, а і потребою для кожного педагога, бо майбутнє України – наші діти.
Консультантка Мирослава Стольницька.
99
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

Фізична культура і спорт  –   шлях до успіху!

Формування професійної компетентності педагога є на сьогодні особливо актуальним питанням у контексті швидких змін у системі освіти, розвитку нових технологій, що проникають у всі сфери життя, і підвищення стандартів якості освітніх послуг.
27 жовтня 2022 року ЦПРПП організовано та проведено  семінар – практикум для вчителів фізичної культури на тему: «Професійна компетентність на шляху самореалізації сучасного педагога».
Консультантка центру Жанна Базь вдало поєднала теоретичну і практичну частини семінару з теми. Вона озвучила професійні завдання сучасного педагога та відмітила, що одним з головних завдань вчителя фізичної культури є формування позитивної мотивації, стійкого розуміння того, що фізкультура і здоров’я поняття нероздільні. Адже роль фізичної культури – є основою працездатності у всіх видах навчальної, трудової та спортивної діяльності.
 Формування стійкого інтересу до предмету та цікаві форми роботи зацікавили присутніх учителів і спонукали до спільної роботи  у великих і малих групах, активності у дискусії та грі. Учасники заходу обговорювали, висловлювали та формулювали тільки обґрунтовані знання, уміння та навички щодо теми семінару. Колеги щедро, яскраво і жваво поділилися своїми напрацюваннями. Було представлено родзинки набутого досвіду, які стануть  у нагоді   педагогам.
Саме спорт і фізична культура є для людини надійним джерелом здоров’я, хорошого настрою та оптимізму.
Вдячність  учасникам заходу за змістовну роботу. Натхнення і нових здобутків.
Консультантка Жанна Базь.
101
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

Тільки навчаючи і навчаючись ми відбудемось!

28 жовтня 2022 року Центром професійного розвитку педагогічних працівників Володимирської міської ради організовано семінар для керівників освітніх закладів громади з теми «Управління розвитком професійної компетентності педагогічних працівників: технологічний аспект». В гостинній атмосфері ліцею №3 зустрілися колеги послухати лекцію старшого викладача Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти Лук’янчук Галини Ярославівни. Аспект питань, винесених для поважної аудиторії, був широким. Важливими були моменти, пов’язані з особливостями управління закладом під час проведення реформи НУШ в надзвичайно трагічних умовах війни в Україні.
Ерудиція, професіоналізм і ораторські здібності лектора не залишили байдужими слухачів. Наукова підтримка професіоналів-практиків допоможе побудувати можливості чіткої взаємодії і реагування на виклики часу. Адже так як і у військовій справі вибір обдуманої і виваженої стратегії розвитку закладу в проекції тактичних кроків її реалізації обов’язково наблизить нашу Перемогу.
Консультантка Мирослава Стольницька.
103
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

Перші кроки до вершин педагогічної майстерності

Шлях учителя від молодого спеціаліста до майстра непростий. Багато в чому він залежить від особистісних якостей та професійних знань, отриманих у виші. Та чи не найважливіші на цьому шляху — перші кроки професійного досвіду, умови роботи, колектив і підтримка колег.
28 жовтня було проведено школу молодого педагога «Шляхи адаптації молодого вчителя до роботи у сучасній школі», мета якої – визначити шляхи успішної адаптації педагога-початківця.
Страхорчук Людмила, директорка ЦПРПП, ознайомила молодих вчителів з нормативно-правовою документацією та із сайтом центру професійного розвитку педагогічних працівників Володимирської міської ради.
Психолог центру Калиновська Руслана розповіла від чого залежить успішність адаптації молодого вчителя, яку допомогу він потребує та хто може йому допомогти. Надала практичну допомогу із питання формування іміджу молодого вчителя, визначила, якими є означальні частини іміджу учителя-професіонала та що може нашкодити доброму іміджу педагога.
Шляхом створення творчого колективного учительського проєкту педагоги-початківці з’ясовували, яким має бути імідж сучасного вчителя, ділилися своїми професійними проблемами та спільно шукали шляхи її вирішення.
На заході розвивалися навички партнерських стосунків і рефлексії, створювалися умови для розкриття ресурсних можливостей особистості. Молоді вчителі відчували себе творцем свого професійного шляху, розвивали впевненість у собі та набиралися досвіду у своїй роботі.
Психолог Руслана Калиновська.
105
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

Витоки творчих здібностей і обдарованості дітей на кінчиках їхніх пальців

31 жовтня 2022 року консультанткою Центру професійного розвитку педагогічних працівників Оксаною Стасюк спільно з директором Володимирської дитячої художньої школи імені М. Рокицького Катериною Юрчук проведено навчання за програмою підвищення кваліфікації для вчителів та керівників гуртків образотворчого мистецтва на тему «Розвиток креативності дитини засобами нетрадиційних технік зображення».
«Творчість відкриває в дитячій душі ті потаємні куточки, в яких дрімають джерела добрих почуттів. Витоки творчих здібностей і обдарованості дітей на кінчиках їхніх пальців. Чим більше майстерності в дитячій руці, тим розумніша дитина» – писав Василь Сухомлинський. А в умовах сьогодення – це не лише засіб розкриття творчих здібностей, а всім так потрібна терапія.
Чим зацікавити дітей, яким чином залучити до образотворчого мистецтва, як поєднати мистецьку діяльність з вихованням національно-патріотичної свідомості дітей. На ці питання шукали відповіді учасники навчання.
Педагоги поглибили свої знання та вміння з питань використання нетрадиційних технік виконання творчих робіт, ознайомились з формами поєднання різних образотворчих технік, кольорових рішень в одному творчому проекті.
У дитячій художній школі створено музей засновника цього навчального закладу  Миколи Букатевича. Директор Катерина Юрчук провела змістовну екскурсію, ознайомила з експонатами, картинами, життєвим та творчим шляхом цього художника, педагога.
Консультантка Центру Оксана Стасюк ознайомила з постаттю художника УПА Ніла Хасевича, який внесок в національну-визвольну  боротьбу він зробив, наголосила на удосконаленні форм національно-патріотичного виховання учнів на уроках мистецьких дисциплін.
Педагоги взяли участь у майстер-класі «Змішана техніка. Декоративний птах» та спробували власноруч втілити на практиці набуті знання.
Від початку повномасштабної війни з росією дитячі малюнки, вироби, листівки відправлені на фронт нашим захисникам здатні підняти бойовий дух та настрій, змотивувати до перемог, врятувати, можливо, життя.
Це наш фронт, це наш вклад в перемогу!
Консультантка Оксана Стасюк.
107
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

Україна – це світ без насильства

У своєму житті ми досить часто чуємо або стикаємося із ситуаціями насильства. Насильство трапляється майже всюди: починаючи з сім’ї, поширюється в навчальних закладах, на вулиці, в організаціях, установах. Насильство в сім’ї є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини.
03 листопада 2022 року психолог Центру професійного розвитку педагогічних працівників Володимирської міської ради Руслана Калиновська організувала та провела на базі ліцею №5 ім. А. Кореневського для працівників психологічної служби тренінг на тему: «Мобілізація зусиль громади щодо ідентифікації та реагування на випадки гендернозумовленого насильства, з особливою увагою до домашнього насильства під час війни».
Катерина Урус, практичний психолог ліцею №5, ознайомила учасників тренінгу з масштабами явища домашнього насильства в Україні та світі, визначила поняття: насильство, гендернозумовлене насильство, домашнє насильство та форми його прояву.
У ході тренінгового заняття практичні психологи та соціальні педагоги ознайомилися з нормативними документами, що стосуються запобігання та протидії домашньому насильству, до яких органів і установ необхідно звертатися в ситуації домашнього насильства для забезпечення своїх прав та отримання допомоги. Підвищували рівень обізнаності щодо форм, причин і наслідків домашнього насильства. Опрацьовували механізми реагування при потраплянні дорослої особи в ситуацію домашнього насильства.
Руслана Калиновська ознайомила з видами насильства та алгоритмом дій у випадку виявлення форми факту домашнього насильства.
У практичній частині заходу учасники тренінгу опрацьовували ситуації та складали відповідний алгоритм дій фахівців(-чинь) у випадку виявлення факту домашнього насильства. При складанні алгоритму реагування надавали, виходячи з професійних функціональних обов’язків, відповіді на запропоновані питання та переглянули відеоролик «Він подарував мені квіти».
Психолог Руслана Калиновська.
109
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

Оцінювання  для  навчання

3-4 листопада 2022 року в онлайн режимі відбувся семінар-тренінг для вчителів англійської мови з теми  «Оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти з іноземної мови».
Спікер семінару-тренінгу, методист відділу гуманітарних дисциплін Волинського інституту післядипломної педагогічної  освіти  Світлана  Бацмай надала  теоретичні і дієві практичні рекомендації  щодо оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти. У ході тренінгового заняття Світлана  Анатоліївна представила методи, прийоми, практичні вправи, онлайн-застосунки, які сприятимуть усвідомленню педагогами значущості та вагомості формувального оцінювання у системі освіти, зокрема на уроках мовно-літературної галузі, зосередила увагу учасників заходу на нормативних документах, що стосуються оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти. Учителі  упевнилися, що активне застосування методики формувального оцінювання є одним із ключових чинників якісної освіти.
Надзвичайно цікавими були години спілкування та навчання, професійні розмови, запитання та відповіді.
Тема тренінгу  викликала неабияку зацікавленість у педагогів і  багато учителів взяли участь у заході, що свідчить про постійне бажання наших педагогів підвищувати свій професійний рівень
Хто не хоче відставати, мусить рухатись вперед, і не зупинятися, досягнувши вершини, а підійматися вище. У цьому полягає основна місія сучасного вчителя…
Тримаймо освітній стрій!  Пишаймося своєю професією  – адже ми закладаємо майбутнє своєї країни.
Консультантка Жанна Базь.
111
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

Обмін досвідом – шлях до удосконалення.

Завжди було та залишається приємним  спілкування  педагогів у колі однодумців, незважаючи на настрій та життєві події. Професійна компетентність педагога – це його знання, вміння  та особистий досвід.
 Саме для цього 10 листопада 2022 року на базі ліцею №5 імені Анатолія Кореневського Центр професійного розвитку педагогічних  працівників обꞌєднав учителів зарубіжної літератури закладів освіти для проведення семінару з теми «Формування комунікативної компетентності засобами інтерактивних технологій на уроках зарубіжної літератури».
З вітальним словом до учасників заходу звернулась заступник директора з навчально-виховної роботи  Наталія Клюд.
Консультантка центру Жанна Базь зосередила увагу присутніх на питанні щодо формування професійної  компетентності сучасного педагога.
Ефективно, дієво та  з насолодою поділилася досвідом роботи Ніна Івасюк,  учитель зарубіжної літератури ліцею №5 імені Анатолія Кореневського. Зближення з дітьми – сьогоднішня основа роботи педагога. Учителька  працює за сучасними стандартами й з сучасними цінностями. Вона представила власні форми і методи роботи на уроках  зарубіжної літератури.  Це  переклади віршів та ілюстрації до програмових  творів, читання  напамꞋять творів мовою оригіналу. Педагог займається перекладацькою діяльністю. Життєвий досвід, робота над собою та своєю працею створюють підґрунтя для цікавого проведення уроків. Презентація досвіду була насиченою та стала прикладом, який хочеться наслідувати. Адже праця вчителя  –  це джерело творчості і щастя.
Тому вірте в себе, вірте своїм відчуттям та досвіду. Разом до ПЕРЕМОГИ!
Консультантка Жанна Базь.
113
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

Минуле не належить нікому зокрема.

Минуле — надбання нинішніх і майбутніх поколінь, бо саме їм належить винести з нього всі найсерйозніші уроки, щоб подібні людські трагедії не повторилися. Ніде і ніколи!
У 2022–2023 роках Україна вшановує 90-ті роковини Голодомору-геноциду. Цю скорботну дату ми згадуємо сьогодні в реаліях нової боротьби за виживання української нації. Через 90 років після вчинення Голодомору-геноциду на теренах України Росія вчиняє новий геноцид – війною.
Що таке геноцид, як розповідати учням про Голодомор, які інструменти, джерела допомагають висвітлити цю тему, як об’єднати зусилля та реалізувати міжпредметні зв’язки в навчально-виховному процесі. На ці запитання шукали відповіді вчителі історії, педагоги-організатори, вчителі музичного мистецтва 25 листопада 2022 року на семінарі-практикумі на тему «Словесні та візуальні засоби передачі знань учням про Голодомор в Україні на уроках історії, музичного мистецтва та позаурочних, виховних заходах» організованому консультанткою Центру професійного розвитку педагогічних працівників Оксаною Стасюк.
Український народ – непереможний. Перебої з електропостачанням, а точніше його відсутність не завадили взяти участь у семінарі-практикумі доценту кафедри теорії та методики викладання шкільних предметів ВІППО Мар’яні Миць, викладачам та вихованцям Володимирської дитячої музичної школи на чолі із заступником директора з виховної роботи, викладачем теоретичних дисциплін ДМШ Ольгою Редько та ініціативним та вмотивованим педагогам закладів освіти громади.
Мар’яна Ярославівна ознайомила аудиторію з питанням виявлення і публікації історичних джерел про Голодомор в Україні 1932-1933 років, Оксана Стасюк підготувала для педагогів добірку інструментів на допомогу педагогам у висвітлені теми Голодомору на уроках та позаурочних заходах (картини, свідчення очевидців, відеофільми та відеоролики, відеоекскурсії). Розповіла про героя України Василя Івчука, директора школи з Київщини, який врятував 200 учнів своєї школи від голодної смерті. Про молодого британського журналіста Гарета Джонса, який першим розповів світові про Голодомор в Україні.
Музика глибоко закорінена в нашій історії та природі, це відтворення людських почуттів у їх становленні та розвитку найтонших відтінків радості й суму, в їх зіткненнях та перетвореннях. Ольга Мілентіївна Редько спільно з викладачами ДМШ продемонстрували як музичні твори скорботного та елегійного характеру можна використати як музичні ілюстрації до трагічних сторінок історії.
В нас немає іншого вибору, ніж досконало виконувати свою роботу для того, щоб вистояти. Інакше історія закине українців на нове коло вже пройдених випробувань. Саме національна пам’ять робить нас сильнішими, надає сил для подальшої боротьби.
Консультантка Оксана Стасюк.
115
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

Пріоритет людської особистості

29 листопада 2022 року на базі ліцею №3 відбувся семінар для вчителів природничих дисциплін на тему «Формування професійної рефлексії у педагогів. Феномен професійного вигорання», який провела консультантка центру професійного розвитку педагогічних працівників Катерина Красько. В роботі семінару взяла участь психологиня центу Руслана Калиновська.
Нова українська школа потребує вчителя «нового» типу, який володіє сучасними методами і технологіями освіти, мобільно реагує на зміни, що відбуваються в освітньому просторі, постійно вдосконалює свою майстерність.
У кожному віці людина набуває досвіду організації власного внут­рішнього світу вільного і відповідального вибору цінностей, вчинків, рішень, самооцінювання, самостановлення та самореалізації.
Сучасний учитель для забезпечення ефективності навчального процесу повинен вміти аналізувати, рефлексувати свої дії, свій емоційний стан, знати критерії власної діяльності. Актуальним у цьому контексті є формування в педагогів уміння проєктувати свою освітню діяльність і професійне зростання на основі рефлексивного аналізу. Саме рефлексія є тим механізмом, що дає можливість успішно здійснювати навчання та виховання учнів, адаптувати педагогічні інновації, реалізовувати свій творчий потенціал, і тому є стимулом до безперервного професійного розвитку.
Сучасному вчителеві потрібно чимало мужності та сил, аби щоденно з посмішкою заходити до класу, обіймати поглядом усіх своїх вихованців і дарувати їм свою повагу та любов.
Але багато вчителів не витримують таке навантаження в умовах сьогодення. Професія педагога насичена багатьма психологічними і фізичними навантаженнями, які спричиняють виникнення  так званого синдрому «професійного вигорання». Про феномен «професійного вигорання», як один із проявів стресу, з яким стикається людина у власній професійній діяльності, розповідала психологиня центру професійного розвитку педагогічних працівників Руслана Калиновська.
Учасники семінару вчилися керувати власними емоціями, виконували ряд дихальних вправ та набували навичок саморегуляції.
Консультантка Катерина Красько.
117
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

« Година коду»  від GOO GLE із Сан-Франциcко  у Володимирі

З ініціативи Центру професійного розвитку педагогічних працівників 08.12.2022 року для старшокласників ліцею №3 був організований відеодіалог за участю штатного інженера компанії GOOGLE  Віталія Тимчишина. Навчання проводилося  45 мовами  за підтримки 400 партнерів та 200 вчителів з усього світу і тривало одну годину.
Вибір закладу для проведення заходу був не випадковим. 36 років назад Віталій переступив поріг школи №3, де навчався протягом декількох місяців. Але хороші спогади про заклад сприяли його вибору для проведення відеомоста.
Працюючи за кордоном, Віталій не перестає дбати  про майбутнє України через реалізацію конкретних справ, які допоможуть молоді знайти свій талант і природній шлях розвитку для презентації себе світові.
Відповідаючи на запитання старшокласників та вчителів інформатики Мартинюк Ірини Михайлівни, Ткачука Олександра Івановича, лектором були запропоновані певні алгоритми дій у пізнанні мов програмування, зроблені акценти на важливості  діалогічної взаємодії зі світом, постійного навчання, вміння працювати в команді, відчувати свою причетність і відповідальність за справу.
Відчувається особлива турбота керівника  закладу Матвейчука Анатолія Степановича, заступника директора Васильчук Наталії Василівни у збагаченні учнів та педагогів спектром  можливостей для особистісного та професійного розвитку.
Віртуальна зустріч стала для ліцеїстів важливим  мотиватором  під час вибору різних професій, які виникають у сучасному світі. Адже викликом сьогодення є виховання у собі постійного прагнення до навчання, вивчення і навіть переучування. Перенасичений інформацією світ змушує нас вміти вибирати головне і правдиве, адаптуватись і змінюватись.
Консультантка Мирослава Стольницька.
119
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

Бібліотечні   обрії.

Завданням шкільної бібліотеки є виховання в учнів культури читання, вміння користуватися бібліотекою, набуття потреб в  школярів у систематичному читанні літератури, яке сприяє розвитку думки, пізнавальних інтересів і здібностей.  Важливо знайти цікаві форми популяризації книги, привернути увагу читачів до бібліотеки. У зв’язку з цим шкільна бібліотека, крім традиційних, використовує нові, цікаві, активні, нетрадиційні форми роботи, якими поділилася шкільний  бібліотекар ліцею №2 Людмила Макаренко,  де і відбулася 14 грудня 2022 року   семінар – зустріч для спільноти шкільних бібліотекарів з теми «Сучасні форми роботи в шкільній бібліотеці».
  Людмила Федорівна презентувала інноваційні форми роботи шкільної книгозбірні для виховання компетентного читача та зосередила увагу присутніх на книжкових виставках, які занурюють читача в атмосферу особливого ставлення до книги. Це просто книжковий рай для справжніх книголюбів ліцею та джерело творчих ідей для бібліотекарів.
Кожен присутній  бібліотекар отримав позитивні та емоційно-насичені враження від зустрічі та переконався, що  присутні працівники шкільних бібліотек  завжди відкриті для плідної співпраці з колегами на педагогічній ниві.
Консультантка Жанна Базь.
121
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

Зустріч із собою

Допомога людям – шляхетне, але, водночас, дуже непросте заняття, яке потребує серйозних психологічних ресурсів. Допомогти побачити причини в собі – ось основний напрямок психологічної допомоги.
15 грудня 2022 року Калиновською Русланою, психологом центру, було організовано та проведено тренінг на тему “Психологічне консультування та психотерапія як види психологічної допомоги. Психологічна травма. Техніки зцілення”.
Педагоги Володимирської міської громади ознайомилися з новітніми підходами у проведенні індивідуальних консультацій (труднощі, проблеми, перешкоди, шляхи вирішення), з засобами впливу та прийомами уважної поведінки консультанта.
Психологиня провела порівняльну характеристику поведінки під час консультації компетентного та некомпетентного психолога-консультанта. Учасники тренінгу опрацьовували базові принципи проблемного аналізу, формували власну стратегію початку консультативного процесу, засвоювали на практиці методи уважної поведінки та функції консультативних питань.
Ірина Приймачук, психолог Володимир-Волинської спеціальної школи Волинської обласної ради, ознайомила учасників тренінгу з техніками зцілення та техніками самодопомоги для зцілення психологічної травми, провела практичні вправи: «Моя книга», «Перекладачі», «Камінчики».
На тренінгу була створена атмосфера гарного настрою, колеги ділилися власним досвідом роботи, покращився емоційний стан кожного учасника.
Психолог Руслана Калиновська.
123
Звіт про роботу ЦПРПП Володимирської міської ради за 2022 рік by ЦПРПП ВМР - Illustrated by Страхорчук Людмила, директор ЦПРПП - Ourboox.com

Народне мистецтво управляється незмінними законами краси душі народу.

 
Мистецька освіта дуже затребувана в сучасному суспільстві. Її безсумнівні плюси полягають в тому, що здатність висловити думку в образотворчому мистецтві є навичкою, застосовуваною в будь-якій професії. Ерудованість, притаманна тим, хто має відношення до художньої освіти, формує повноцінну особистість. Такі люди можуть підтримати розмову на високі теми, розбираються в стилях мистецтва і відрізняються високими розумовими здібностями.
Консультантки Центру професійного розвитку педагогічних працівників Оксана Стасюк та Катерина Красько 21 грудня 2022 року організували для вчителів образотворчого мистецтва та трудового навчання занурення у світ творчості в рамках майстер-класу «Виконання творчої композиції «Різдвяна зірка» текстильними матеріалами». Дайвером для педагогів стала викладачка Володимирської дитячої художньої школи Тетяна Омельченко – фахівець у галузі ткацтва та виготовлення гобеленів.
Повсюди пензлі, фарби та полотна, а ще велика кількість малюнків, виконаних різними техніками. Виставка дитячих гобеленів, які тішать око і захоплюють дух і спокійна мистецька атмосфера сприяли виконанню творчих робіт учасниками заходу.
Прийнято спільне рішення – виконані учасниками вироби доповнити різдвяними побажаннями та відправити на фронт нашим незламних захисникам.
Консультантка Оксана Стасюк.
125
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content