Планети Сонячної системи by Ira K - Illustrated by .Козодій І., Гапанович Ю - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Планети Сонячної системи

by

Artwork: .Козодій І., Гапанович Ю

  • Joined Nov 2019
  • Published Books 2

Со́нячна систе́ма — планетна система, що включає в себе центральну зорю — Сонце та 8 планет, які обертаються навколо нього.

Навколо Сонця обертаються не тільки планети, а й значна кількість небесних тіл – астероїдів, комет, метеорів,  метеоритів.

Комета – дуже холодне невелике небесне тіло, що складається із замерзлих газів, води й твердих частинок.

Метеори – “падаючі зорі” (зорепад), уламки зруйнованих комет і астероїдів.

Метеорити – метеори, які не встигли згоріти в повітрі і падають на поверню Землі.

2
Планети Сонячної системи by Ira K - Illustrated by .Козодій І., Гапанович Ю - Ourboox.com

Отже, у центрі Сонячної системи – Сонце, навколо нього є 8 планет. Серед них:

4 планети земної групи (Меркурій, Венера, Земля та Марс) – невеликі планети з кам’янистою поверхнею, які розташовані найближче до Сонця.

4 планети газові гіганти (Юпітер, Сатурн, Уран та Нептун) – великі планети, які складаються з газу й, зазвичай, у них є кільця з крижаного пилу й кам’янистих шматків.

4
Планети Сонячної системи by Ira K - Illustrated by .Козодій І., Гапанович Ю - Ourboox.com

Планети земної групи

 Меркурій – найближча до Сонця і найменша за розмірами планета. Через близьке розташування до Сонця поверхня Меркурія нагрівається до температури понад 400 °C. Власні супутники у нього відсутні.

Венера – найяскравіша планета, яку можна добре бачити на небі неозброєним оком. Температура на Венері дещо вища, ніж на Меркурії і досягає 475 °C. Супутників немає.

Земля – єдина планета Сонячної системи, на якій існує життя і на поверхні якої є рідка вода, без якої не розвинулося б життя на планеті.  Понад 70% поверхні вкрито водою. Інший простір займають материки.

Марс – четверта планета Сонячної системи. Температура на Марсі рідко піднімається вище 0 °C. Середня температура становить близько мінус 60 °C. Марс називають «червоною планетою» через червонуватий колір поверхні.

6
Планети Сонячної системи by Ira K - Illustrated by .Козодій І., Гапанович Ю - Ourboox.com

Планети – гіганти

Юпітер – найбільша планета Сонячної системи. Через значну віддаленість від Сонця температура на ньому не перевищує -120 °C. У телескопі Юпітер має вигляд «смугастої планети». У планети є 67 супутників.

Сатурн – планета Сонячної системи, оточена кільцями, утворених з твердих уламків різних розмірів, які рухаються навколо неї. Температура на Сатурні не піднімається              вище – 150 °C. Кількість супутників – 62. Найбільшим супутником Сатурна є Титан.

Уран та Нептун – найвіддаленіші від Сонця і найхолодніші планети Сонячної системи. Уран має 27 супутників.  В атмосфері Нептуна спостерігаються найсильніші вітри в нашій системі. Нептун має 5 кілець та 14 супутників.

8
Планети Сонячної системи by Ira K - Illustrated by .Козодій І., Гапанович Ю - Ourboox.com

 Цікаві факти про планети

  1. Меркурій – розпечений, але у полярних кратерах Меркурія є лід.
  2. Марс – єдина планета Сонячної системи, на якій в минулому, можливо, була вода, тому вчені шукають там сліди життя. Ми знаємо цю планету як червону кам’янисту пустелю, але є безліч свідчень того, що Марс не завжди був безлюдним. А ще схід і захід на Марсі бірюзового кольору.
  3. Сонце становить більше 99% маси всієї нашої системи. Юпітер і інші планети-гіганти беруть на себе більшість залишку маси, а Землю ледь видно в цьому порівнянні.
  4. Земля – єдина планета в нашій системі, названа не на честь стародавніх богів.
  5. Потужна гравітація Юпітера притягує безліч комет і астероїдів, які пролітають повз нього, тому цей газовий гігант називають щитом Землі.
  6. На Місяці ви б важили набагато менше. Гравітація Місяця приблизно в шість разів менша, ніж гравітація Землі. По суті це означає, що ви могли б стрибнути в шість разів вище, ніж на Землі.
  7. Пори року на Урані тривають по 20 років, а також на Урані існує безліч незвичайних погодних явищ. В останні роки на Урані нарешті добігає кінця затяжний зимовий шторм, і незабаром на планеті настане тривала весна тривалістю в десятиліття.
10

Висновки

Сонячна система складається із Сонця, 8 планет, що обертаються навколо нього, – Меркурія, Венери, Землі, Марса, Юпітера, Сатурна, Урана й Нептуна, а також природних супутників, астероїдів, великої кількості метеоритів і комет.

Сонце – найближча до нас зоря. Вона перебуває на дуже великій відстані від Землі і в 109 разів більше за Землю.

Усі планети поділяють на планети земної групи і планети – гіганти.

Планети – гіганти – це Юпітер, сатурн, Уран, Нептун. Вони мають великі розміри, повітряну оболонку, кільця і багато супутників.

До планет земної групи належать: Меркурій, Венера, Земля, Марс. Земля – єдина планета, на якій існує життя.

 

11
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content