ПРОФЕСІЙНИЙ БРЕНДИНГ – ТРЕНД УСПІШНОСТІ СУЧАСНОГО ПЕДАГОГА НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ by Diana - Illustrated by Пінчук Діана Миколаївна - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

ПРОФЕСІЙНИЙ БРЕНДИНГ – ТРЕНД УСПІШНОСТІ СУЧАСНОГО ПЕДАГОГА НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ

by

Artwork: Пінчук Діана Миколаївна

  • Joined May 2021
  • Published Books 2

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

СУМСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ІНСТИТУТ

ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

 

 

 

  

 Професійний брендинг –

тренд успішності сучасного  педагога

нової української школи

 

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ПОСІБНИК

 

 

 

 

 

Суми – 2019

2

Рекомендовано до друку Вченою радою

Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти

 (Протокол №     від « »      2019 р.)

 

Рецензенти:

Рудь О.М., кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри української мови Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка

Зосименко О.В., кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри педагогіки, спеціальної освіти тп менеджменту Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти

Професійний брендинг – тренд успішності сучасного  педагога Нової української школи: навчально-методичний посібник / Упорядник: Д. М. Пінчук – Суми: СОІППО, 2019. – 140 с.

У навчально-методичному посібнику «Професійний брендинг – тренд успішності сучасного педагога Нової української школи» проаналізовано теоретичні питання з означеної проблеми, а також подано матеріали та практичні завдання, які допоможуть сучасному вчителю визначити правильний вектор формування мотивації успішної професійної діяльності; розвитку актуальних професійних компетентностей; набуття вміння презентувати себе в інтернет-мережі і не тільки.

Навчально-методичний посібник може бути застосований для слухачів курсів підвищення кваліфікації у системі післядипломної педагогічної освіти, для підготовки студентів педагогічних факультетів та широкою педагогічною громадськістю: вчителів, керівників закладів освіти, усіх, хто цікавиться проблемами формування успішного педагога за допомогою професійного брендингу як тренду успішності педагога Нової української школи на ринку освітніх послуг.

3

ЗМІСТ

Передмова………………………………………………………………………… 4
Тема 1. Бренд та брендинг: сутність, історія, понятійний апарат, види брендів…………………………………….  

7

Тема 2. Сучасний учитель чи вчитель сучасності………. 21
Тема 3. Створення бренду вчителя в сучасному інформаційному середовищі…………………………………………..  

28

Тема 4. Актуальні компетенції сучасного вчителя………… 35
Тема 5. Мотивація професійного зростання вчителів…. 41
Тема 6. Дизайн-мислення для створення інновацій в сучасній освіті…. 47
Тема 7. Самопрезентація вчителя …………………………….…. 55
Тема 8. Персональний брендинг в інтернет-мережі……. 59
Післямова…………………………………………………………………………. 64
Рекомендована література…….………………………………………………. 66
Глосарій……………………………………………………………………………. 74
Додатки……………………………………………………………………………. 81
4

ПЕРЕДМОВА

…«Харизматами народжуються,

а людьми-брендами стають»

Вілена Воронова

 

На сучасному етапі головним фактором економічного й соціального розвитку суспільства стають інтелектуальні та творчі ресурси людини. Швидкі темпи розвитку сучасного світу актуалізують необхідність постійного оновлення знань й пошуку нових способів їх отримання. У ХХІ ст., за прогнозами відомого американського письменника й футуролога Е. Тоффлера, неписьменним вважається не той, хто не вміє читати й писати, а той, хто не вміє вчитися, доучуватися і переучуватися.

Новітні орієнтири освітньої політики України спричинили комплекс вимог до професійних якостей педагога: систематична самоосвітня робота з професійного розвитку, поглиблення теоретичних знань і практичних умінь, враховуючи основні положення Концепції «Нової української школи».

Бренд – найкраща інвестиція в себе, котра приносить високі дивіденди. Для створення якісного бренду потрібно докласти багато зусиль та щодня проводити аудит свого часу, аби правильно його використовувати. Пам’ятайте, що харизматичними особистостями народжуються, а людьми-брендами стають.

Ми живемо у світі брендів, мислимо цими категоріями, приймаємо рішення, спираючись саме на них. У кінці-кінців, кожен з нас теж є брендом. Адже щоденно ми контактуємо з багатьма людьми, викликаємо певні емоції, формуємо позитивну / негативну / нейтральну думку про себе.

Якщо у людини є персональний бренд, то для оточуючих вона асоціюється з відповідями на певні питання. Тобто, коли ми ставимо певне питання, відповідаючи на нього, у нас виникає образ людини, і навпаки.

Навчально-методичний посібник побудований за наступною схемою:

У темі 1. Бренд та брендинг: сутність, історія, понятійний апарат, види брендів розкрито сучасні наукові підходи щодо поняття «брендінг».

У темі 2. Сучасний учитель чи вчитель сучасності висвітлено призначення та особливості брендінгу сучасного педагога як тренду нової української школи.

5

У темі 3. Створення бренду вчителя в сучасному інформаційному середовищі проаналізовано можливості, систематизовано умови і технології побудови власного шляху самоосвітньої діяльності, самовизначення, самоствердження, самореалізації у сфері діяльності вчителя.

У темі 4. Актуальні компетенції сучасного вчителя подано основні компетенції сучасного вчителя згідно вимог нової української школи.

У темі 5. Мотивація професійного зростання вчителів розкрито суть поняття «мотивація», важливість мотивації для професійного зростання сучасного вчителя.

У темі 6. Дизайн-мислення для створення інновацій в сучасній освіті здійснено аналіз нестандартних підходів та освітніх технологій  в роботі вчителя.

У темі 7. Самопрезентація вчителя розкрито особливості успішного представлення сучасного вчителя, його досягнення та інше.

У темі 8. Персональний брендинг в інтернет-мережі надано практичні рекомендації щодо  формування брендінгу сучасного педагога за допомогою інтернет-мережі.

У навчально-методичному посібнику «Професійний брендинг – тренд успішності сучасного педагога Нової української школи» проаналізовано теоретичні питання з означеної проблеми, а також подано матеріали та практичні завдання, які допоможуть сучасному вчителю визначити правильний вектор формування мотивації успішної професійної діяльності; розвитку актуальних професійних компетентностей; набуття вміння презентувати себе в інтернет-мережі і не тільки.

Методичні настанови, алгоритми занять, інших видів діяльності конкретизовано зразками, які подано в Додатках: тренінг-гра «Справжній учитель: хто він?», ділова гра для педагогів «Сучасному учню – сучасний педагог», семінар-тренінг «Стратегія удосконалювання самосвідомості вчителів. Підвищення престижу школи», психолого – педагогічна гра «Стилі  роботи та професійне кредо сучасного вчителя», анкета для вчителів, інтелектуальна гра «Термінологічна розминка», семінар-тренінг «Творча активність учителя та  педагогічна  майстерність», технології просування особистісного бренду, покрокова інструкція розвитку особистого бренду.

6

 

Практичний матеріал, за задумом упорядника, надасть перспективу його використання в умовах змін, забезпечить надійне підґрунтя для авторських пошуків, набуття власного досвіду в широкій і різноманітній практиці. У навчально-методичному посібнику міститься також рекомендована література та глосарій.

Навчально-методичний посібник «Професійний брендинг – тренд успішності сучасного педагога Нової української школи» може бути застосований для слухачів курсів підвищення кваліфікації у системі післядипломної педагогічної освіти, для підготовки студентів педагогічних факультетів та широкою педагогічною громадськістю: вчителів, керівників закладів освіти, усіх, хто цікавиться проблемами формування успішного педагога за допомогою професійного брендингу яу тренду успішності педагога Нової української школи на ринку освітніх послуг.

7
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content