Цікавинки про Ісаака Ньютона by Svitlana - Illustrated by Svitlana Davydova - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Цікавинки про Ісаака Ньютона

by

Artwork: Svitlana Davydova

  • Joined Jun 2023
  • Published Books 2

   Геній науки

Лицар королівства, почесний член Палати лордів, член  Лондонського королівського товариства…

  А міг би стати фермером-колонізатором, і тоді парламент так би й  не почув  його промови, що увійшла в історію.

   Про це – далі…

   Ісаак Ньютон, великий фізик, математик і астроном, народився в  Англії 4 січня 1643 року,  в селищі  Вулсторп. Його батько був заможним селянином, але сам Ньютон вважав, що походить з роду шотландських дворян.

   Хлопчик рано став сиротою: батько помер до його народження, а мати вийшла заміж удруге, залишивши сина на виховання бабусі.

   Ньютон з народження був слабким і нездоровим. Дитиною майже весь свій час він проводив на самоті, читаючи книги та майструючи вироби, такі як сонячний годинник і млини. 

2
Цікавинки про Ісаака Ньютона by Svitlana - Illustrated by Svitlana Davydova - Ourboox.com

У 12-річному віці Ньютон почав відвідувати школу. У початковій школі Ісаак Ньютон учився досить посередньо доти, поки його не побив і не образив найкращий учень у класі, завдавши Ньютону моральної травми. Однак після цього всі успіхи Ньютона в навчанні стали блискучими.

    У квартирі аптекаря Кларка, де він жив під час навчання, була невелика майстерня з повним набором інструментів. Тут і виявилися характерні риси майбутнього вченого.

  У 14 років він змайстрував водяний годинник і своєрідний самокат. Годинник, був, до речі, досить точним, і ним користувалася родина Кларків.

   Ще через 4 роки мати спробувала вплинути на Ісаака і повернути його в село для управління господарськими справами. Але під тиском учителів вона дозволила Ісааку закінчити школу, і він продовжив навчання у Кембриджському коледжі.

4
Цікавинки про Ісаака Ньютона by Svitlana - Illustrated by Svitlana Davydova - Ourboox.com

Загалом же родичі намагалися зробити Ісаака скваттером, як тоді називали фермерів-колонізаторів, що оселялися на території Америки, Австралії тощо. Але їхні спроби зазнали фіаско.

    Навчання в Кембриджі коштувало для Ісаака надто дорого. Тож він перебував там на правах студента-субсайзера – так називали малозабезпечених студентів, які в якості плати за навчання виконували роботу слуг при коледжі. 

Епідемія чуми, що почалася 1665 р., значно прискорила кар’єру Ньютона. Він саме отримав ступінь бакалавра в Трініті-коледжі Кембриджського університету та хотів продовжити навчання, але нашестя бубонної чуми змінило його плани. Він мусив повернутися до рідного Вулсторпа, де в ізоляції почав працювати над найважливішими своїми теоріями – досліджував ідеї руху планети та домігся свого розуміння світла та кольору. Саме тоді сталася всесвітньо відома історія з яблуком…

6
Цікавинки про Ісаака Ньютона by Svitlana - Illustrated by Svitlana Davydova - Ourboox.com

До речі, те, що Ньютон відкрив закон земного тяжіння, коли йому на голову впало яблуко – це міф. На роздуми про земне тяжіння вченого справді наштовхнуло яблуко, але воно просто впало з дерева на землю, коли він прогулювався у саду.

    У 1672 р. Ньютона обрали членом Лондонського королівського товариства, але коли в цьому ж році він презентував свою теорію світла і кольору, його зустрів гострою критикою винахідник Роберт Гук, який також перебував у співтоваристві. Полеміка і загальна увага викликали у Ньютона депресію і надовго відбили бажання брати участь у наукових суперечках.

    Узимку 1677 р. в будинку Ньютона спалахнула пожежа через те, що його собака перекинула лампу. У пожежі, яку влаштував пес, крім самого будинку, згоріла і більшість наукового архіву Ньютона.

8

У 1705 р. королева Анна Стюарт посвятила Ньютона в лицарі. Уперше в англійській історії звання лицаря було надано за наукові заслуги. Крім того, Ньютон отримав власний герб. За легендою, він розробив його власноруч.

   Ісаак Ньютон був почесним членом Палати лордів,  засідання відвідував регулярно, однак протягом багатьох років він не промовив на них ні слова. Усі завмерли, коли, нарешті, Ньютон раптом попросив слова. Присутні очікували грандіозної та розумної промови, але Ньютон у повній тиші проголосив: “Панове, я прошу закрити вікно, інакше я можу застудитися”.

Ньютон був фанатом домашніх тварин. Одного разу він випиляв у вхідних дверях отвір для кішки, щоб вона могла вільно виходити у двір, коли їй заманеться. А коли кішка народила шістьох кошенят, Ньютон випиляв у дверях ще шість маленьких отворів.

9

1725 р. здоров’я Ньютона почало помітно слабнути, він переселився в Кенсінгтон, що біля Лондона, де помер уночі, уві сні, 31 березня 1727 р. За указом короля Георга І, Ньютона поховали у Вестмінстерському абатстві.

     На його могилі викарбувано: “Тут спочиває сер Ісаак Ньютон, дворянин, який майже божественним розумом першим довів із факелом математики рух планет, шляхи комет і припливи океанів. Він досліджував різноманітність світлових променів і різні властивості кольорів, які при цьому з’являються, про що раніше ніхто не підозрював… Нехай смертні радіють, що існувала така прикраса роду людського”.

    Iсаак Ньютон ніколи не був одружений і не залишив після себе нащадків. Принаймні про них ніколи нічого не було відомо.

      А зараз перегляньте цікаве відео про генія науки…

10

 

Бажаю успіхів у вивченні та практичному застосуванні законів Ньютона!

11
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content