Школа для вихователя by Inna Zabian - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Школа для вихователя

  • Joined Jul 2021
  • Published Books 3
Школа для вихователя by Inna Zabian - Ourboox.com
Школа для вихователя by Inna Zabian - Ourboox.com

«…Бути вихователем означає писати книгу, яку читають діти!»

 

Автор:

Вихователь гуртожитку № 2

 «ДНЗ ОПЛ»

Забіян Інна Федорівна

 

«Я та, що не може мовчати про важливі речі….»

Щоб краще дізнатися про мене перейдіть за посиланням:

https://sites.google.com/d/1Cu88VUG6DKpvPXcQ4HMJBM-IltJ1EG9W/p/1VpHHPcPjU_pqcT4A0QLL107Wvf8DxB6g/edit

4

Вступ

Процес виховання – система виховних заходів, спрямованих на формування всебічно і гармонійно розвиненої особистості.

Специфіка цього процесу полягає передусім у цілеспрямованості. Наявність конкретної мети робить це процес систематичним і послідовним, не допускає випадковості, хаотичності у проведенні виховних заходів. Особлива роль у формуванні людської особистості належить  вихованню під час освітнього процесу, оскільки цілеспрямований виховний вплив, на неї передбачає не лише виховання позитивних якостей, а й подолання наслідків впливу негативних об’єктивних чинників.

5

 

 Деякої корекції у виховний процес внесла пандемія, незважаючи на складні умови дистанційної роботи на карантині педагоги виховного відділення намагаються зацікавити учнів, організовуючи корисні цікавинки з можливими варіантами урізноманітнення їхнього дозвілля.

Систематично в групах месенжеру, Вайбер надається інформація з посиланнями на корисні та цікаві матеріали стосовно здоров’я, здорового харчування та дозвілля.  Отже продовжуємо працювати дистанційно, розробляти нові форми і методи роботи в нових умовах, сподіваючись, що незабаром все налагодиться і ми знов повернемось у звичний ритм життя.

Головне , юні друзі, будьте здорові!

6

Одним з аспектів усебічного розвитку особистості є висока правова культура, формування якої забезпечується ціннісним ставленням до суспільства та Держави – виховна діяльність закладу освіти, сім’ї, правоохоронних органів, спрямована на формування в молоді правової свідомості, навичок і звичок законослухняності.

Метою вихователя є формування в неї правової культури громадянина України, що насамперед передбачає свідоме ставлення до своїх прав і обов’язків перед суспільством і державою, закріплених у Конституції України. Важливе значення мають глибока повага до законів і правил людського співіснування, готовність дотримуватися й виконувати закріплені в них вимоги, що виражають волю та інтереси народу, рішуча боротьба з по рушниками законів.

7

Перегляньте відео про кримінальну відповідальність неповнолітніх перейшовши за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=50Mjx1g0uhk

8

Слідуючим і дуже важливим напрямком моєї роботи є формування у молодого покоління ціннісного ставлення до сім’ї, родини та людей.

Сім’я – це мікросоціум, в якому формуються моральні якості дитини, її відношення до людей, уявлення про характер міжособистісних взаємин.

Сторінка « КІНОМАНА»

Перейшовши за посиланням пропоную переглянути короткометражні мультики про сім′ю, що мотивують!Приємного перегляду!

https://womo.ua/multfilmiv-pro-simyu/

 

9

В умовах українських реалій, коли Україна ціною життя Героїв Небесної Сотні, зусиллями українських військових, добровольців, волонтерів відстоює свободу і територіальну цілісність, пріоритетного значення набуває національно-патріотичне та військово-патріотичне виховання молоді. Цілі покоління українців були виховані в дусі відчуження від рідної землі та національного самозречення.

Патріотизм у сучасному розумінні – це відчуття того, що в моєму місті, в моєму навчальному закладі, країні мене стосується, що залежить від мене.

Я – творець майбутнього своїх дітей і онуків. Патріотизм – це одна із якостей людського характеру. Він, подібно до любові, керує людською свідомістю, заставляючи робити великі і малі вчинки в ім’я своєї Батьківщини.

10

Патріотичне виховання у нашому навчальному закладі здійснюється під час проведення навчальних занять, через систему виховних заходів, гурткову роботу, проведення екскурсій.

Рідна мова – найважливіший засіб патріотичного виховання. Вона була і є важливою сферою впливу на національну свідомість молоді.

 

Пропоную прийняти участь у вікторині:

«Як добре ти знаєш Україну?»

перейшовши за посиланням:

https://wordwall.net/play/16925/842/214

11

Одним з найважливіших виборів, які кожен з нас здійснює у своєму житті, є правильний вибір професії. Якщо при цьому зробити помилку – марно втратиш кілька років власного життя і чималі гроші на навчання за професією, за якою важко знайти роботу (доведеться їхати працювати за кордон), або яка не приносить задоволення (ходитимеш на роботу як на каторгу). Ми б не хотіли, щоб помилки при виборі професії трапилися саме з тобою.

Тому команда кваліфікованих працівників «ДНЗ ОПЛ» зібрала на своєму сайті матеріали з профорієнтації, детально опрацювавши які, ти зможеш дізнатися, як вибрати професію правильно.

Останнє передбачає, що ця професія буде тобі подобатися, буде тобі підходити і буде затребувана на ринку праці регіону (ми б не хотіли, щоб молоді люди виїжджали на роботу за межі нашої області).

12

Завітай до нас в ліцей, переглянь наш сайт із вакансіями на навчання, зроби свій вибір!

 

 І пам′ятай, успіх чекає на тебе в ДНЗ ОПЛ!

 

Пропоную пройти вікторину перейшовши за посиланням  по одній із професій, що здобувають у нас.. можливо саме професія « Кравець» вас зацікавить…

 

https://wordwall.net/play/17032/892/817

13

Мистецтво та ( театральна діяльність) обов’язково показує свободу морального аспекту діяльності молодої людини, як одну з невід’ємних рис прекрасного, піднесеного і героїчного характеру. У цьому моменті моральний та естетичний ідеали як би перетинаються  збігаються.

Ця особливість виховного впливу мистецтва має особливе значення у формуванні морального обличчя сучасного підлітка. Формування духовного світу молоді – складне завдання, що стоїть у центрі уваги педагогів, батьків, громадськості.

На сторожі формування ціннісного ставлення до культури та мистецтва відповідає сектор по гуртково – виховній роботі.

Наші вихованці творчі, енергійні, надають наснаги до роботи.

Цінуйте життя і миті прекрасного, що існують в ньому!

14
Сучасні масштаби екологічних змін створюють реальну загрозу для життя людей. Забруднення атмосферного повітря у багатьох містах України досягло критичного рівня. Катастрофічний стан навколишнього середовища, що нині вже істотно визначає здоров’я людей, тривалість їхнього життя, саму можливість стабільного існування, спонукає щоб всі – дорослі і діти – стали на шлях співробітництва з природою.

В умовах загострення екологічної кризи в Україні і її сьогоднішньої орієнтації на природоохоронну політику та входження в загальноєвропейську світову систему екологічної безпеки надзвичайно важливу роль має відігравати ефективне формування ціннісного ставлення до природи у молоді.

Якщо Ви згодні зі мною пропоную прийняти участь у веб – квесті:

«Врятуй Планету першим!» перейшовши за посиланням:

 

https://sites.google.com/d/1zvbVqVnznNl77RLAZwi7pEBs4TNEAa_9/p/1mLjzBujLXUNnSowkdXotP16dlPl8rOCX/edit

 

15
Школа для вихователя by Inna Zabian - Ourboox.com

Формування здорового способу життя – зараз це модно!

Це ще один із напрямків виховної роботи –  формування ціннісного ставлення до себе!

Здоров’я – це сукупність фізичних, духовних, соціальних якостей людини, що є основною її довголіття та необхідною умовою здійснення творчих планів, високої працездатності, створення сім’ї, народження й виховання дітей. 

Фізичне здоров’я дає гарне самопочуття, бадьорість, силу. Психічне – дарує спокій та чудовий настрій. Їх можна сформувати тільки шляхом отримання знань і постійної роботи над собою.

Здоровий спосіб життя – це дії, спрямовані на запобігання захворювань, зміцнення всіх систем організму та поліпшення загального самопочуття людини.

17

Основними складовими здорового способу життя є:

  • раціональне харчування;

  • фізична активність і загартовування;

  • особиста гігієна;

  • відсутність шкідливих звичок (вживання алкоголю, наркотичних речовин, тютюнокуріння);

  • позитивні емоції;

  • інтелектуальний розвиток;

  • режим праці та відпочинку;

  • самоконтроль за станом здоров’я.

18

Пам’ятайте,

що  спосіб життя має найбільший вплив на стан здоров’я,

а здоровий спосіб життя, в свою чергу, закладає фундамент гарного самопочуття, зміцнює захисні сили організму та розкриває його потенційні можливості.

19

Проблеми з якими зіткнулася під час виховної роботи:

-Формування поняття « лідерства» у підлітків

-Наслідування у молоді. Механізми боротьби з поганими              вчинками( вживання слабоалкогольних напоїв, паління)

-Вікові кризи та визначення базової особистості для підлітків

-Аутоагресія( селфхарм, суїцидальні думки, наслідки першої закоханості)

-Зовнішня агресія. Нівелювання дорослого. У чому загроза?

-Я – віртуальний! Проблеми соціальних сітей у підлітковому віці( ігроманія, лудоманія, онлайн шопінг)

-Конфлікт. Де межа? Способи вирішення конфлікту

 

-Молодіжні субкультури

-Чому саме пірсінг та татуювання є засобом вираження

        власного «Я?»

 

20

 Як мотивувати підлітка…:

  • « Із зроблю потім… на зроблю зараз…»

Мрію – хочу!

Сподіваюсь – можу!

Потрібно – дію! 

 

Людина на верхівкі гори не народжується, вона туди збирається..

Крок за

кроком!

 

21

    План безпеки. Відповіді на складні питання.

https://www.youtube.com/watch?v=HUNjzZQDB28

Фітнес допоможе від депресії

Фітнес – один із найкращих антидепресантів. Адже регулярні заняття спортом допомагають і тілу, й душі. За допомогою фітнесу можна позбутися млявості в усьому тілі.

Спробуй подивитися хороший фільм. Комусь допомагають сльозливі мелодрами, комусь – криваві жахи, а ще хтось забуває про депресію завдяки дотепним комедіям. Подивився – поплакав, посміявся або добряче злякався – і відпустило.

Іноді кава, шматочок шоколадки або улюбленого тортика здатний урятувати не лише від депресії, але й від справжньої війни. Але на солодке не налягай!

 

22
Школа для вихователя by Inna Zabian - Ourboox.com

Щоб досягти 100% результату я, як вихователь, тісно співпрацюю з батьками своїх вихованців. Це дає змогу мені зрозуміти генетичне коріння, виважити сімейні цінності, що притаманні тій чи іншій родині, а також мати додатковий  вплив на дитину базових особистостей

( батька, матері, дідусів чи бабусь, опікунів або вихователів та тренерів)

24
Школа для вихователя by Inna Zabian - Ourboox.com

 Виховуючи молоде покоління, нинішні батьки , вчителі та вихователі виховують майбутню історію нашої країни, а значить і історію світу.

Наші діти – це наша старість.

Правильне виховання – це наша щаслива старість, погане виховання – це наше майбутнє горе, це наші сльози, це наша провина перед іншими людьми.

26
Школа для вихователя by Inna Zabian - Ourboox.com

Радію з того, що завітали на терена мого електронного посібника: “Школа для вихователя!”. Маю надію, що вам сподобалась інформація, якою я з Вами поділилась…

Книгу завершую, але виховна робота продовжується, має тисячу ідей та творчий потенціал для подальшої роботи! 

Я та, що не буде мовчати про головне..! До нових зустрічей шановний читач!

28
29
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content